Şimdi Ara

SAATLER (1186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.530
Cevap
104
Favori
3.880.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11841185118611871188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Polemik

@cancanax

Güle güle kullan, hayırlı olsun.

Teşekkürler....yavaş yavaş gidiyoruz ileri doğru...seiko 5 le başladık 3 ayda iyi yol aldık...5 saatim var şimdilik....Hedefe doğru adım adım gidiyoruz..Dozajı yavaş yavaş artırıyoruz...Bende küçüklük hastalığıydı ama içimde sessiz sakin duruyordu saat manyaklığı..Nişanlımın da öyle olduğunu geç keşfettik Onun da gazıyla yürüdük bakalım...Düğün müğün geçsin de çocukluk merakım tag a ordan da sea dwellera doooğruu.... Yürü koçum kim tutar seni....

O bu değil de 2-3 aydır 60d alacağım diye kastım da kastım bi 2000 atamadık kıyıya sıkıntıdan...gaza gelip gelip neredeyse 2000 lira saate verdik(toplamda) Neyse herkes bütçesine göre çılgınlık yapabilir...bereket bizim hatun da benim kafadan da sea dweller, milgauss derken arızaya girip anneme gidiyorum ben boşanıcam muhabbetine girmez

(Sea dweller diyoruz da 16000 falan filan )

Arabayı satar 2. el ufak bir şey alırım....Helyum vanasını da ara gaz yaparak boşaltırım...

• Arkadaşlar biraz uzun ama cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar bugün bu saate baktım.
    Otomatik saat.
    http://www.saatvesaat.com.tr/urun.asp?id=31379&urun=Jacques+Lemans+JL1-1526A
    http://www.jacques-lemans.com/site2010/?Site=Collection&SubSite=Classic&Kategorie=200096&Product=1-1526A&Suchwert=526A
     SAATLER

RESMİ SİTESİNDE YAZAN ÖZELLİKLERİ
    quote:

Case : solid stainless steel
    Size/Diameter : 41 mm
    Crystal : hardened crystex crystal
    Movement : Automatic Movement
    Waterproof : 10 ATM
    Strap : high-grade leather strap

Multi-Function-Watch: 24-hour-indication and small second

diğer sitelerde yazanlar

case: solid stainless steel 
    size: 41 mm
    crystal : Crystex mineral crystal
    movement: Automatic Movement
    waterproof: 10 atm
    strap: high-grade leather strap

SAATLER

• Sizce nasıldır? Kalite, performans açısından ?

• ve bu tip başka otomatik saat önerebilir misiniz bana
    saat için ayırdığım para azami 750

• Sizce bunun yerinehttp://www.konyalisaat.com.tr/product_info.asp?id=26361&product=Camel-A618.5571.LGPA bunu mu almalıyım?
  • Pilli bir saat yerine otomatik bir saat daha mı iyidir?
  • Jacques Lemans bir saat markası mıdır?
  • Kolumuzda taşıdığımıza değer mi?

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

Teşekkürler....yavaş yavaş gidiyoruz ileri doğru...seiko 5 le başladık 3 ayda iyi yol aldık...5 saatim var şimdilik....Hedefe doğru adım adım gidiyoruz..Dozajı yavaş yavaş artırıyoruz...Bende küçüklük hastalığıydı ama içimde sessiz sakin duruyordu saat manyaklığı..Nişanlımın da öyle olduğunu geç keşfettik Onun da gazıyla yürüdük bakalım...Düğün müğün geçsin de çocukluk merakım tag a ordan da sea dwellera doooğruu.... Yürü koçum kim tutar seni....

O bu değil de 2-3 aydır 60d alacağım diye kastım da kastım bi 2000 atamadık kıyıya sıkıntıdan...gaza gelip gelip neredeyse 2000 lira saate verdik(toplamda) Neyse herkes bütçesine göre çılgınlık yapabilir...bereket bizim hatun da benim kafadan da sea dweller, milgauss derken arızaya girip anneme gidiyorum ben boşanıcam muhabbetine girmez

Arabayı satar 2. el ufak bir şey alırım....Helyum vanasını da ara gaz yaparak boşaltırım...

