Şimdi Ara

SAATLER (1477. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.531
Cevap
104
Favori
3.879.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14731474147514761477
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Amerşkan üretimine en yakın saat Kobold var benim bildiğim. Grand Seiko siteden alınmaz bence, gidersina aydın saate pazarlığını yapar koluna takar çıkarsın.
  • @bayguru

teşekkürler
  • Bundan 25 yıl önce babam hacdan bana seiko saat getirmişti. Pilsiz, sallayınca çalışanlardan. Yaklaşık 8 yıl kullandım. Arızalanınca attım. Yakın bir zamanda umreye gitmeyi planlıyorum. Ordan aynı saatten almayı düşünüyorum. İnternetten bir araştırdım; pilsiz bir kinetic, bir de solar gördüm.
    Soların çalışması için hergün güneş ışığı görmesi mi gerekiyor acaba. Kineticler de çok pahalıymış. Arabistanda ucuz bulursam hangisini alayım. Pille uğraşmak istemiyorum. Özellikle takım elbiseyle gidecek bir model olsun istiyorum. Tavsiyeniz nedir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: edaliy

@metaltometal teşekkür ederim cevabın için

anlaşılan amerika da üretilen saat yok.
    peki biraz daha özelleştirelim sorumuzu, grand seiko bulabileceğimiz bir site var mı?
    veya grand seiko gibi beyaz, sade tasarımlı geniş kadranlı bir saat marka veya modeli var mı?

seiyajapan isimli satis sitesine bir bakin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muallim53

Bundan 25 yıl önce babam hacdan bana seiko saat getirmişti. Pilsiz, sallayınca çalışanlardan. Yaklaşık 8 yıl kullandım. Arızalanınca attım. Yakın bir zamanda umreye gitmeyi planlıyorum. Ordan aynı saatten almayı düşünüyorum. İnternetten bir araştırdım; pilsiz bir kinetic, bir de solar gördüm.
    Soların çalışması için hergün güneş ışığı görmesi mi gerekiyor acaba. Kineticler de çok pahalıymış. Arabistanda ucuz bulursam hangisini alayım. Pille uğraşmak istemiyorum. Özellikle takım elbiseyle gidecek bir model olsun istiyorum. Tavsiyeniz nedir acaba?

Öncelikle kinetik saatlerde de pil olduğunu belirteyim, pil kolunuzun hareketi ile şarj olur ve normal pillere göre daha uzun ömürlüdür ama 10-15 yıl sonra da olsa mutlaka biter ve bittiğinde de aynı pili bulmanız çok zor, siz otomatik modellere ( Seiko 5 gibi ) bakın, otomatik mekanizmalarda pil yoktur, pilin yerine zemberek vardır ve çark sistemi vardır, periyodik bakımları yapıldığında evladiyelik saatlerdir, güneş ışıklı saatler hakkında bilgim yok ama onda da muhtemelen pil vardır ve pili güneş enerjisiyle şarj edip çalışıyordur, pek ömürlü olacağını sanmam, Seiko 5 i takım elbiseyle de takabilirsiniz çok uçuk bir model seçmezseniz, bütçenizi belirtirseniz daha başka modeller de önerebilirim, Arabistan'da taklit ürün çok var diyorlar, o bakımdan da dikkatli olun.
  • seiko 5 lere bakarken gittim sirkeciden casio edifice 539d beğendim

sirkeci konyalıda yoktu casiolar.merkez saatten 250 liraya aldım
    http://www.konyalisaat.com.tr/product_info.asp?id=25437&product=Casio-EF-539D-7A
  • quote:

Orijinalden alıntı: fincankahve

quote:

Orijinalden alıntı: muallim53

Bundan 25 yıl önce babam hacdan bana seiko saat getirmişti. Pilsiz, sallayınca çalışanlardan. Yaklaşık 8 yıl kullandım. Arızalanınca attım. Yakın bir zamanda umreye gitmeyi planlıyorum. Ordan aynı saatten almayı düşünüyorum. İnternetten bir araştırdım; pilsiz bir kinetic, bir de solar gördüm.

Öncelikle kinetik saatlerde de pil olduğunu belirteyim, pil kolunuzun hareketi ile şarj olur ve normal pillere göre daha uzun ömürlüdür ama 10-15 yıl sonra da olsa mutlaka biter ve bittiğinde de aynı pili bulmanız çok zor, siz otomatik modellere ( Seiko 5 gibi ) bakın, otomatik mekanizmalarda pil yoktur, pilin yerine zemberek vardır ve çark sistemi vardır, periyodik bakımları yapıldığında evladiyelik saatlerdir, güneş ışıklı saatler hakkında bilgim yok ama onda da muhtemelen pil vardır ve pili güneş enerjisiyle şarj edip çalışıyordur, pek ömürlü olacağını sanmam, Seiko 5 i takım elbiseyle de takabilirsiniz çok uçuk bir model seçmezseniz, bütçenizi belirtirseniz daha başka modeller de önerebilirim, Arabistan'da taklit ürün çok var diyorlar, o bakımdan da dikkatli olun.

Verdiğin bilgiler için teşekkürler.

Otomatik modellerde pil yok demişsin. Yani arada bir elle kurmak mı gerekiyor. Yoksa hiçbir şey yapmaya gerek yok, kolumuzda sallandığında mı çalışır.
    Saatin sahte olup olmadığını nasıl anlayacağız.
    Arabistan için 300 tl civarı bir bütçe ayırdım. Türkiye'de 1000 tl civarı olan bir saati arabistan'da 300'e alabilirim herhalde.
  • sahte olup olmadığını anlamak için orjinalini çok iyi tanımak lazım, otomatik saat kolunuzun hareketi ile çalışır, ek bir şey yapmanıza veya kurmanıza gerek yok, saatin gün içerisinde belli bir müddet kolunuzda kalması yeterli, bazı otomatiklerin elle kurulma özelliği de var kullanmadığınız zaman elle kurup durmasını önleyebiliyorsunuz, 300 TL bütçe ile Seiko 5, 1000 TL bütçe ile Tissot, Hamilton gibi markalara bakabilirsiniz, Arabistan fiyatlarını bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edaliy

arkadaşlar merhaba
    konuyu değiştirelim artık, tartışma gereksiz uzadıkça uzamış.

made in usa olan bir saat markası var mı? timex sanırım çin de üretiliyor.
    bana amerika da üretilen bir saat markası söyler misiniz? bende amerikan ürünlerine karşı ilgi var.

Amerikan kökenli marka olarak, Ingersoll ismide bir marka daha var. Model olarak güzel görünmelerine rağmen, Çin üretimi saatler olmalarından dolayı kalite yönünden kötüler.
  • 
Sayfa: önceki 14731474147514761477
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.