- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
SAATLER
29760 Cevap3174336 Görüntüleme112 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     406 [408] 410 411 412 413 414 415      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

685 Mesaj
6 Eylül 2011; 13:14:20 

quote:

Orijinalden alıntı: KaraKule06

Arkadaşlar merhaba

Bu aşağıdaki saati düşünüyorum sizce nasıl bir saat fiyatı hepsiburada.com'da 444 lira gibi bir şey, sizce bu fiyata değer mi? bu fiyata düşünebileceğim diğer başka hangi marka ve modelleri önerebilirsiniz.

EFE-504D-1AV

0

EFE-504L-1AV

0

UP

arkadaşlar yorum rica ediyorum

685 Mesaj
6 Eylül 2011; 13:34:18 

quote:

Orijinalden alıntı: ubiquitous_arda

Ben bu saati tip olarak çok beğenmiştim. Ancak bütçemi aştığından seçeneklerim arasında yok tabiki. Daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz belki başka sitelerde. Görüntü olarak kesinlikle çok güzel duruyo ama bunu herhangi bi saatçide görmedim o yüzden bilekte nasıl durur bilemiyorum.

Biraz araştırdım internette 426TL kadar var, bir bayiden peşin olarak daha uygun alabileceğimi düşünüyorum sence çelik kordon mu daha şık deri olan mı? birde aşağı yukarı bu fiyatlara daha iyi bir tavsiyen olur mu?

685 Mesaj
6 Eylül 2011; 14:18:43 

quote:

Ben bayilerden bulamadım daha uyguna. Adamlara nakit para teklif ediyorum 300TL diyo bana internette 12 taksitli 270TL'ye var diyorum çok iyi fiyatmış diyo bana. Sen yinede bi şansını dene hocam. Görüntü olarak deri kordon daha spor duruyo ama dayanıklılık olarak bilemiyorum. Metal alıp deri taktırtabilirsin sanırım deri kordon daha ucuzdur metalden. Tamamen tahmini diyorum bunu tabiki.

Bende Ersa'nın sitesinden bayim diye ilan ettiği 10 kadar yeri aradım kimisi ben casio satmıyorum dedi kimisi saat bile satmıyorum dedi :D diğer kalanlarıda verdiğim ürün kodunun kataloglarında olmadığını söyledi Ersa ulaştım bende ilgili kişinin 14.30'dan sonra yerinde olacağını söylediler bakalım bekliyorum birazdan tekrar arayacağım.

685 Mesaj
6 Eylül 2011; 14:50:59 

quote:

Olaya bak çok iyiymiş.

Biraz önce Ersa da yetkili kişi ile görüştüm. Bayi numaralarının güncel olamayabildiğini söyledi. Bahsettiğim ürünün bayilerin ellerinde bulunan 2011 kataloğunda gözükmediğini ve Ankara daki hiçbir bayinin bugüne dek bu ürünü sipariş etmediğini ve hiçbir bayinin ellinde ürünü bulamayacağımı ama sipariş üzerine bayilerin getirtebileceğini söyledi ve bir bayi tavsiye etti onu da aradım tek tek kodları kontrol etmem gerekiyor ben sizi arayım diyerek numaramı aldı bakalım galiba internetten sipariş vermek zorunda kalacağım

10475 Mesaj
6 Eylül 2011; 14:51:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Awesome

O zaman işime yaramaz

Beyler tekrar soruyorum. 300 liraya kadar, kordonun maddesi farketmez siyah olsun yeter,

kronograflı, takvimli şık bir siyah saat arıyorum. Lütfen artık bir öneri yapın

Öneri lütfen.

