Şimdi Ara

SAATLER (1345. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.530
Cevap
104
Favori
3.880.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13431344134513461347
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sermerhat

quote:

Orijinalden alıntı: megablaster

quote:

Orijinalden alıntı: inanmayan denesin

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: megablaster

Beyler meraktan soruyorum; bu sitedeki u boat replikaları ile başka sitelerdeki yarı fiyatlı u boatlar arasında fark var mıdır acaba?

http://www.nurselsaat.com/u-boat-kat87.html

replikalar da kalite kalite olur. kullandığı mekanizma önemli.

Nursel saati pek övmüyorlardı diye hatırlıyorum.. Kuvarsit ve eta saat bildiğim kadarıyla en iyi 2 site .. Bende replika almak istiyorum ama kararsızım çok

Kuvarsite baktım şimdi. Gerçekten tertemiz pürüzsüz replikalar satıyorlar ayırd etmek mümkün değil...

aslını iyi bilirsen , çakmasını ayırt edersin replika saatlerle ilgilenmiyorum ancak alacak olursanız tavsiyem eta mekanizma kullanan bir saat tercih edin

I ıh almam. Sordum sadece.

• quote:

Hocam onlar da 600dolar civarından başlıyor yanılmıyorsam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATOM ANT

Nubeo Black Mamba
     SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

fiyat:D $285,000

50.000 teğleden başlıyor serisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megablaster -- 5 Aralık 2011; 0:34:46 >

• yok artık diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: inanmayan denesin

quote:

Hocam onlar da 600dolar civarından başlıyor yanılmıyorsam..

eta mekanizmalı saatler daha stabil ve sorunsuz olurlar, günlük sapma miktarları makul seviyelerdedir. ancak çin malı mekanizmaların alıp başını gitme gibi sıkıntısı olabilir. aslında baktığınız zaman ucuz diye rağbet gören çin malı replikalarda daha fazla yanılıyorsunuz, çünkü saatin içindeki mekanizma 10-20 dolar birşey. saati bunun kaç misline satıyorlar. ancak eta mekanizmanın kendisi zaten pahalı, bu nedenle kullanıldığı saatte elbette pahalı olacak. şunu söylemeden geçemeyeceğim 600 dolara eta mekanizmalıda olsa kesinlikle replika saat almazdım, o meblağlara çok iyi orijinal saatler bulunur.

• Arkadaşlar,

Casio G-Shock GA-110C-7ADR almayı düşünüyorum.

Tavsiye eder misiniz, alınır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lav

Arkadaşlar,

pilli saatlere bir türlü ısınamadım, tercih meselesi tabi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lav

Arkadaşlar,

pilli saatlere bir türlü ısınamadım, tercih meselesi tabi.

Hocam VALLAHA ayrıntılı olarak tekniksel bir bilgiye sahip değilim saatler hakkında.
    200 TL gibi bi bütçem var.
    Bu bütçeye göre bi tavsiyen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: polish

quote:

Orijinalden alıntı: Can-KSK

quote:

quote:

burbank:
    Yoksa bir Revue Thommen mi aldın?

Yok revue değil, şuan kolumda. sahi fotoğraf koyacaktık değilmi?

Evet hocam fotoğraf koyacaktık.

Söz verip beklettiysem kusura bakmayın, yen kurmalı saatim ML masterpiece retrograde;

SAATLER

Çok güzel. Saatçilerin camekanlarında bakmaya doyamadığım ML serisinden. Güle güle kullan. Darısı başımıza.

Bu da hoşuma giden bir diğer model.

SAATLER

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tuncaybe

Hem spor hem klasik olarak kullanılacak (klasik ağırlıklı), 1.500 TL civarında bir saat arıyorum, saati hediye olarak alacağım için öneriler daha da önemli, daha önceki mesajımda paylaştığım Aerowatch aslında aradığım türde bir saat ama emin olamadım, bir de otomatik olsa iyi olur tabi.

