Şimdi Ara

SAATLER (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29.531
Cevap
104
Favori
3.879.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Azizim

quote:

Orjinalden alıntı: kby

bu frank mulleri nereden temin edebilirim, bilgisi olan var mı?

Polat Alemdarın saati

SAATLER

tourbillionlu modelinihttp://www.kuvarsitwatch.com/tr/online-magaza/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,42/category_id,19/manufacturer_id,0/ bu siteden bulabilirsin

çok teşekkür ederim, sağolun

• sayın azizim ilgine teşekkür ederim ancak yolladığın linkteski chopardın klipsi yok ve tarih göstergesi beyaz renkli.
    orjinalinde tarih göstergesi siyah renkli ve klipsi var.

sitesinden bakabilirsiniz

http://www.chopard.com/worldwide/fl/1w_mmiglialimprodfl.htm

(baştan 3. saat)
  • arkadaslar şu shock resistance olayına biraz açıklık getirmek gerekmekte.öncelikle dünyadaki markalara bakarsak çogu büyük üretici saat markasının alt kolu bir antishock firması vardır.
    KİF=rolex(tudor rolexin alt markasıdır bu arada)
    ETACHOC=etanın anti shock firması
    DİASHOCK=seikonun
    PARASHOCK=citizenin
    .
    .
    .
    markalar devam eder gider.işte bu markalardan en iyisi INCABLOC tur.eta kendi anti shock firması olsada bütün üst düzey mekanizmalarında INCABLOC kullanır ,ucuz mekanizmalarındada ETACHOC kullanır.
    gelelim eta ile ilgili kısma ;arkadaslar dünyadaki cogu saat firması etanın mekanizmalarını kullanır fakat etadan aldıgı mekanizmaları kendi bünyesinde modifiye edebilir.bunuda eta mekanizmasının çalişma prensibini baz alarak etadan mekanizma parçası alır ve küçük degişimlerle performansında yada dekorunda degişiklikler yapar.panerai firması bu tür degişiklikleri yeni yeni yapan bir firma tarihinde daha önceden rolex ten olsun ,angelus tan olsun direk mekanizma alıp kullanmış bir firmadır.işte panerai son olarak elden kurmalı mekanizmalarını eta firmasından tedarik etmektedir ve 6497-2 swans neck diye tabir ettigimiz mekanizmayı kullanmakta.işte bu mekanizmada İNCABLOC kullanılır etadan dekorluda alsanız hamda alsanız içerisinde İNCABLOC vardır.
    fakat siz İNCABLOC kullanmak istemiyorsunuz diyelim ,işte o zaman etadan mekanizmanın montajsız halini ister kendiniz regulatör kısmında modifiye yapar ve İNCABLOC yerine KİF yada NOVODİAC fln kullanabilirsiniz.yanlız burada şöyle bir nokta var,bu işlemi türkiyede kaç kişi yapabilir?
    gelelim TUDOR markasına ;bu marka rolexin alt firması olup modellerinde eta mekanizmalarını kullanır fakat kullanılan mekanizmalar parçaları ile oynanılarak modifiye edilir.işte bunlardan biride antishock kısmıdır.TUDOR daki antishock KİF tir çünkü kendi firmasıdır.
    mesela rolexin KİF sistemi
     SAATLER

mekanizma üzerinde KİF sistemi
     SAATLER

SAATLER

SAATLER

eta mechanizma üzerinde İNCABLOC sistemi
     SAATLER

gelelim panerai konusunda .arkadaslar 1.sınıf isviçre replica bir 6497 kullanan panerai alıcaksanız mutlaka İNCABLOC sistemine sahip olmalıdır.eger yoksa mekanizma modifikasyon geçirmiş yada kopyalanmış demek olur.her 2 durumunda ne PANERAİ firmasıyla nede ETA firmasıyla bir ilişkisi vardir,bu tamamen 3.rd party firmaların yaptıgı uygulamalardır.
    bir panerai 1950 nin sahip olması gereken özellikler

Unique edition of 1950 units
    PAM 00127

Movement: hand-wound mechanical, Panerai OP XI calibre with swan's neck regulator, 16½ lignes, 17 jewels, PANERAI bridges. Glucydur® balance with Nivarox® I, spring, 21,600 alternations/hour. Incabloc® anti-shock device.
    Power reserve 56 hours. Chronometer Certificate (C.O.S.C.).

Functions: hours, minutes, seconds.

Case: diameter 47 mm, AISI 316L brushed steel.

Bezel: polished steel.

Back: see-through sapphire crystal.

Device protecting the crown: (protected as a Trade Mark) in brushed steel.

Dial: black with luminous markers and Arabic numerals at the quarters. Small seconds dial at 9 o'clock. Marking 1950 at 6 o'clock.

