Şimdi Ara

SAATLER (1348. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.530
Cevap
104
Favori
3.880.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13461347134813491350
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: S.McManaman

Arkadaşlar elimde şöyle bir saat var bayaha eski. Satmaya kalksam ne kadara satabilirim acaba ? ön fotoğrafı kötü boş zamanımda daha güzelini ekleyeceğim.

SAATLER

SAATLER

yardımcı olabilecek var mı ?

18 yaşındayım bu güne kadar hiç saat kullanmadım , artık ilgimi çekmeye başladı başlangıç için bu saat nasıldır ?

SAATLER

İkinci el saat alabileceğim siteler var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.McManaman -- 6 Aralık 2011; 0:09:02 >

• Merhabalar

sonunda arayisimi sonlandirdim ve asagidaki linkte inceleyebilceginiz

Victorinox Swiss Army Ambassador XL Chrono da karar kildim ve
    545$ a alısverişimi yaptım

http://www.amazon.com/gp/product/B0016G2VRM/ref=oh_o00_s00_i00_details

Resmini yuklemeye calistim ama yuklendimi emin degilim

ETA Valgranges A0 7 211 mekanizmaya sahip. Yorumlarinizi paylasabilirmisiniz..

Saygilarimla

SAATLER

• quote:

Orijinalden alıntı: iztech

Hayırlı olsun hocam, şık bir saat almışsınız.. Alışverişi nereden yaptınız acaba, amazonda fiyat 650dolar olarak gözüküyor da
  • @iztech
    saat gayet şık görünüyor, ilk bakışta tissot le locle chronograph a benzettim, tissotta fazladan gün göstergesi var sadece.
    güle güle kullanın.
  • Dün bakıp çok beğendiğim saati bugün almaya karar verdim.

Seiko Velatura serisinden.

SAATLER

SAATLER
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: inanmayan denesin

quote:

Hayırlı olsun hocam, şık bir saat almışsınız.. Alışverişi nereden yaptınız acaba, amazonda fiyat 650dolar olarak gözüküyor da

Ehe :)

Alışverişi Amazon'dan yaptım. Dun gece bir "lightning deal" yakaladım da amazonda... Mevzu da şöyle oluyor: belli zamanlarda belli ürünler için lightning deal yapıyorlar...
    O süre zarfında waitlist e giriyorsunuz, o sırada tabiiki amazon com başında beklemek durumundasınız. Sonra sıra size gelince ürünü sepete atmak için 3 dakika veriyor. Sepette iken de ödemeyi yapmak için 15 dakika gibi bir şey...

Tüm bunların sonunda aşağı yukarı %15-%20 ekstra indirim yakalıyorsunuz...

Benim için yaklaşık 100$ avantajı oldu işte... Mesela şuan bir Tag Heuer Grand Carrera Calibre 17 "deal" ı var 4.144 gibi bişey den 3.300 dolar civarına indirdiler..

Yorumunuz için teşekkürler, daha iyileri sizlerin olsun inşallah...

• quote:

Orijinalden alıntı: esenkoylu

quote:

Orijinalden alıntı: esenkoylu

Arkadaşlar bende tissotun C270 kod numaralı saati var bu saat nasıldır kalite olarak ve ederi ne kadardır acaba? Uzun zamandır kullanıyorum canım en ufak çizik yok, metal kısmıda altın kaplamamıdır neyse hiç hata yok.
     SAATLER

Tissot uzmanlarindan cevap bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sermerhat

@iztech
    saat gayet şık görünüyor, ilk bakışta tissot le locle chronograph a benzettim, tissotta fazladan gün göstergesi var sadece.
    güle güle kullanın.

@sermerhat

Çok teşekkürler, bu tarz benim çok hoşuma gidiyor.. Şimdilik tek düşündüren yanı mekanizmadan kaynaklanan 15 mm kalınlığı...

Daha iyileri sizlerin olsun inşallah...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sermerhat

@iztech
    güle güle kullanın.

@sermerhat

Çok teşekkürler, bu tarz benim çok hoşuma gidiyor.. Şimdilik tek düşündüren yanı mekanizmadan kaynaklanan 15 mm kalınlığı...

