- x
SAATLER
29760 Cevap3091407 Görüntüleme114 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     446 [448] 450 451 452 453 454 455      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

134 Mesaj
3 Aralık 2011; 12:48:18 

quote:

Orijinalden alıntı: hangontight

http://www.amazon.com/H...ronograph/dp/B003VTYMOW

bu marka ile ilgili görüşleriniz nelerdir?

local://upfiles/810098/5B2797DBDC744BB689D9E195086A2792.jpg

özelikleri arasında makina seiko diyor doğru mudur acaba? Fiyatı yabancı sitelerde 200-300$ arası iken bir fırsat sitesinde 200tl gibi bir rakama almak mümkün. Sizce alınır mı?

Makine : Seiko Vd 54
Kronometre Fonksiyonlu
Paslanmaz Çelik Kasa
Paslanmaz Çelik
Vidalı Kasa Kapağı
Vidalı Kurma Kolu
Ebat : 45 mm
Mineral Cam
Paslanmaz Celik Bilezik
Tek Butonlu Klips
5 ATM

281 Mesaj
3 Aralık 2011; 13:40:44 

quote:

Orijinalden alıntı: polish

Söz verip beklettiysem kusura bakmayın, yen kurmalı saatim ML masterpiece retrograde;

0

Hocam hayırlı olsun. Kaça aldınız?

"Everything is something happened." Büyük Türk Düşünürü Fatih Terim

330 Mesaj
3 Aralık 2011; 14:56:07 

quote:

TW steel ile ilgili yorum yazmadan önce;

Öncelikli olarak, saati kimin için takacağınızı belirlemelisiniz.

-Kendiniz için mi?
-Başkası için mi?

Mesela bir glashütte original alırsınız. o saati kolunuzda 1000 kişiden ancak 2-3 kişi farkeder. ama siz o saate sahip olduğunuz için mutlusunuzdur.
Veya bir rolex alırsınız, onu da 1000 kişiden 200-300 kişi farkeder. Dikkat çekiciliği diğerine nazaran 100 kat fazladır ve siz bu durumdan mutlusunuzdur.

hangisi size daha yakın. Bunun cevabını, net olarak kendinize sorun ve belirleyin. Sonuçta ikiside yanlış değil. Saatlar aynı zamanda statü ve prestij sembolleridir. Bu kadar sahte/çakma saat yapılması ve satılması da bunun göstergesidir.

Daha sonra bütçenizi belirlemelisiniz (sizinki max 1000 civarı sanırım)

Saatden beklentilerinizi belirlemelisiniz: mesela dakikliği, dananıklılığı, extra özellikleri (GMT, kronograf vb)

Aklınızdaki boyutları belirlemelisiniz: (küçük, orta, büyük) bunu seçeceğiniz saatin kategorisi ve kadran ögeleri ile birlikte değerlendirmelisiniz) mesela klasik bir elbise saati istiyorsanız, sade kadran için 38-42 aralığı idealdir. kompikasyonlu kadranlar için çapı büyütebilirsiniz, tolere edilir. ama kronograf bir saat için 38-40 gibi çaplar çok sıkışık bir kadrana sahip olacaktır. yada çok büyük bir spor saat istiyorsanız (48-53 mm), mümkün mertebe düz kadrandan kaçınmalısınız. kolunuzda duvar saati taşımış gibi olursunuz. çap belirlerken, saatin bezel yapısıda çok önemlidir. ince bezelli olan yada hiç bezeli bulunmayan saat, kalın bezel kullanılan saate göre, kolda daha büyük görünür. 40 mm çapında, incecik bir bezele sahip bir elbise saati kolda gayet iyi dururken, aynı çapa sahip kalın bezel kullanılmış bir diver, küçük izlenimi verecektir.

Saat için tarzınızı belirlemelisiniz: spor veya klasik.

Saatler konusunda biraz araştırıp bilgi sahibi olmalısınız: (bilinçli bir şekilde saat almak, o saati daha çok severek kullanmanıza neden olacaktır)
Araştırdığınız markalardan beğendiğiniz modelleri, mümkünse mutlaka denemelisiniz. resimlerde çok iyi görünen bir saat kolda çok iyi durmayabilir, yada resimlerinden hiç beğenmediğiniz bir saati, kolunuza takınca çok beğenebilirsiniz.

saatin marka değeri sizin için ne kadar önemli,
yada tasarımı,
veya 2. el değeri (mesela pahalı saat alan birçok kişi için bu önemli bir kriterdir). Bu kriterler, giderek arttırılabilir. Ama gece gece fazla kafa karıştırmıyalım.