262 Mesaj
6 Eylül 2011; 18:03:30 

merhaba,
konunuza ilk defa giriş yapıyorum. dün itibari ile çinden sipariş verdiğim casio edifice saat elime geçti. Türkiye fiyatı 488 lira olan saati, kargosu ve tüm eklentileri dahil 100 tl ye malettim. ürün orjinalmi derseniz elektronik eşyadan veya en azından kaliteli mazemeden anlayan bir makina mühendisi olarak ürünün orjinal olduğunu söyleyebilirim. taklitse de cidden kusursuz bir taklit. www.yoybuy.com isimli siteden aldığım saate 39 dolar ve yaklaşık 20 dolar da kargo ücreti ödedim. site yeni bir alışveriş şekli olan taobao sistemini kullanıyor. çindeki üreticilerden alım yapan site çalışanları ürünü sizin adınıza gidip alıp sizin adınıza kargoluyorlar. karları ise toplam tutarın %5 i komisyon. detay isteyen arkadaşlar olursa yardımcı olurum. bu arada sitede hem orjinal hem replika saatler var. casio nun yada seikonun 5 dolarlık bile saatleri var. tercih meselesi. herkes istediği ürüne bakabilir. sitede saat kısmına filan girip saat aramayın. istediğiniz bir marka yada model varsa arama kısmına yazıp aratın. ozaman bulabilirsiniz. gördüğünüz fiyata shipping 2 dolar civarı görünüyor. o çin içinde ürünü almak için ekledikleri ücret. asıl kargo ürün geldiğinde ağırlığına göre hesaplanıyor. alacağınız ürünün ağırlığını ürün bilgilerinde görüp, sitenin kargo hesaplama kısmında yazarak yaklaşık kargo ücretini belirleyebilirsiniz. benim aldığım 175 gr ağırlığındaki edifice saat tüm sigorta ve komisyonlar dahil 18 dolar kadar tuttu. hayırlı alışverişler:)

amd for ever

6767 Mesaj
6 Eylül 2011; 20:00:54 

Nasıl bir şey bu?

0

oçkd fiao ifrs stat çgu iüd nnu ir n
Kim ulan bu Erol Egemen?

250 Mesaj
6 Eylül 2011; 20:43:56 

çok saol abicim dediğine bakıcam ben tag heuer calibre 36 almıştım orjinalden bayaa farklı crono çalışmıyo arkası cam değil başka siteler de varsa yazabilirmisin bi de senin saatin resimlerini koyabilirsen

Peugeot 308 1.6 HDI 110bg

Packerd Bell Easynote TJ75

65 Mesaj
6 Eylül 2011; 22:23:11 

quote:

Orijinalden alıntı: rome34

Beyler ben de ebay dan saat satın almayı düşünüyorum. Saatin fiyatı 78$ + 20$ kargo. Yeni gümrük yasaları ile mümkün mü? Eğer sınır varsa kargoyu da dahil edecek miyiz o sınırı hesaplarken?

Beyler cevap verecek kimse yok mu forumda?

685 Mesaj
7 Eylül 2011; 9:49:42 

quote:

Beyler cevap verecek kimse yok mu forumda?

vergi muafiyeti sınırı son genelgeyle 75 Avroya çekildi diye biliyorum. bildiğim kadarı ile bu fiyata kargo dahil değil, ki senin örnekte şu anki kurlara göre bir hesap yapıldığında kargo dahil olsa da yasal sınırın altında gözüküyor yine bildiğim kadarıyla saat yasak bir ürün değil bir sorun olmadan getirtebileceğinizi düşünüyorum

65 Mesaj
7 Eylül 2011; 12:39:02 

quote:

vergi muafiyeti sınırı son genelgeyle 75 Avroya çekildi diye biliyorum. bildiğim kadarı ile bu fiyata kargo dahil değil, ki senin örnekte şu anki kurlara göre bir hesap yapıldığında kargo dahil olsa da yasal sınırın altında gözüküyor yine bildiğim kadarıyla saat yasak bir ürün değil bir sorun olmadan getirtebileceğinizi düşünüyorum

@ KaraKule06
verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

35 Mesaj
7 Eylül 2011; 15:20:18 

iyi günlerrr bu saatler acaba gerçek resimleri midir? saatler replika. peki fiyatı kadar ederi varmıdır acaba ?

SAAT 1

0

SAAT 2

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hovarat -- 7 Eylül 2011; 15:26:58 >

6961 Mesaj
7 Eylül 2011; 15:25:09 

Gerçek resimleri değil onlar. İnternettten alınmış resimler, fiyatı ederi kadar var mıdır? Bence hayır...

35 Mesaj
7 Eylül 2011; 15:44:16 

visceroid, peki replika saat almayı tavsiye edermisin ?

2312 Mesaj
7 Eylül 2011; 15:59:38 

Saatimden Bir görüntü. 5-6 aydır sorunsuz kullanıyorum.

