Şimdi Ara

## GIGABYTE'ın 5 PCI Slotlu Anakartı Satışa Sunuldu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GIGABYTE'ın 5 PCI Slotlu Anakartı Satışa Sunuldu ##

## GIGABYTE'ın 5 PCI Slotlu Anakartı Satışa Sunuldu ##

Günümüz modern anakartlarında PCI slotları yerlerini artık iyiden iyiye yaygın anlamda değerlendirilebilecek donanımı bulunmuyan PCIe'e doğru bırakırken GIGABYTE, PCI slotuna ihtiyaç duyanlara yönelik olarak hazırladığı ve bizim de ilk detaylarını bir süre önce sizler ile paylaştığımız anakartını kullanıma sunuyor. GA-P35-S3G kod adlı anakart Intel'in P35 yonga setini kullanıyor ve 45nm Penryn işlemciler de dahil olmak üzere geniş bir işlemci destek listesine sahip. 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar DDR2-800/1066MHz bellek desteği sunan anakart GIGABYTE'ın Ultra Durable serisi dahilinde olmadığı için katı kapasitör kullanımıyor. Pasif soğutma ile gelen anakart üzerinde ekran kartı kullanıma yönelik olarak bir adet PCIe X16 ve 5 adet te PCI slotu yer alıyor. 4 adet SATA-II ve 6 adet te USB 2.0 portuna sahip olan anakart dahili ses ve gigabit ethernet desteğine de sahip. Ürünün yurt dışı satış fiyatı yaklaşık 100$ civarında.

• katı kapasitor yok ama 150 ytl civarı olursa alınabilir bi anakart!!!
  • Zamanında pci lı anakrt bana çok lüks gelirdi ISA lı anakrtlarda pcı sayısına bakardım şimdi tersi oluyor

Ne ilginçtir ki pcie yaygınlaşmadığı gibi pcı da artık kullanılmıyor, zira artık LAN ses usb firewire gibi cihazlar birlikte geliyor(mesela bende vga hariç hiç kart yok).

PCI ölmedi ama PCIe de hala yaygınlaşmadı tuhaf...
  • quote:

Orjinalden alıntı: erco35coast

katı kapasitor yok ama 150 ytl civarı olursa alınabilir bi anakart!!!

Malesef Gigabyte bu konuda öncü olmasına rağmen sadece "Durable" "D" serisi kartlarda katı kapasitör kullanıyor, illa şart değil belki ama standartlaşmasını isterdim.
  • haklısınız neydi o eski kara kara isa uzun slotlar... hey gidi heyyy
  • bir anakartta görmeyi çok sevdiğim şeylerin başında pci slotlarının çokluğu geliyor.. pcie çıktı ama kart çıkmadı eldekilerde zaten pci destekli... birde bu anakartın oc performansı nasıl olur acaba!! penryn alıp oc yapabilir miyiz mesela bununla??
  • Gigabyte'ın güncel anakartlarında, GA-XXX-YYY şeklindeki kodlamada, YYY içinde "S" ibaresi görürseniz, en azından işlemci etrafında katı kapasitör var demektir, aklınızda bulunsun. Ki kondansatör yüzünden arızalanan anakartlarda genelde o gördüğünüz kondansatörler gümler, diğerleri sağlamdır, onları değiştirdiniz mi büyük ihtimal düzelir. Ultra durable olmasa da, S olanlar, gayet durable.

Gigabyte ın bütün anakartlarındaki harflerin tek tek önemi var, hepsinin ayrı bir kod, ayrı bir özelliği anlatır
    YYY kısmında olanlar anakart üzerindeki üretim teknolojilerini,
    XXX kısmında yazanlar (chipset numarasından sonra, P35,X38,veya eskilerden örnek 945GC...) form faktör gibi özelliklerden bahseder.

• quote:

Orjinalden alıntı: the_hornet

Zamanında pci lı anakrt bana çok lüks gelirdi ISA lı anakrtlarda pcı sayısına bakardım şimdi tersi oluyor

Ne ilginçtir ki pcie yaygınlaşmadığı gibi pcı da artık kullanılmıyor, zira artık LAN ses usb firewire gibi cihazlar birlikte geliyor(mesela bende vga hariç hiç kart yok).