Crystal: sapphire, made from corundum, 2 mm thick. Anti-reflective coating.

Water resistance: 100 metres.

Strap: hand-sewn leather with steel buckle personalised PANERAI.

* Officine Panerai is not the owner of the Trade Marks Glucydur®, Nivarox®, Incabloc®.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ytuna -- 17 Nisan 2008; 16:54:40 >

• quote:

Orjinalden alıntı: blueduck

Merhabalar Yiğit Bey size Chopard Mile Miglia'nın daha önce değerlindirmeniz için yolladığım beyaz kadranlı modelini klipsili olan modeli ile değiştirdim. siyah kadranlı arıyordum ancak yine beyaz kadranlı olanı gelmiş ama sanırım bu saat biraz daha kaliteli gibi. çok daha ağır ve mekanizmasıda daha değişik. üzerine fark vererek değişim yaptım. sizden de bir değerlendirme alabilirsem memnun olurum.
    ve tabi yine her zamanki gibi tahmini fiyatınızı sormak istiyorum:) şimdiden teşekkür ederim
    fotoğraflarını aşağıya ekledim

saygılarımla ..

emre

merhabalar emre bey hayırlı olsun güle güle kullanın şukadarını söyliyim ilk mekanizma ile yeni mekanizma arasında daglar var ayrıca materyal kalitesi işçilik olarakta yüksek.mekanizmanız asya 2892 fakat cok iyi bir sınıf.bence 200 ytl güzel bir fiyat olurdu.tabi 300 usdye satan yerlede mevcut.türkiyeden aldıgınızıda düşünürsek 250 ytl civarı gerçekten güzel fiyat diyebilirim.kayışıda cok başarılı yapılmış bütün bunlar fiyatı yükselten faktörler gercekten bende merak ettin nekadara aldıgınızı?

• ilk chopardı 70 ytl ye almıştım bunun için 70 ytl daha verdim üstüne,
    yani toplamda 140 ytl'ye mal oldu bana.
    bende mekanizmasını ve ağırlığını görünce kaçırmak istemedim
    çok hoşuma gitti tabi klipsinin olması da oldukça önemliydi.
    sanırım güzel bir fiyat olmuş.
    bu forum sayesinde az da olsa saatlerden anlar oldum
    yardımlarınız, önerileriniz ve değerli bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum yiğit bey
  • quote:

sayın azizim ilgine teşekkür ederim ancak yolladığın linkteski chopardın klipsi yok ve tarih göstergesi beyaz renkli.
    orjinalinde tarih göstergesi siyah renkli ve klipsi var.

sitesinden bakabilirsiniz

http://www.chopard.com/worldwide/fl/1w_mmiglialimprodfl.htm

(baştan 3. saat)

takviminin renginin farklı olması veyahut klipsinin olmaması o saatin fiyatını değiştirmez önemli olan saat kullanılan malzeme ve işçiliktir.makineleri aynı...sizin saatinizin piyasa fiyatı taş çatlasa 180 ytldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azizim -- 17 Nisan 2008; 22:37:50 >

• yiğit can tuna kardeşim bir panerai 1950 modelinde bu calibre özelliklerini ararsan bulman imkansız çünkü etanın makineleri devamlı modifikasyona uğrar.orijinal bir saatin birebir kopyası eta makinesi bulamazsın etanın böyle bir şey yapacağını umuyor musun.zaten eta firması replica saatlerde kendi calibrelerinin kullanıldığını biliyor ve mecburen değişikliklere gitmek zorunda kalıyor.yasal olarak birebir makinelerin kullanılması yasak hiçbir saat markası buna izin vermez bundan dolayı eta gerek balansta olsun gerek incablocta olsun değişikliklere gitmek zorundadır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: seboist64

hocam bu satin markası/modeli ve fiyatı nedir?
    yardımcı olursanız sevinir kafayı yiyeceğim bulamadım.

SAATLER

Bu saat nasıl okunuyor
  • http://www.farkliol.net/ bu sitede satılıyor 205 ytl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azizim -- 17 Nisan 2008; 23:12:02 >
  • ben renklerden yada klips varlığı yokluğundan bahsetmiyorum
    orjinaline yakınlığından , ağırlığından ve kalitesinden bahsediyorum.
    forumun 1.sayfasında eski chopardımın fotoğraflarını görebilirsiniz
    sizin yolladığınız linkteki chopard (145 ytl olan) benim 70 ytl ye aldığım chopard ile aynı.
    bana bunu aynısı olarak gösterip
    http://www.sahibinden.com/chopard_mille_miglia_gran_turismo_xlWQQaXQQ6932615WQQpXQQdisplayitem

180 ytl fiyat biçmeniz pek sağlıklı olmadı açıkçası sizin yolladığınız linkteki saatin işçiliğine ve kullanılan materyaline bakın birde benim koyduğum fotoğraflara bakın sanırım farkı görürsünüz.
    eğer yiğit bey de tartışmaya dahil olursa memnun olurum.

