Şimdi Ara

SAATLER (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
29.531
Cevap
104
Favori
3.880.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: adrianinho

Merhaba linkteki saat Türkiyede bulunurmu ?

http://www.worldofwatches.com/detail.asp?bo_products_variance_id=68097&rid=NextTag

Bunu satan bir bayii bildiğim kadarıyla Türkiye'de yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teng -- 25 Aralık 2008; 19:08:49 >
  • Bugün aldığım saati eşim kameradan gösterdi, sitede satılan ürünün aynısı gibi duruyor. Şimdilik bi sorun yok yani. Eğer yılbaşı trafiğine takılmazsa 1 hafta içinde de elime ulaşır...
  • Orjinalden alıntı: teng

Merhaba linkteki saat Türkiyede bulunurmu ?

http://www.worldofwatches.com/detail.asp?bo_products_variance_id=68097&rid=NextTag

Bunu satan bir bayii bildiğim kadarıyla Türkiye'de yok.

Teşekkür ederim Teng bey. Acaba bu saate benzer ve bu fiyatlarda bir marka biliyormusunuz ?
  • Özgürsaat'te emporio armani marka bir saat beğendim. Fiyatı 600ytl. Sadece takvim var. Siyah deri kayış, siyah kadran. Geçen yıl futbolcu Kaka tanıtımını yapmış. Çok hoşuma gitti. Zarif duruyor.

Acaba Özgürsaat'ten güvenle alışveriş yapabilirmiyiz? Üstadlar cevaplarsa sevinirim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: SeniorDuke

Özgürsaat'te emporio armani marka bir saat beğendim. Fiyatı 600ytl. Sadece takvim var. Siyah deri kayış, siyah kadran. Geçen yıl futbolcu Kaka tanıtımını yapmış. Çok hoşuma gitti. Zarif duruyor.

Acaba Özgürsaat'ten güvenle alışveriş yapabilirmiyiz? Üstadlar cevaplarsa sevinirim..

Elbette yapabilirsiniz.İstanbulda ilk sıradaki 3-5 saat firmalarından biridir. Esin hanım size yardımcı olur.
  • quote:

Teşekkür ederim Teng bey. Acaba bu saate benzer ve bu fiyatlarda bir marka biliyormusunuz ?

Aslına bakarsanız o fiyata alınacak bir saat değil. 25 jewel dediğine göre içinde 2824 makine var ki imitasyon saatlerde bile kullanılan bir makinedir. 1300 dolara hem daha üst düzey makineli hem de daha üst düzey bir marka alabilirsiniz. Ama şu aşamada standartlarınızın ne olduğunu bilemediğim için öneri yapamıyorum. Sizi çeken şekli mi otomatik makine olması mı ,skeleton kadran mı? vs vs bunları açarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

• quote:

Orjinalden alıntı: teng

quote:

Aslına bakarsanız o fiyata alınacak bir saat değil. 25 jewel dediğine göre içinde 2824 makine var ki imitasyon saatlerde bile kullanılan bir makinedir. 1300 dolara hem daha üst düzey makineli hem de daha üst düzey bir marka alabilirsiniz. Ama şu aşamada standartlarınızın ne olduğunu bilemediğim için öneri yapamıyorum. Sizi çeken şekli mi otomatik makine olması mı ,skeleton kadran mı? vs vs bunları açarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Beni çeken skeloton kadran oldu açıkçası.Mekanizmadan anlamıyorum. Garantili alabileceğim bu fiyata yakın skeleton önerirseniz çok memnun olurum. İlginiz için çok teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: aligenc

SWatch�ın bazı modellerinde safir cam kullanılıyor. Ama almayı düşündüğüm YAS402�de de kullanıldığından emin olamıyorum. Fikri olan var mı?

organik cam kullanılıyor bu modelde.

@ kız ismet : swatch kullanıyorum ve saatimin organik camı çizildiği için Swatch bayilerinde 3-4 kez temizlendi ama senin söylediklerini hiç bana söyleyen olmadı maalesef :(
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: teng

quote:

Bu fiyat aralığında skeleton kadran klasik formda Revue Thommen markada vardır. fiyatı 2000 ve üstü diye hatırlıyorum. İçindeki kaliteli bir otomatik makine var ama makinenin cinsini bilemiyorum. Bu markayı Nautilusta bulabilirsiniz. Size uzaksa pm ile adres yollarım

Beni çeken skeloton kadran oldu açıkçası.Mekanizmadan anlamıyorum. Garantili alabileceğim bu fiyata yakın skeleton önerirseniz çok memnun olurum. İlginiz için çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teng -- 26 Aralık 2008; 13:33:14 >

• Bazı sitelerde SWatch'ın bazı modellerinde safir camlı olduğu yazılı. Bu yanlışmış. SWatch'dan aldığım bilgiye göre hiç safir cam kullanmamışlar. Organik cam ise en kolay çizilen cam olduğunu bir yerde okumuştum.

quote:

Orjinalden alıntı: fahriakin

quote:

Orjinalden alıntı: aligenc

SWatch�ın bazı modellerinde safir cam kullanılıyor. Ama almayı düşündüğüm YAS402�de de kullanıldığından emin olamıyorum. Fikri olan var mı?

organik cam kullanılıyor bu modelde.