Daha iyileri sizlerin olsun inşallah...

bence çok dert etmemek lazım o durumu zamanla çok kolay alışılıyor. bende longines imi ilk alınca 47,5 mm çap çok devasa geliyordu, hatta görenler duvar saatini koluma taktığımı felan söylüyorlardı bende onun bir saat değil zaman makinesi olduğunu söylerdim hep zamanla alışıyor insan. tekrar hayırlı olsun.

• Çin çöpü lafıma bayguru arkadaşımız kızmış sanırım.

Kaliteli malın menşei benim için önemli değildir. Hiç Seagull inceleme fırsatım olmadı, yabancı forumlarda markayı yakından takip eden ve memnun olan çok sayıda insan var. Doğrudur, kaliteli saatler üretiyor olabilirler.

Benim Çin çöpü dediğim saatler, çakma (replika değil) ve aşırı düşük kalite ile üretilenler. Kapalıçarşı'ya gidin, çaycının kolunda Rolex, tezgahtarın kolunda AP ROO, incik boncuk satan adamın kolunda Franck Muller, çantacının kolunda Hublot.

Çakma saat ilanlarına bakın, ilan sahibinin insafına göre saatin kalitesi A+'dan A∞'a kadar değişir. Tüm saatler ETA makinelidir, tüm saatlerin tüm fonksiyonları çalışır. Bir de "birebir abi" tayfası var ki evlere şenlik.

Sadece saat değil, taklit ürün asla sıcak bakmayacağım, bakamayacağım bir şey. Param gerçeğine yetmedi, sahtesini aldım da bana uygun bir bahane değil. İnsanları elbette kullandıkları ürünlere göre sınıflandırmayacağım, ben taklit ürünle mutlu olmam, ama başkaları olabilir.

Birkaç yıl önce Alman bir saatçi tamir etmeyeceği markaların bir listesini yapmıştı. Saatlerin parçasını bulmayı bırakın, tamir ederken parçalandığını ifade ediyordu bu saatçi. Bu saatlerin ortak bir noktası var: Hepsi Çin malı. Çinliler henüz genel olarak kalitesiz saat üretiyorlar. Belki 20 yıl sonra çok iyi bir yere gelecekler, ama şu anda Çin malı saatler Japon ya da Avrupa standartlarını yakalamayı bırakın, yanından bile geçemezler.

Bu arada, 50 tane taklit saat aldığınızı söylemişsiniz. tanesini 50 dolardan alsanız toplamda 2500 dolar eder ve ikinci el saat piyasasında 2500 dolar daima iyi bir Omega parasıdır. Gerçi herkesin tercihleri farklı, kimisi ayda bir 300-500 lira bandında bir saat alır, kimisi benim gibi bekler, iyi para biriktirir ve daha üst segment bir saat alır, tek saatle takılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

Katılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: conjure

Dün bakıp çok beğendiğim saati bugün almaya karar verdim.

Güzel bir seçim ancak garantili ve saatçiden alınacaksa güzel. Çünkü nette en çok sahtesi (çakması) bulunan Seiko serisi. İnternetten alınacaksa da dikkatli olmakta fayda var.
    Şimdiden hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: megablaster
    Ben mail atmıştım cevap gelmiş. Mesajda biz zaten teknik servisin kendisiyiz diyor sıkıntı çekmezsiniz diyor.

Aldığınız markanın yetkili satıcısı mı ve eğer öyleyse bayi kaşeli garanti belgesi veriyor mu onu sorun. "Garanti bizzat benim" türü açıklamalarla olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can-KSK

1. Swatch çok daha şık. Swatch'ların ekseri böyle pil kullanır, yekpare kasa oldukları için.

sanırım o pilin kendisi değil kapağı olsa gerek,pil onun altında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nandoo

quote:

1. Swatch çok daha şık. Swatch'ların ekseri böyle pil kullanır, yekpare kasa oldukları için.

2 kere farklı forumdaşlardan aynı yönde mesaj yazılınca şöyle bir SS koyayım istedim. Gerçi benim mesajımda da hata var, yanlış yazmışım "Swatch'ların ekseri böyle pil yuvası kullanır" diye yazmalıydım. Pil o kapağın altında.

SAATLER

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nandoo

quote:

2 kere farklı forumdaşlardan aynı yönde mesaj yazılınca şöyle bir SS koyayım istedim. Gerçi benim mesajımda da hata var, yanlış yazmışım "Swatch'ların ekseri böyle pil yuvası kullanır" diye yazmalıydım. Pil o kapağın altında.