Kordon-kayış-bilezik kısmına hiç girmiyorum, zira extreme modeller hariç, değiştirilebilir bir unsurdur.

bu şekilde, eğer bazı marka ve modeller beğenirseniz buraya yazarsınız, bizde elimizden geldiğince ve bildiğimiz kadarı ile yardımcı olabiliriz.

Mesela en çok sorulan; 300 liralık yada 500 liralık spor saat arıyorum, ne önerirsiniz? tarzı sorular burada pek cevap bulamaz. zira ben 300 liraya kadar alınabilecek spor saatleri sıralayacak olsam en az 2-3 bin modeli buraya yazmam lazım. Yani parayı o arkadaş verecek, binlerce model tarayıp koluna saati ben takacağım. Para senden hamallık benden (Lafım size değil, lütfen yanlış anlamyın, zira siz zaten TW steel sormuşsunuz. son paragrafı ne zamandır, 200 liralık, 300 liralık, 500 liralık saat istiyorum tarzı mesajlara cevap olarak yazacağım ama fırsat olmadı , sizin mesajın arasına girmiş oldu)

ve TW steel'e gelirsek, eğer dediğim gibi bazı kriterler belirlerseniz ve bu sizi TW steel'e götürürse, sizin için doğru saat o saatdir. Sağlıcakla ...

Hem spor hem klasik olarak kullanılacak (klasik ağırlıklı), 1.500 TL civarında bir saat arıyorum, saati hediye olarak alacağım için öneriler daha da önemli, daha önceki mesajımda paylaştığım Aerowatch aslında aradığım türde bir saat ama emin olamadım, bir de otomatik olsa iyi olur tabi.

Bu arada saatiniz gerçekten güzelmiş güle güle kullanın :)

0

Ekteki dosya (1)

430 Mesaj
3 Aralık 2011; 15:06:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Jeanne dArc

Hocam hayırlı olsun. Kaça aldınız?

Bunu bende merak etmekteyim çok güzel bir saat

6757 Mesaj
3 Aralık 2011; 18:48:24 

quote:

Söz verip beklettiysem kusura bakmayın, yen kurmalı saatim ML masterpiece retrograde;

0

Hayırlı olsun, çok güzel bir saat. Retrograde çok farklı bir tat, iyi günlerde kullanın.

oçkd fiao ifrs stat çgu iüd nnu ir n
Kim ulan bu Erol Egemen?

89 Mesaj
3 Aralık 2011; 20:41:23 

bu gün Bursa'da watch shop a gittim.350 tl etiketi olan bir saate baktım casio en son oluru ne dediğimde adam direk 220 taksitli olur dedi.Bu işte ne deli bir kar var ki bu kadar inebiliyor hayret ettim vallaha.Birde mağazada fırsat ürünü etiketli saatlerden ikisini aldığınızda ucuz olan hediyeydi baya iyi bir kampanya gibi duruyo

1418 Mesaj
3 Aralık 2011; 21:49:35 

http://www.fossil.com/e...atch_brown-fs4656p.html

0

Arkadaşlar bu saat çok hoşuma gitti. 300 TL bu saat için fazla mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona Grata -- 4 Aralık 2011; 1:27:31 >

0 Mesaj
4 Aralık 2011; 2:01:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Can-KSK

@Polish
Yine bir klasik ML. Hocam bu seferki ödüllü bir Retrograde, 2002 yılında Alman saat dergisi Uhrenmagazin'in yarışmasında üçüncülüğü var. İçindeki mekanizma Unitas 6498 tabanlımı yoksa in-house kalibremi?? Tekrardan hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

Teşekkürler Can. kalibre ML.76 Ebauche unitas. köklü modifikasyonlara sahip.

