Şimdi Ara

SAATLER (1336. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.531
Cevap
104
Favori
3.879.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13341335133613371338
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: H.

Bir Rolex'in, mesela Submariner'ın sahte olduğu direk nasıl anlaşılır? Veya mesela bu ilanda nasıl anladınız sahte olduğunu? (Rolexs yazması dışında )

Sahte saat kalitesine göre derhal anlaşılabilir ama kimi zaman uzmanların detaylı incelemesi sonucunda da anlaşılabilir.

İlandaki saat üzerinden gidecek olursak, ilk fotoğrafta bileziğin orta baklalarının polisajlı olması tipik bir çakma Submariner hatasıdır. Çelik Submariner modellerinde orta baklalar da mat çeliktir. Tarih fontu yanlış, bu da sahte saati ele veren değişkenlerden biridir. Ayrıca fotoğraftan iyi görünmemekle birlikte, tepe koruması doğru görünmüyor.

İkinci fotoğrafta ise adam kendi kuyusunu kendi kazmış, makine Rolex makinesi değil. Belki ETA, belki ETA klonu ama Rolex Cal. 3135 olmadığı kesin.

Genel olarak, Rolex kusursuz bir işçilikle üretildiği için özellikle kadran ve kollarda yer alan en ufak bir defo dahi saatten şüphe duymaya yol açmalıdır.

Bir de, eski modelleri bilmiyorum ama yeni Rolex modellerinde saat sallanınca rotor titreşimi hissedilmez. Saati sallayınca rotordan titreşim geliyorsa, bu bir Rolex değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: :Fatih:

http://www.hepsiburada.com/Liste/casio-ef-305d-1avdf-erkek-kol-saati/productDetails.aspx?productId=sacsef305d1a&categoryId=25008404

az önce bu saati sipariş ettim,kdv kargo derken 105 liraya geldi,saat bayağı hoşuma gitti hele ki fiyatı

100 TL ye çizilmez camlı saat cok iyi fiyat
    İnşallah cam özelliği sitede yazdığı gibidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: polish

sea hawk, diğerlerine göre bence farklı. tasarımı daha dengeli, çap çok abartılı değil 44 mm, 3000 metrelik WR mevcut ve kasa titanyum.
    Ek: kalibresi in-house. (3000 metrelik in-house kalibre bir diver için, fiyatı da makul sayılır.)

SAATLER

Polish bu saat bir harika. O dolgun kadrana, eskitme görünümlü kasaya bayıldım. Bir de tarih kadranı orada olacağına big date şeklinde 12'nin altında veya 6'nın üstünde bir yerlerde olsaymış enfes olurmuş.

Ancak bu haliyle de beni çok etkiledi. Fiyatı da uygun demişsin. 500 - 1000 USD aralığında olabilir mi?

Ahh o kadar olsa da bütçeyi zorlayıp şöyle bir saat alsak.

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

quote:

Orijinalden alıntı: :Fatih:

http://www.hepsiburada.com/Liste/casio-ef-305d-1avdf-erkek-kol-saati/productDetails.aspx?productId=sacsef305d1a&categoryId=25008404

az önce bu saati sipariş ettim,kdv kargo derken 105 liraya geldi,saat bayağı hoşuma gitti hele ki fiyatı

100 TL ye çizilmez camlı saat cok iyi fiyat
    İnşallah cam özelliği sitede yazdığı gibidir.

Doğru değil. Bu saatin camı mineral. Çizilmeye son derece müsait bir cam yani. Ama saatçilerde sildirmesi de kolay olur. Fakat çok sildirirsen de cam zamanla incelir. Camı değiştirirsin.

Fakat bunu çok olumsuz anlamda söylemedim. O fiyat seviyesindeki bir Casio analog için "mineral cam" olması normal bir durum.

