- x
SAATLER
29760 Cevap3044767 Görüntüleme114 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     387 [389] 391 392 393 394 395 396      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1241 Mesaj
21 Temmuz 2011; 14:10:31 

quote:

Orijinalden alıntı: chaos7

@ FyCum Ben Ordu'da yaşıyorum. Burada Casio satan ancak 3-5 yer var onlar da milattan kalma modeller...

İlk olarak sana Casio Türkiye Distribütör firmalarının sitesini vereyim iletişime geçerek istediğin modeli sordurabilirsin.

http://www.ersa.com.tr/
http://www.karpa.com.tr/

Ayriyeten benim bulabildiklerim bunlar Konyali ve Uğur Mağazalarıda olan büyük firmalar diğer siteden alışveriş yapmadım nasıl bir firma olduğunu bilemiyorum.

http://www.konyalisaat....roduct=Casio-PRG-510-1D
http://www.alisverissaa...urun.asp?id=59223&urun=
http://www.ugursaat.com...-PRG-510-1DR-CASIO.html

ayriyeten yurtdışından alışveriş imkanın varsa;

http://cgi.ebay.com/Cas...e8562833#ht_3715wt_1396

Where Dead Angels Lie

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Temmuz 2011; 14:12:17 

Arkadaşlar önerdiğiniz modeller için teşekkürler ama sırf dalış için kullanmayı düşünmüyorum, normal hayatımda da kullanabileceğim bir saat olsun. ara sıra babamın eski raymond weil'ini, citizen quartzını takıyorum, ama modaları biraz baba saati gibi, ağır geliyor yaşıma göre. İşin ilginç yanı babamın kinetic auto relay saati dalış saati olmamasına rağmen 200 metre (20 bar) su geçirmezliği var. Ürünü sadece bir sitede diver diye gördüm bir ingiltere sitesindeydi, ve arkadaşlar arctura benim bütçemi aşıyor, ben maksimum 750ye kadar çıkabilirim.
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ohaybetion -- 21 Temmuz 2011; 14:14:56 >

251 Mesaj
21 Temmuz 2011; 14:35:18 

@ Ohaybetion

Şahsen ben önerdiğim diver modelleri günlük hayatımda da gayet rahat kullanıyorum. Özellikle black monster bu konuda çok iyidir. Hem klasik hem spor kıyafetlere uyum sağlar. Fiyatı da uygun. F/K oranı ise çok çok iyi.

@Bytepire adlı arkadaşın satılık ilanlarında olması lazım diver seiko'lardan. Dalış için "diver" ibaresi olan seiko'ları almaya gayret et. Çünkü onlar (en azından seiko'larda öyle) ISO sertifikası almış oluyor ve kasa, cam, luminova (fosfor) yapısı dalışa daha uygun ve dayanıklı olarak üretiliyor.

Saatseverler arasında diver özellikli saatlerin günlük ve ofiste kullanımına yönelik "desk diver" tanımlaması yaygındır

Black Monster;

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 21 Temmuz 2011; 14:36:56 >

251 Mesaj
21 Temmuz 2011; 14:48:06 

quote:

Orijinalden alıntı: chaos7

Arkadaşlar ben bu casionun prg modellerinden birini almayı düşünüyorum hani şu dağcı modelleri. Bu saatlerin fiyat/performans(özellik) olarak en iyi nedir sizce? Ayrıca size göre görüntü ve özellik açısından en iyisi hangisi?
Bir de Casio PRG-510-1D gibi bir modeli en uygun nerede bulabiliriz. Sanırım bu saat prg serisinin en iyi saati. Gerçekten de çok güzel görünüyor. Tüm özelliklere de sahip yükseklik/basınç/sıcaklık/pusula/ ve kayıt...
Bu özelliklere sahip olan başka marka saatler de var mı acaba diğer markalara hiç bakmadım diyebilirim.

Ben de PRG 40 modeli var. Titanium kordon ve metal görünümlü güzel plastik kasasıyla hem hafif, hem fonksiyonel, hem hacimli olmasına rağmen kola rahat oturuyor, hem de görünüşü güzel.

Pruva gösterme özellikli dijital pusula, değişim grafikli altimetre, barometre ve çoğunda olduğu gibi koldayken pek fonksiyonel olmayan sıcaklık ölçer özellikleri var. Bunların dışında kronograf, 5 alarm, ışık özellikleri de var.

Gündelik kullanım ve çok profesyonel olmayan ölçümler için ideal.

0

Ama daha profesyonel kullanım için arıyorsan Suunto markasını öneririm.

Bir de mesajında belirttiğin PRG 510 1D tarzı ana-digi kadranlı modelleri önermem. Pek kullanışlı olmuyorlar. Özellikle böyle outdoor fonksiyonlu olanlarda sadece dijital olanları tercih etmeni öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 21 Temmuz 2011; 14:49:12 >

Uzaklaştırılmış
21 Temmuz 2011; 14:48:18 

Arkadaşlar sizce şu saat nasıl?

184 TL vermeye değer mi ? Çok hoşuma gitti saat.

MODEL : Casio AW-591ML-1ADR

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sambaras -- 21 Temmuz 2011; 14:49:32 >

488 Mesaj
21 Temmuz 2011; 16:03:17 

ben de bu aralar manuel bir saat almak istiyorum(şu zamana kadar hep dijital kullandım) marka olarak seiko nun iyi olduğunu duydum ma 400tl önerebileceğiniz bir model var mı bir de aklıma takılan bir iki soru var
1-manuel saatlerdeki üçlü dairesel göstergeler oluyor bunun ne işe yaradıpğını bilen varsa ayrıntılı bir şekilde anlatabilir mi dün bunu bir başlıkta sordum ama cevap veren olmadı
2-automatic(kinetik) saatler mi daha iyi yoksa pilli saatler mi bazı yerlerde kinetik saatlerden şikayet edenler olmuş duruyor diye
3-bu kinetik saatler de sapma ne kadar oluyor bu konuda pilli saatler daha mı iyi

şimdiden cevaplayan arkadaşlara teşekkürler

Renault Fluence 1.5 DCİ EDC Privilege+Navigasyon

652 Mesaj
21 Temmuz 2011; 16:35:25 

quote:

Orijinalden alıntı: sambaras

0

G-Shock için değer.