Bu arada saatiniz gerçekten güzelmiş güle güle kullanın :)

SAATLER

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim,

Eğer saat hediye olacaksa, sıfır almak durumundasınızdır. Malesef 1500 Liraya kadar bayiden, otomatik alma ihtimaliniz pek yok (asya kökenliler hariç)
    Öncelikle hediye alacağınız kişinin tarzını bilmelisiniz. sade ve net saatlerden mi hoşlanır, yoksa komplike saatlerdenmi? büyük kasamı sever, küçük kasamı?

Elinizde en az 1-2 kriter olmalı, yoksa o fiyata alınabilecek yüzlerce model arasında sıkışıp kalırsınız.

Eğer kronograf olmazsa olmaz bir özellik değilse, mağazadan peşin indirimle 1000 - 1200 tl arası otomatik
    Tissot prs516 ve Visodate alınabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Can-KSK

Kıllanacak bir durum yok. Sonuçta akan-kokan-damlayan birşey yok ortada. Quartz kristalimi bozulacak? Bence bir şey olmaz.

Bence de. Asıl pil içinde kalınca sıcakta akma, mekanizmayı bozma durumu olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esenkoylu

Arkadaşlar bende tissotun C270 kod numaralı saati var bu saat nasıldır kalite olarak ve ederi ne kadardır acaba? Uzun zamandır kullanıyorum canım en ufak çizik yok, metal kısmıda altın kaplamamıdır neyse hiç hata yok.
     SAATLER

Tissot uzmanlarindan cevap bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat882

markafoni aracılığıyla 260 tl ye almış durumdayım

SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

Çok güzel görünüyor. Fiyatı da normal. Camel Active moda markaları arasında iyidir. Güle güle kullanın.
    Ama bu söylediklerim bu kampanyadaki fiyatlar için geçerli. Normal mağaza fiyatları çok pahalı. O fiyatlara tavsiye etmem (Düzler 400-500, Kronograflar 800-900 tl).

• quote:

Orijinalden alıntı: some_one

Minute repeater ve Tourbillons nedir?

Minute repeater, normalde görme engelliler için saatlere konulan bir özellik. Saatin düğmesine basılınca, önce saat sonra dakika kendine özgü tınılarla arka arkaya mekanik olarak çın çın öterek saatin kaç olduğunu anlatıyor.

Tourbillon mekanizma; normalde mekanik saatlerde, saatin koldaki kullanımından dolayı oluşan konum farklılıkları nedeniyle oluşan yerçekimi etkisini en aza indirmek için, balans, maşa gibi önemli parçaların bir beşik içine konulup saat hangi konumda olursa olsun yere paralel konumda yer almasını sağlayarak yer çekimi etkisini en aza indiren bir sistem. Biraz zahmetli ve maliyetli bir sistemdir. O nedenle torbillon diye geçen ama balansın üzerinde oluşturulan açıkılık üzerine çapraz barlarla benzer görüntü verilmeye çalışılan çoğu mekanizma tourbillon değildir. Gerçek Torubillonlu saatler en az 15 - 20.000 USD'dan başlar.

Gerçek Tourbillon;

SAATLER

Bu da Tourbillon görüntüsü verilmiş ama Tourbillon olmayan standart bir otomatik mekanizma;

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 5 Aralık 2011; 9:27:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan_aysen

quote:

Orijinalden alıntı: HiPoKondRiyaK_07

quote:

Orijinalden alıntı: atroce

3 hafta önce çok beğendiğim saati aldım eminönünde bi abimizden

SAATLER

SAATLER

SAATLER

bu arada şansa forum saati projesi var yakalayamadık

pişti mi olduk biz şimdi
     SAATLER  SAATLER

Bende bu saatın zemini beyaz, kadranları orange olanı var, ınanılmaz duruyor. her gören hayran kalıyo dıyebılırım.

Bu tarz saatleri beğenenler U-boat a baksın. Welder bildiğin koppya çekmiş. Ya da U-boat kopya çekmiş ama o daha pahalı olduğu için muhtemelen Welder dir

Ah şuna bir param yetse ah.