0

Allah ile olduktan sonra, ölüm de ömür de hoştur. Hz.Mevlana

35 Mesaj
7 Eylül 2011; 16:03:07 

quote:

Orijinalden alıntı: y@s@r

Saatimden Bir görüntü. 5-6 aydır sorunsuz kullanıyorum.

0

saatiniz replika mı ? nerden aldınız ve ne kadar fiyata acaba ?

2312 Mesaj
7 Eylül 2011; 16:04:23 

quote:

Orijinalden alıntı: hovarat

saatiniz replika mı ? nerden aldınız ve ne kadar fiyata acaba ?

Saatim orjinal bir saattir replika değil.

Fiyat ebayda araştırabilirsiniz. Yurtdışından almıştım.

Allah ile olduktan sonra, ölüm de ömür de hoştur. Hz.Mevlana

271 Mesaj
7 Eylül 2011; 19:08:05 

0

0

Arkadaşlar merhabalar. Bir takas sonucu Calvin Klein markalı bir saat elime geçti. 100M suya mukavemetli bir model. Aslında fena değil farklı bir model. Ancak kayışlarını değiştirmek zorunda kalmış arkadaş ve herhalde orijinal kayış pahalı gelse olacak başka bir marka deri kayış kullanmış. Bukadar açıklamadan sonra size bir konuda hem paylaşım yapmak isterim hemde fikir almak.
Bu kayışları baba yadigarı Seiko 5 imde değerlendireyim dedim. Aslında çok müthiş birşey olmadı tamam ancak fenada değil sanki:).Bunun kayış bağlantı kısmı orijinalde 18mm, siyah kayışlar ise 20mm.Çok sırıtmıyor ve emanet durmuyor. Birde makinesinde bakıma ihtiyaç duyuyor olsa gerek,sessiz ortamda da anladım amma çok ses çıkartıyor rotor dönerken.

274 Mesaj
7 Eylül 2011; 19:26:07 

0

Arkadaşlar bu saat için düşüncelerinizi alabilir miyim? HB'de 375 lira.

194 Mesaj
7 Eylül 2011; 21:10:19 

Dostum bu model yanılmıyorsam aliminyum diye geçiyor. Saatin arka yüzeyi terden deforme oluyor bunun yerine swatch irony serisine bak

No Fear

120 Mesaj
7 Eylül 2011; 22:27:22 

İnce bilekli bir kişiye kasa çapı=42 mm olan saat büyük müdür, arkadaşlar?

65 Mesaj
7 Eylül 2011; 22:31:20 

Beyler daha önce kısmen sormuştum sağolsun KaraKule06 cevaplamıştı ama tam tatmin edici bir cevap almak için biraz daha ayrıntılı soruyorum. Gelecek yanıtlara göre sipariş verip vermeyeceğim belli olacak. Olay şu:

Şimdi arkadaşlar Ebay'dan saat satın almak istiyorum. Saatin fiyatı 78$+20$ (kargo bedeli). Saatin buradaki değeri 350-500 TL arasında değişiyor. Sormak istediklerim:

-Yurtdışından saat yasak bir ürün mü? (cep telefonu, fotoğraf makinesi gibi), ya da izin veriliyor mu?

-Gümrükten geçerken buradaki değeri göz önünde bulunduruluyor mu, buradaki fiyatının yüksek olması problem oluşturur mu? (Aslında bu neye göre onu da merak ediyorum)

-Bedel hesaplanırken sadece ürünün fiyatını ( 78$) göz önünde bulunduruyoruz öyle değil mi? (kargo dahil değil)

-***Ticari amaçla olmadığı halde yine de vergi ödüyor muyuz? yoksa muaf mıyız? (Özellikle bunu çok merak ediyorum)

-Bunların dışında herhangi bir problemle karşılaşır mıyım?

Yoksa saati sipariş etmek için sabırsızlanıyorum

Teşekkür ediyorum şimdiden.