0 Mesaj
4 Aralık 2011; 2:05:15 

quote:

Orijinalden alıntı: bedfellow

Bunu bende merak etmekteyim çok güzel bir saat

teşekkür ederim. sıfır değil, 2. el olarak aldım. zira sıfırını almak pek mümkün değil (12.000-14.000 TL)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polish -- 4 Aralık 2011; 2:07:33 >

43 Mesaj
4 Aralık 2011; 2:07:45 

quote:

TW steel ile ilgili yorum yazmadan önce;

Öncelikli olarak, saati kimin için takacağınızı belirlemelisiniz.

-Kendiniz için mi?
-Başkası için mi?

Mesela bir glashütte original alırsınız. o saati kolunuzda 1000 kişiden ancak 2-3 kişi farkeder. ama siz o saate sahip olduğunuz için mutlusunuzdur.
Veya bir rolex alırsınız, onu da 1000 kişiden 200-300 kişi farkeder. Dikkat çekiciliği diğerine nazaran 100 kat fazladır ve siz bu durumdan mutlusunuzdur.

hangisi size daha yakın. Bunun cevabını, net olarak kendinize sorun ve belirleyin. Sonuçta ikiside yanlış değil. Saatlar aynı zamanda statü ve prestij sembolleridir. Bu kadar sahte/çakma saat yapılması ve satılması da bunun göstergesidir.

Daha sonra bütçenizi belirlemelisiniz (sizinki max 1000 civarı sanırım)

Saatden beklentilerinizi belirlemelisiniz: mesela dakikliği, dananıklılığı, extra özellikleri (GMT, kronograf vb)

Aklınızdaki boyutları belirlemelisiniz: (küçük, orta, büyük) bunu seçeceğiniz saatin kategorisi ve kadran ögeleri ile birlikte değerlendirmelisiniz) mesela klasik bir elbise saati istiyorsanız, sade kadran için 38-42 aralığı idealdir. kompikasyonlu kadranlar için çapı büyütebilirsiniz, tolere edilir. ama kronograf bir saat için 38-40 gibi çaplar çok sıkışık bir kadrana sahip olacaktır. yada çok büyük bir spor saat istiyorsanız (48-53 mm), mümkün mertebe düz kadrandan kaçınmalısınız. kolunuzda duvar saati taşımış gibi olursunuz. çap belirlerken, saatin bezel yapısıda çok önemlidir. ince bezelli olan yada hiç bezeli bulunmayan saat, kalın bezel kullanılan saate göre, kolda daha büyük görünür. 40 mm çapında, incecik bir bezele sahip bir elbise saati kolda gayet iyi dururken, aynı çapa sahip kalın bezel kullanılmış bir diver, küçük izlenimi verecektir.

Saat için tarzınızı belirlemelisiniz: spor veya klasik.

Saatler konusunda biraz araştırıp bilgi sahibi olmalısınız: (bilinçli bir şekilde saat almak, o saati daha çok severek kullanmanıza neden olacaktır)
Araştırdığınız markalardan beğendiğiniz modelleri, mümkünse mutlaka denemelisiniz. resimlerde çok iyi görünen bir saat kolda çok iyi durmayabilir, yada resimlerinden hiç beğenmediğiniz bir saati, kolunuza takınca çok beğenebilirsiniz.

saatin marka değeri sizin için ne kadar önemli,
yada tasarımı,
veya 2. el değeri (mesela pahalı saat alan birçok kişi için bu önemli bir kriterdir). Bu kriterler, giderek arttırılabilir. Ama gece gece fazla kafa karıştırmıyalım.

Kordon-kayış-bilezik kısmına hiç girmiyorum, zira extreme modeller hariç, değiştirilebilir bir unsurdur.

bu şekilde, eğer bazı marka ve modeller beğenirseniz buraya yazarsınız, bizde elimizden geldiğince ve bildiğimiz kadarı ile yardımcı olabiliriz.

Mesela en çok sorulan; 300 liralık yada 500 liralık spor saat arıyorum, ne önerirsiniz? tarzı sorular burada pek cevap bulamaz. zira ben 300 liraya kadar alınabilecek spor saatleri sıralayacak olsam en az 2-3 bin modeli buraya yazmam lazım. Yani parayı o arkadaş verecek, binlerce model tarayıp koluna saati ben takacağım. Para senden hamallık benden (Lafım size değil, lütfen yanlış anlamyın, zira siz zaten TW steel sormuşsunuz. son paragrafı ne zamandır, 200 liralık, 300 liralık, 500 liralık saat istiyorum tarzı mesajlara cevap olarak yazacağım ama fırsat olmadı , sizin mesajın arasına girmiş oldu)

ve TW steel'e gelirsek, eğer dediğim gibi bazı kriterler belirlerseniz ve bu sizi TW steel'e götürürse, sizin için doğru saat o saatdir. Sağlıcakla ...