SAATLER

bkz.http://www.uboatwatch.it/collections.php

• quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

Orijinalden alıntı: some_one

Minute repeater ve Tourbillons nedir?

Minute repeater, normalde görme engelliler için saatlere konulan bir özellik. Saatin düğmesine basılınca, önce saat sonra dakika kendine özgü tınılarla arka arkaya mekanik olarak çın çın öterek saatin kaç olduğunu anlatıyor.

Tourbillon mekanizma; normalde mekanik saatlerde, saatin koldaki kullanımından dolayı oluşan konum farklılıkları nedeniyle oluşan yerçekimi etkisini en aza indirmek için, balans, maşa gibi önemli parçaların bir beşik içine konulup saat hangi konumda olursa olsun yere paralel konumda yer almasını sağlayarak yer çekimi etkisini en aza indiren bir sistem. Biraz zahmetli ve maliyetli bir sistemdir. O nedenle torbillon diye geçen ama balansın üzerinde oluşturulan açıkılık üzerine çapraz barlarla benzer görüntü verilmeye çalışılan çoğu mekanizma tourbillon değildir. Gerçek Torubillonlu saatler en az 15 - 20.000 USD'dan başlar.

Teşekkürler.
    Tourbillon bir nevi gyro sistemi o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: Dictator

ustadlardan yorum alabılırmıyız , bu saat kalıte olarak nasıldır

SAATLER

Kalite olarak çok fazla birşey beklemeyin, ama sizi üzeceğini de sanmıyorum. Invicta'ların belirli bir randımanı var. Otomatiklerinden de kaliteli olan İsviçre olanlar dışındakiler genellikle Miyota mekanizmalı. Belirli bütçleri aşmamak kaydıyla alınabilir. Mesela yukarıdaki Kronograf pilli ve Miyota'lı otomatikleri için 250 - 300 tl'yi aşmamak kaydıyla.

• Doğru, bir nevi gyro aslında tourbillon. Bu da Zenith Zero-G mekanizması.

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can-KSK -- 5 Aralık 2011; 9:43:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

Orijinalden alıntı: swat882

markafoni aracılığıyla 260 tl ye almış durumdayım

SAATLER

Çok güzel görünüyor. Fiyatı da normal. Camel Active moda markaları arasında iyidir. Güle güle kullanın.
    Ama bu söylediklerim bu kampanyadaki fiyatlar için geçerli. Normal mağaza fiyatları çok pahalı. O fiyatlara tavsiye etmem (Düzler 400-500, Kronograflar 800-900 tl).

aynendostum mağaza fiyatını sordum adam 500 tl dedi saate..zaten isviçre yapımı bile olsa pilli bir mekanizmaya sahip olan bir saate bence o kadar para verilmez... ama 260 tl bayağı uygun geldi....

saate gelicek olursak kordonu deri ama bu kadar kaliteli olacağını zannetmiyordum...kordon gerçekten çok kaliteli...saate gelicek olursa saati ele alınca sağlamlık hissi hakim oluyor...zaten sade bir saat ve direk olarak saatin kaç olduğu anlaşılıyor..kronografları saatin zor okunmasından ve kadranın karışık gözükmesinden dolayı tercih etmiyorum......saatin tek eksik yanı safir cam olmaması halbuki mağaza fiyatı 500 tl olan quartz bir saate bu camı koymaları lazımdı....

sözün özü saatten şimdi çok memnunum..sorun çıkarmaz inşallah...

zaten sonraki hedefim victorinox saat yukarıda linkini verdim..bir 2 sene sonrada onu alırım inşallah

desktekleriniz için teşekkür ederim..takip etmeye devam edeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: Canzz
    Ah şuna bir param yetse ah.

SAATLER

bkz.http://www.uboatwatch.it/collections.php

Bence paranız yetse de bunun yerine başka markalara bakın. kullandıkları ETA mekanizmalar ve Omega, ML gibi markalara ulaşan fiyatlarıyla U-Boat'a verilen paraya bence biraz yazık olur.

• 
Sayfa: önceki 13431344134513461347
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.