55 Mesaj
7 Eylül 2011; 23:46:20 

-ben daha önce ebay'den saat aldığım için saatin sorunsuz ürünler arasında olduğunu biliyorum
-toplamda 98$ yaklaşık 70 euro yapıyor, ticari olsun olmasın toplam bedel 75 euro'nun üstünde ise vergi ödersin
vergi için toplamda ödediğin bedele bakılıyor yani kargo bedeli de dahil.
-ürün bulunduğun ilin Posta İşleme Merkezi'ne kadar geldiğinde eğer sorun varsa kargonun geleceği adrese sorunla ve çözümle ilgili evrak yolluyorlar

892 Mesaj
7 Eylül 2011; 23:46:58 

quote:

Beyler daha önce kısmen sormuştum sağolsun KaraKule06 cevaplamıştı ama tam tatmin edici bir cevap almak için biraz daha ayrıntılı soruyorum. Gelecek yanıtlara göre sipariş verip vermeyeceğim belli olacak. Olay şu:

Şimdi arkadaşlar Ebay'dan saat satın almak istiyorum. Saatin fiyatı 78$+20$ (kargo bedeli). Saatin buradaki değeri 350-500 TL arasında değişiyor. Sormak istediklerim:

-Yurtdışından saat yasak bir ürün mü? (cep telefonu, fotoğraf makinesi gibi), ya da izin veriliyor mu?

-Gümrükten geçerken buradaki değeri göz önünde bulunduruluyor mu, buradaki fiyatının yüksek olması problem oluşturur mu? (Aslında bu neye göre onu da merak ediyorum)

-Bedel hesaplanırken sadece ürünün fiyatını ( 78$) göz önünde bulunduruyoruz öyle değil mi? (kargo dahil değil)

-***Ticari amaçla olmadığı halde yine de vergi ödüyor muyuz? yoksa muaf mıyız? (Özellikle bunu çok merak ediyorum)

-Bunların dışında herhangi bir problemle karşılaşır mıyım?

Yoksa saati sipariş etmek için sabırsızlanıyorum

Teşekkür ediyorum şimdiden.

Yasaklı ürün degıldır Cep telefonu gibi
gümrükten geçerken kargo dahil fiyatı hesaplanır
Burdaki fiyatı değil faturada yada kutu üzerindeki fiyata göre hesaplanır
ticari amaçlı olmasada vergi ödersiniz gümrükte kalırsa
bunların dışında bir problemle karşılaşmazsınız sadece takipli almaya bakın muhakkak

Son olarak muafiyet 75 eurodur bunuda belirtelim.

İletişim ve Alışverişlerim için Tıklayınız.

1205 Mesaj
7 Eylül 2011; 23:48:11 

quote:

Orijinalden alıntı: speedyc

yok aslında büyük takanlar var

MERCEDES-BENZ TRAVEGO 15 SHD 2007 & MERCEDES-BENZ TRAVEGO 15 SHD 2012 6 sıra silindir 422 Bg
ECZACI

6767 Mesaj
8 Eylül 2011; 0:03:45 

quote:

İnceden kastınız nedir? Ayrıca saatin kasa yapısı bence çaptan daha önemli. Deneyerek almanızı tavsiye ederim.

Kim ulan bu Erol Egemen?

120 Mesaj
8 Eylül 2011; 0:11:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

İnceden kastınız nedir? Ayrıca saatin kasa yapısı bence çaptan daha önemli. Deneyerek almanızı tavsiye ederim.

bileğim 16-17 cm, istediğim saatin çapı 42cm, gözüm alışık olmadığından bana büyük gözüküyor, ama saat tam hayallerimdeki saat, büyük müdür acaba bi de kro gibi gezmeyelim o kadar para sayıp

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Eylül 2011; 0:12:39 

quote:

bileğim 16-17 cm, istediğim saatin çapı 42cm, gözüm alışık olmadığından bana büyük gözüküyor, ama saat tam hayallerimdeki saat, büyük müdür acaba bi de kro gibi gezmeyelim o kadar para sayıp

hangi duvar saatini takmayı düşünüyorsun.