PCI ölmedi ama PCIe de hala yaygınlaşmadı tuhaf...

günümüzde çoğu kişi hala dijital tv kartı+harici ses kartı kullanıyor.Bu da demek 2pcı slotu,ee ayrıca ekrankartı fanlarıda 1 slotu yiyor.Onun içinde +1 pcı yuvası
    en az anakartlarda 3 pcı yuvası olmalı
  • pci raid kartı kullananlar içinde büyük kolaylık olmuş...
  • işte her kesime hitap eden bir firma.Media kullanıcıları için gerçekten güzel ve güçlü bir kart.Tv kartı + ses kartı falan filan derken dolar gider o slotlar
  • bana 2 pci yeterde artar bile. sadece Uydu kartını takıyorum diyeride boşta. takacak başka bişi yokki , ses , lan vs. anakarta özdeşleştirilmiş. bence böylesi daha iyi.
  • 5 PCI olması güzel nedeni basit. ses kartımı alıcaksınız harici PCI slotla satılıyor,Ethernet kartımı alacaksınız PCI slotlu satılıyor,Uydu ve analog tv kartımı alıcaksınız PCI slotlu,Video giriş Cıkış aparatı mı alacaksınız PCI slotlu.Şimdi kullanıcılar ne gerek var diyor üzerinde ses kartı var ama EAX 5.0 desteği yok :) Üzerinde LAn onboard olarak geliyor ne gerek var ama özelleştirilebilen ethernet kartı gerekiyor.Veya wireless kart mı aldınız oda PCI peki ya bunca ihtiyac varken neden pcı ekspress yerine PCI kullanılmıyor ki anakartlarda bence gerekli önümüzdeki en az 2 senede bu ihtiyac söz konusu olacaktır.Firmaların acil olarak PCI-ekspress li TV-Ses-Lan kartları cıkarmalı yoksa PCI slotları önümüzdeki 10 yıl daha kullanımda olacaktır.
  • Agp'li anakartlardan beri 5 pci'lı anakartları özlemiştik. Gigabyte'a yaşattığı bu nostaljiden dolayı teşekkür ederiz.

Bu arada pci-e x16 yuvasının üstünde bir adet pci-e x1 yuvası bulunuyor. Yani hiç pci-e x1 yok diyemeyiz bu anakartta.
  • keşke o 5 tane pcı slotuna ekran kartı konabilseydi..6lı crossfire 6lı slı
  • piyasada coklu pci kullanan kart kalmamıştı.. benim işime yaramaz belki ama yarayanlar olacaktır mutlaka..
  • quote:

Orjinalden alıntı: yamitarukannochi

keşke o 5 tane pcı slotuna ekran kartı konabilseydi..6lı crossfire 6lı slı

6 tane hd3870x2 öf be
  • Eski anakartımı hatırladım
  • bence bu kadarı fazla artık bu slotlara takılacak donanım pek kalmadı 2 tanesı ıhtıyacları karsılar
  • Teknolojide moda dünyası gibi olucak yakında. 5-6 senede bir silbastan gecmise donus olucak heralde.

Yaw benim 5 senelik Asus anakartımda 5 PCI giris var su anda. Simdi seneler sonra nerden cıktı bu gecmise donus bende anlamadım. Fakat formda TV kartı bolumune az once attıgım bir mesaj var PCI express tv kartı varmı bildiginiz diye. Yani neredeyse 2 senedir bize yenilik diye PCI express (x1,x4) soktular anakartlara hic bir urun yok. Bence tum musteriler cogu zaman aptal yere konuyo. Yeni yeni diye al ama kullanama. Guzel teknolojimizde bunun cok ornekleri var. Teketim cılgını bizlere mustahak mı acaba
  • PCI slotlarının kullanılması çok güzel ancak bir konuda yanlış.teknoloji an itibariyle bile hızlı adımlarla ilerlerken hala bu yuvaların kullanılması çok saçma aslında bunda harici kart üretenlerin çok etkisi var hala daha ses kartları ethernet kartları tv kartları PCI slotlarına uygun olarak üretiliyor.PCx1 slotuna uygun üretim yapılıyor ancak fiyat ve bulunabilirlik konusunda çok büyük zaafları var.artık PCI slotlarının yerine pcıx1 ve x4 slotlarının yaygınlaşmasını isterdim.
    dikkatlice araştırınca pcıx1 ve x4 ürünleri dünyada çok yaygın duruyor aslında ama distribütör firmalar ve ara sağlayıcılar acaba neden ülkemizde çoğunluklu olarak bu ürünleri getirmiyorlarda PCI ürünlerini getiriyorlar?
    ama illakide PCI slotu kullanılacaksa 2-3 üzerine çıkmamalı bu sayı tabii 2 altınada inmemeli.şahsen bana PCI slotları yaramıyor ileride belli olmaz ama yarayacağınıda düşünmüyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.