Sea Dweller derken, CHF'den haberin var mı bilmiyorum. Kış 1.40 olan kur şu anda 2.35 civarında geziyor. Orta vadede sıfır Rolex alma hayalim sona erdi. Şu anda Submariner ve GMT Master 2 peşin indirimli fiyatıyla 20.000 TL'den fazla. Ulan, 2 yıl önce yeşil bezelli Submariner için 10.800 TL fiyat almıştım. Şimdi saatin fiyatı iki katına çıktı. DSSD'nin liste fiyatı ne kadar bilmiyorum ama 30.000 TL'ye yaklaşmış olabilir. Eski Sea Dweller 16600 diyorsan onların da ikinci elde fiyatları çok uçtu, temiz bir Sea Dweller bulmak da zor.

Sana tavsiyem, ki bunu daha önce forumda birkaç kere yazmıştım, artık benzer segmentlerden saat almaman yönünde olacaktır. Segment olarak zıplama yapmadığın sürece denk saat almak kısa vadede makul gibi görünse de bence maddi açıdan zarara yol açabiliyor. Süper fiyat denk gelirse elbette alırsın ama artık sendeki saatlerin benzerlerine piyasa fiyatlarını ödemeyip ilgili meblağları zıplama yapacağın saat için kullanırsan bu tavsiyemi memnuniyetle hatırlarsın.

• Rolex'e kızmamak mümkün değil. Harika modellerinin üretimini bitirmiş.

Çok güzel kronograflar, tam takvimler, hatta tam takvimli kronograflar üretmişler zamanında, ama bu modeli ben de yeni gördüm. Harika bir takım elbise saati. Sadece belki adı çok iyi değil, ama kimin umurunda?

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polemik -- 11 Ağustos 2011; 21:59:16 >
  • Casio PRG-110C-1BDR saat nasıl arkdaslar 400 tl ye buldum? bir de rengi siyah mı arkadaslar bazı sitelerde koyu yeşil gibi duruyo anlayamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msk89 -- 11 Ağustos 2011; 22:17:32 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

Sea Dweller derken, CHF'den haberin var mı bilmiyorum. Kış 1.40 olan kur şu anda 2.35 civarında geziyor. Orta vadede sıfır Rolex alma hayalim sona erdi. Şu anda Submariner ve GMT Master 2 peşin indirimli fiyatıyla 20.000 TL'den fazla. Ulan, 2 yıl önce yeşil bezelli Submariner için 10.800 TL fiyat almıştım. Şimdi saatin fiyatı iki katına çıktı. DSSD'nin liste fiyatı ne kadar bilmiyorum ama 30.000 TL'ye yaklaşmış olabilir. Eski Sea Dweller 16600 diyorsan onların da ikinci elde fiyatları çok uçtu, temiz bir Sea Dweller bulmak da zor.

Sana tavsiyem, ki bunu daha önce forumda birkaç kere yazmıştım, artık benzer segmentlerden saat almaman yönünde olacaktır. Segment olarak zıplama yapmadığın sürece denk saat almak kısa vadede makul gibi görünse de bence maddi açıdan zarara yol açabiliyor. Süper fiyat denk gelirse elbette alırsın ama artık sendeki saatlerin benzerlerine piyasa fiyatlarını ödemeyip ilgili meblağları zıplama yapacağın saat için kullanırsan bu tavsiyemi memnuniyetle hatırlarsın.

Yok yahu alacağımızdan değil de Namık Kemal miydi o kimdi hayal kuranın daaa.... kurmayanın da.......

Şartlara göre ilerde (Ben diyeyim 5 yıl sen de 15 yıl) düşünülebilir..."İleride belki" diye hayal kurdurtması bile güzel yani o derece..

• quote:

Orijinalden alıntı: IF

Arkadaşlar biraz uzun ama cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Otomatik saat.
    http://www.jacques-lemans.com/site2010/?Site=Collection&SubSite=Classic&Kategorie=200096&Product=1-1526A&Suchwert=526A
     SAATLER

RESMİ SİTESİNDE YAZAN ÖZELLİKLERİ
    quote:

Case : solid stainless steel
    Size/Diameter : 41 mm
    Crystal : hardened crystex crystal
    Movement : Automatic Movement
    Waterproof : 10 ATM
    Strap : high-grade leather strap

Multi-Function-Watch: 24-hour-indication and small second

diğer sitelerde yazanlar

case: solid stainless steel 
    size: 41 mm
    crystal : Crystex mineral crystal
    movement: Automatic Movement
    waterproof: 10 atm
    strap: high-grade leather strap

SAATLER

• Sizce nasıldır? Kalite, performans açısından ?