65 Mesaj
8 Eylül 2011; 0:13:05 

quote:

Orijinalden alıntı: mukavem@

-ben daha önce ebay'den saat aldığım için saatin sorunsuz ürünler arasında olduğunu biliyorum
-toplamda 98$ yaklaşık 70 euro yapıyor, ticari olsun olmasın toplam bedel 75 euro'nun üstünde ise vergi ödersin
vergi için toplamda ödediğin bedele bakılıyor yani kargo bedeli de dahil.
-ürün bulunduğun ilin Posta İşleme Merkezi'ne kadar geldiğinde eğer sorun varsa kargonun geleceği adrese sorunla ve çözümle ilgili evrak yolluyorlar

Yasaklı ürün degıldır Cep telefonu gibi
gümrükten geçerken kargo dahil fiyatı hesaplanır
Burdaki fiyatı değil faturada yada kutu üzerindeki fiyata göre hesaplanır
ticari amaçlı olmasada vergi ödersiniz gümrükte kalırsa
bunların dışında bir problemle karşılaşmazsınız sadece takipli almaya bakın muhakkak

Son olarak muafiyet 75 eurodur bunuda belirtelim.

@Dictator ve @mukavem ikinize de ayrı ayrı teşekkür ederim bilgilendirme için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rome34 -- 8 Eylül 2011; 0:20:43 >

120 Mesaj
8 Eylül 2011; 0:26:40 

quote:

Pardon yanlış olmuş, doğrusu şöyle olacak:

bileğimin çapı 16-17 cm, istediğim saatin çapı 42mm, gözüm alışık olmadığından bana büyük gözüküyor, ama saat tam hayallerimdeki saat, büyük müdür acaba bi de kro gibi gezmeyelim o kadar para sayıp

6767 Mesaj
8 Eylül 2011; 0:38:20 

Şu sıra büyük saatler moda, ama dediğim gibi çaptan ziyade saatin kasa yapısı önemli.

Kimi saat çapını olduğundan büyük, kimisi de küçük gösterir.

Kim ulan bu Erol Egemen?

5 Mesaj
8 Eylül 2011; 8:48:05 

Polemik arkadaşın dediği gibi son yılların trendi büyük kasa çapına sahip saatler. 42mm orta büyüklükte bir saat. 50 mm takan kişiler bile var :)
zarif bir bileğin varsa bile 42mm çok fazla sırıtmayacaktır.Şahsen ben 40-41 mm yi tercih ediyorum. (kolumdaki saat 37mm seiko olsada)

38 Mesaj
8 Eylül 2011; 9:53:01 

quote:

Orijinalden alıntı: gdraek

0

aynı saatten bende var.yedek saat olarak kullanıyorum.arkasında filan pek bi bozulma olmadı ama camı kolayca çizilebiliyor.pili de bi ancak garanti süresi kadar dayandı.su an pili değisti ve çalısıyor

15 Mesaj
8 Eylül 2011; 10:16:05 

quote:

Orijinalden alıntı: gdraek

0

aynı saatten kullanıyorum bende,,gayet güzeldir tavsiye ederim yalnız ben 240 tl almıştım fiyat yüksek sanki

Sonunda değeceğini bildiğin hiçbir şeye ulaşmanın kolay yolu yoktur.Bu yolda bin kere düşmek değil binbir kere kalkabilmektir önemli olan.

466 Mesaj
8 Eylül 2011; 10:48:33 

Merhaba arkadaşlar, saat almayı düşünüyorum ama hiç anlamıyorum bu işten, sahibindende beğendiğim birkaç model var. Bu iki saat sizce nasıl? Fiyatına/markasına vs bakmadım sadece görsel olarak beğendiğim için bu iki modeli seçtim.
Baktığım ilanlarda fotoğrafların temsili değil ürüne ait olmasını tercih ediyorum ama anlamadığım için kıyas yapamıyorum. Tavsiye edebileceğiniz satıcı/ilan var mıdır?

http://www.sahibinden.c...ibre-36-54728906/detay/
http://www.sahibinden.c...akvimli-55659792/detay/

6767 Mesaj
8 Eylül 2011; 10:57:32 

İki saat de çöp. Bütçenizi ve tarzınızı belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Kim ulan bu Erol Egemen?

