Şimdi Ara

SAATLER (502. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
29.531
Cevap
104
Favori
3.879.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: solestar

Çok güzelmiş, tam aklımdaki saat. Allah sahibine bağışlasın

Hem modern hem de şık bir saat secmişsin. güzel günlerde kullanmak nasip olsun.
    Eh forum ahalisine de arka resimlerini dağıtırsın artık :-))
  • evet özellikle ben arka planı bekliyorum bendeki ile karşılaştırma yapmak için gerçi (2824) aynı görünümde olduğunu düşünüyorum ama yinede bir görelim.
  • bunlar da kıyafetlere göre benim kullandığım saatler.

SAATLER

SAATLER

timex olanda ısı ölçümü, altimetre, barometre, takometre vs.vs. özellikler full.

• quote:

Orijinalden alıntı: MortingenStrasse

mmm şaka yapmıştım

hayırlı olsun, elinize ulaşınca ayrıntıları yazarsınız

OK, o zaman sorun yok, iyi dileklerin için teşekkür ederim

Sayın teng & de-ka abilerim size de teşekkür ederim, diğer foruma fotoğrafları en kısa zamanda ekleyeceğim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solestar -- 3 Ekim 2009; 18:09:17 >
  • Arkadaşlar merhaba, Camel Active saatimin deri kordonunun sıfır mudayilini ülkemiz içinde nerden bulabilirim acaba?Satın alalı nerdeyse 2 yıl oldu ve kordonu ypırandı sayılır.Acilen sıfır ve orijinalini bulmam lazım.
    Bilgili arkadaşlar aydınlatırsa çok makbule geçer.Saatin modeli budur arkadaşlar;

SAATLER
  • @.TaneR.

ilk saat süper abi
  • quote:

Orijinalden alıntı: WpTürkiye

Benim yeni yavruda bu arkadaşlar

SAATLER

güle güle kullanın.
  • tekrar geldigine sevindim Kafil,
    ama tam kritik zamanda kayboldunn, Watcher ile bulustuk ve Sinn almak uzere idim, Watcher beni tekrar Omega ya dondurdu.
    az bir sey destege ihtiyacim vardi ve sen ortalarda yoktun o zaman.
    hatta bu konu saatforumunda bayagi konusuldu, kulaklarini cinlattik.
  • haha eyvalla erol abi hayırlısı olsun.. mesaj falan atabilrsiniz istediğiniz zaman.
  • Herkese merhaba..
    Elimde MOLNİJA marka köstekli saat var ve kurma kolu kırılığ kaybolmuş:(

Bu konuda ne yapabilrim?

Mekanizmasını açtım ancak kasasından ayıramadığından bi kol uyduramadım...
    Sökülmesi yada tamiri konusunda yardıma ihtiyacım var:(

saat ve mekanizması resimlerdekinin aynı...

SAATLER

SAATLER

• Arkadaşlar birşey sormak istiyorum 48 saat power reservi olan bir saatin bu maximum bekleme süresine ulaşabilmesi için ne kadar bir süre kolda kalması gerekir. Yeni aldığım tagheuer carrera modelini günde 5-6 saat takabiliyorum işim gereği ve kolumdan çıkarınca 24 saat dolmadan duruyor saat.
  • Burayı görünce bir sorayım dedim hemen anlayan arkadaşlara..Aşağıda resmini eklediğim saatin aynısı kullanmaktayım ancak hergün 10dk ileri gidiyor saat..Tamirciye vermiştim 2 3 sene önce ilk 1 2 ay normaldi saat daha sonra aynı hatayı tekrarlamaya başladı..Nedir bu saatin problemi ?Swatch bayinemi götürmem gerekiyor illa..Hiç anlamam saatlerden açıkcası ancak 7 8 senedir bu saatimi çok beğenerek takıyorum..

Birde ön ve arka camı çizik saatin,bunları düzelttirip sıfır gibi görünmesini sağlayabilirmiyim cihazın?İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

SAATLER

• Bu sapmalar otomatik saat için kabul edilebilecek sınırlarda değil.

Bir saatçiye gidip saatinizi ayarlatmanız gerekiyor.

Cam için de silme denilen bir işlem var, cam pırıl pırıl olacaktır.
  • quote:

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum 48 saat power reservi olan bir saatin bu maximum bekleme süresine ulaşabilmesi için ne kadar bir süre kolda kalması gerekir. Yeni aldığım tagheuer carrera modelini günde 5-6 saat takabiliyorum işim gereği ve kolumdan çıkarınca 24 saat dolmadan duruyor saat.