Sn. Polish;

Zaman ayırıp uzunca yazdığınız çok için teşekkür ediyorum. Saati kendime alacağım dediklerinizi derleyip en kısa zamanda engin bilgilerinizden yararlanacağım.

Bayraklarını devredecekleri yeni alayı hala arar gibiler. . .
Onlar vazgecmedi bizde vazgeçmeyeceğiz bütün ülke insanının bu alaya dahil olduğunu görene kadar . . .

0 Mesaj
4 Aralık 2011; 2:10:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

Hayırlı olsun, çok güzel bir saat. Retrograde çok farklı bir tat, iyi günlerde kullanın.

Teşekkürler sayın polemik. Daha iyileri sizin olsun

0 Mesaj
4 Aralık 2011; 2:12:20 

quote:

Orijinalden alıntı: podex

Sn. Polish;

Zaman ayırıp uzunca yazdığınız çok için teşekkür ediyorum. Saati kendime alacağım dediklerinizi derleyip en kısa zamanda engin bilgilerinizden yararlanacağım.

Estağfurullah, engin bilgi diye birşey yok, bildiğim kadarıyla..

0 Mesaj
4 Aralık 2011; 2:18:55 

quote:

Orijinalden alıntı: tuncaybe

Hem spor hem klasik olarak kullanılacak (klasik ağırlıklı), 1.500 TL civarında bir saat arıyorum, saati hediye olarak alacağım için öneriler daha da önemli, daha önceki mesajımda paylaştığım Aerowatch aslında aradığım türde bir saat ama emin olamadım, bir de otomatik olsa iyi olur tabi.

Bu arada saatiniz gerçekten güzelmiş güle güle kullanın :)

0

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim,

Eğer saat hediye olacaksa, sıfır almak durumundasınızdır. Malesef 1500 Liraya kadar bayiden, otomatik alma ihtimaliniz pek yok (asya kökenliler hariç)
Öncelikle hediye alacağınız kişinin tarzını bilmelisiniz. sade ve net saatlerden mi hoşlanır, yoksa komplike saatlerdenmi? büyük kasamı sever, küçük kasamı?

Elinizde en az 1-2 kriter olmalı, yoksa o fiyata alınabilecek yüzlerce model arasında sıkışıp kalırsınız.

639 Mesaj
4 Aralık 2011; 2:20:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Arda™

Casio EF-552PB-1A4VDF den almayı düşünüyorum.Saatle ilgili bilgisi olan var mı?Hangi siteden sipariş edebilirim(güvenli ve uygun olmak şartıyla).Bir de bana çok ufak gibi geldi nedense

0

Yardım ediiiiin

0 Mesaj
4 Aralık 2011; 2:27:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Persona Grata

http://www.fossil.com/e...atch_brown-fs4656p.html

0

Arkadaşlar bu saat çok hoşuma gitti. 300 TL bu saat için fazla mıdır?

Bence fazla, o fiyata seiko, orient, citizen, lorus, pulsar, casio swatch gibi markalara bakabilirsiniz. fossil gibi markalar çok yüksek kar marjına sahip. adi ve ucuz malzemelerden üretiliyor. makineleri basit ve bozulmaya çok müsait. Ama beğendiğiniz modeli başka markada bulamadıysanız, yapacak bir şey yok. hangi saatle mutlu olacaksanız onu almalısınız.

0 Mesaj
4 Aralık 2011; 2:32:19 

quote:

Orijinalden alıntı: PyRRhiC

merhaba ;
www.bysaat.com adresinden Lorus Chronograph marka bir saat sipariş ettim sizce bu ürün nasıldır? Görüşlerinizi beyan ederseniz memnun olurum.

0

0

0

Hayırlı olsun, Lorus makine ve malzeme kalitesi olarak sizi üzmez. sonuçta seikoya bağlı bir marka ve seiko tarafından üretiliyor.
Geriye kalan ise tasarım ve ergonomi, oda sizin zevkinize kalmış. güle güle kullanın.