• quote:

ben renklerden yada klips varlığı yokluğundan bahsetmiyorum
    sizin yolladığınız linkteki chopard (145 ytl olan) benim 70 ytl ye aldığım chopard ile aynı.
    http://www.sahibinden.com/chopard_mille_miglia_gran_turismo_xlWQQaXQQ6932615WQQpXQQdisplayitem

180 ytl fiyat biçmeniz pek sağlıklı olmadı açıkçası sizin yolladığınız linkteki saatin işçiliğine ve kullanılan materyaline bakın birde benim koyduğum fotoğraflara bakın sanırım farkı görürsünüz.

fiyatının 180 ytl veyahut daha fazla olması neyi değiştirir ki.calibreleri aşağı yukarı aynı calibrelerin çelik sınıflarıda aynı oranlarda diyebilirim.sizin saatinizin kordonu daha kaliteli bir malzemeden üretilmiş.bu fiyatı biraz daha arttırabilir rubber strap kordon kullanılmış ana maddesi kauçuk...orta kalite bir saat iyi kullanılması durumunda uzun yıllar gidebilir güle güle kullanın.

• quote:

emre bey ben tam olarak anlamadım konuyu kısaca özetleyebilirmisiniz?

• ilk sayfadaki saatle benim linkini verdiğim saat arasında dağlar kadar fark var en önemlisi sizin saatinizin makinesi tel maşa yani çok kalitesiz yıpranma payı oldukça yüksek kasa çelik değil tenekeden imal edilmiş kasası çok çabuk oksitlenir.ayrıca kordonu rubber strap değil kalitesiz bir plastikten imal edilmiş.
  • evet bunu bildiğim için değişim yaptım zaten o saat artık benim değil.
    ama kullandığım süre içerisinde pek oksitlenme ile karşılaşmadım.
    şimdilerde mille miglia siyah kadran için arayış içerisindeyim eğer önerebileceğeniz yerler varsa paylaşırsanız memnun olurum

selamlar..
  • quote:

yiğit can tuna kardeşim bir panerai 1950 modelinde bu calibre özelliklerini ararsan bulman imkansız çünkü etanın makineleri devamlı modifikasyona uğrar.orijinal bir saatin birebir kopyası eta makinesi bulamazsın etanın böyle bir şey yapacağını umuyor musun.zaten eta firması replica saatlerde kendi calibrelerinin kullanıldığını biliyor ve mecburen değişikliklere gitmek zorunda kalıyor.yasal olarak birebir makinelerin kullanılması yasak hiçbir saat markası buna izin vermez bundan dolayı eta gerek balansta olsun gerek incablocta olsun değişikliklere gitmek zorundadır.

merhabalar replica sınıflarında eger elinizdeki ürün isviçre mekanizmaya sahipse ve 1.sınıfsa o zaman orjinalinden hiçbir farkı olmaz ,register numberları klon olur o kadar.bakın ben foruma 1 tag carrera 1 de daylight 1.sınıf isviçre koydum.sizden ricam incelemeniz ve bana orjinalinden farklarını görsel olarak göstermeniz olucaktır
    ayrıca 1.sınıf isviçre 6497-2 istersenizde hemen resimini koyuyorum burdada lütfen orjinalinden farklarını saymaniz mümkünmü?orjinal mekanizmayıda koyuyorum.

1.sınıf isviçre replicası
     SAATLER

1.sınıf isviçre replicasında regulatör kısmı
     SAATLER

orjinal saatteki 6497-2
     SAATLER

• orijinalinin balans bağları daha geniş ayrıca svan's neck regulatörü orijinalinde uca doğru ince ve sivri bir hal alıyor.ufak çapta değişiklikler söz konusu dikkatli bakarsanız farkı görürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azizim -- 17 Nisan 2008; 23:45:04 >
  • 15 yıldır saatlerle ilgileniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azizim -- 17 Nisan 2008; 23:51:11 >
  • quote:

orijinalinin balans bağları daha geniş ayrıca svan's neck regulatörü orijinalinde uca doğru ince ve sivri bir hal alıyor.ufak çapta değişiklikler söz konusu dikkatli bakarsanız farkı görürsünüz.

peki bu farklar ışıgında kullandıgınız 6497-2 yi nasıl sınıflandırıyorsunuz?
  • quote:

verilen linkteki mekanizma o replicaya ait degildir satıcı aldatıcı resim koymuş.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.