Şimdi Ara

SAATLER (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.531
Cevap
104
Favori
3.880.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sevgili gubidikkk cok güzel bir saat almışsınız hayırlı olsun onun sanırım ion kaplama özel üretiminide yaptılar ama sadece japon sitelerinde görmüstüm güle güle kullanman dilegiyle.bu arada utkuzu resimlerinizi acamadıgım için yorumda bulunamayacagım.imageshack ten direk topige koyabilirseniz resimleriniz cıkar yorum yapabilirim.clio_tr hangi siniftan rolex aramaktasın?herkese saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: yigit tuna

sevgili gubidikkk cok güzel bir saat almışsınız hayırlı olsun onun sanırım ion kaplama özel üretiminide yaptılar ama sadece japon sitelerinde görmüstüm güle güle kullanman dilegiyle.bu arada utkuzu resimlerinizi acamadıgım için yorumda bulunamayacagım.imageshack ten direk topige koyabilirseniz resimleriniz cıkar yorum yapabilirim.clio_tr hangi siniftan rolex aramaktasın?herkese saygılar

Yiğit;

sınıfı falan aradığım yok göze hitap etmesi ve hoşuma gitmesi önemli netten modelleri inceledim daytona hoşuma gitti bilmiyorum hangi sınıf,fakat alışveriş sitelerinde gezinirken orjinaline yakın neredeyse aynı gibi tabirler kullanan satıcılara rastladım 125ytl emitasyon galiba...orjinali ne kadardır nasıl anlaşılır bunları bilmiyorum bu konu hakkında yardımcı olursan sevinirim.

aslında ne sınıf nede illa şu marka olsun diye bir derdim var.yani yukarıdada bahsettiğim gibi hoşuma gitsin yeter.Araştırıyoruz bakalım hayırlısı.

• quote:

Orjinalden alıntı: utkuzu

http://img297.imageshack.us/my.php?image=vaconzc9.jpg

http://img296.imageshack.us/my.php?image=vacarkajp7.jpg

resimlerinizi inceledim moralinizi bozmak istemem fakat alt sınıf çin replicası.umarım degerinin üstünde bir fiyata almamişsınızdır.sanırım kullanılan mekanizmada ml7102 22 jewels lık bir mekanizmadır ama jewel olarak yakut kullanılmamakta.performans verileri çin mekanizmalarında verilmediginden o konuda birşey belirtemeyecegim.resminide koyuyorum belki görmek istersiniz.
     SAATLER

clio_tr döndügümde sizin içinde ayrıntılı bir rolex sınıflandırması detay farkları ve degerleri üzerine bir yazı koyacagım.saygılar.

• 35 ytl ye aldım fiyat nası sizce ?
    bir sorun cıkarsada ürünü garanti etti satıcı.
  • quote:

35 ytl ye aldım fiyat nası sizce ?

gayet uygun bir fiyata almişsiniz genelde 100 ytl nin altında pek sattıklarını görmemiştim güle güle kullanın.
  • http://urun.gittigidiyor.com/Tag-Heuer-Carrera-Chronograph-Steel-Mens-Watch_W0QQidZZ8139242

İşte gitti gidiyor üzerinden gerçek diye satılan ama alakası olmayan bir replika bir de orjinal demiş y.dısında o fiyata satılmıyor nasıl o fiyata aldın yani!
    Satıcı saati satmış görünüyor birisine mesaj da yolladım parasını vermediysen alma iade et diye fiyatı da yüksek ki replika sahte sanmasınlar diye herhalde...
  • quote:

Orjinalden alıntı: gubidikkk

http://urun.gittigidiyor.com/Tag-Heuer-Carrera-Chronograph-Steel-Mens-Watch_W0QQidZZ8139242

İşte gitti gidiyor üzerinden gerçek diye satılan ama alakası olmayan bir replika bir de orjinal demiş y.dısında o fiyata satılmıyor nasıl o fiyata aldın yani!
    Satıcı saati satmış görünüyor birisine mesaj da yolladım parasını vermediysen alma iade et diye fiyatı da yüksek ki replika sahte sanmasınlar diye herhalde...

sevgili gubidikkk süper tespit,işte kısaca piyasanın durumu.

• 70 den açtı kapıyıda biraz pazarlıkla :D:D:D
  • Merhaba,
    yigit bey öncelikle sizden şu saatlerin replika olup olmadıklarını anlama metodlarını öğrenmek istiyorum.Bu konuda aydınlatıcı bir yazı yazarsanız çok sevinirim.
    Şunu ifade etmeliyim ki eğer bu konunuzu görmesem belkide çoktan keklenmiştim :)

Bu aralar mercedes SLR ve carrera modelleri gözümü sürekli boyuyor..Zamanı gelince bi şekilde isviçre replikası alıcam..

