Şimdi Ara

SAATLER (1219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.531
Cevap
104
Favori
3.880.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12171218121912201221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şöyle klasik türden, sade, sadece gün göstergeli(o da olmasa olur) şık ve en önemlisi incecik bir saat ariyorum. Tabii insanevladinin alabileceği bir fiyata da sahip olsa iyi olur. İnce olacagi için de zaten pilli olacaktir orasi kesin...
    Longies'te birkaç model var ama fiyatları aşırı abarti, Yok mu daha makul seviyelerde acaba?
  • İnce kasalı pilli Seiko modelleri mevcut.
  • Casio EQS 500c alacaktım ama G-shock Gulfman aldım önce evde ve sporda kullanmak için. Diğer saatide almanın müsriflik olacağını düşündüm. Gömlek vs. giydiğim zaman normal şık bir saat kullanmak istiyorum. 75 TL ye kadar siyah kadranlı ve siyah kayışlı analog bir saat önerir misiniz?
  • Arkadaşlar şu saati beğendim;

http://www.konyalisaat.com.tr/product_info.asp?id=25625&product=Casio-EF-552PB-1A2

Nasıldır? kullananınız varmı? veya başka önerisi olan? çelik kordon olmasın ve 250 tl geçmesin
  • Arkadaşlar, onlineden, saatin orjinalliğinden kuşku duymayacağım ve bana ulaştırılmasında sıkıntı yaşamayacağım bir kaç site söyler misiniz?

Mesela, konyalı saat, saat&saat.... bunlar nasıllar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dictator

quote:

Orijinalden alıntı: matador_36

bunu almayı düşünüyorum saatten hiç anlamam
    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?VISuperSize&item=120762649919

ama mesele başka bi linkte fiyatı farklı aradaki fark neden kaynaklanıyor
    http://www.ebay.com/itm/WONDERFUL-SKELETON-WATCH-THEOREMA-MUST-HAVE-/120762649919?_trksid=p4340.m263&_trkparms=algo%3DSIC%26its%3DI%26itu%3DUCI%252BIA%252BUA%252BFICS%252BUFI%26otn%3D5%26pmod%3D120757951249%26ps%3D63%26clkid%3D2482272622459470460

SAATLER

ilk link açılmadıgı ıcın bırsey dıyemıyorum fıyat farkına ama arada ucurum varsa bılemem. birde 2. linktekı ucretsız kargoluyor otekı kargo ıcın yuklu mıktar ısteyebılır bu farkta olabılır. Sanırım bu saatler alman yapımı mekanık saat. Almanyadakı satıcılardan alırsan daha saglıklı olabılır.

Almanlar böyle saat yapmaz. Almanya, saat sektöründe köklü bir ülkedir. Hatta bazı kaynaklara göre, İsviçre'den bile daha eski geçmişi olduğu söylenir. Saat sektöründe, ilklere imza atmış köklü markaları var. Lakin 1-2 markası hariç diğerleri, markalara çok hakim olmayan insanlar arasında pek bilinmez. bunu fırsat olarak kullanmak isteyen bazı uyanıklar, çin malı mekanik saatlere, süslü kutular yaparak, ve ihtişamlı isimler vererek, Alman malı diye satmaya çalışıyor. gittigidiyorda böyle saat çok var, mesela;

http://urun.gittigidiyor.com/Graf-Von-Monte-Wehro-TOSCANA-Automatik-Alman_W0QQidZZ44197333

halis muhlis % 100 çin malı.

1-2 adam küçük bir saat şirketi kuruyor , sonra çindeki promosyon tip, isimsiz ve markasız saat yapan firmalarla anlaşıyorlar . katalogdan model beğeniyorlar, kendi isimlerini saatlere bastırıyorlar. çin malı düz mekanikler 1-2 dolar, ilandaki gibi komplikasyonlu olanlar maksimum 10 dolar seviyelerine mal ediliyor. süslü kutu eşliğinde piyasaya sunuyorlar. atıyorum, 1000 TL fiyat çekip, sonra şok indirim ve süslü reklam tuzağıyla 250 liradan satıyorlar.

tabi adamlar, şirket kurduğu için saatin yanına resmi belgede veriyorlar. ayrıca internet siteleride mevcut. Resmi şirket kurdukları için, faliyet merkezleri , göstermelik 1-2 bürosu oluyor. gitseniz oralarda 1-2 adamdan fazlasını da bulamazsınız. onlarda para sayıyordur muhakkak. bizim gibi 3. dünya ülkelerinden gelen paraları.

Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan EBAY'e bakın. üşenmeyin ve açıp bir bakın, bu GRAF VON MONTE WEHRO gibi markalardan bulamazsınız, bulsanız bile 1-2'yi geçmez. Çünkü elin adamı bunları yemez. birde gittigidiyora bakın, sayamadığın kadar mevcut. daha önce, açıkarttırma formatı varken çok daha fazlaydı.

gittigidiyor, bu tarz satıcılarla uğraştım diye, 2 tane üyeliğimi yedi. çünkü bu tip sahtekarları değil, tekere çomak sokmaya çalışan adamları sevmez. bu ......ler düzeni kurmuşlar, saatden anlamayan, satıcı ve gittigidiyora güvenen yurdum insanının paralarını yurtdışına akıtıyorlar, tabi fazlasıyla komisyonlarını alarak. hiç düzeni bozdururlarmı. tek işi çinde saat bastırıp ortadoğu, balkanlar ve afrika ülkelerine dağıtan bu adamları biz niye zengin ediyoruzki. en azından saat saat olsa içim gam yemeyecek.

• @polish

Hocam şu aralar moda orjinal Daniel Klein. Amma sövüyorum şu tip yazanlara.

Bu arada Jacque Lemans hakkında bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chaos7

Arkadaşlar,
    Şöyle klasik türden, sade, sadece gün göstergeli(o da olmasa olur) şık ve en önemlisi incecik bir saat ariyorum. Tabii insanevladinin alabileceği bir fiyata da sahip olsa iyi olur. İnce olacagi için de zaten pilli olacaktir orasi kesin...
    Longies'te birkaç model var ama fiyatları aşırı abarti, Yok mu daha makul seviyelerde acaba?

çok ince (5 mm altındaki) saatler elit gruba girer, bu saaler pahalıdır. zira çok ince saat yapmak ta, ayrı bir beceri ve teknik gerektirir. 3-4 mm hatta 2.8 mm kalınlığında mekanik saatler olsada, 3-4 bin dolardan aşşağı bulunmaz. bu tarz quartz saatlerde hatırı sayılır bir fiyata sahip. eğer 5 mm altında olmasına gerek yok diyorsanız, yaklaşık 5-6 mm kalınlığında skagenler mevcut.

SAATLER
     SAATLER

SAATLER

skagen, ağırlıklı olarak japon mekanizma kullanan, danimarkalı bir saat firmasıdır. koleksiyonları, titanyum kasa ağırlıklıdır. uygun fiyatlı titanyum saat arayanların için, ilk akla gelen markalardan biridir.

lakin ince (slim) modellerini, görüp denedikten sonra almakta fayda var. mağaza ve bayilerde bulunurmu bilmem, ama istanbulda iseniz, resimdeki titanyum kasadan satan biri var. görüp deneyebilirsiniz. ilandaki saatin kondisyonunu bilmem ama, en azından çapını kalınlığını, ve ağırlığını görmüş olursunuz.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saati-satilik-skagen-saat-233xlttm-42706485/detay/

titanyum olanın, M, L ve XL olmak üzere 3 farklı kasa çapı mevcut,

sıfır almak isterseniz, ebay'de bolca mevcut
    http://www.ebay.com/itm/Skagen-Charcoal-Titanium-Slim-Mens-Watch-233LTTM-/150656950991?pt=Wristwatches&hash=item2313daa2cf
    http://www.ebay.com/itm/Mens-New-Ultra-Slim-Steel-Skagen-Watch-233LSS-/380365698049?pt=Wristwatches&hash=item588f8ff401
    http://www.ebay.com/itm/Skagen-Mens-Slim-Brown-Leather-Classy-Watch-433LSL1-/200648615438?pt=Wristwatches&hash=item2eb796e60e

burada da standart bir titanyum saat ile, skagen slim titanyum saat karşılaştırılmış.

SAATLER

• quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

@polish

her yeri orjinal olsa ne olur diyorsun

JL alınabilir bir marka, İsviçreli bir marka olmasına karşın, bugün koleksiyonunun çoğunluğunu japon mekanizmalı saatler oluşturuyor. bir ara isviçre üretimi, 7751 kalibre, triple date moonphase kronograf modelini 600-700 dolardan piyasaya dağıtmıştı. moonphase modifiyeli triple date 7751 mekanizmayı tek olarak parekende almaya kalsan , 500 dolardan aşşağı değildir.

SAATLER

• quote:

Orijinalden alıntı: polish

quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

@polish

her yeri orjinal olsa ne olur diyorsun

JL alınabilir bir marka, İsviçreli bir marka olmasına karşın, bugün koleksiyonunun çoğunluğunu japon mekanizmalı saatler oluşturuyor. bir ara isviçre üretimi, 7751 kalibre, triple date moonphase kronograf modelini 600-700 dolardan piyasaya dağıtmıştı. moonphase modifiyeli triple date 7751 mekanizmayı tek olarak parekende almaya kalsan , 500 dolardan aşşağı değildir.

