Şimdi Ara

SAATLER (1126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
29.531
Cevap
104
Favori
3.880.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11241125112611271128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Arkadaşlar bu konu inanılmaz faydalı gidiyor gerçekten yani bunun kursunu alsanız bu kadar bilgi alınmaz. Eldeki mevcut saatlerle elde edilen tecrübeler, diğerleriyle karşılaştırmalar, hiç bilinmedik markalar ve özellikleri vs. bir de bunların hepsi tarafsız son kullanıcı yorumlarıyla birlikte olunca güzel oluyor. :)

Ben de bir süredir saat araştırması yapmaktayım ve artık son dönemece girdim:

1. Chopard Men's Mille-Miglia Gran Turismo:http://www.amazon.com/Chopard-168459-3001-Mille-Miglia-Turismo-Watch/dp/B001CB1LPY/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1307207602&sr=8-4
    2. Tissot T035.627.16.051.01:http://www.konyalisaat.com.tr/product_info.asp?id=20009&product=Tissot%20T035.627.16.051.01

Bu ikisinden birini alacağım artık hangisini tavsiye edersiniz?

İkisi arasından tabiiki de Chopard öne çıkar. Ama kanımca, 5000 $'lık fiyatıyla bu saatte iyi bir tercihmidir dersen, hayır derim. Ben 5000 $'a güzel bir Omega veya Longines düşünürdüm. Hatta yukarılarda resmini koyduğum Ay Fazlı Zenith modelini alırdım 4000 $'a.

• quote:

Orijinalden alıntı: spinoza17

merhabalar,

arkadaşlar nautica,fossil,guess üçlüsünden birini alma fırsatınız olsa önceliğiniz hangisi olurdu??

3'ü arasından Nautica olurdu. Ama genel anlamda üçü de moda markası. Alternatif olarak saat üreticisi bir firmanın saatlerine de bakın derim. Mesela Tissot, CK ya da daha uygun saatler için swatch.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 6 Haziran 2011; 9:50:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

merhabalar,

arkadaşlar nautica,fossil,guess üçlüsünden birini alma fırsatınız olsa önceliğiniz hangisi olurdu??

3'ü arasından Nautica olurdu. Ama genel anlamda üçü de moda markası. Alternatif olarak saat üreticisi bir firmanın saatlerine de bakın derim. Mesela Tissot, CK ya da daha uygun saatler için swatch.

teşekkürler cevaplarınız için..
    saat alacağım yerde bu üç markanın olduğuna emin olduğum için sormak istedim, gezmeye gittiğimde diğer saat markalarını da yazıp size tekrar danışırım diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: polish

quote:

Şu nostaljik güzellere bak. Bunlar sevilmez mi?

SAATLER

big date denince ilk aklıma gelenlerden biridir,
    bu arada, big date içimde uktedir. buna şimdilik gücüm yetmez ama, daha uygun fiyatlı başka bir model, mutlaka temin etmem lazım.

Beğenmene sevindim Hocam. Zenith'in çok güzel klasik saat modelleri var.
    Spor modellerden de Striking Tenth ve Defy Extreme modelleri oldukça iyi.

Bu arada hoşgeldin. Uzun süredir yoktun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Han-X

arkadaşlar merhaba; yeni bir saat almaya karar verdim, aklımda fossil , swatch ve casio var tabi casio joker yedek gibi bişi :p bu arada aradığım özellikler kronometre olması lazım, 22 yaşındayım bu nedenle sportif birşey arıyorum :)

Analog model istediğin için üçü arasından en iyi seçenek swatch görünüyor. Bizim bir model tavsiye etmemiz ne kadar doğru olur. Bence zevkinize göre siz bir kronograf swatch modeli seçebilirsiniz. Modeller arasnda kalite olarak pek bir fark yok. Tissot modellerinde de kullanılan daha iyi eta mekanizmaların kullanıldığı retrograde kronograf modelleri biraz daha pahalı. Onları da 200 tl seviyesine bulmanız zor. 350 - 400 tl arası satılıyorlar. Bunun dışındaki kronograf modellerine bakabilirsiniz. Öğrenci iseniz chrono plastic modellerini öneririm. Çok kullanışlı ve rahatlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 6 Haziran 2011; 10:20:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aknasmub

arkadaşlar merhaba
    saat forumunu yaklaşık olarak 4 gündür okuyorum
    gerçekten çok güzel bilgiler paylaşılmış,öncelikle paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.
    ben de 1 aydır,bu forumu bulmadan önce,saat arıyordum ve amazon dan Invicta Men's 5652 II Collection Gunmetal Ion-Plated Chronograph Watch siparişi verdim.
    fiyatı 149$,saat daha elime ulaşmadı.
    büyük saatlerden hoşlanan birisi olarak bunu tercih ettim.
    görüşlerinizi merak ediyorum.