Hocam bir de siz çok daldan dala atlıyorsunuz. Bence en güzeli yukarılarda fotosunu koyduğunuz Tissot'u alın, gönül rahatlığıyla her yerde onu takın. Sonra daha bilinçli olarak bir 2. veya 3. saat bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 1 Aralık 2011; 16:18:34 >

• quote:

sea hawk, diğerlerine göre bence farklı. tasarımı daha dengeli, çap çok abartılı değil 44 mm, 3000 metrelik WR mevcut ve kasa titanyum.
    Ek: kalibresi in-house. (3000 metrelik in-house kalibre bir diver için, fiyatı da makul sayılır.)

SAATLER

Tek tepeli bir saatte tepenin 4 yönünde yer alması beni o saatten tek başına yeterince soğutmaya yetiyor.

Dalgıç saatlerinde, hatta genel olarak power reserve sevmiyorum, sade kadran sevdiğim için kadranı lüzumsuz yere işgal eden bir özellik bence. Cam arka kapaklı saatlerde makinede yer alan power reserve bence güzel bir detay, ama bir dalgıçtan beklemek mümkün değil.

Son olarak, tarihin yeri çok alakasız benim için. 3, 4.30 ve 6 yönü tamam da, 10.30 yönünde yer alan tarihe ısınmam çok güç.

Bu saydığım görsel detaylar benim için saati güzel olmaktan çıkarıyor. Beğenenlere elbette saygım var ama GP Sea Hawk bana göre değil ne yazık ki. Kalitesinden ise asla şüohe duyulmaması lazım, hele 3.000 metre su geçirmez titanyum bir saate ancak saygı duymak gerekir.

quote:

cal.321 bulmam biraz zor olacağından, güncel kalibreli modeller de, genellikle 2. el alım satımı yapanların eline düştüğünden, sanırım moonwatch için ileriki bir zaman plan yapacağım.

ama boş durmadım , kurmalı kronograf alamadım ama dün kurmalı başka bir saat aldım. bugün nöbetteyim, yarın fotoğraf koyarım.

cal.2500 3 versiyon olarak çıktı A, B ve C. sanırım problemi olanlar A ve B serileri. C serisinde problem yok. Bendeki aqua terra C serisi. Ama bunu anlamanın tek yolu, balans üserine basılan kalibre koduna bakmak. 2500'ün yanında A, B veya C yazıyor. Onun dışında, sertifika yada diğer belgelerde hiçbir şekilde belirtilmiyor. Aqua terra gibi, arkası cam modellerde sıkıntı yok. Ama planet Ocean'da bu nasıl anlaşılır? bilgim yok. Bu konuyu, eğer PO alacak olursam detaylı araştıracağım.

Rolex benim için ütopik bir marka. Ütopik olması, fiyatından ziyade, modellerine ısınamamış olmamdan kaynaklı. Eğer 2 yada en fazla 3 saatim olacaksa, bunlar kesinlikle rolex olmayacak. Olurda durumum çok iyi olur, geniş bir koleksiyon yaparım, o zaman koleksiyon da bir de rolex olsun dersem, o zaman sea dweller. sea dweller'dan başka rolex takmam, dememin açılımı bu şekilde. Bu arada en son tam set bulduğum sea dweller 6500 dolar seviyesindeydi. ileride de daha da artacağı aşikar.

Moonwatch daima bulunabilecek, değişmeden yıllarca üretilen ve üretilecek az sayıda Omega modellerinden birisi, bu sebeple Moonwatch için bekleme kararınız bütçe dahilinde bence oldukça yerinde.

Yeni aldığınız saatin fotoğraflarını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Gelelim Rolex'e. Bence 2-3 tane saatiniz varsa bunlardan birinin Rolex olması size ciddi anlamda rahatlık sağlayacaktır, hele ki Sea Dweller harika bir saat. Bozulma, bakım, su geçirme vs dertleri olmadan her yerde her zaman korkmadan takabileceğiniz bir saat Sea Dweller.