Mesela 180 liram olsa ben de G-Shock'un şu 3 modelinden birisini özellikle G-7900'ü almayı düşünüyorum.

0

109 Mesaj
21 Temmuz 2011; 16:36:13 

Değerli saat uzmanı arkadaşlar,

Saatvesaat'ten birkaç günce %50 indirimle almış olduğum Hamilton HM32372735 saat az önce elime geçti faakt hayal kırıklığı yaşadım. Maalesef boyut olarak beni mutlu etmedi. Bu yüzden geri iade yollayacağım. Saat bana 650 gibi bir rakama geldi. Dışarıda koluma takmadan aldığım ilk saat oldu maalesef pişman oldum. Büyük olsaydı tam istediğim gibi olacaktı.

Açıkçası Hamilyon olması beni cezbetti İstediğim renkte ve özelliklerde genel olarak.

Şimdi ben bu saati geri iade edeceğim. Yerine de daha istediğim gibi bir saat almayı planlıyorum. Chrono, siyah ve gümüş renk ağırlıklı, deri kordon daha çok tercihim, çelik kordon saatim var çünkü.

Neler tavsiye edersiniz. Tag Heuer çok beğendiğim tarzda saatler yapıyor ama fiyatlar malum. Calvin Klein model olarak yine güzel saatlere sahip fakat onunda kalitesini bilmiyorum. Ne tavsiye edersiniz. Fossil falan baktım ama istediğim ayarda bir saat bulamadım.

Her türlü tavsiyeye açığım. Evladiyelik, şık bir saat almak istiyorum.

1241 Mesaj
21 Temmuz 2011; 16:44:05 

quote:

Orijinalden alıntı: gü

ben de bu aralar manuel bir saat almak istiyorum(şu zamana kadar hep dijital kullandım) marka olarak seiko nun iyi olduğunu duydum ma 400tl önerebileceğiniz bir model var mı bir de aklıma takılan bir iki soru var
1-manuel saatlerdeki üçlü dairesel göstergeler oluyor bunun ne işe yaradıpğını bilen varsa ayrıntılı bir şekilde anlatabilir mi dün bunu bir başlıkta sordum ama cevap veren olmadı
2-automatic(kinetik) saatler mi daha iyi yoksa pilli saatler mi bazı yerlerde kinetik saatlerden şikayet edenler olmuş duruyor diye
3-bu kinetik saatler de sapma ne kadar oluyor bu konuda pilli saatler daha mı iyi

şimdiden cevaplayan arkadaşlara teşekkürler

manuel derken mekanik demek istediniz sanırım, 400tl civarı en iyi tercih seiko olur,

1-bahsettiğiniz 3 lü göstergeler modele göre değişmekle beraber, kronometre, saniye, alarm, gece gündüz saat dilimlerini gösteren özellikler sunar.
2-otomatik ile kinetic farklı mekanizmalardır, kinetic'de pilli bir saattir, otomatik ise tamamiyle mekaniktir içerisinde elektronik bir aksam bulunmamaktadır, otomatik saatlerin belli güç reverse süreleri vardır modelden modele değişir (1 gün ile 3 gün arası) kullanılmadığı zaman saat durur, kinetic saatler ise modeline göre uyku moduna geçebilir yada jeneratöründeki enerji bitene kadar çalışabilir modelden modele bu süre değişir bazı modeller 4 sene çalışabilirler.
3-otomatik saatlerde +-10/20sn günlük olarak fark olabilir, bazılarında bu rakam çok daha düşüktede olabilir, bu tamamen saatin kalitesine bağlı, zaten çok fazla oynama yapan saatlerin mekanizmasında bir problem vardır, pilli bu olay olur tabiki otomatik kadar olmaz hatta digital saatlerde bile olur, ortam basınçı, sıcaklık gibi dış etkenler buna yol açabilir, kendi kullandığım kinetic saatimdede +11sn/aylık gözlemledim.

NOT: Kinetic ve Otomatik aynı şey değildir, Kinetic bir nevi quartz yani bildiğimiz pilli saattir, kinetic mekanizma sallandıkça içindeki jeneratörü şarj ederek kendi enerjisini doldurur fakat otomatikte bu tarz bir elektronik olay yoktur onun çalışma prensipi tamamen farklıdır, otomatikte sallandıkça çalışır fakat içerisindeki herşey tamamen mekaniktir.

Where Dead Angels Lie

251 Mesaj
21 Temmuz 2011; 16:46:41 

@ Opethman

Pilli almayı düşünüyorsanız bu bütçeye Tissot kronograf modellerine bakmanızı tavsiye ederim. Bir de kolunuza uygun olacağını düşündüğünüz saat çapı aralığı belirlerseniz sürpriz yaşamazsınız.

1241 Mesaj
21 Temmuz 2011; 16:55:47 

quote:

Orijinalden alıntı: burbank

@ Opethman

Pilli almayı düşünüyorsanız bu bütçeye Tissot kronograf modellerine bakmanızı tavsiye ederim. Bir de kolunuza uygun olacağını düşündüğünüz saat çapı aralığı belirlerseniz sürpriz yaşamazsınız.

sanırım saatvesaat'den almak zorunda ve orda tissot yok diye hatırlıyorum :) daha doğrusu saatvesaat'de Hamilton hariç orta/üst seviye bir marka yok, gene olarak moda saatleri...

Where Dead Angels Lie

251 Mesaj
21 Temmuz 2011; 17:02:00 

quote:

Orijinalden alıntı: FyCum

manuel derken mekanik demek istediniz sanırım,

Hayır, manuel derken analog saat demek istemiş arkadaş.

Soruları da oldukça göreceli olmuş.