5 Mesaj
8 Eylül 2011; 11:14:06 

Eğer gerçek bir saatsever iseniz moda markalarına bakmanızı pek tavsiye etmem. Bazıları fazlaca katı bu konuda ama benim şahsi fikrim şu..yüksek meblağlar ödeyecekseniz bu saatlerden uzak durun. Ama ben estetik meraklısıyım saat sadece zamanı göstersin otomatik olmasına gerek yok quartz da işimi görür diyorsanız 100-150 tl ye kadar moda markalarına yönelebilirsiniz. Saat benimle yaşasın yaşlansın diyenler eğer bütçenizi-tarzınızı belirtirseniz bende burdaki diğer arkadaşlarda size yardımcı oluruz. Ayrıca replika olayına hiç girmeyin. İllaki almak istiyorsanız 15-20 tl den fazla para vermeyin:) zaten bu fiyata da replika pek bulamazsın çünkü aracılar aldıkları fiyatın üzerinde %1000 fiyat koyuyorlar..

685 Mesaj
8 Eylül 2011; 11:27:31 

quote:

İki saat de çöp. Bütçenizi ve tarzınızı belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Polemik bana da yardımcı olabilir misin hocam
Bütçem 500TL diyebiliriz

Bu aşağıdaki tarzda saatleri seviyorum.

0

6767 Mesaj
8 Eylül 2011; 11:44:24 

500 TL spor ve pilli saat için gayet yeterli bir bütçe.

Öncelikle Seiko, olmazsa Casio modellerine bakmanızı öneririm. Bu iki markanın da modelleri hakkında fikir sahibi olmak için sahibinden ve gittigidiyor gibi sitelere bakabilirsiniz ama bu sitelerde bu iki markanın inanılmaz fazla sayıda taklidi satıldığı için fiyat konusunda fikir edinemezsiniz. Satıcı çok güvenilir olmadıkça asla alışveriş yapmanızı da tavsiye etmem. bytepire arkadaşımız güzel Seiko'lar getiriyor, fiyatları da makul. Dükkanını incelemenizi öneririm.

Kim ulan bu Erol Egemen?

1457 Mesaj
8 Eylül 2011; 11:44:55 

quote:

Polemik bana da yardımcı olabilir misin hocam
Bütçem 500TL diyebiliriz

Bu aşağıdaki tarzda saatleri seviyorum.

0

edificenin hangi modeli bu. saati begendm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH KAFKAS ÇERKES KÖKENLİLER CEMİYETİ
Şerefsizce yaşamaktansa şerefimle ölürüm

2777 Mesaj
8 Eylül 2011; 12:06:53 

kasa çapı kurma kolu hariç 41-42mm olan beyaz kadranlı derı kordonlu,tabıkı gostergelerı fosforlu yada aydınlatma tertıbatı olan,pahallı da olmayan bir saat onerebılecek var mıdır?

replıka olmaz,orjınal aramakatayım.

466 Mesaj
8 Eylül 2011; 12:12:10 

Bütçe 200 TL istediğim saat içi beyaz ya da siyah renkli zemin ve abartısız şık bir görünümü olsun istiyorum, moda marka/model vs takıntım yok, takvim olabilir ancak diğer göstergelere gerek yok olmasa da olur.

Polemik ve huseyin1982 teşekkür ederim.

685 Mesaj
8 Eylül 2011; 12:13:37 

quote:

Orijinalden alıntı: TheMoJo
edificenin hangi modeli bu. saati begendm

modeli bu EFE-504L-1AV

6767 Mesaj
8 Eylül 2011; 13:21:06 

Rolex sevenlerin heyecanla beklediği model Explorer 2 216570 piyasaya sürülmüş.

Bu da çok taze bir fotoğraf:

0

Kim ulan bu Erol Egemen?

685 Mesaj
8 Eylül 2011; 13:32:33 

quote:

500 TL spor ve pilli saat için gayet yeterli bir bütçe.

Öncelikle Seiko, olmazsa Casio modellerine bakmanızı öneririm. Bu iki markanın da modelleri hakkında fikir sahibi olmak için sahibinden ve gittigidiyor gibi sitelere bakabilirsiniz ama bu sitelerde bu iki markanın inanılmaz fazla sayıda taklidi satıldığı için fiyat konusunda fikir edinemezsiniz. Satıcı çok güvenilir olmadıkça asla alışveriş yapmanızı da tavsiye etmem. bytepire arkadaşımız güzel Seiko'lar getiriyor, fiyatları da makul. Dükkanını incelemenizi öneririm.