Ben Sea Dweller'ı çok beğendiğinizi düşünerek mesajımı yazmıştım, ama Rolex sevmem, ama mutlaka olacaksa Sea Dweller olsun diye düşündüğünüzü bilmiyordum. Bu durumda Rolex'in adını anmaya bile gerek yok, artları var diye sevmediğiniz lüks saat alınmaz.

• @yakamoz32

teşekkür ederim

@TİSKE

abi ürün hakkında 130 yorum var olumsuz bir şey diyen yok gibi.Orjinal kutusu ile gelecekmiş sanırım.Cam özelliği de doğrudur herhalde :)

bir de kordon büyük gelebilirmiş,herhangi bir saatçi yapabilir değil mi kordon bilek ayarını?

@burbank

yorumunuz için teşekkür ederim,camın özelliğinide öğrenmiş olduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :Fatih: -- 1 Aralık 2011; 16:19:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

quote:

Bir Rolex'in, mesela Submariner'ın sahte olduğu direk nasıl anlaşılır? Veya mesela bu ilanda nasıl anladınız sahte olduğunu? (Rolexs yazması dışında )

Sahte saat kalitesine göre derhal anlaşılabilir ama kimi zaman uzmanların detaylı incelemesi sonucunda da anlaşılabilir.

İlandaki saat üzerinden gidecek olursak, ilk fotoğrafta bileziğin orta baklalarının polisajlı olması tipik bir çakma Submariner hatasıdır. Çelik Submariner modellerinde orta baklalar da mat çeliktir. Tarih fontu yanlış, bu da sahte saati ele veren değişkenlerden biridir. Ayrıca fotoğraftan iyi görünmemekle birlikte, tepe koruması doğru görünmüyor.

İkinci fotoğrafta ise adam kendi kuyusunu kendi kazmış, makine Rolex makinesi değil. Belki ETA, belki ETA klonu ama Rolex Cal. 3135 olmadığı kesin.

Genel olarak, Rolex kusursuz bir işçilikle üretildiği için özellikle kadran ve kollarda yer alan en ufak bir defo dahi saatten şüphe duymaya yol açmalıdır.

Bir de, eski modelleri bilmiyorum ama yeni Rolex modellerinde saat sallanınca rotor titreşimi hissedilmez. Saati sallayınca rotordan titreşim geliyorsa, bu bir Rolex değildir.

Bu deneyimi bir date just modelinde yaşamıştım. Bir aile dostumuz olan ablamızda taşlı çelik altın date just vardı. Keşke fotoğraflasaydım. Bu yaz görünce "doğal olarak" hemen incelemek için istedim ilk yaptığım saati 2-3 kez sağa sola sallamak oldu. Sonuç sıfır ses veya titreşim. Tabi ben alışmışım kara şanzuman dizel gibi sesi olan Orient'e ve Seiko 7xxx serisine. Hiç titreşim veya ses gelmemesini garip karşılamıştım. Ama o bileziğin görüntüsü ve tok duruşu gerçekten takdiri hak eder cinsten.

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can-KSK -- 1 Aralık 2011; 16:32:36 >

• quote:

ama boş durmadım , kurmalı kronograf alamadım ama dün kurmalı başka bir saat aldım. bugün nöbetteyim, yarın fotoğraf koyarım.

Vaaay, hiç boş durmuyorsun. Yoksa 2612'li bir poljot mu aldın?