1) 3'lü alt kadranlar farklı fonksiyonlara yönelik kullanılabiliyor. Bu nedenle sormak istediğiniz modeli özellikle seçtikten sonra model ismi veya fotosunu koyarak sormanız lazım.

2) Kinetic saatlerin otomatiklerle tek ortak yanı kurma yöntemi. Onlarda bir rotor vasıtasıyla şarjlı pili dolduruyor. Ama çalışma prensibi pilli saatle aynı. Kinetic saatlerle ilgili ortaya çıkan sorunlar, pilin şarj tutma kapasitesinin bir süre sonra azalması ve buna bağlı oluşan sorunlar olabilir. Bir de kullanılmadıkça şarj da olmayacaktır.

3) Sapma bakımından pilli saatlerle aralarında pek fark yok. Eğer sapma sizin için çok önemliyse mekanik saate göre pilli saat sizin için daha uygun olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 21 Temmuz 2011; 17:04:51 >

109 Mesaj
21 Temmuz 2011; 17:04:45 

quote:

sanırım saatvesaat'den almak zorunda ve orda tissot yok diye hatırlıyorum :) daha doğrusu saatvesaat'de Hamilton hariç orta/üst seviye bir marka yok, gene olarak moda saatleri...

@burnank

Tissot kaliteli ve güzel saatleri olan bir marka ama aradığım tarzdaki saatleri bütçemi genel olarak aşıyor. İlla pilli olsun diye bir kaygım tabiki yok. Mesele uzun ömürlü ve şık birşey alabilmem.

@FyCum
Oradan nihayetinde paramı iade edecekler. O yüzden illa ki oradan almak gibi bir düşüncem yok. Ama %50 gibi indirimleri var. Başka normalde ucuza alabileceğim bir yer tavsiye edilirse bakabilirim. 650'ye aldım saat internette 950 küsürden aşağı hiçbir yerde yoktu. Dediğim gibi her türlü tavsiyeye açığım.

Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

251 Mesaj
21 Temmuz 2011; 17:06:09 

quote:

Anladım. Ben iade edeceğim derken belki parasını da geri alabilir diye düşündüm...

O zaman imkan varsa mağazaya gidip deneyerek yine bir Hamilton modeli almak mantıklı olabilir. Aslında baştan öyle yapılsaydı daha iyi olurdu. Peşin paraya mağazadan iyi indirimler alınabiliyor.

251 Mesaj
21 Temmuz 2011; 17:10:04 

@ Opethman,

Parasını iade edeceklerse iyiymiş. Ama bize biraz daha bilgi verin. Ne tür saat istiyorsunuz, biraz karar vermeniz lazım. Düz olur mu, yoksa mutlaka kronograf arıyor musunuz? Size son gelen saatin çapı ne kadardı? İdeal saat çapınız hangi aralıklarda?

Eğer otomatik te uyar ve kronograf aramıyorum derseniz, Seiko ve Orient'den bir sürü seçenek çıkar.

1241 Mesaj
21 Temmuz 2011; 17:19:40 

@Opethman

Para iadesi olucaksa ozaman problem yok :) burbank'inde sorduğu özellikleride belirtmek lazım şahsen ben seninde olsam pilli tissot modellerine bakardım. tabi otomatik diyorsan seiko, oriten, citizen olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FyCum -- 21 Temmuz 2011; 17:21:45 >

Where Dead Angels Lie

109 Mesaj
21 Temmuz 2011; 17:47:01 

@ burbank

Aldığım saatin genel olarak özellikleri alttaki linkte mevcut. Şimdi cetvel ile ölçtüm 37 çıkıyor alttaki linkteki sayfada olduğu gibi. Ben biraz geniş saatleri seviyorum. Welder gibi değil tabiki. Tahminimce 42-44 mm falan uygun olacaktır. Kordonu 17 cm ölçtüm cetvel ile ve son noktada bile biraz sıkıyor. En az 19-20 civarı olması gerekiyor.

Aldığım saat: http://www.amazon.com/Hamilton-H32372735-Jazzmaster-Black-Guilloche/dp/B003Y50CE2

Beğendiğim özellikler; siyah deri kordon, hafif klasik bir yapısı olmalı, uzun ömürlü olması, chrono daha çok tercih sebebi (ama alttaki gibi şık bir otomatikte olabilir.), iç kısmının biraz da olsa karışık olmasını istiyorum. Daha neler söyleyebilirim bilmiyorum maalesef.
Beğendiğim saatlerden birkaç tane resim koysam daha mantıklı olur sanırım:

CK'nin 650'yi aşmayan güzel saatleri var. Kalite olarakta moda saatine göre iyi diyorlar. Bilmiyorum tabi aslını.
0

Tissotta da böyle güzel istediğim gibi saatler var fakat fiyat aşıyor maalesef.
0

Buda Tag Heuer, fiyatlar maalesef çok uçuk
0

Otomatik olarak ise bu tarz şık birşeyler olursa düşünebilirim.
0

Yardımcı olduğun içinde çok teşekkür ederim.

488 Mesaj
21 Temmuz 2011; 18:22:03 

quote:

manuel derken mekanik demek istediniz sanırım, 400tl civarı en iyi tercih seiko olur,

1-bahsettiğiniz 3 lü göstergeler modele göre değişmekle beraber, kronometre, saniye, alarm, gece gündüz saat dilimlerini gösteren özellikler sunar.
2-otomatik ile kinetic farklı mekanizmalardır, kinetic'de pilli bir saattir, otomatik ise tamamiyle mekaniktir içerisinde elektronik bir aksam bulunmamaktadır, otomatik saatlerin belli güç reverse süreleri vardır modelden modele değişir (1 gün ile 3 gün arası) kullanılmadığı zaman saat durur, kinetic saatler ise modeline göre uyku moduna geçebilir yada jeneratöründeki enerji bitene kadar çalışabilir modelden modele bu süre değişir bazı modeller 4 sene çalışabilirler.
3-otomatik saatlerde +-10/20sn günlük olarak fark olabilir, bazılarında bu rakam çok daha düşüktede olabilir, bu tamamen saatin kalitesine bağlı, zaten çok fazla oynama yapan saatlerin mekanizmasında bir problem vardır, pilli bu olay olur tabiki otomatik kadar olmaz hatta digital saatlerde bile olur, ortam basınçı, sıcaklık gibi dış etkenler buna yol açabilir, kendi kullandığım kinetic saatimdede +11sn/aylık gözlemledim.