1418 Mesaj
4 Aralık 2011; 3:03:15 

quote:

Bence fazla, o fiyata seiko, orient, citizen, lorus, pulsar, casio swatch gibi markalara bakabilirsiniz. fossil gibi markalar çok yüksek kar marjına sahip. adi ve ucuz malzemelerden üretiliyor. makineleri basit ve bozulmaya çok müsait. Ama beğendiğiniz modeli başka markada bulamadıysanız, yapacak bir şey yok. hangi saatle mutlu olacaksanız onu almalısınız.

Cevabınız için teşekkürler hocam. Peki o fiyata önerebileceğiniz Seiko veya Citizen modelleri hangileri acaba?

2865 Mesaj
4 Aralık 2011; 10:43:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Arda™

Yardım ediiiiin

bende alıcaktım gittim amgazaya kücük birsey cıktı

BursaSpor Fan Club

5511 Mesaj
4 Aralık 2011; 13:16:50 

markafoni aracılığıyla 260 tl ye almış durumdayım

0

0

0

0

0

0

0

Xbox 360 Gamertag: Swat882dh - Galaxy S4 - Ipad Mini-Surface Pro 3---Business

9524 Mesaj
4 Aralık 2011; 14:45:45 

quote:

Orijinalden alıntı: swat882

markafoni aracılığıyla 260 tl ye almış durumdayım

0

0

0

0

0

0

0

hocam saatin hayırlı olsun.

5511 Mesaj
4 Aralık 2011; 14:47:45 

dostum teşekkür ederim daha iyileri sizlerin olsun

5511 Mesaj
4 Aralık 2011; 14:50:46 

camel saatimi yeni aldım ama bundan sonraki ilk alacağım saatim(hedefim) budur 1.500 tl civarında

0

29 Mesaj
4 Aralık 2011; 15:28:09 

200-300 arası saat alcam. nerdeyse haftalardır konuyu takip edyirm. Fossil saat markası hakkında olumsuz görüşler mevcut.. saatçiler geneli fiyatına göre en uygun marka ve kaliteli oldgunu ifade ediyorlar. .seiko çok iyi ama güezl modelleri 500 den başlıyor.. 200-300 fiyat aralığında en uygun marka fossil geldi hep model çeşidi çok hemde hoş saatleri var. bu görüşe katılırmısınız ?

89 Mesaj
4 Aralık 2011; 17:21:48 

Bir aylık arayışım son bulmak üzere, buradaki arkadaşlar sayesinde çok şey öğrendim, seçeneklerimi ikiye düşürdüm, herkesin bildiği iki saat, Orient Skeleton ve Seiko SNAE67P.Yeni kredi kartım da geldi, artık ya şundadır ya bunda yapacağım ve birini alacağım, teşekkürler herkese.

876 Mesaj
4 Aralık 2011; 17:53:12 

300-400 liraya piyasadan alacağımız marka saat ile yine 350-400 lira civarlarındaki replikalar arasında çok fark var mı acaba ?

GamerTag : driftist

29 Mesaj
4 Aralık 2011; 18:28:39 

çakma ürüne para vermek gerçekten hata olur.niçin en dandik malzemeden üretildikleri içinç ne kadar ucuz üretilerse o kadar kar sağlayan bir alan. bende saat alcam 2-3 haftadır araştıryorum.. seiko casıo çok hoş modelleri var.. 200 tl ye çok hoş casıo edifice alabilrsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail18xxx -- 4 Aralık 2011; 18:29:55 >

721 Mesaj
4 Aralık 2011; 18:36:24 

quote:

Orijinalden alıntı: swat882

camel saatimi yeni aldım ama bundan sonraki ilk alacağım saatim(hedefim) budur 1.500 tl civarında

0

benim de hayalimdeki saat

kaç gram bu saat?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coco76 -- 4 Aralık 2011; 18:41:01 >

876 Mesaj
4 Aralık 2011; 18:50:31 

quote:

Orijinalden alıntı: ismail18xxx

çakma ürüne para vermek gerçekten hata olur.niçin en dandik malzemeden üretildikleri içinç ne kadar ucuz üretilerse o kadar kar sağlayan bir alan. bende saat alcam 2-3 haftadır araştıryorum.. seiko casıo çok hoş modelleri var.. 200 tl ye çok hoş casıo edifice alabilrsin