Bugün merak ettiğimiz saatler çoğaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

Orijinalden alıntı: megablaster

Bana orient al dendi fakat orientin hiçbir modelini beğenemedim. Yaşıma nazaran daha olgun kişilere gider o saat. Saat ararken Fossil markasını gördüm, Amerika kaynaklı Alman kurucusu olan bir marka imiş Fossil. Ürünlerine baktım çok kaliteli ve kalitesine rağmen çok düşük fiyatlara saat satıyorlar. Bakarken bir saat beğendim. Alacağım saat budur. Türkiye'de hiçbir sitede stoklarda yok fakat 2 siteye sipariş verdim. Buyrun bakın saatime:

http://www.fossil.com/en_US/shop/men/watch_collections/flight/flight_leather_watch_brown-ch2695p.html?parent_category_rn=316086&departmentCategoryId=30001&N=0&Ns=p_msc0|0||p_weight|0&pn=c&cm_vc=316100&rec=8&imagePath=CH2695

Baktığınızda çok kaliteli olduğunu nereden anladınız. Fossil eskiden Amerika'da fabrikası bulunan ve kendi saatlerini üreten bir markaydı ama artık saatleri kayışına kadar Çin malı.

Aslında doğru yakalamışsınız fakat ben mekanizmalardan anlamadığımdan resme göre yorum yapabiliyorum ben henüz easy moddayım yani. Resimlerine baktığımda ise kalite gördüm. Bakın Çin malı ile Çin'de üretilmiştir ibaresi arasında fark vardır. Çin malı çin malıdır dandiktir ama Çinde üretilmiştir ibaresi "işçi olarak çinlileri kullandık" anlamına gelir. Ayrıca siz Çinde üretim yapıldığını nereden öğrendiniz? Böyle bir durum varsa artık 50. kez bir saat markasından daha soğuyacağım.

• quote:

quote:

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Zaten alınacak olursa yetkili satıcıdan almak en doğrusu da, maksat biraz olsun bilgilenmek

• quote:

quote:

Ben de merak ediyorum "vol.2"
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can-KSK

Bu deneyimi bir date just modelinde yaşamıştım. Bir aile dostumuz olan ablamızda taşlı altın kaplama (bilezik orta baklalar altın sadece) date just vardı. Keşke fotoğraflasaydım. Bu yaz görünce "doğal olarak" hemen incelemek için istedim ilk yaptığım saati 2-3 kez sağa sola sallamak oldu. Sonuç sıfır ses veya titreşim. Tabi ben alışmışım kara şanzuman dizel gibi sesi olan Orient'e ve Seiko 7xxx serisine. Hiç titreşim veya ses gelmemesini garip karşılamıştım. Ama o bileziğin görüntüsü ve tok duruşu gerçekten takdiri hak eder cinsten.

SAATLER

Çelik altın Rolex modellerinde bezel, tepe ve bilezik orta baklaları 18 ayar altındır, ufak bir dipnot gireyim istedim.

@H.

İkinci el saat kesinlikle güvenilir satıcılardan alınmalı. Az satan ve saatin her yerinden işçilik akan PP, AP, Breguet, VS, Lange, Hublot, JLC, UN, Glashütte, Blancpain gibi markalarda sahte saat o kadar da ciddi sorun değil ama Rolex ve Panerai taklidi kolay markalar olduğundan çok dikkat istiyorlar.

• quote:

quote:

quote:

Bana orient al dendi fakat orientin hiçbir modelini beğenemedim. Yaşıma nazaran daha olgun kişilere gider o saat. Saat ararken Fossil markasını gördüm, Amerika kaynaklı Alman kurucusu olan bir marka imiş Fossil. Ürünlerine baktım çok kaliteli ve kalitesine rağmen çok düşük fiyatlara saat satıyorlar. Bakarken bir saat beğendim. Alacağım saat budur. Türkiye'de hiçbir sitede stoklarda yok fakat 2 siteye sipariş verdim. Buyrun bakın saatime:

http://www.fossil.com/en_US/shop/men/watch_collections/flight/flight_leather_watch_brown-ch2695p.html?parent_category_rn=316086&departmentCategoryId=30001&N=0&Ns=p_msc0|0||p_weight|0&pn=c&cm_vc=316100&rec=8&imagePath=CH2695

Baktığınızda çok kaliteli olduğunu nereden anladınız. Fossil eskiden Amerika'da fabrikası bulunan ve kendi saatlerini üreten bir markaydı ama artık saatleri kayışına kadar Çin malı.