NOT: Kinetic ve Otomatik aynı şey değildir, Kinetic bir nevi quartz yani bildiğimiz pilli saattir, kinetic mekanizma sallandıkça içindeki jeneratörü şarj ederek kendi enerjisini doldurur fakat otomatikte bu tarz bir elektronik olay yoktur onun çalışma prensipi tamamen farklıdır, otomatikte sallandıkça çalışır fakat içerisindeki herşey tamamen mekaniktir.

sayın fycum öncelikle teşekkürler manuel derken 123456... göstergesi olan saatlerden bahsettim sanırım ben kinetic ile otomatiği karıştırmışım peki siz hangisini tavsiye edersiniz ayrıca istediğim özelliklere göre tavsiye edebileceğiniz bir saat var mı so olarak saatinizin modelini öğrenmem de bir sakınca var mı

488 Mesaj
21 Temmuz 2011; 18:28:11 

quote:

Hayır, manuel derken analog saat demek istemiş arkadaş.

Soruları da oldukça göreceli olmuş.

1) 3'lü alt kadranlar farklı fonksiyonlara yönelik kullanılabiliyor. Bu nedenle sormak istediğiniz modeli özellikle seçtikten sonra model ismi veya fotosunu koyarak sormanız lazım.

2) Kinetic saatlerin otomatiklerle tek ortak yanı kurma yöntemi. Onlarda bir rotor vasıtasıyla şarjlı pili dolduruyor. Ama çalışma prensibi pilli saatle aynı. Kinetic saatlerle ilgili ortaya çıkan sorunlar, pilin şarj tutma kapasitesinin bir süre sonra azalması ve buna bağlı oluşan sorunlar olabilir. Bir de kullanılmadıkça şarj da olmayacaktır.

3) Sapma bakımından pilli saatlerle aralarında pek fark yok. Eğer sapma sizin için çok önemliyse mekanik saate göre pilli saat sizin için daha uygun olacaktır.

teşekkürler burbank fycum yanlış anlamış daha doğrusu ben yanlış anlatmışım analog demek istemiştim

1241 Mesaj
21 Temmuz 2011; 18:47:29 

quote:

Orijinalden alıntı: gü

sayın fycum öncelikle teşekkürler manuel derken 123456... göstergesi olan saatlerden bahsettim sanırım ben kinetic ile otomatiği karıştırmışım peki siz hangisini tavsiye edersiniz ayrıca istediğim özelliklere göre tavsiye edebileceğiniz bir saat var mı so olarak saatinizin modelini öğrenmem de bir sakınca var mı

Mekanizma tercihi tamamen sana kalmış birşey, kısacası; ben saatimle sürekli ilgilenmek isterim diyorsan otomatik bir saat alabilirsin bunun içinde 400tl bütçeye en uygun seçenek Seiko 5 düz veya Sport modelleri olabilir, bütçeyi biraz daha arttırıp Seiko Diver's serisinin otomatik ve kinetic modellerinede bakabilirsin gene seiko chronograf modellerine bakmanda mümkün, bunların yanı sıra orient otomatik yada citizen eco-drive modelleride olabilir, Seiko'nun düz kinetic modelleride 400 tl bütçe için uygun olacaktır, biraz daha bütçe arttırarak pilli Tissot modelleride seni memnun edecektir.

Benim kullandığım 3 saat'im var
1-Seiko Actura Kinetic Autorelay SNG079P1

0

2-Seiko Premier Chronograf SNAC29P

0

3-Burberry BU1756

0

Where Dead Angels Lie

488 Mesaj
21 Temmuz 2011; 19:52:10 

şu saatlerin modellerini bilen var mı

0

0

0

Ekteki dosya (3)

3131 Mesaj
21 Temmuz 2011; 20:15:46 

quote:

Orijinalden alıntı: opethman

@ burbank

Aldığım saatin genel olarak özellikleri alttaki linkte mevcut. Şimdi cetvel ile ölçtüm 37 çıkıyor alttaki linkteki sayfada olduğu gibi. Ben biraz geniş saatleri seviyorum. Welder gibi değil tabiki. Tahminimce 42-44 mm falan uygun olacaktır. Kordonu 17 cm ölçtüm cetvel ile ve son noktada bile biraz sıkıyor. En az 19-20 civarı olması gerekiyor.

Aldığım saat: http://www.amazon.com/Hamilton-H32372735-Jazzmaster-Black-Guilloche/dp/B003Y50CE2

Beğendiğim özellikler; siyah deri kordon, hafif klasik bir yapısı olmalı, uzun ömürlü olması, chrono daha çok tercih sebebi (ama alttaki gibi şık bir otomatikte olabilir.), iç kısmının biraz da olsa karışık olmasını istiyorum. Daha neler söyleyebilirim bilmiyorum maalesef.
Beğendiğim saatlerden birkaç tane resim koysam daha mantıklı olur sanırım:

CK'nin 650'yi aşmayan güzel saatleri var. Kalite olarakta moda saatine göre iyi diyorlar. Bilmiyorum tabi aslını.
0

Tissotta da böyle güzel istediğim gibi saatler var fakat fiyat aşıyor maalesef.
0

Buda Tag Heuer, fiyatlar maalesef çok uçuk
0

Otomatik olarak ise bu tarz şık birşeyler olursa düşünebilirim.
0

Yardımcı olduğun içinde çok teşekkür ederim.

Birde http://www.turksaatforumu.com/forum 2. el satış bölümlerine bakın, benimde orada istediğiniz tarzda saatim var.Beğendiğiniz birşeyler çıkabilir.