1-http://sahibinden.com/tag_hauer_carrera_mercedes-_benzWQQaXQQ6983391WQQpXQQdisplayitem
    yukarda verdiğim linkteki arkadaşa mesaj yazdım hala cevap alamadım ama birde size danışayım dedim.1 yıl neyine göre garanti veriyor bilmiyorum ama ne mekanizmasından haber var ne bişeyinden

2-http://sahibinden.com/cok_temiz_kullanilmistir_butun_sertifika_fatura_ve_kut_WQQaXQQ3125893WQQpXQQdisplayitem
    yukardaki linktekide güzel saat ve garantisi faturası falan filan var ve orjianlse uygun gibi geliyor ? sizcede öyle değiil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sol7dier -- 12 Mart 2008; 20:04:17 >

• merhaba arkadaşlar liegeden döndüm ve 2 adet tag carrera silver orjinal dekorlu calibre 16(eta 7750) ve 2 adet panerai daylight gerçek OP XII orjinal dekorlu (eta 7753) aldım.1er adedi kendi kolleksiyonum için digerlerini isteyen arkadaslar olursa diyerek aldim.inanilmazlar ve aldıgımdan beri kutularından cıkarıp cıkarıp hayran hayran bakıyorum.cumayada kısmet olursa yurda dönmüş olucagım detayları resimlerini çekip foruma koyacagım.

sevgili sol7dier dönünce hem rolex için hemde senin begendigin saatlerle ilgili ayrıntılı bir yazı koyarım bu arada replica saatler derya deniz sürekli yeni şeyler ögreniyor insan.ama bütün bildiklerimi elimden geldigince paylaşmaya çalişiyorum ve bu bilgilerinde sizleri dogru tercihlere yönlendirmesi ve topigin işe yaraması beni cok mutlu etmekte.herkese sevgiler saygilar.
  • quote:

bu saat gerçektende güzelmiş.Hayırlı uğurlu olsun bunu senin aldığın fiyata alabileceğimiz online web adresi varmı arkadaşım ?
  • malesef zaten satan arkadaşında elinde son kaldığı için o fiyattan verdi. normalde 85 75 arası nuh diyor peygamber demiyor.
    su anda gitsem 80 den aşşa vermez sanırım

quote:

Orjinalden alıntı: TheGötFadıl

quote:

bu saat gerçektende güzelmiş.Hayırlı uğurlu olsun bunu senin aldığın fiyata alabileceğimiz online web adresi varmı arkadaşım ?
  • Bunlarda benim bebeklerim :D

SAATLER

SAATLER

SAATLER

•  SAATLER
  • Selamlar bende bu saatleri beğeniyorum.

SAATLER

SAATLER
  • yiğiy bey ben bir tag heuer hayranıyım bi tanede replikam var. bi tane daha almak istiyorum gitti gidiyorda orjinal diye satılan bi tag var açıkçası emin olamıyorum sizce orjinalmidir fiyatı nasıl sizce?teklif verecektim size danışayım dedim son 5 saati kaldı yardımcı olursanız sevinirim