Aslında doğru yakalamışsınız fakat ben mekanizmalardan anlamadığımdan resme göre yorum yapabiliyorum ben henüz easy moddayım yani. Resimlerine baktığımda ise kalite gördüm. Bakın Çin malı ile Çin'de üretilmiştir ibaresi arasında fark vardır. Çin malı çin malıdır dandiktir ama Çinde üretilmiştir ibaresi "işçi olarak çinlileri kullandık" anlamına gelir. Ayrıca siz Çinde üretim yapıldığını nereden öğrendiniz? Böyle bir durum varsa artık 50. kez bir saat markasından daha soğuyacağım.

Kordonlarının üzerinde bile yazıyor Çin malı olduğu.

Ben de bir bakıma onu söylemek istiyorum zaten. Mesela Seiko ve Casio'da pek çok modelini mekanizmaları "Japon, Singapur, Hongkong" üretimi de olsa Çin'de toplatabiliyor. Ama yine kendi standartları dahilinde iyi malzeme ve üretim standardı kullandırarak yapıyor. Hatta kendi fabrikasını da kurarak yapabiliyor.

Fakat Fossil, Guess, Tommy, Armani gibi markalar böyle değil. Tabiri caizse fason üretim yaptırıyor...

Bu nedenle moda markası alacaksanız, en azından Camel, GC (Guess değil), CK gibi markalara, saat üreticilerinden de Fossil fiyatlarına alınabilecek Seiko, Citizen, Orient, Swatch, Casio (şu yeni pahalı analog serileri hariç) gibi markalara bakın. Define bulacağım diye kaza kaza moda markaları çıkarmaya gerek yok

Ama illa tasarımları çok hoşuma gidiyor, gözüme de kaliteli görünüyorlar diyorsanız siz bilirsiniz. Para sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 1 Aralık 2011; 16:37:12 >

• quote:

quote:

quote:

• quote:

Tek tepeli bir saatte tepenin 4 yönünde yer alması beni o saatten tek başına yeterince soğutmaya yetiyor.

Ben Sea Dweller'ı çok beğendiğinizi düşünerek mesajımı yazmıştım, ama Rolex sevmem, ama mutlaka olacaksa Sea Dweller olsun diye düşündüğünüzü bilmiyordum. Bu durumda Rolex'in adını anmaya bile gerek yok, artları var diye sevmediğiniz lüks saat alınmaz.

yıllarca seiko scuba kullanmaktan dolayı olsa gerek, tam aksine banada çekici geliyor.

Öte yandan rolex sevmem demeyelimde, daha ziyade modellerini beğenmiyorum. özellikle daytona ve datejust. Explorer ve GMT master'a ise ısınamadım. Ama milgauss güzel, sub ve sea dweller ise beğendiğim modeller. Bunlardan birini alacak olursam da sea dweller. Yani rolex markasıyla sıkıntım yok. kalitesine saygı duyar, şapka çıkartırım. sıkıntım sadece modelleriyle.

• quote:

quote:

quote:

quote:

yok rus falan değil, bu sefer harbi uçtum..

• Nedir polish hocam, nedir? Cidden merak ettim şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Casio Edifice EFA-129D-1A
    Bu adresteki ve resimdeki saati İşyerinde kullanmak için alıyorum
    http://www.saatcell.com/Casio-Erkek-Edifice-saat-modelleri/9926-casio-edifice-efa-129d-1a.html

bu adresin sahibi dükkandan 115 TL ye sip verdim siy renk olanı
    KARPA garantili
    http://www.casiosaatbayii.com/index.php?route=common/home

SAATLER

İş haricinde kullanmak için de klasik bakınıyorum

http://www.bysaat.com/
    Bu adresste çok şık saatler var
    Ancak resimlerini karanlık çekmiş ve kodları yazmamış emin olursam burdan belki alabilirim
    Takiplere devam ediyorum

Merhaba,

otomatik saat almaktan vazgeçersem çelik kasa ve kordonlu hem digital hem analog saat bakıyorum. saat elinize geçince fotoları paylaşmanız mümkün olur mu acaba?