Polemik söylediğin satıcıya baktım ama sanırım yanlış bakıyorum yardımcı olur musun?

http://profil.gittigidiyor.com/bytepire
http://www.sahibinden.c...62795WQQpXQQdisplayuser

5838 Mesaj
8 Eylül 2011; 13:36:19 

quote:

Polemik söylediğin satıcıya baktım ama sanırım yanlış bakıyorum yardımcı olur musun?

http://profil.gittigidiyor.com/bytepire
http://www.sahibinden.c...62795WQQpXQQdisplayuser

http://forum.donanimhab...981&lastPostViewType=1#

Tartışma adabını bilmeyenler, ukalalıktan önünü göremeyenler ve laftan anlamayanlar mümkünse hiç bir şekilde benimle tartışmaya girmesinler.

6767 Mesaj
8 Eylül 2011; 13:36:25 

bytepire'nin forumdaki dükkanını kast etmiştim, eksik yazmışım.

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#46998427

Kim ulan bu Erol Egemen?

878 Mesaj
8 Eylül 2011; 13:42:53 

Replica konusunda uzman bir arkadaş var mı acaba? Bana mail atabilirse çok sevinirim kafama takılan birkaç konuda danışmam gerekiyor.

ozgurdortyol@gmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dae-su Oh -- 8 Eylül 2011; 13:44:14 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6767 Mesaj
8 Eylül 2011; 14:01:21 

Çin malı çöp bir ürün, saat demek bile istemiyorum.

Kim ulan bu Erol Egemen?

6767 Mesaj
8 Eylül 2011; 14:06:47 

Çöp diyorum, daha ne diyeyim?

Makinenin bir tane bile fotoğrafı eklenmemiş, neden acaba?

Kim ulan bu Erol Egemen?

5 Mesaj
8 Eylül 2011; 14:17:02 

quote:

Orijinalden alıntı: b_sevki

kasa çapı kurma kolu hariç 41-42mm olan beyaz kadranlı derı kordonlu,tabıkı gostergelerı fosforlu yada aydınlatma tertıbatı olan,pahallı da olmayan bir saat onerebılecek var mıdır?

replıka olmaz,orjınal aramakatayım.

Eğer otomatik senin için 1. öncelik değilse yani quartz bir saat olur bana en azından kaliteli olsun diyorsan aşağıdaki saati inceleyebilirsin.Sadece dediğin kasa çapından biraz daha ufak ama güzel bir saat

Tissot Men's White Dial Dress Watch (Ürün Kodu: T033.410.16.013.00)
ebayda ürün kargo dahil 175 dolara satılıyor.Hemde kutu vs. ile beraber yollayan sorunsuz bir satıcı tarafından...

5 Mesaj
8 Eylül 2011; 14:19:10 

quote:

Hocam çöp diyosun geçiyosun direk ya neden çöp mesela benim aklımda sen çöp diyince eta 7750 mekanizma para etmez şeklinde bi düşünce oluştu. Ama sanırım sen makinenin eta olmadığını söylemek istedin? Bide bu var mesela:

http://www.sahibinden.c...endulum-52439997/detay/

hocam eta 7750 mekanizmanın tek başına fiyatı bu dediğin fiyattan çok daha fazla.polemik arkadaşımızın demek istediği eleman sallıyor.saat 3. sınıf replika yazık parana:) Replikanın 1. sınıfı ne demek onu da anlamış değilim halen :)

5 Mesaj
8 Eylül 2011; 14:35:40 

şahsen eta mekanizmanın imitasyonu var mıdır bilmiyorum. Şimdi sen o adama desenki hocam saatin üzerindeki mekanizma eta 7750 mi ne bileyim modifikasyonlu mu falan filan.Adam tabii abi şöyle böyle der durur. Detaylı incelemedim ama muhtemelen o satıcı saatin orjinalinin özelliklerini kopyalayıp satış sayfasına yapıştırmış. Sen saati aldın açtırdığında muhtemelen içinden quartz mekanizma çıkacak:) İşin kötüsü adam akıllı bi quartz koysalar en azından otomatik değil ama çalışıyor pili bitincede değiştiririm dersin.Ama en kötüsünü kullanıyorlar ve 1-2 ay içinde saat pert..Sanırım 545D casio edifice değil mi dediğin saat? gayet güzel şık bir saat.