Bir tane orjinal seiko kronograf serisi saatim var zaten şuan, casio da beğendiğim modeller 500lira üzerinde ve bende şuan için o kadar para vermeyi düşünmüyorum saate.. Yani dakikliği çok da önemli değil aslında benim için ama çok da aşırı olmamalı tabi sapması, şu basma düğmelerine basınca verdiği his iyi olup birde malzeme kalitesi iyi olsa tam benlik olur..

http://www.markaadresi....g-all-black-chronograph

http://www.etasaat.com/...ang-full-ceramic-a.html

Aynı model olmayabilirler ama aralarında ciddi bir fiyat farkı var, bu farkı vermeye gerçekten gerek var mı diyorum, asıl sorum budur.. Kadıköyde bir dükkan var 400-450liradan kapı açıyor mesela..

89 Mesaj
4 Aralık 2011; 19:12:30 

beyler hislon ve pulsar markaları ve bysaat satıcısı üzerinde yoğunlaştım,araştırmalarım devam ediyor sizce doğru sulardamıyım

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flurry -- 4 Aralık 2011; 19:14:14 >

2162 Mesaj
4 Aralık 2011; 19:30:34 

Bysaat İzmir-Üçkuyular'da bir saatçi. Bir kez gidip, gezmiştim dükkanı. Quantum, Orient, Pulsar bolca mevcuttu. Sahibinden sitesinde de satışları var. Hatta Pulsar otomatik alıyordum oradan sonradan vazgeçtim, saatin tipi içime sinmemişti.

8002 Mesaj
4 Aralık 2011; 19:52:51 

Ben de 2 haftadır saat bakan birisi olarak yazayım
En cok model Casio da var
Fiyat aralığınıza en uygun olan model saati casiodan seçebilirsiniz

Parası olana Zaten orient, citizen, tissot ve seikonun kinetic ve eco drive li cok hoş saatleri var

Pulsar ve Lorus zaten Seiko üretimleri,

bysaat.com sitesi beni kıllandırıyor resimleri karanlık cekmiş sanki cok özelmiş gibi

Saatlerin model isimlerini de yazmamış
Emin olmadan almayın
Yani resimde cok hoş görünen saati elinize alınca beğenmeyebilirsiniz.

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.

2162 Mesaj
4 Aralık 2011; 20:01:18 

Saati mutlaka görerek, deneyerek alın.

1000 TL'ye kadar limiti olanlara anahtar teslim bir öneri.
%18 gümrük ödemeside dahil 890 TL'ye canavar gibi bir Steinhart, normalde 755 TL'ye geliyor 30 euro'luk kargo dahil:
http://www.steinhartwat...-1-VINTAGE-red,191.html

0

876 Mesaj
4 Aralık 2011; 20:04:43 

quote:

Aynı model mi bilemiyorum ama 20euro daha yüksek fiyatla siyah olanı da çok şıkmış

2162 Mesaj
4 Aralık 2011; 20:08:47 

Evet 20€ fazla olan DLC kaplamalı saat.
http://www.steinhartwat...CEAN-BLACK-DLC,259.html

0

89 Mesaj
4 Aralık 2011; 20:13:18 

quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Ben de 2 haftadır saat bakan birisi olarak yazayım
En cok model Casio da var
Fiyat aralığınıza en uygun olan model saati casiodan seçebilirsiniz

Parası olana Zaten orient, citizen, tissot ve seikonun kinetic ve eco drive li cok hoş saatleri var

Pulsar ve Lorus zaten Seiko üretimleri,

bysaat.com sitesi beni kıllandırıyor resimleri karanlık cekmiş sanki cok özelmiş gibi

Saatlerin model isimlerini de yazmamış
Emin olmadan almayın
Yani resimde cok hoş görünen saati elinize alınca beğenmeyebilirsiniz.

aslında benimde casio nun edifice serisinden bir kaç saat çok çok hoşuma gitti ama bu saatlerinin ederinin makinası olmadığını söyledi bir arkadaş bende bir ürüne hak etmediği parayı vermek istemediğim için hislon ve pulsar a yöneldim bakınıyorum.ayrıca bysaat in sahibinden.com da 75 tane satışı var hepside olumlu.