@ kız ismet : swatch kullanıyorum ve saatimin organik camı çizildiği için Swatch bayilerinde 3-4 kez temizlendi ama senin söylediklerini hiç bana söyleyen olmadı maalesef :(

• Şu an rusyadayım yılbaşı tatilinde nautilusa mutlaka uğrayacağım herşey için teşekkürler.
  • Bu arada aslında aksiyon filmlerinden pek hazzetmeyen bendeniz geçtiğimiz günlerde Transporter 3 isimli filmi izledim.
    Filmin bir kaç sahnesinde Tag Heuer (sanırım; Grand Carrera) izleyicinin bayaa gözüne sokulmuş.
    Muhtemelen tesadüf değil, gizli reklamdır. (Ha güzel saat o ayrı...)

Söz konusu saat;
     SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Axiaziz -- 26 Aralık 2008; 20:36:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: axiaziz

Bu arada aslında aksiyon filmlerinden pek hazzetmeyen bendeniz geçtiğimiz günlerde Transporter 3 isimli filmi izledim.
    Filmin bir kaç sahnesinde Tag Heuer (sanırım; Grand Carrera) izleyicinin bayaa gözüne sokulmuş.

Jason Amca daha önce Panerai kullanmıştı filmde.
  • transporter 2 mi 3 mü tam hatırlamıyorum,bir arada TH carrera kullanıyordu.
  • quote:

Bu arada aslında aksiyon filmlerinden pek hazzetmeyen bendeniz geçtiğimiz günlerde Transporter 3 isimli filmi izledim.

Söz konusu saat;
     SAATLER

işte bu saat gerçekten çok güzel arkadaşlar, gerçekten güzel
    Hmm
    pahaldır ama

• quote:

Orjinalden alıntı: owin

quote:

işte bu saat gerçekten çok güzel arkadaşlar, gerçekten güzel
    Hmm
    pahaldır ama

Yurtdışında 4000$ civarı bulmak mümkün. Yamuluyorsam düzeltin.
  • Orjinalden alıntı: axiaziz

Gene gizli yapmışlar. James bond filminde Bond kızı apaçık '' güzel saatmiş Rolex mi? '' dedi ya Bond da hayır omega diye cevap verdi (Omega nın hedef rakibi de Rolex )
  •  SAATLER

Bu harbi güzelmiş...nerde satılıyo ?

BU DA BENİM BEBEK
     SAATLER

BUDA ORJİNAL BENZER MODELİ
     SAATLER

FORZAA ROLEX

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi american_camaro -- 27 Aralık 2008; 16:08:51 >

• Haşmet Babaoğlu özellikle lüks saatler hakkında ilginç bir yazı yazmış. Paylaşmak istedim.

Sizlerin düşünceleri nelerdir, biraz tartışalım. Başlık kuru kuruya gitmesin, biraz da işin ekonomik ve duygusal tarafına yaklaşalım.