• ve bu tip başka otomatik saat önerebilir misiniz bana
    saat için ayırdığım para azami 750

• Sizce bunun yerinehttp://www.konyalisaat.com.tr/product_info.asp?id=26361&product=Camel-A618.5571.LGPA bunu mu almalıyım?
  • Pilli bir saat yerine otomatik bir saat daha mı iyidir?
  • Jacques Lemans bir saat markası mıdır?
  • Kolumuzda taşıdığımıza değer mi?

Saygılar...

• Birileri yardım edebilir mi? Bugün yarın almayı düşünüyorum saati.

• Saatin makinesi hakkında bilgi verebilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
  • Bu arada ben de Hamilton'u satınca yeni bir saat alma niyetine girdim sanırım.

1.5 yıllık Milgauss tecrübem bana gösterdi ki temiz kadranlı tematik saatler gerçekten bana göre.

Halihazırda Milgauss olunca tematik saat seçeneğim iki şık üzerinden gidecek: Dalgıç ve pilot.

Aslında bir kronografa da niyetim var ama şu anda fiyat olarak kronograf seviyesine çıkmak istemiyorum.

Dalgıç saatleri arasında son zamanlarda iki büyük favorim BP FF ve Rolex Submariner şu anda bana çok uzaklar. Bunlar dışında çarpıcı ve makul fiyatlı bir dalgıç göremedim diyebilirim.

Bu durumda pilot saatlerine yönelmem gerekiyor. Pilot saati denildiği zaman pek çok kişinin aklına Breitling gelecektir. Okunmayacak kadar süslü kadranları ile derhal elediğim bir tarza sahip kendileri.

Rolex GMT Master 2 gibi modern, GMT'li bir pilot saati de son zamanlarda gözüme ilişmedi. GMT Master 2 de çok güzel olur ama fiyat olarak şu anda o da imkansız benim için.

Bu durumda tam da bana uygun bir pilot saati tipi ortaya çıkıyor: Flieger.

Steinhart bence yine çok iyi bir iş çıkarmış:http://www.steinhartwatches.de/index.php?id=67&artnr=441&Sel_ID=18#441

Bence harika bir saate imza atmışlar. Aslında ciddi bir eksiği var, saat otomatik. Flieger'ler kurmalı oluyor diye biliyorum. Günther Steinhart'a e-posta yoluyla bu saatin kurmalısını üretip üretmeyeceklerini soracağım.

Gözünüze güzel Flieger modelleri ilişirse paylaşmaktan çekinmeyin arkadaşlar.

• quote:

Royal Oak da, Nautilus da Gerald Genta tasarımı beyler. Üzmeyin birbirinizi.

Ben Royal Oak Offshore Diver modelini de çok beğenirim;

SAATLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahbob

Koseli cogu seyden nefret eden biri olarak bu Royal Oak'da ne varsa o bezeli, o vidalari beni kendine cekiyor.Nautilus'un kasasi bana hic hoslanmadigim, hicbir saatini begenmedigim Hublot Big Gang serisini animsatiyor.

Zevk meselesi. Bana da kasanın hem yuvarlak hem de köşeliye kayan görünümü (köşeli yuvarlak ) kadranının dalgalı görünümü çok çekici geliyor. Toplam kalitesi zaten tartışılmaz. PP'nin en klasik saati bile kasa ve kadran görünüm kalitesiyle AP ve VC'den bir adım önde görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IF

Otomatik saat.
     SAATLER

Birileri yardım edebilir mi? Bugün yarın almayı düşünüyorum saati.

Jacques Lemans Otomatik saatin mekanizması Miyota 8247.