109 Mesaj
21 Temmuz 2011; 20:20:01 

@de-ka

Bir süredir o siteye giremiyorum. Açıkçası 2.el çok tercihim değil ilk etapta. Çünkü düğün için bana alınacak bir saat bu. Yani bana bütçe verildi o limitlerde uygun birşey bakıyorum. Ama uygun fırsatlar varsa değerlendirmek lazım tabi. Neler var o tarzda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi opethman -- 21 Temmuz 2011; 20:26:03 >

Uzaklaştırılmış
21 Temmuz 2011; 22:17:39 

quote:

0

Başka yorum yapacak arkadaşlar var mı?

773 Mesaj
21 Temmuz 2011; 22:48:17 

quote:

Ben ilkini tavsiye etmem. Her halükarda 2.si çok daha iyi. Ama o da pilli bir modele göre pahalı. Sanırım bir de yeni model olduğundan ve @Fycum'un dediği gibi akan saniyesi nedeniyle pahalı tutmuş olabilirler.

Seiko'nun benzer tarz kronograf kadrana sahip daha uygun modelleri mevcut. Onlara da bir gözatın derim.

Çok teşekkürler saati kutsaat ten alıcam sizce güvenilir mi?

251 Mesaj
22 Temmuz 2011; 8:18:30 

Kutsaat neresi? İnternet üzerinden satış sitesi mi mağaza mı? Ne almaya karar verdiniz?

251 Mesaj
22 Temmuz 2011; 8:40:43 

Opethman;

Pilli olarak sana en uygunu CK veya swatch modelleri olur bu tanımlamalarınla. CK saat üretici firma olan swatch group tarafından üretiliyor, saatleri iyi yani.

Bunların dışında seiko, orient ve citizen'in pilli klasik tarza düz ve kronograf modelleri de var.

Tissot'ta da pilli modeller arasında kronograf olanlarını 650 tl'ye kadar peşin pazarlıkla bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Otomatik olarak ise şunları önerebilirim.

1. swatch chronograf otomatik;

0
0

2. Orient Racing Otomatik;

0

3. Seiko 5 Sports Otomatik;

0

4. Citizen Otomatikler;

0
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 22 Temmuz 2011; 8:56:57 >

251 Mesaj
22 Temmuz 2011; 8:46:27 

quote:

G-Shock dayanıklı, iyi bir seridir. Ama dijital olan saatleri içinde bundan daha alımlı olanları var. Bu model, kadran ve kordonuyla biraz cep telefon mağazalarında köşede birkaç tane duran casio'lara benziyor.

Tabii zevkler ve renkler tartışılmaz. Ama bana kalite olarak da tatmin edici gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 22 Temmuz 2011; 8:57:40 >

2881 Mesaj
22 Temmuz 2011; 11:16:15 

Öncelikle mrahabalar..Siz saat ustalarına bir sorum olacak..Uzun zamandır Pro Trek Serisi saat bakıyorum fakat model numaralarının sonundaki harler ne anlama geliyor?
Bilen bir arkadaş beni bilgilendirirse sevinirim..
Örnek:Casio PRG-240-1 DR

Uzaklaştırılmış
22 Temmuz 2011; 12:09:09 

quote:

Önerebileceğin model var mı ? Kırmızı ve siyah renkli tercihimdir.

652 Mesaj
22 Temmuz 2011; 12:58:53 

quote:

Orijinalden alıntı: sél@h@ttin

Öncelikle mrahabalar..Siz saat ustalarına bir sorum olacak..Uzun zamandır Pro Trek Serisi saat bakıyorum fakat model numaralarının sonundaki harler ne anlama geliyor?
Bilen bir arkadaş beni bilgilendirirse sevinirim..
Örnek:Casio PRG-240-1 DR

Hemen yardımcı olalım

0

Buradan anlaşıldığına göre muhtemelen DR, D=Stainless Steel (paslanmaz çelik) R=Resin (kauçuk) diye düşünüyorum.

Uzaklaştırılmış
22 Temmuz 2011; 14:06:00 

arkadaşlar hala 750 tlye pilsiz veya kinetic tarzı model önerebileniz var mıdır?

1241 Mesaj
22 Temmuz 2011; 14:50:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Ohaybetion

arkadaşlar hala 750 tlye pilsiz veya kinetic tarzı model önerebileniz var mıdır?

Forumda 'Bytepire' nickli arkadaşımız kendi getirttiği saatleri satıyor ve bu saatleri mağazalarda bulman pek kolay değil ayriyeten fiyat olarak'ta uygun, sen daha önce hem dalışta hem günlük hayatta kullanabileceğin bir saat istemiştin şu saatlerinden birini alabilirsin.

0

0

0

bu linkten arkadaşın sattığı modellere bakabilirsin forumda birçok arkadaş alışveriş yaptı kendisinden.

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#46998427

ha illaki ben mağazan almak istiyorum diyorsan eğer ona birşey diyemem bu fiyatlara zaten mağazadan alamazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FyCum -- 22 Temmuz 2011; 14:51:47 >

Where Dead Angels Lie

Uzaklaştırılmış
22 Temmuz 2011; 15:56:10 

quote:

Forumda 'Bytepire' nickli arkadaşımız kendi getirttiği saatleri satıyor ve bu saatleri mağazalarda bulman pek kolay değil ayriyeten fiyat olarak'ta uygun, sen daha önce hem dalışta hem günlük hayatta kullanabileceğin bir saat istemiştin şu saatlerinden birini alabilirsin.

0

0

0

bu linkten arkadaşın sattığı modellere bakabilirsin forumda birçok arkadaş alışveriş yaptı kendisinden.

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#46998427

ha illaki ben mağazan almak istiyorum diyorsan eğer ona birşey diyemem bu fiyatlara zaten mağazadan alamazsın.

açıkçası divers modellerini pek beğenmedim.

2881 Mesaj
22 Temmuz 2011; 16:22:17 

@tuintu
Cevap için teşekkürler..Tamda böyle bir grafiksel açıklama bekliyordum...