SAATLER

Aynen öyle hocam her yeri orjinal olsa ne olur...

JL hakkındaki bilgiler için değerli zamanınızı ayırıp yazdığınızdan dolayı teşekkür ederim hocam , iyi geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: lknrm627

Ben daha ınce de tavsiye istemiştim ama sadece fiyat üzerine. Şimdi bazı krirerleri benimsedim ve tekrar tavsiyelerinize muhtacım.

Saatte kırmızı ve siyah renkler olmalı, birbirlerine yakışıyorlar. Ağırlık siyah renkte olursa uygun olur.

Kordonu kesinlikle metal olmamalı.

Akrep ve yelkovanın arkasında tercihen 3 tane gösterge(bunlara ne deniyor bilmiyorum. arkada tarihi, günü gösreren küçük yuvarlak saatimsi göstergeler) olsun istiyorum. 2 de olabilir.

Fiyatı 150 civarı olursa iyi olur, ama tüm bu kriterlere uygun ve güzelse 200 de olabilir.

Tavsiyelerinizi bekliyorum...

Bir el atarsanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: ateş ve güneş

Arkadaşlar, onlineden, saatin orjinalliğinden kuşku duymayacağım ve bana ulaştırılmasında sıkıntı yaşamayacağım bir kaç site söyler misiniz?

Arkadaşlar bir el atın yaw, saat alacam, yardım edin...

Bir de, e-bay falan geçiyor sık, oradan alınca, gümrükte takılmaz mı? Nedir yöntemi?
  • Beyler ben de ebay dan saat satın almayı düşünüyorum. Saatin fiyatı 78$ + 20$ kargo. Yeni gümrük yasaları ile mümkün mü? Eğer sınır varsa kargoyu da dahil edecek miyiz o sınırı hesaplarken?
  • ebay hakkında bilgi istıoruz :D
  • Merhabalar,

Bunlarda bendeki saatler.

Hugo Bosslardan çelik kordonlu olanı 6 senedir bende ve hiç problem çıkarmadı.

Diğer Hugo Bossların mekanizmalarının İsviçre yapımı olduğunu duydum ama geri kalan aksamı hakkında net bir bilgim yok.

Deri kayışlı Tissot da 6 senedir bende onunlada hiç problem yaşamadım.

Saatlerin hepsi pilli, otomotik saat çok istedim fakat otomatik saate verilen parayla bazen iki hatta bazen üç tane saat alınıyor.

Şu anki hedefim replika Tag Heuer Carrera 16 ve Omega Seamaster.

Bütçeden dolayı orjinallerini alamıyorum maalesef.

SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

• quote:

Orijinalden alıntı: ateş ve güneş

Arkadaşlar, onlineden, saatin orjinalliğinden kuşku duymayacağım ve bana ulaştırılmasında sıkıntı yaşamayacağım bir kaç site söyler misiniz?

Hizlisaat.com!dan alışverişim oldu yaklaşık 1-1,5 günde kargoya verildi ve saatin garantisi filan hepsi yerinde hiçbir sorunum olmadı.Kapıda ödemeyle almıştım.
  • http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IRlvXvS0c_k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATOM ANT -- 4 Eylül 2011; 15:46:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruthlessruth

Merhabalar,

Bunlarda bendeki saatler.

Hugo Bosslardan çelik kordonlu olanı 6 senedir bende ve hiç problem çıkarmadı.

Diğer Hugo Bossların mekanizmalarının İsviçre yapımı olduğunu duydum ama geri kalan aksamı hakkında net bir bilgim yok.

Deri kayışlı Tissot da 6 senedir bende onunlada hiç problem yaşamadım.

Saatlerin hepsi pilli, otomotik saat çok istedim fakat otomatik saate verilen parayla bazen iki hatta bazen üç tane saat alınıyor.

Şu anki hedefim replika Tag Heuer Carrera 16 ve Omega Seamaster.

Bütçeden dolayı orjinallerini alamıyorum maalesef.

SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

nerden buluon dostum cakmalarını olmadı bızde bakalım bi

• Sahibinden.com da bulabilirsiniz replika saatleri.
  • burda ebayden saat almıs olan bırcok uye vardır kesın.
    lumınox atacama saat alıcam ama fıyatları cok ucuk. 400-500 dolar arası.
    top rated seller 570 e satıyo ama acık arttırma secenegı de var.
    sızce best offer ıle sansa 100 dolara alabılrmıyım saatı.
    bu markayı alan cok kısı yok.
    asıl fıyatının cok altına gelınce satıstan cayabılıolarmı
  • 
Sayfa: önceki 12171218121912201221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.