SAATLER

SAATLER

arkadaşlardan kimse cevap vermedi,sanırım rolex saatlerle ilgili soru sormak lazım cevap alabilmek için.
    yoksa cevap alamayacağım belli oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: aknasmub

arkadaşlar merhaba
    saat forumunu yaklaşık olarak 4 gündür okuyorum
    gerçekten çok güzel bilgiler paylaşılmış,öncelikle paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.
    ben de 1 aydır,bu forumu bulmadan önce,saat arıyordum ve amazon dan Invicta Men's 5652 II Collection Gunmetal Ion-Plated Chronograph Watch siparişi verdim.
    fiyatı 149$,saat daha elime ulaşmadı.
    büyük saatlerden hoşlanan birisi olarak bunu tercih ettim.
    görüşlerinizi merak ediyorum.

SAATLER

Artık almışsınız, güle güle kullanın. Tasarım ve görünüş olarak güzel. Ancak görebildiğim kadarıyla Asya mekanizma kullanılan Invicta'nın alt kalite modellerinden. Bir de bu fiyat seviyesindeki saatlerde Ion kaplama model almak riskli. Çünkü çabuk soyulma, atma riski var. Bu da görünüş olarak rahatsız edebilir.

Not: Tam önceki sayfadaki mesajına cevap yazarken siz de yazmışsınız.

Estağfurullah, kendi adıma Zenith'i Rolex'i de severim, Seiko'yu Swatch'ı da severim... Burada bütçe, marka ayrımı (Tabii saat üretmek için çaba sarfeden saat üretici firmalarla özellikle sahte ve kötü/pahalı moda markalarını ve saatlerini mümkün mertebe ayırmaya çalışarak) yapmadan saat sevgimizi paylaşıyoruz. İstisnalar kaideyi bozmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 6 Haziran 2011; 10:35:09 >

• quote:

quote:

quote:

merhabalar,

teşekkürler cevaplarınız için..
    saat alacağım yerde bu üç markanın olduğuna emin olduğum için sormak istedim, gezmeye gittiğimde diğer saat markalarını da yazıp size tekrar danışırım diye düşünüyorum

Tabii bekleriz. Ayırdığınız bütçeyi de belirtirseniz daha rahat yardımcı olabiliriz.

• quote:

hoşbulduk,
    forumlara giriyordum ama, buraya pek uğrayamadım.

son 1 ayda yoğun bir saat trafiği yaşadım, bazı saatlerimi gönderdim,yerlerine 1 mido , 1 omega 2 tanede farklı saat aldım. ikisini gördün zaten, kalan ikisinide turksaatforumu'ndan gösteririm. omega için biraz pişmanlık yaşadım, benim için çok fazla klasik oldu. parayı ona bağlamasaydım bunu alırdım kesin,:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saati-3-aylik-garantili-seiko-ananta-ozel-gunlerde-kullanilmistir-46873148/detay/?

• mekanik saatlerde, kurmalı tercihi giderek yükseliyor. daha önceleri, genellikle ya koleksiyonluk vintage, yada üst sınıf in-house kalibreli saatlerde görebildiğimiz kurmalı kalibreler, artık orta sınıf marka ve modellerde de çok sık karşımıza çıkar oldu. tabiki bu arzı doğuran sebeplerin başında kullanıcı ilgisinin büyük bir rolü var.

bu aralar en çok taktığım saat ise:

SAATLER
  • burbank çok teşekkür ediyorum
    bu benim uzun süre sonra aldığım ilk saat,daha birkaç tane almayı planlıyorum.
    özellikle seikolar çok hoşuma gidiyor.
    kullanıp yorumlarımı paylaşmak isterim.
    forumunuzu zevkle takip ediyorum
    tekrar teşekkür ediyorum
    bir daha ki saat alışımda kesinlikle sizlerden fikir alacağım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: polish

quote:

hoşbulduk,
    forumlara giriyordum ama, buraya pek uğrayamadım.

son 1 ayda yoğun bir saat trafiği yaşadım, bazı saatlerimi gönderdim,yerlerine 1 mido , 1 omega 2 tanede farklı saat aldım. ikisini gördün zaten, kalan ikisinide turksaatforumu'ndan gösteririm. omega için biraz pişmanlık yaşadım, benim için çok fazla klasik oldu. parayı ona bağlamasaydım bunu alırdım kesin,:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saati-3-aylik-garantili-seiko-ananta-ozel-gunlerde-kullanilmistir-46873148/detay/?