tam adresi http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=8602674
  • Merhaba arkadaslar tekrardan aranızdayım.getirdigim saatlerin daha resimlerini çekemedim ama en kısa zamanda topicte yer alıcaklar.bu ilk yazım rolexler üzerine olucak.
    İlk olarak mekanizmadan başlarsak isviçre replica rolexlerde hep eta 28XX serisi kullanılmakta tabi orjinal rolexlerdeki calibreler farklıdır ama kullanılan eta calibreleri zaten dünyada cok farklı markalar tarafından kullanılan performansı ve dayanımı konusunda yeterince referansı olan mekanizmalardır.asya kopyalardada bu mekanizmaları görebilirsiniz fakat dikkat ediceginiz noktaları biliyorsanız aldanmazsınız.öncelikle mekanizmayı direk açtıgınızda rengiden anlayabilirsiniz.mesela genellikle isviçrelerde altın sarısı 2836-2 kullanılır.eger actıgınız mekanizma olması gerekenden cok daha parlak sarıysa yada böyle kahveye yakın bir sarıysa işte o zaman o mekanizma japondur.genellikle japon mekanizma rotorlarında sadece rolex yazısı bulunur.renginden kuskulanırsanız buraya bakın.isviçrelerde sadece rolex yazmaz.ya ham eta dır ve twenty-five jewels swiss made yazar yada dekorludur 25 jewels rolex 1940 s.a yazar.rolexlerde ayrıca kapak gravürü önemlidir.arka kapagın bileginize temas eden bölümünde hiçbir gravür olmamalı ya yeşil hologramlı sticker veya boş brushed bir zemin olmalı.gelelim kapagın iç tarafına.işte burada sırasıyla
    MONTRES ROLEX S.A
    GENEVE
    SWİTZERLAND
    STAİNLESS STEEL
    Yazıları bulunmalıdır.tabi yazıların hemen altındada kod numarası.kapagı hiç açamadıgınızı farzedelim işte o zaman dikkat ediceginiz kısımlar degişicektir.öncelikle isviçrelerde kullanılan etalar 4hz 28.800 vph dir.bu degerler ışıgında saniye kolu gayet güzel ve durmaksızın kayarak hareket eder,fakat asyalarda sanki aralarda sekme yapıyormuş gibi ahengi bozuk bir kayma vardır.bu farkı anlamak için mutlaka orjinalini inceleme yada gerçek eta mekanizmalı bir saati incelemiş olmanız gerekmekte.bunun dışında kadrandaki 6 rakamının üzerinde lazerle cama rolex arması yapılır.işte bu arma noktalardan olusuyor bir bütünlük göstermiyorsa asya replicadır.yoksa zaten asyadır ama var ve noktalardan olusuyorsa japondur.saat 12 tarafında kayışın birleştigi yeri cıkardıgınızda kasası tarafında orig rolex design ve saatin dogru kodu yazmalıdır.saat 6 tarafında kayışın birleştigi kasada stainless steel ve register nosu bulunur.ayrıca kayışların birleştigi iç kısımlardada kod numaraları bulunmalıdır.saatin kurma butonu içinde conta olmalı ayrıca kurma butonu tek parça solid çelik ve rolex amblemli(amblemin altında 3 adet dışa dogru nokta olmalı,içe dogru olmamalı).camı ile ilgili olarak;cam kesinlikle element olan safir olmalı piyasada 100ytl lik replicada bile safir yaziyorlar artık onlar tamamen ya plastik,mineral cam yada sertleştirilmiş cam safirle alakasız.rolex safir camının tarih bölümü 2,5 kat büyütücü özellikli bir bombeye sahiptir.işte buraya baktıgınızda tarih bombe içinde ufak kalmamalı ayrıca tarihin rakam şekilleri farklı bir yazı tarzında olmamalı orjinali ile aynı olmali.bombenin camla birleştigi yerler keskin çizgili olmali bunu parmak ucunuzla dokundugunuzda anlayabilirsiniz.kordonda parçalar vidalı olmalı,saatte kullanılan çelik düşük kalite ise hafif olucagından saat agır olmalı ,bütün gravürler cok ince işçilige ve dogru yerlerinde olmalı kadran dizaynı hatalı olmamalı.bunun için replicasını almadan orjinalini cok iyice bir arastırın ve kıyaslayın.daytonalarda saniye asla 9 yönünde olmamalı saat 6 yönünde akarak hareket etmeli ve mekanizma altın renkli degil çelik renkli olmalı.submariner yact-master gibi modellerde bezelin tırtıkları cok keskin olmamalı hafif yumusak açılı olmalı.kullanılan materyaller replicalarda bulunmaz zannetmeyin 1500 usd ye gerçek platinum bezelli ve kadranlı yact-master bile bulunmakta kaplama degil.arkadaslar replica sınıflandırması gerçekten zor ve cok detaylı bir konu kendinizi her marka ve modelde yetiştirmeniz cok zor o nedenle begendiginiz modellerin orjinal detaylarını ögrenmekle başlayabilirsiniz ardından farkları bulmanız cok kolaylaşıcaktır,kendimde sürekli yeni şeyler ögrenmekteyim ve sakın bizim piyasamızda satılan ürünleri baz almayın kafanız karışır.piyasaya hakim olan eski satıcılar sınıflandırmaları kendi ürünlerini en kaliteli göstericek şekilde yaptıklarından dogru bilgiye ulaşamazsınız.bu arada mutlaka kutu ve sertificalara sahip olmalıdır 1.sınıf replicalar set halinde satılırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ytuna -- 14 Mart 2008; 23:40:29 >

• bayağı karışık bir konu, sanırım anlatımdan öte görüp bizzat yaşamak,hatta keşke bulunabilsede orijinali ile birebir karşılaştırmalı bu bilgileri pekiştirsek,aksi takdirde yanılma payı oldukça yüksek gözüküyor,helede konu rolex olunca, ne kadar 1. sınıf da olsa spekülasyona açık bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi de-ka -- 15 Mart 2008; 12:33:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ogameci

PES diyorum başka bişey demiyorum.

O kadar sayfalık emeği silerken silenin hiç mi içi acımamış.

Hem hiçbir zorunluluğu yokken burada sürekli paylaşım yapan

yigit tuna kardeşimize ve konuya katılım gösteren diğer arkadaşlara

AYIP edilmiş.

Diyecek söz bulamıyorum.

Silinme sebebinide söyleyelim herkes bilsin:

Konu içinde satış yapan sitelerin linkini vermek.

O zaman NEDEN forumun uygun olan bir alt kategorisine taşıma yapılmadı ?

bundan herkes muzdarip forum mübarek silme tahtası...
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.