Bu saat için 600 - 700 tl çok. Aşağıdaki linkte 199 USD'a düşmüş fiyatı. Muhtemelen bizimkilerde bu indirim furyasından faydalanıp 2-3 katına kaptırmaya çalışıyorlar.
    Pek çok yerde mevcut çünkü. Konyalı Saatte de amazon.com'da 150 USD'a satılan eta 2842'li Nacar otomatikler 1000 tl'nin üzerinde satılıyor...

http://www.worldofwatches.com/index.asp?d=0

Bu nedenle bu Jacques Lemans'ı tavsiye etmem. Ama diğer Camel'ı da tavsiye etmem. Her ne kadar swiss made saatleri olsa da indirimli fiyatı 650 tl pilli bir saat için fazla. Yani bence 750 tl'ye kadar iki modeli de düşünmeyin.

Otomatik saatler için Türk Saat Forumu satış bölümüne bakın. 750 tl'ye uygun bir otomatik bulabilirsiniz.

Seiko, Orient Citizen düşünürseniz burada @bytepire'da da var. Özellikle şu Orient Racing otomatiği tavsiye edebilirim.

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 12 Ağustos 2011; 10:09:03 >

• quote:

Bu arada ben de Hamilton'u satınca yeni bir saat alma niyetine girdim sanırım.

Halihazırda Milgauss olunca tematik saat seçeneğim iki şık üzerinden gidecek: Dalgıç ve pilot.

Hayırlı olsun şimdiden.

Dalgıç saat için önerilerim;

1. Steinhart Triton

SAATLER

2. Orient Star 300 m

SAATLER

3. Oris Divers GMT Date

SAATLER

4. Tabii ki olmazsa olmazlarımdan Seiko MM

SAATLER

5. Türk Saat Forumunun Dalgıç Saat Projesi; "NUSRAT"

Daha çok var da say say bitmez şimdi Tabii DSSD ve diğerlerini bütçe nedeniyle saymadım.

Pilot Saat Önerilerim;

1. Steinhart Silver Ed. Ltd.

SAATLER

2. Zenith Pilot Chronograph (Bunu nasıl unutursun )

SAATLER

3. Tabii ki Oris Pilot Saatleri;

SAATLER

4. Victorinox Mach 4 Pilot

SAATLER

5. Tam bir pilot saati; Orient Retro Future Uçak Konseptli Modeli

SAATLER

Tabii yine bu işin üstadlarından IWC'yi bütçe nedenleriyle saymadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 12 Ağustos 2011; 10:45:45 >

• Öneriler için teşekkürler burbank.

Gösterdiğin saatlerin çoğu benim için çok gösterişli. Ben gerçekten sade bir saat arıyorum. Bu yüzden Steinhart Triton ve Orient Star 300 m derhal eleniyorlar. Seiko MM tepesinin bulunduğu yer itibarıyla elenirken, Oris Divers GMT Date benim için şu anda yüksek fiyatı ve yine fazla karışık kadranı ile bir alternatif olmaktan uzak.

Gelelim pilotlara. Önce Zenith. Zenith harika ama fiyatı beni şu anda çok aşar. Steinhart Silver Ed. Ltd. adından da anlaşılacağı gibi limitli üretim ve tamamı satılmış durumda. Oris, Victorinox ve Orient de benim istediğim sadelikten uzaktalar.

Bu yüzden Flieger teması gerçekten çok hoşuma gitti.

Beğendiğim modeller, yukarıda linkini eklediğimhttp://www.steinhartwatches.de/index.php?id=67&artnr=441&Sel_ID=18#441 ve sınırlı üretim olan, kurmalı mekanizmaya sahip ve tam da benim aradığım saat,http://www.steinhartwatches.de/index.php?id=67&artnr=197&Sel_ID=30.

Flieger saatin orijinal üreticileri Wempe, IWC, Lange, Stowa ve Laco. İlk 3 marka oldukça pahalı zaten, son ikisi hakkında ise bilgi edinmeye başladım. Elbette böyle bir saati orijinal üreticilerinden almak çok güzel olur ama fiyatlar ne seviyede hiç bilmiyorum. Bakalım, hayırlısı.

Ekleme: Beğendiğim limitli üretim Steinhart'ı buldum, ama satıcı birazcık yüksek bir fiyat istiyor:http://www.chrono24.com.tr/steinhart/nav-b-uhr-vintage-titanium-limited--id1769893.htm?id=1769893&picnum=6&tab=details

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polemik -- 12 Ağustos 2011; 12:13:05 >

• Ana-Digi bir saat alamk istiyorum bana ne tür önerilerde bulunursunuz ?
  • bahsettiğiniz bi çok şeyden anlamıyorum açıkça belirteyim.