876 Mesaj
4 Aralık 2011; 20:16:14 

quote:

Hocam alacağımdan değil de merakımdan soruyorum, sitede iki fiyat var Vat dahil ve hariç olmak üzere.. Ben parfüm getirtiyordum gümrük yasasından öncesine kadar, o zamanlar Vat iadesi yapan siteler vardı, Vat ücretini ödemiyordunuz, bunda öyle bir durum yok mudur acaba ?

8002 Mesaj
4 Aralık 2011; 20:18:17 

İşte sorun orada zaten
Ürünü alınca olumlu demek basit
Sonra problem cıktığında neyin ne olduğunu anlıyorsun
AYnı adamın bir müşterisine saati bozuk gitmiş adam gönder yenisi vereyim bile dememiş bayiye göster falan demiş.
Adam da kuzu kuzu göstermiş.
Adama mesaj attım ilgilendi mi ne yaptın diye
Bayiiden bekliyorum demiş
Bu kadar acemice davranan da var..

Geçen hafta bir saatçi ile konuştum
Pilli saatlerin pili bitince 1 aydan fazla bekletmeyin mekaniğinde sorun oluyormuş..

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.

2162 Mesaj
4 Aralık 2011; 20:19:58 

quote:

Orijinalden alıntı: inanmayan denesin

Hocam alacağımdan değil de merakımdan soruyorum, sitede iki fiyat var Vat dahil ve hariç olmak üzere.. Ben parfüm getirtiyordum gümrük yasasından öncesine kadar, o zamanlar Vat iadesi yapan siteler vardı, Vat ücretini ödemiyordunuz, bunda öyle bir durum yok mudur acaba ?

Doğru. Gönderim Türkiye'ye yapılacağı için VAT hariç olan ücret ödeniyor (without 19% VAT) Ama bizim gümrükte %18'mi, %20'mi ne onun gibi bir meblağ ödeniyor ürünü teslim almak için. Yine Almanya içi fiyata denk geliyor neredeyse.

2162 Mesaj
4 Aralık 2011; 20:24:08 

quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

...Geçen hafta bir saatçi ile konuştum
Pilli saatlerin pili bitince 1 aydan fazla bekletmeyin mekaniğinde sorun oluyormuş..

Çok ilginç. Ben de aksine pilli saatlerin pilini çıkartıyorum bitince, öyle saklıyorum kutuda. Ne sorunu olabilirki pilsiz durunca???

2748 Mesaj
4 Aralık 2011; 20:24:56 

quote:

Orijinalden alıntı: serkanky

Bu saati aldım geçen gün timex vintage 1960 modeli çok hoş bir görüntüsü var ve kurma tepesine basınca indiglo ışığı var paylaşayım dedim

0

kasa capı ne kadar?

hayırlı olsun

341 Mesaj
4 Aralık 2011; 20:56:38 

quote:

Çok ilginç. Ben de aksine pilli saatlerin pilini çıkartıyorum bitince, öyle saklıyorum kutuda. Ne sorunu olabilirki pilsiz durunca???

6 aydır bekliyor Seiko Premier Chrono saatim. Çok pis kıllandım şimdi.

LENOVO IDEAPAD Y550 DERNEĞİ
Kaç santim şeysi: http://****/fUZPNa

2162 Mesaj
4 Aralık 2011; 20:59:28 

Kıllanacak bir durum yok. Sonuçta akan-kokan-damlayan birşey yok ortada. Quartz kristalimi bozulacak? Bence bir şey olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can-KSK -- 4 Aralık 2011; 21:05:02 >

1446 Mesaj
4 Aralık 2011; 21:33:25 

merhabalar seikonun velature yachting timer modeli var güzel bi saat şu sitede satılıyo fiyatıda uygun ve açıklamadada orjinal diyolar gerçekten orjinalmidir? http://www.sanalpazar.com/100-Orjinal-Seiko-Velatura-Spc041p1-hemen-Teslim__isp2062369 379 tl fiyat yazmışlar