6767 Mesaj
8 Eylül 2011; 14:35:59 

quote:

Hocam çöp diyosun geçiyosun direk ya neden çöp mesela benim aklımda sen çöp diyince eta 7750 mekanizma para etmez şeklinde bi düşünce oluştu. Ama sanırım sen makinenin eta olmadığını söylemek istedin? Bide bu var mesela:

http://www.sahibinden.c...endulum-52439997/detay/

Elbette bu paraya orijinal 7750 olamaz demek istiyorum. Makine fotoğrafını neden koymamışlar diyorum, daha ne diyeyim? Yoksa 7750 gerçekten çok iyi bir makinedir.

Bu satıcı makineyi saatten söksün, makine gerçek 7750 ise derhal sadece makine için 300 lira veririm.

Gösterdiğin ikinci saat de çöp. Şöyle ki, 7750 otomatik kronograflı bir makine iken, ikinci ilanda kurmalı kronografsız bir makine olmasına karşın, ilan açıklamasında makine için 7750 yazmışlar. Adamın saatler hakkında genel bir bilgisi dahi yokken bir de ukalalık yaparak konuyla alakasız potansiyel alıcıları kandırmaya çalışıyor. Ulan saat zaten çöp, bir de ilan açıklamasını yanlış yazma işte.

Ülkemizdeki çakma saat sevdasını anlayamıyorum, bu gidişle de anlamam mümkün görünmüyor. Konuya saat tavsiyesi için gelen 10 arkadaştan neredeyse yarısı çakma saat tavsiyesi istiyor. Çakma saate, aslında genel olarak çakma ürüne verilen paraya daima acırım. Çin'de kiloyla satılan, kilosu da 2 haneli dolar seviyesini geçmeyen bu saatler ülkemizde 100 dolardan başlıyor, satıcının yüzsüzlüğü ve alıcının bilgisizliği ve cinliğine (!) bağlı olarak 1000 dolar seviyesine kadar çıkabiliyor. Allah aşkına, 1000 dolar verip de çakma saat mi alınır? Ben değil 100 doları, 10 doları bile çakma saate harcamam ama 1000 doları ciddi ciddi bir çakma saate verenler var. Neymiş birebir üretimmiş, kimse gerçeğinden ayıramazmış.

Bırakın bu işleri allah aşkına! Çakma bir JLC aldınız diyelim. Piyasa jargonuyla, birebir replika olsun. Saati gören herkes saati gerçek sansın. Hatta birebir replika da olmasın, proje saat ya da franken watch dedikleri orijinal kasa, kadran, kollar, bezel vs ile üretilen çakmalardan olsun.

Her JLC üretildikten sonra satışa sunulmadan önce tam 1000 saat test edilir. (Bu test programına saatin bilekte günlük kullanılması da dahildir.) 1000 saat yaklaşık 42 gün demektir. Testi geçemeyen saat satışa sunulmaz, eksikleri giderilir. Eksikler giderildikten sonra satışa sunulur. Eksikler giderilemezse satışa sunulmaz. Şimdi birebir replika, ya da franken watch aynı mıdır gerçek bir JLC?

Oyster serisi bir Rolex en az 100 metre su geçirmezliğe sahiptir. En arap işi her yeri pırlantalara bulanmış bir Rolex'le dahi en kötü olasılıkta şnorkelle dalış imkanı vardır. Hangi birebir replika Rolex'te bu imkan vardır? Neredeyse her Rolex'in COSC sertifikası sahibi olduğunu, 904L çelik kullanıldığını, son atılımla her Rolex'in %100 in house olduğunu söylememe gerek bile yok sanırım.

Bu listeyi çok uzatabilirim, ama pek kimse okumadığı için fazla yazmanın faydalı olduğunu düşünmüyorum. En fazla 1 sayfa sonra yine birisi gelecek ve 3 tane çöp taklit arasından en iyisi hangisi diye soracak. Aynı paraya servisi, garantisi, ikinci eli olan sağlam bir marka önerdiğimizde burun kıvıracak. Bırakın bu taklit çöpleri, bu çöpler kimseye yakışmıyor ama gerçek saat severlere asla yakışmıyor.

Kim ulan bu Erol Egemen?