251 Mesaj
22 Temmuz 2011; 16:48:08 

quote:

Orijinalden alıntı: tuintu

Hemen yardımcı olalım

0

Buradan anlaşıldığına göre muhtemelen DR, D=Stainless Steel (paslanmaz çelik) R=Resin (kauçuk) diye düşünüyorum.

Bu çok güzel bir tabloymuş. Ancak tablonun başında G-Shock serisi için okuma tablosu diyor. Protrek serisiyle uyuşmayabilir.

Bir de, DR tablonun en altında da belirtildiği üzere, export (ihraç ürün) anlamında muhtemelen.

251 Mesaj
22 Temmuz 2011; 16:52:55 

quote:

Önerebileceğin model var mı ? Kırmızı ve siyah renkli tercihimdir.

Olmaz mı? Ama muhtemelen 184 tl'nin biraz üzerindedirler. Fakat yine de biraz daha biriktirip almaya değer derim.

0

0

251 Mesaj
22 Temmuz 2011; 17:10:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Ohaybetion

Yani hocam, bu kadar önderiden sonra hala öneri istiyorsan, bence söz konusu markaların modellerini biraz da sen internetten araştırıp beğendiğin modelleri burada sorma yoluna gidebilirsin...

6755 Mesaj
22 Temmuz 2011; 18:05:46 

quote:

Yani hocam, bu kadar önderiden sonra hala öneri istiyorsan, bence söz konusu markaların modellerini biraz da sen internetten araştırıp beğendiğin modelleri burada sorma yoluna gidebilirsin...

Sen yine çok sabırlı çıktın.

Sadece bütçe ve klasik, genç işi, öğrenci işi gibi ilginç nitelemelerle saat tavsiyesi isteyenlere cevap vermeyi aylar önce bıraktım.

1000 liraya klasik saat istiyorum, 350 liraya öğrenci için saat, 500 liraya genç için saat, bu soruların hepsine cevap vermeye ömür yetmez.

oçkd fiao ifrs stat çgu iüd nnu ir n
Kim ulan bu Erol Egemen?

4475 Mesaj
22 Temmuz 2011; 18:13:03 

quote:

Olmaz mı? Ama muhtemelen 184 tl'nin biraz üzerindedirler. Fakat yine de biraz daha biriktirip almaya değer derim.

0

0

Zevkler ve renkler tartışılmaz fakat yaşım ilerledikçe dijital saatlere olan merakım da sona erdi. Şu an 28 yaşındayım. Dijital saatlerin maksimum 25 yaşa kadar takılabileceğini düşünüyorum. Bu yaştan sonra artık bir ağırlığınız oluyor hayatta. Belli bir yaştan sonra kolunuzdaki saat hafif ve çocuksu kalmamalı bence. Ama beğenip almayı düşünenlere de en ufak bir yargıda bulunmuyorum bulunamam zaten, yaşı 20-28 arası olanlara bir abi tavsiyesi sadece.

Uzaklaştırılmış
22 Temmuz 2011; 22:04:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

Sen yine çok sabırlı çıktın.

Sadece bütçe ve klasik, genç işi, öğrenci işi gibi ilginç nitelemelerle saat tavsiyesi isteyenlere cevap vermeyi aylar önce bıraktım.

1000 liraya klasik saat istiyorum, 350 liraya öğrenci için saat, 500 liraya genç için saat, bu soruların hepsine cevap vermeye ömür yetmez.

Hocam gerçekten çok çok araştırdım ama yanılgılarım ve eksiklikler çıkıyor. Liste yaptım da hatta ama ne bileyim..

652 Mesaj
23 Temmuz 2011; 0:30:43 

quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Zevkler ve renkler tartışılmaz fakat yaşım ilerledikçe dijital saatlere olan merakım da sona erdi. Şu an 28 yaşındayım. Dijital saatlerin maksimum 25 yaşa kadar takılabileceğini düşünüyorum. Bu yaştan sonra artık bir ağırlığınız oluyor hayatta. Belli bir yaştan sonra kolunuzdaki saat hafif ve çocuksu kalmamalı bence. Ama beğenip almayı düşünenlere de en ufak bir yargıda bulunmuyorum bulunamam zaten, yaşı 20-28 arası olanlara bir abi tavsiyesi sadece.

Kesinlikle hocam, zevkler ve renkler tartışılmaz ama ben de mesela 27 yaşındayım, ama dijital saatlere olan merakım tam gaz devam ediyor. (tabii sadece dijitallere değil, bütün "saat"lere ilgim var)

mesela ben şu tarz görüntülerle karşılaştıkça daha da seviyorum dijitalleri. çünkü gerçekten çok fonksiyoneller.

http://forums.watchusee...tv-appearance-5001.html

http://forums.watchusee...ega-edition-472570.html

http://forums.watchusee...on-part-vii-338699.html

http://forums.watchusee...lick-thread-291734.html

109 Mesaj
23 Temmuz 2011; 11:57:30 

quote:

Opethman;

Pilli olarak sana en uygunu CK veya swatch modelleri olur bu tanımlamalarınla. CK saat üretici firma olan swatch group tarafından üretiliyor, saatleri iyi yani.

Bunların dışında seiko, orient ve citizen'in pilli klasik tarza düz ve kronograf modelleri de var.

Tissot'ta da pilli modeller arasında kronograf olanlarını 650 tl'ye kadar peşin pazarlıkla bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Otomatik olarak ise şunları önerebilirim.

1. swatch chronograf otomatik;

0
0

2. Orient Racing Otomatik;

0

3. Seiko 5 Sports Otomatik;

0

4. Citizen Otomatikler;

0
0

Burbank

Uğraşmış olduğun için çok teşekkür ederim. Dediğin saatleri mümkün mertebe internetten bulup inceledim. Özellikle swatch fena bir saat değil. Renk olarak biraz daha gümüş renk olmasını tercih ederdim ama ilk gördüğüm swatch mağazasında bakıp inceleyeceğim.