3404 Mesaj
4 Aralık 2011; 21:42:37 

saatimin kordonunu dün yaptırdım bir saatçi de, 5 lira verdim

bir kaç kişi farketti kolumda fiyat sordular başta söylemedim ne kadardır diye sordum 200-300 lira rahat vardır dediler,fiyatı söyleyince bayağı şaşırdılar

kol da şık duruyor gerçekten

Sükut-u hayale uğramaktan korkan çiçeklerin derdiyle hem derd olmuşum nicedir… Nicedir dizginsiz binerim sevdâ atına! Yoksa ne mümkün ermek… Mecnunların, Keremlerin, Yusufların katına! Süflî melekelerden sıyrılarak kanat çırpmaktayım, kendimin dahi fark eylemediği kesif bir bâtına… Ve kaderin kûfî yazan kalemi usulca iliştirmekte hayatımı, hayatına…

480 Mesaj
4 Aralık 2011; 21:54:05 

quote:

Orijinalden alıntı: esenkoylu

merhabalar seikonun velature yachting timer modeli var güzel bi saat şu sitede satılıyo fiyatıda uygun ve açıklamadada orjinal diyolar gerçekten orjinalmidir? http://www.sanalpazar.com/100-Orjinal-Seiko-Velatura-Spc041p1-hemen-Teslim__isp2062369 379 tl fiyat yazmışlar

O fiyata orjinal olması imkansız.

Honami
Takeri

890 Mesaj
4 Aralık 2011; 21:57:40 

http://www.sahibinden.c...-teslim-66344474/detay/

elemanda bu saate orjınal dıyor , sanki mümkünmüş gibi.

İletişim ve Alışverişlerim için Tıklayınız.

185 Mesaj
4 Aralık 2011; 21:57:49 

seiko 5 military arıyorum. nakit ya da takas olabilir. 100 liralık darty ve 100 liralık markafoni çeki var elimde.

5511 Mesaj
4 Aralık 2011; 22:00:53 

quote:

Orijinalden alıntı: esenkoylu

kesinlikle sahte.... eğer ben yinede şansımı denerim diyorsan al dostum..orjinal çıkarsa ki çıkma olasılığı yok ..bana o saatten 10 tane sipariş geç

890 Mesaj
4 Aralık 2011; 22:10:15 

ustadlardan yorum alabılırmıyız , bu saat kalıte olarak nasıldır

1446 Mesaj
4 Aralık 2011; 22:12:40 

Teşekkürler arkadaşlar, seiko veleture için açıklamalarınızdan dolayı. Benimde kafama yapmadı o fiyat, sahte saatlerlede işim olmaz.

876 Mesaj
4 Aralık 2011; 22:21:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Dictator

ustadlardan yorum alabılırmıyız , bu saat kalıte olarak nasıldır

Kalitesini bilememde şuan sattığınız saat daha şık geldi benim gözüme, zevk farkı tabi

890 Mesaj
4 Aralık 2011; 22:23:19 

quote:

Orijinalden alıntı: inanmayan denesin

Kalitesini bilememde şuan sattığınız saat daha şık geldi benim gözüme, zevk farkı tabi

Çabuk sıkılıyom hocam saatlerden yoksa satmam çok hoş gorunuyor o saat hiç kullanmadan satayım dedim , gelmesını beklerken bile sıkıldım o kadar :D

29 Mesaj
4 Aralık 2011; 22:24:16 

etasaat güvenli mi arkadaslar ? daha önce alan varmı bu siteden ürün

sanrım hepsi sahte. 200 liraya rolex satıolar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail18xxx -- 4 Aralık 2011; 22:26:21 >

876 Mesaj
4 Aralık 2011; 22:24:31 

Kimse replika saatler hakkında bilgi vermek istemiyor yahu, çok dertli bir iş Alttaki linkteki corum saate aşık oldum desem yeridir

http://www.kuvarsitwatc...s.view&product_id=31347

@İsmail18xxx

Tabii ki replika

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inanmayan denesin -- 4 Aralık 2011; 22:28:51 >

1077 Mesaj
4 Aralık 2011; 22:40:29 

Minute repeater ve Tourbillons nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

89 Mesaj
4 Aralık 2011; 22:52:56 

arkadaş bu nedir ya dibim düştü resmen hele kayışına hasta oldum
http://www.sahibinden.c...isindan-64723233/detay/
bu arada orjinal midir?

890 Mesaj
4 Aralık 2011; 22:55:02