• @ can-KSK,

İsmini değilde resmini paylaşayım yarın

Bu arada, arka sayfalar da bir soru sormuşsun onu kaçırdım kusura bakma. Evet longines hydroconquest'i sattım, (türksaat'den bir arkadaş aldı.) üzerine ilave yaptım Ananta'yı aldım. iyi bir saat alacak olursam, gözümden düşeni satıp ilave ederek alıyorum. yoksa memur maaşıyla nasıl alırız böyle saatler..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: some_one

Diver tip saatlerde helyum valfi ne işe yarıyor?

Genellikle 300 m ve üzeri wr özelliğe sahip saatlerde; özellikle tüplü dalışlarda ortaya çıkan helyum gazı, özellikle imal edilmiş monoblok yapılı kasalar dışındaki arka kapaklı kasalarda, derinlerdeki basınç nedeniyle sıkıştırılmış olduğundan, suyun giremediği yerlerden girebilen bu helyum gazı, eğer bir çıkış valfi olmazsa, yukarı çıktıkça genleşecek ve dışarı çıkamadığından saatin içinde bir iç basınç oluşturacaktır. Bu da mekanizmanın dağılmasına, hatta camın çatlamasına neden olabilir.
    Hatta bu olay, halk arasında "vurgun yemek" olarak da bilinir. Aynı şekilde dekompresyon yapmadan derinlerden yüzeye doğru çabuk çıkılırsa, insanların içine nüfuz eden bu gaz da genleşmekte ve dışarı çıkamadığından damarları çatlatmaktadır. Vurgun yemenin teknik açıklaması bu.

İşte bu tür derin dalgıç saatlerinde, (örn: Omega PO 600 m., Rolex Deepsea Sea Dweller 3900 m), içeri giren helyum gazı genleştikçe basıncı algılayarak gazın dışarı çıkmasına yetecek kadar açılarak gazı tahliye eden helyum vanası bulunur. Rolex Deepsea'deki gibi kimi modellerde bu vana otomatik olarak işleyecek şekilde tasarlanmıştır.

SAATLER

Tabii arzu ederse Bröveli Dalgıç arkadaşımız @ Deniz'de bu konuda daha detaylı bilgi verebilir.

özetle bu şekilde,

bazı saatlerde helyum valfi vidalı, bazı saatlerde otomatiktir. hepsi de tek taraflı (dışarı açılacak şekilde) çalışır. Helyum valfi, dipten yüzeye doğru çıkarken açılır (yani su içerisindeyken).

Estağfurullah hocam, teknik anlamda zaten siz çok güzel açıklamışsınız ve foto paylaşmışsınız. Çok ufak bir ekleme yapayım bende, dipteyken tek altın kural vardır: "Asla nefes tutma" Bunun nedeni yukarıda da açıklandığı gibi havanın yukarı çıktıkça genleşmesidir. Derin ve yavaş nefes alıp, alınan nefesi uzun fasılalar halinde yavaş yavaş vermektir önemli olan.

Ek: Serbest dalıcılar (tüpsüz-tek nefes dalanlar) için bir tehlike olmaz çünkü onlar su üstünde ciğerlerini doldurup dalıyorlar ve derine indikçe boş kola kutusu misali ciğerler ve içindeki hava sıkışıyor aynı şekilde yukarı çıkarken tekrar eski haline dönüyor. Ama scuba dalıcıları 18-20 metrede hava çekip onu vermeden yukarı çıkarsa ciğerlerini patlatabilirler.

Bilgilendirme icin cok tesekkurler

• 
Sayfa: önceki 13341335133613371338
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.