Bu arada saat konusunda gerçekten amatör biriyim. Çat pat internetten okuduğum bilgilerim var. Hem otomatik hem chrono nasıl oluyor onu bile anlamamaktayım şu anda :) Neyse bu kadar az bilgi ile yardım istemem biraz yüzsüzlük olmuş sanırım birkaç yorumu görünce. Çok fazla yorup mahçup olmak istemem daha fazla alternatif için. Ben kendimce araştırmaya devam edeceğim.

Çok teşekkür ederim ilgilendiğin için.

3131 Mesaj
23 Temmuz 2011; 13:35:15 

Hem otomatik,hem krono pahalı modellerdendir,sadece eta 7750 makinasının ham fiyatı 500 dolardır,gerisini sen hesap et.

1226 Mesaj
23 Temmuz 2011; 13:37:55 

@opethman

ben de senin gibi amatörüm yani üstadların yanında sözüm geçmez..

burada çok az mesajım olmasına rağmen sürekli takip ederim konuyu..bu yüzden beni tanımaz buranın müdavimleri

daha önce önerilmiş saatlerden yola çıkarak;

seiko 5 in birçok model seçeneği mevcut belki sana hitabeden birini bulabilirsin

en son bu konuda bi arkadaşın satılığa çıkardığı seiko vardı..onu görünce gözlerimi üzerinden alamamıştım

0

ya da citizen nighthawk modellerine bi bakabilirsin..bu saatler otomatik değil güneş enerjisi ile şarj olan pilleri var..pil ömrü uzun bayağı..birçok renk ve kordon seçeneği mevcut

0

burbank ın yukarıda paylaşmış olduğu orient racing skeleton saatlere bakmanı kesinlikle tavsiye ederim..birkaç ay önce satınalmıştım..gerçekten mükemmel..resimdekinden daha çekici duran bi saat..eline alıp incelemen gerekir..renk ve kordon seçenekleri mevcut..

zaten tecrübe ettiğim kadarı ile resimlerine bakarak saatlere karar verilmez..mutlaka kolunda görmek gerek..kataloğa bakarak saat seçiyorsun bi getiriyorlar alakası yok katalog ile..racing skeletonda ise tam tersi bi etki oldu..resimlerde bişeye benzetemedim ama satıcı koluma taktığında etkilemişti beni..o etki hala devam ediyor

orientin skeletondan başka otomatik modelleri de mevcut..bence yetkili bi bayiye uğramalısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tautou -- 23 Temmuz 2011; 13:40:26 >

2744 Mesaj
23 Temmuz 2011; 14:10:48 

sport seıko 5 ıyıymıs,seıko salak saçma design'a sahip seıko 5'lerı kıtleye ıttırmekten vaz mı gecıyor acaba??zannetmem seıko otomatıgım olsun dıye baska bır markada tahammul etmeyeceklerı desıgn'ları saat dıye alan kek'ler oldugu muddetce sport seıko 5 desıgn'ları ararda bır goruruz.

reno9'a, reno 12^ye benzetıyorum bu durumu;reno benım cebınde parası olan saflarıma 15 yıl aynı kasa arabayı satmıstı beah...

109 Mesaj
23 Temmuz 2011; 14:45:47 

quote:

Orijinalden alıntı: de-ka

Hem otomatik,hem krono pahalı modellerdendir,sadece eta 7750 makinasının ham fiyatı 500 dolardır,gerisini sen hesap et.

de-ka

Öncelikle vtunnel ile turksaatforumu.com'a girebiliyorum :( orada senin sattığın Hamilton'ı da gördüm ama maalesef bütçem belli 650 TL. Gerçekten 650 bile sınırımın ötesinde. Ama gerçekten hem automatic hem chrono olması, 42 mm kasa, renk bütünlüğünün istediğim gibi olması, dahası Hamilton sevdam ile benlik birşeydi. Ayrıca outlawwanted adlı arkadaşında orada sattığı Hamilton Jazzmaster Open Heart model bir saat var. fiyatı 750 TL. pazarlıkta yok demiş mübarek.. 650'ye bıraksa alırdım sanırım. Ayrıca SWATCH SVGB400 hem automatic hem chrono, fiyatı da 600'ün biraz üzerinde. Bunun mekanizması iyi birşey değil midir diye anlamalıyım?

109 Mesaj
23 Temmuz 2011; 14:54:52 

@Tautou

Estağfurullah öncelikle. Sen amatör isen ben ne olurum bilemiyorum :)

Birçok kişi bana kızacaktır belki ama Seiko'da işte budur diyeceğim bir modele rastlayamadım tam olarak. Sanırım gösterişli gelmiyor bana istediğim kadar. yada zevklerin farklılığı olabilir diyorum. Citizen'in modelleri de gerçekten aradığım tipte değil. Elbet gidip şöyle koluma taksam fikrim değişebilir. Ama tabiri caizse elektrik alamadım bir türlü o tipten.

Aslında şeytan diyor ki bir tane 300 civarına alttaki gibi CK al. Bir tane de 350 liraya seiko chrono al. Böylece hem chrono hem şık saat kavramını iki farklı saat ile limitlerimin dışına çıkmadan halledebilirim :) Şeytan mı diyor melekler mi fısıldıyor anlamadım. Mantıklı olur mu sence böyle bir manevra. Bu durumda senin bahsettiğin gibi burada satılan güzel bir spor kıyafet için chrono seiko saatim olur, ayrıca şık bir CK saat ile de klasik giyimi tamamlarım diyorum :)

CK:
http://www.hediyesaati.com/zoomrsm.php?imq=CALVIN-img-KLEIN-img-K0A21120.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi opethman -- 23 Temmuz 2011; 14:57:21 >

89 Mesaj
23 Temmuz 2011; 15:04:37 

quote:

de-ka

Öncelikle vtunnel ile turksaatforumu.com'a girebiliyorum :( orada senin sattığın Hamilton'ı da gördüm ama maalesef bütçem belli 650 TL. Gerçekten 650 bile sınırımın ötesinde. Ama gerçekten hem automatic hem chrono olması, 42 mm kasa, renk bütünlüğünün istediğim gibi olması, dahası Hamilton sevdam ile benlik birşeydi. Ayrıca outlawwanted adlı arkadaşında orada sattığı Hamilton Jazzmaster Open Heart model bir saat var. fiyatı 750 TL. pazarlıkta yok demiş mübarek.. 650'ye bıraksa alırdım sanırım. Ayrıca SWATCH SVGB400 hem automatic hem chrono, fiyatı da 600'ün biraz üzerinde. Bunun mekanizması iyi birşey değil midir diye anlamalıyım?