SAATLER

aynen

• quote:

http://c1112.hizliresim.com/s/5/xytv.jpg

http://a1112.hizliresim.com/s/6/xyv9.jpg

Birde şöyle modeli var daha hoş gözüküyor bence.Ayriyeten daha yeni modeli sanırım.

SAATLER

• quote:

quote:

Güzel bir seçim ancak garantili ve saatçiden alınacaksa güzel. Çünkü nette en çok sahtesi (çakması) bulunan Seiko serisi. İnternetten alınacaksa da dikkatli olmakta fayda var.
    Şimdiden hayırlı olsun.

Teşekkür ediyorum.Garantili aldım zaten.
    Saat olayı bir hastalık yahu:))

Çok fazla saatim olmasına rağmen bu modelide çok beğendim.

• quote:

Orijinalden alıntı: zakkuivi

quote:

http://c1112.hizliresim.com/s/5/xytv.jpg

http://a1112.hizliresim.com/s/6/xyv9.jpg

Birde şöyle modeli var daha hoş gözüküyor bence.Ayriyeten daha yeni modeli sanırım.

SAATLER

Evet bu modelide vardı.Kinetic olan model.Benim aldığım daha yeni çıkmış.
    Nedense aldığım modelin iç kadranın derin olması daha çok hoşuma gitti:))

Ama dediğiniz gibi bu modelde çok şık.

• @polemik

evet çin çöpü olmadı , ozaman isviçrenin çinde ürettiklerine de çin çöpü diyelim madem genelleme yapıyoruz :)

50 tane taklit saatim var demedim 50 ye yakın saatim oldugunu ima etmiş olabilirim ..orient ,seiko casio gibi markalarım da var isvicre saati henüz edinemedim ama victorinox düşünüyorum amerikadan kısmet olursa ama şu an maddi dururmum isvicre saatine elvermiyor ..replika saatlerimde var bunlardan bir kısmını satışada cıkartacagım ,replika saati o marka oldugu için almadım koluma taktım tipini kalitesini begendigim için o fiyata emsali olmadıgı için aldım .marka takıntım olmadıgı için taklit saat takıyom psikolojim olmadı iyi bir markanın çin üretimini takıyorum şeklinde düşündüm zaten aldıgım iwc nin üzerinde iwc yazıyor ama iwc nin öyle bir modelı yok tamamen çin tasarımı .camının bombesi celiginin rengi eskitilmis retro görüntüsü hemen aldırttı marka yazısından dolayı almadım .sapması az rezervesi oldukca iyi 2 güne yakın .bence başarılı ..120 liraya benzeri yoktu kısaca ..zaten çin seyehatim sırasında almıştım .ilk gittigimde seikolara bakıyordum sonra dedim :bu saatler tip olarak daha güzel ucuz hem taklit alıp kazıklanma riskim yok zaten taklit :) öyle başladı benim icin replika konusu yani..yakında tekrar gidecegim yeni modellerden deneyerek alacagım için elimdekileride aldıgım fiyattan vermeyi düşündüm..seiko 5 de alırım gitmişken ,parnis te alırım sea-gull de alırım , 50.000 dolarlık isvicre saati bunlardan kalitelidir elbet ama ben 50.000 dolar kalitesinde degilim bana fazla gelir carparım çizerim o saati :)

Şu konuda haklısınız, 50 dolarlık saatler ülkemde 500 e satılır orjinal diyip satılır kiloyla alınan saatlere yuksek degerler biçilir bunlara karşıyım .markafonide satılan 159 liralık çin cöpünü örnek verdim ,insanları yönlendiriyorsak bu konuda bilgilendirelim sap ile samanı ayırt etme bilgisini verelim eger ayırt edebiliyorsak .bu konuda dolaşan arkadaşlarımızı çin çöpü nasıl olur çin saati nasıl olur arasındaki farkı anlatalım kısaca..genç ögrenci bir arkadaşımız welder takliti bir saat almıştır 39 lira ya pilli..ona da git seiko al demek yersiz koluna taktıgında begeniyorsa ögrenci parasıyla güle güle kullan demek en mantıklısı bence..ama 39 liraya seiko varsa önermemek bizim ayıbımız olur ..

• 
Sayfa: önceki 13461347134813491350
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.