Kafamda welder ve seiko markaları var.
    Welder olursa k-19sanırım,seiko olursa premium veya sportura serisi alacağım.
    Daha doğrusu kronometrenin gerekliliğini düşünüyorum.

Mekanik sistemi olarak , suda yüzme ile çok haşır neşir ve hor kullanan birisi olan bana nasıl bi model önerirsiniz?

2.000tl limit var,köşeli tasarımı sevmiyorum,yuvarlak olması öncelik.
    Kayış deri olsa giyime uyar ama su ile bi süre sonra koku yapar diye çelik kordon düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pizza Hot

Ana-Digi bir saat alamk istiyorum bana ne tür önerilerde bulunursunuz ?

Casio öneririm.

quote:

Orijinalden alıntı: serhat_katliam

bahsettiğiniz bi çok şeyden anlamıyorum açıkça belirteyim.

Kafamda welder ve seiko markaları var.
    Welder olursa k-19sanırım,seiko olursa premium veya sportura serisi alacağım.
    Daha doğrusu kronometrenin gerekliliğini düşünüyorum.

Mekanik sistemi olarak , suda yüzme ile çok haşır neşir ve hor kullanan birisi olan bana nasıl bi model önerirsiniz?

2.000tl limit var,köşeli tasarımı sevmiyorum,yuvarlak olması öncelik.
    Kayış deri olsa giyime uyar ama su ile bi süre sonra koku yapar diye çelik kordon düşünüyorum.

Welder alma, bence parana yazık olur. Seiko'yu gözün kapalı alabilirsin, parasının hakkını daima veren kaliteli bir markadır.

Saati suya sokacaksan saatin en az 100 metre su geçirmezliğinin olmasına ve tepesinin vidalı olmasına dikkat et. kronograflı saat alacaksan, kronograf tuşlarının da vidalı olması bence kesinlikle aranan bir özellik senin ihtiyaçların doğrultusunda.

• peki bu bahsettiğiniz tepesi vidalı ve kronograf tuşu vidalı olarak hangi modellerini önerebilirsiniz?
    Yada ben nasıl anlayabilirim?

Edit:bir kaç model gösterebilir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ectilase -- 12 Ağustos 2011; 12:12:00 >
  • @polemik

Şuan ki saatimde casio ve ana-digi ama artık çok eskidi, model olarak tavsiye edebileceğiniz, pili uzun giden bir saat varmıdır acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat_katliam

peki bu bahsettiğiniz tepesi vidalı ve kronograf tuşu vidalı olarak hangi modellerini önerebilirsiniz?
    Yada ben nasıl anlayabilirim?

Edit:bir kaç model gösterebilir misin?

Tepenin vidalı olup olmadığını bakarak anlayamazsın.

Kronograf tuşları vidalıysa, tepe de vidalıdır diyebilirsin. Vidalı bir kronografa örnek:

SAATLER

Tuşları vidasız kronograf için ise şu örneği gösterebilirim:

SAATLER

Tuşları vidalı kronograf önerisinde bulunmam zor çünkü dalgıç krongrafları ilgi alanıma girmiyor. Seiko modellerini araştırın, mutlaka bütçenize uygun güzel bir model çıkacaktır. Bu arada saati hor kullanıyorsanız pilli modellere yönelmenizi öneririm.

quote:

Orijinalden alıntı: Pizza Hot

@polemik

Şuan ki saatimde casio ve ana-digi ama artık çok eskidi, model olarak tavsiye edebileceğiniz, pili uzun giden bir saat varmıdır acaba ?

Model olarak tavsiyede bulunamam çünkü analog dijital kombinasyonu ilgimi çekmediği için modellere hakim değilim. Casio'ların pili zaten genelde uzun gider, ama uzundan kastınız 10 yıl civarıysa dijital bir Casio'ya yönelmeniz gerekir.

Ayrıca, neden pili uzun giden bir saat arıyorsunuz? En basit Casio'nun dahi pili 3 yıl dayancaktır. Pil değişimi de kaliteli pil taktırsanız 10 lirayı geçmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polemik -- 12 Ağustos 2011; 12:24:41 >

• 
Sayfa: önceki 11841185118611871188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.