Selamlar arkadaşım,
Eta mekanizmalı Automatic chrono saati 650 TL ye bulman çok zor hele ki makinası ETA 7750 ise. zaten makinası o fiyatlarda, en azından biraz daha bekler ve para biriktirirsen istediğin özelliklerde evladiyelik bir otomatik saat alabilirsin ki,aldığında koluna takınca beklediğine deydiğini anlayacaksın.
Yanlış anlama lütfen beni,bütçen gereği yanlış bir tercih yapma ya da acele etme diye söylüyorum yoksa karar da senin para da .

89 Mesaj
23 Temmuz 2011; 15:08:42 

quote:

@Tautou

Estağfurullah öncelikle. Sen amatör isen ben ne olurum bilemiyorum :)

Birçok kişi bana kızacaktır belki ama Seiko'da işte budur diyeceğim bir modele rastlayamadım tam olarak. Sanırım gösterişli gelmiyor bana istediğim kadar. yada zevklerin farklılığı olabilir diyorum. Citizen'in modelleri de gerçekten aradığım tipte değil. Elbet gidip şöyle koluma taksam fikrim değişebilir. Ama tabiri caizse elektrik alamadım bir türlü o tipten.

Aslında şeytan diyor ki bir tane 300 civarına alttaki gibi CK al. Bir tane de 350 liraya seiko chrono al. Böylece hem chrono hem şık saat kavramını iki farklı saat ile limitlerimin dışına çıkmadan halledebilirim :) Şeytan mı diyor melekler mi fısıldıyor anlamadım. Mantıklı olur mu sence böyle bir manevra. Bu durumda senin bahsettiğin gibi burada satılan güzel bir spor kıyafet için chrono seiko saatim olur, ayrıca şık bir CK saat ile de klasik giyimi tamamlarım diyorum :)

CK:
http://www.hediyesaati.com/zoomrsm.php?imq=CALVIN-img-KLEIN-img-K0A21120.jpg

Sen yine de şeytana uyma,Seiko konusunda tercihin iyi olabilir ama CK vereceğin parayı kenara koy,biriktir az sabret üst mesajda yazdığım gibi kaliteli bir saat al.

6755 Mesaj
23 Temmuz 2011; 15:32:10 

CK Swatch Grubu bünyesinde yer alır ve Swiss Made saatler üretir. Fiyatı makul olduğu sürece ki bence 300 lira makul bir fiyattır, gönül rahatlığı ile alınır ve kullanılır.

Kim ulan bu Erol Egemen?

4475 Mesaj
23 Temmuz 2011; 16:30:29 

CK = Eşeğe altın semer de vursan eşek gene eşek

6755 Mesaj
23 Temmuz 2011; 16:36:11 

Kaliteli yorumunuzla konuya bambaşka bir hava getirdiniz, değerli yorumlarınızı eksik etmemeniz dileklerimle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Kim ulan bu Erol Egemen?

3131 Mesaj
23 Temmuz 2011; 19:49:18 

@opethman, bence belirttiğiniz şekilde 2 saat alacağınıza 1 saat alın iyisini alın Seiko krono pilli olacaktır, SWATCH SVGB400 buda fena değil alınır, ancak yanlış hatırlamıyorsam kasası plastik türevli olması lazım,makina da ekonomik plastik aksamlara sahip yeni bir makina,dolayısıyla denenmemiş,ancak beğeniyorsanız neden alınmasın.

251 Mesaj
23 Temmuz 2011; 20:47:02 

quote:

Orijinalden alıntı: tuintu

Kesinlikle hocam, zevkler ve renkler tartışılmaz ama ben de mesela 27 yaşındayım, ama dijital saatlere olan merakım tam gaz devam ediyor. (tabii sadece dijitallere değil, bütün "saat"lere ilgim var)

mesela ben şu tarz görüntülerle karşılaştıkça daha da seviyorum dijitalleri. çünkü gerçekten çok fonksiyoneller.

http://forums.watchusee...tv-appearance-5001.html

http://forums.watchusee...ega-edition-472570.html

http://forums.watchusee...on-part-vii-338699.html

http://forums.watchusee...lick-thread-291734.html

+ 111

Ben de 38 yaşındayım ama klasik, spor, analog, dijital farklı saatleri zevkle kullanmaya devam ediyorum. Önemli olan ortamına, tarzına ve kıyafetine uydurabilmen. Beğenmezsin o ayrı. Ama belirli bir yaştan sonra kullanılmasının kişiyi ağır veya hafif yapacağı düşüncesine katılmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 23 Temmuz 2011; 20:53:53 >

251 Mesaj
23 Temmuz 2011; 21:05:00 

quote:

Ayrıca SWATCH SVGB400 hem automatic hem chrono, fiyatı da 600'ün biraz üzerinde. Bunun mekanizması iyi birşey değil midir diye anlamalıyım?

Yani bir 7750 kalitesinde değil tabii. Ama içinde yeni nesil uygun fiyatlı Tissot kronograf otomatiklerde de kullanılan fiyatına göre fena olmayan gösterşsiz bir mekanizma var. Denemeye değer. Zaten swatch bayilerinde de birkaç modeli var. En iyisi bir bayiye gidip bizzat koluna takıp görmen.

Bu arada bir CK Klasik ve Seiko Pilli Kronograf almak da fena fikir değilmiş. Sonuçta seçtiğin markaların ikisi de saat üreticisi firma tarafından yapılıyor. Optimal bir seçim yapmışsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 23 Temmuz 2011; 21:12:08 >

109 Mesaj