Şimdi Ara

## Colorful'dan Özel Soğutmalı Radeon HD 3850 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Colorful'dan Özel Soğutmalı Radeon HD 3850 ##

Son günlerin popüler ekran kartı olan ve sunduğu fiyat/performans ile kullanıcılarını mutlu etmeyi başarabilen Radeon HD 3850, yine son günlerde ismini sıkça duymaya başladığımız Çin merkezli Colorful firmasının elinde yeniden şekillenmiş. Colorful'un hazırladığı HD 3850 temelli yeni model özellikle sahip olduğu soğutma ile dikkat çekiyor. Zira referans soğutmanın yerine farklı bir soğutucu kullanmayı tercih eden Colorful cephesinden gelen haberlere göre, kullanılan yeni soğutucu kartı çok daha verimli soğuturken yaprak tasarımı sayesinde açıkta duran bellek yongalarının da soğutmadan nasibini aldığı ifade ediliyor. 512MB GDDR3 bellek ile gelen ve 256-bit bellek veri yoluna sahip olan ekran kartı ayrıca DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 desteğine de sahip. Kartın saat hızlarına ise üretici firma dokunmayarak işin zevkli kısmını kullanıcılara bırakmak istemiş olabilir. 667MHz gpu ve 1660MHz bellek saat frekansına sahip olan ekran kartı üzerinde ayrıca çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışı da yer alıyor. Ürünün fiyatı hakkında ise net bir bilgi bulunmuyor.

• türkiyeye gelmez sanırım bu marka ama akın akın çine gidiyo iş adamları birigörüp getirsede şaşmamak gerek..
  • quote:

Orjinalden alıntı: BAŞKOMİSER_

türkiyeye gelmez sanırım bu marka ama akın akın çine gidiyo iş adamları birigörüp getirsede şaşmamak gerek..

bende gelmiyo diye biliyorum
  • HD 3850 almak isteyen arkadaşlara hayırlı olsun, alternatif olması her zaman iyidir.
  • yeni bir model çıktığı zaman hemen atlamamak lazım. zaman geçtikçe hem firmalar değişik türevlerini çıkarıyor hem de ürünün artıları eksileri daha iyi anlaşılıyor. burdaki soğutma uzaktan güzel gözüküyor ama testlerine bakmak gerek.
  • Çinde iş var demek ki!
  • özel soutma filan die model çıkarıolar ama ramler açıkta!!! bu hs ye ek olarak gpu fanının hava akımından yararlanabilen ramsinkler koysalar özel soutma olarak durumu kabullenicem ama yok.......................
  • Bu gün bir ara gidip bir tane 3850 alayım dedim sonradan kendime geldim. Ucuzlasın 2 tane alırım veya bir üst modeli çıkar dedim .Aceleye gerek yok elimde ki kart oynadığım oyunlara yetiyor. Bir de 512 mb olanıyla 3870 arasında çok fark yok.
  • ilk cıkan modellerin soğutması cok yetersizdi bir kez daha gördük ki bekleyen kazanıyor ama kartın tr gelmiyecek olması üzücü bir haber
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamilinsan

quote:

Orjinalden alıntı: BAŞKOMİSER_

türkiyeye gelmez sanırım bu marka ama akın akın çine gidiyo iş adamları birigörüp getirsede şaşmamak gerek..

bende gelmiyo diye biliyorum

Colorful Türkiyeye geliyor diye biliyorum ben de.
  • Marka ismi süper yav. Colorful Nedense hoşuma gitti. Bizden de çıksa bir üretici şöyle; Rengarenk. Cıvıl cıvıl.
  • geliyo. hatta bi ay evvel bitane geldi forumdaki arkadaşa:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

Çinde iş var demek ki!

adamlar cekirge sürüsü gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trecc11 -- 29 Ocak 2008; 9:26:19 >
  • biz niye hala elin çinlisinin yaptığı işi yapamıyoruz, bizim kafası çalışan yetenekli bir sürü mühendisimiz var. neden kendi ekran kartlarımızı, anakartlarımızı yapmıyoruz anlamıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: celep84

biz niye hala elin çinlisinin yaptığı işi yapamıyoruz, bizim kafası çalışan yetenekli bir sürü mühendisimiz var. neden kendi ekran kartlarımızı, anakartlarımızı yapmıyoruz anlamıyorum.

Çünkü Çinde vergi falan yok adamlar sadece maliyet ödüyor. Neden her marka Çinde üretim yapıyor sanıyorsun. Türkiyede de vergi olmasa buradada üretim gerçekleşir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tımestop

quote:

Orjinalden alıntı: max975

Çinde iş var demek ki!

adamlar cekirge sürüsü gibi

Bariz dandik çin malı gibi duruyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.