Biliyorum, Türk Saat Forumunda karşılaşıyoruz zaten. Yeni saatler Longines ve Alpina Regulator'mı? Eğer öyleyse onları da gördüm. Daha yeniyse merak ettim dostum.

Bence aldığın Omega Aquaterra'da gayet güzel bir seçim. Her ne kadar Ananta'lar yeni mekanizmaları ve malzeme kaliteleriyle İsviçre'ye ciddi rakip olsa da, şahsen ben de Seiko Ananta yerine Omega'yı tercih ederdim. (Sendekinin mavi indekslisini )

Ama tabii benzer mekanizma kullanan ve fiyatı da oldukça uygun olan (sanırım bunu sen söylemiştin) şu aşağıdaki otomatik kronograf Orient modelini, Zenith, Rolex gibi markalar hariç, düz bir İsviçre modeline tercih ederim.

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 6 Haziran 2011; 11:08:23 >

• @ Polish,

Hocam Allah aşkına yanlış mı görüyorum? Türk Saat Forumunda severek paylaştığın ve hemen herkesçe çok beğenilen Longines Hydroconquest'i neden satıyorsun? Hani bu saati çok beğenmiştin ve kalıcı modellerinden biri olacaktı. Ne kadar da uyguna veriyorsun. Param olsaydı kaçırmazdım. Artık alıcısına hayırlı olsun...

Mido All Dial Diver'ı da kullanmadan aldığın fiyatın yarısına (takribi 500 tl oluyor sanırım ) satarsan haberim olsun Elinde saat durmuyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 6 Haziran 2011; 11:17:18 >
  • burbank: Eklediğiniz saatin tam modeli nedir acaba? Fiyatı ne sulardadır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender53

burbank: Eklediğiniz saatin tam modeli nedir acaba? Fiyatı ne sulardadır?

Orient Star Sports Automatic Chronograph WZ0031DS. Fiyatı 2500 $ civarında.
  • Teşekkürler =)
  • quote:

merhabalar,

Diğer iki firmayı bilmem ama ben 2 yıl önce Fossil marka saat aldım ve çok memnun kaldım. Altın sarısı renginde metal bir saat aldım ve renginde herhangi bir değişme de olmadı. Kalitesine göre fiyatının da uygun olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

@ Polish,

Hocam Allah aşkına yanlış mı görüyorum? Türk Saat Forumunda severek paylaştığın ve hemen herkesçe çok beğenilen Longines Hydroconquest'i neden satıyorsun? Hani bu saati çok beğenmiştin ve kalıcı modellerinden biri olacaktı. Ne kadar da uyguna veriyorsun. Param olsaydı kaçırmazdım. Artık alıcısına hayırlı olsun...

Mido All Dial Diver'ı da kullanmadan aldığın fiyatın yarısına (takribi 500 tl oluyor sanırım ) satarsan haberim olsun Elinde saat durmuyor...

Ama o Mido'da çok güzel yahu!! Kısacası bizde takipteyiz Polish hocamızı.

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

Harika.

SAATLER

Bu kordon rengi ne olarak geçiyor acaba?

Zenith'in internet sitesinde Blue Alligator Leather olarak geçiyor.
  • @polish
    hocam tesekkurler sizin yorumu da gormemisşm yukarıda..

@burbank
    tesekkurler tekrardan, 150 $ a kadar metal kordonlu bir saat bakıyorum. aslında nautica'ya baktım, ocn 46 (gri) hosuma gitti ama o da 250 $. neyse bir gezme fırsatım olsun da diger markalara da bakmaya calisacagim.

@kuzeyisiklari
    hocam ben de de su an fossil var 8 aydır kullanıyorum bir sıkıntı da olmadı, bilgi almak amacli bir sorayim dedim.
  • 
Sayfa: önceki 11241125112611271128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.