Şimdi Ara

## CoolIT'den Radeon HD 37870 X2 İçin Su Soğutma Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## CoolIT'den Radeon HD 37870 X2 İçin Su Soğutma Geliyor ##

Geçtiğimiz günlerde Radeon HD 3870 CF için hazırladığı su soğutma sistemini tanıtan ve 3DMark denemesi yapılan videosunu sizler ile paylaştığımız CoolIT'nin AMD-ATi'nin yeni performans canavarı Radoen HD 3870 X2 için yeni bir su soğutma çözümü üzerinde çalıştığı ifade ediliyor. 825MHz giib hayli yüksek bir hızda çalışan 55nm üretim teknolojisine sahip iki adet RV670XT gpu'sunu kullanan HD 3870 X2 için anlaşılan daha önce olmadığı kadar çok sayıda su soğutma çözümünün lanse edilmesine tanık olacağız. Konusunun uzmanı olan CoolIT'nin hazırladığı su soğutma çözümü blok yapısının tasarımı ve kartın tamamını kaplaması ile dikkat çekerken üretici firmaya yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre hazırlanan su soğutma çözümü sayesinde kullanıcılar HD 3870 X2'nin gpu hızını 900MHz-1GHz aralığına kadar çıkarabilecekler. CoolIT'nin HD 37870 X2 için hazırladığı su soğutma çözümünün kısa bir süre içerisinde çıkması beklenirken ürünün fiyatı ve teknik özellikleri hakkında detaylı bilgiler yayınlanmış değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 28 Ocak 2008; 23:23:43 >

• anlaşılan firmalar 3870x2 nin satışlarından ümitlilerki arka arkaya sağutma çözümleri ve farklı modellerin çıktığını görüyoruz
  • Bu su soğutmalı kartlar cok bereketli hem performansı hem yiyatı arttırıyo daha ne olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dennzi -- 28 Ocak 2008; 23:45:28 >
  • bence bu kart piyasaları alt üst edecek
  • Soğutmanın tüm kartı kaplaması güzel olmuş.
  • Bence bizde pek tutmaz
  • çok harika bi soutma valla hayret ettim kralll
  • Hocam ben Ati'nin grafik işlemcisine VPU dendiğini sanıyordum? Lütfen bu konuda bir arkadaş aydınlatabilir mi?

Bu arada Gerçekten Grafik işlemcilerin 1 ghz'i görebilecek olması çok güzel.(Umarım görürler ) Bu soğutma 3870 x2'ye; 9800 x2'nin karşısında büyük bir performans artışı getirecektir(Tabiki overclock devreye girdiğinde )
  • quote:

Orjinalden alıntı: buraoca2

Hocam ben Ati'nin grafik işlemcisine VPU dendiğini sanıyordum? Lütfen bu konuda bir arkadaş aydınlatabilir mi?

Bu arada Gerçekten Grafik işlemcilerin 1 ghz'i görebilecek olması çok güzel.(Umarım görürler ) Bu soğutma 3870 x2'ye; 9800 x2'nin karşısında büyük bir performans artışı getirecektir(Tabiki overclock devreye girdiğinde )

GPU - Graphical Processing Unit - Graphics Processing Unit
    VPU - Visual Processing Unit

Aynı şey değiller mi?

Ayrıca,kartın ilginç bir tasarımı var,umarım güzel performans verirler.Heyecanla bekliyoruz sonuçları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diablo -- 29 Ocak 2008; 1:30:10 >

• quote:

Orjinalden alıntı: max975

Bence bizde pek tutmaz

zaten parası olanlara hitap eden bi kart aslında böyle kartlara para vermeye gerek yok bi yandımı gitti para adam kimbilir ne ümitlerle almıştı onu :))
  • bir kere tasarımı kötü olmuş ancak soğutmanın tüm kartı kaplaması güzel.ancak valfler neden kartın uzunluğuna bakılmadan orada konumlandırılmış anlamadım kasası orta büyüklükte bir kullanıcı bunu alırsa kasada soğutma hortumlarını nasıl takacak acaba merak ediyorum?
    onun dışında fiyatı bayağı tuzlu olur ve ülkemizde bulmakda almakda zor olur.
  • Yazım Hatası : HD 37870 X2
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.