Modern insanın kolundaki saat

Bebek'teki bir kafede iki erkek oturmuş sohbet ediyoruz.
    Ve tabii ki laf global ekonomik krize geliyor!
    Arkadaşım eski finansçı yeni işadamı olarak alıyor sazı eline...
    Wall Street'ten giriyor, Şangay'dan çıkıyor.
    Yeni zenginlerden söz açıyor. Robert Frank'in Richistan (Zenginistan) adlı kitabını okuyup okumadığımı soruyor.
    Finansçıların klasik anlamıyla bir "kapitalist" değil, "vaat tüccarı" olduklarını anlatıyor.
    "Yani hem kahin gibi hem de tefeciler" diyorum ona; "iki şeytani günah!"
    Bıyık altından gülüyor.
    Aşırı lüks ve gösteriş tutkusunu konuşuyoruz.
    Bu tutkunun giderek "tatmin edilebilir" olmaktan çıkartılışına değiniyoruz.
    Ona yeni duyduğum bir haberi aktarıyorum: Oligarklardan birinin yakında açılacak Antalya'daki otelinin bahçesi altın suyuna batırılmış ferforjeyle çevrelenmiş!..
    "Yuh!" çekiyor.
    Dikkat ediyorum; arkadaşım konuşurken ara ara cep telefonunun ekranını gözden geçiriyor.
    Sonunda "bir sorun mu var?" diye soruyorum.
    "Saate bakıyorum" diyor.
    O an fark ediyorum...
    Kolunda kalitesi yüksek, görüntüsü sade birkaç bin dolarlık bir saat var.
    Ama zamanı öğrenmek için cebine bakıyor.
    Bundan normali olabilir mi?
    İşyerinde olsa cep telefonuna bile bakmayacaktı; bilgisayar ekranının sağ alt köşesine göz atması yetecekti...
    Bunu hatırlatıyorum ona; "hiç sorma" diyor; "işlevi yok ama bayılıyorum saatlere; şimdi bir saatçinin önünden geçsem, dayanamaz girer, cüzdanı orada bırakırım."
    Gerçek şu ki...
    Bugün yüz binlerce erkek saatini lüks ve şık bir bilezik olarak taşıyor.
    Bu pazarın Türkiye'deki hacmi 500 milyon doların üzerine çıktı geçen yıl.
    Dünyadaki hacmine gelince...
    Dudağınızı uçuklatabilir: Bu pazarın cirosunun 2000'li yılların ortasında 20 milyar doları geçtiği tahmin ediliyor.
    Bu saat meselesi...
    Modern kapitalizmin tüketim girdabında nasıl boğulup gittiğimizi en iyi anlatan örneklerden biri...
    Süse, takıya hiç itirazım yok!
    En pahalısını isteyen varsa, onu da isteyen bilir.
    Ama mücevheri mücevher olarak işlemek; bir takıyı sadece tasarımıyla değerli kılmak da ayrı bir sanat, ayrı bir beceridir!..
    Oysa bu işlevi kimsenin umurunda olmayan pahalı saatler için İsviçre'deki atölyelerde hala eski özenleri ve incelikleriyle çalışıyor ustalar.
    Ki tıkır tıkır işleyip "saati" göstersinler...
    Saatin değerini ise bu işçilik ve bu işçiliğin tarihsel güce sahip markası belirliyor.
    Gülünç aslında!
    Ama herkes bunun farkında değilmiş gibi yapıyor.
    Nostaljik ve çoktan işlevini yitirmiş bir ürün, güncel bir tüketim ve arzu objesi olarak satın alınıyor.
    Sadece statü ve fark yaratmakla açıklanabilir mi bu saçma durum?
    Söyleyin: Modern insanın kolundaki şık saat neyi gösteriyor?
    Mantıklı sandığımız saçmalığı!
    Öyle bir dünya ki bu...
    Yoksullar parasız ne yapacaklarını...
    Zenginler de parayla ne yapacaklarını bilemiyor artık!

• dün Ankara'nın eski alışveriş yerlerinden birine gittim ve oradaki insanları gözlemledim. neredeyse hepsinde birbirinden kaliteli ve pahalı markaların çeşitli ürünleri vardı - sanırım çok büyük bir çoğunluğu sahteydi - ama herkes tek tip gibiydi.
    sonra saatçilerin vitrinlerine baktım,benim gibi bakan başka gözler de vardı etrafta. amaçları PİYASA olmuş markaları bir şekilde kollarında GÖSTERMEK, saat kültürü , o markanın kültürü geçmişi hakkında hiçbir bilgilerinin olmadığı apaçık ortadaydı.

Haşmet Babaoğlu'na katılıyorum, belli bir statüde kendilerine yer etmek için alıyorlar saatleri ve zamanı öğrenmek için cep telefonlarına, bilgisayarlara bakıyoruz, çünkü onlar dijital olduğundan çok daha hızlı öğreniyoruz zamanı (sanki analog saatleri hiç bilmiyormuşuz gibi davranıyoruz...)

halbuki saatin bizim, en azından benim için, zamanı göstermekten öte bir anlamı var. çünkü tanımadığımız insanlarla karşılaştığımızda ilk 6-10 saniye çok önemlidir, görüntümüze göre bizi değerlendirirler. bu durumda saatimizde bizimle ilgili fikir veriyor demektir, saat bizim yaşam tarzımızı yansıtmalı diye düşünüyorum.

Efsane bir saat markasına dönüşen Hublot'u Hublot yapan bir insanın söyledikleri önemli. Bir yerde şöyle diyor Jean-Claude Biver:

"Biz saat satmıyoruz; kim olduğunuzu, ne düşündüğünüzü, nasıl hareket ettiğinizi söyleyen bir iletişim cihazı satıyoruz."

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.