Saatin power reservi kolunuzda nasıl kullandığınıza da bağlıdır. Ancak gene de 5-6 saatlik kullanımda maximum reserve ulaşması lazım en azından 24 saatten fazla çalışması lazım. Ben 2824 ü 2-3 saat kullandığımda 24 saat rezerveye ulaşabiliyorum. Saati Lpi servisine göstermenizi öneririm.
  • quote:

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum 48 saat power reservi olan bir saatin bu maximum bekleme süresine ulaşabilmesi için ne kadar bir süre kolda kalması gerekir. Yeni aldığım tagheuer carrera modelini günde 5-6 saat takabiliyorum işim gereği ve kolumdan çıkarınca 24 saat dolmadan duruyor saat.

normaldir bence. süper aktif bir insan değilseniz 4 gün civarında full kullanımla anca sıkışıyor zemberek.. böyle karşılaştıracak birşey olmadan sana göre bana göre gibi yoruma açık işler de bi yere kadar aslında. birisi alır 3 saat sallar saati full dolar diğeri sürekli uyur 5 güne dolar tamamen göreceli yani :) bir de mekanizmada rotorun çift ya da tek yönlü kurmalardan hangisine izin verdiği de önemli. tek yönlü ise kolda dolması daha uzun sürer haliyle.
    o vakit size şu siteye bakmanızı öneririm. alttan merak ettiğiniz mekanizmayı bulup bakın özelliklerine kaç rotor turu lazım dolması için yok efendim hangi tarafa çevirince doluyor vs.

http://www.orbita.net/pages/17120.htm

ek:
    watch winder falan üreten bir firmanın databaseleri hep bunlar günde kaç kere hangi saati ne yönde ne kadar çevirmek lazım maksadıyla yapılmış. hani daha detaylı bilgiler için daha derin mekanizma odaklı araştırmak lazım. böyle üstün körü iş olmaz aslında :) bakın kaç tane carrera var sadece burada.. tek yönlülere 800 çift tönlülere 600 dönüş önermiş amcalar. hani sonuna kadar rezervi doldurmak için tam 800 dönüş gerekir diyemeyiz burda önerilen, winderlarda kullanılan günlük dönme süresi budur anca.

ben de bir ara watch winder yapayım kendime demiştim bakmıştım buralara sonra üşendim yapmadım ayrı hehe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafil arn -- 5 Ekim 2009; 5:17:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: teng

quote:

Saatin power reservi kolunuzda nasıl kullandığınıza da bağlıdır. Ancak gene de 5-6 saatlik kullanımda maximum reserve ulaşması lazım en azından 24 saatten fazla çalışması lazım. Ben 2824 ü 2-3 saat kullandığımda 24 saat rezerveye ulaşabiliyorum. Saati Lpi servisine göstermenizi öneririm.

Hocam saat sıfır daha 1 haftalık saat o nedenle bir süre test etmeliyim diye düşünüyorum, bir süre kullanımdan sonrada bu kadar çabuk durursa o zaman servise giderim.

kafil arn; hocam bakıyorum dediğiniz siteye benim mekanizmada eta 2824-2 ;)

• ha bende de var bi tane bunlardan güzel çalışan stabil makineler. şöyle yapın en güzeli; hiç beklemeyin bunun dolmasını kolunuzda.. manuel de kurulabiliyor tepe çevirilerek, kur abi bunu bi güzel zaten aynı zembereği sıkıştırıyor ha kolda dolmuş ha siz kurmuşsunuz aynı şey, sonra da al tarihi ayın birine saati de hemence al am 12:00 / 24:00 full kurulu şekilde koy abi bi yere masaya bi yere unut 2 gün dokunma saate, bak bakalım ne zaman duracak. tam durduğu zaman tarihi ve saati de görürsünüz. daha sonra am mi pm mi durmuş anlamak için 12den sonrasına manuel ilerletin biraz bakın tarih atıyorsa durduğu vakit pm dir işte.
    40 saat civarı gitmesi lazım 2824-2 nin yok 20 saat gidiyorsa ya eksik kurdunuz ya da bir sorun vardır. sanmıyorum ama boşuna pimpirikleniyorsunuz :)

çok kısa süreler takıp saati otomatik olarak dolduramıyorsanız elinizle kurun arada sırada nedir üşeniyor musunuz ki :) çok zevkli bence ben pek kullanmadığım zamanlarda durmasın diye her gün kuruyorum çok keyifli.. sizde kurun arada sırada hiç durmasın hem rezerv boşalmaya yakınken hassasiyeti azalır mekanizmanın en verimli hali full dolu hali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafil arn -- 5 Ekim 2009; 13:26:53 >

• Elle kurma olayını ilk sizden duydum, hoş ilk kez otomatik saat kullanıyorum zaten oldukça acemiyim bu konuda, zembbereği elle sağa doğru çevirerekmi kuruyorum dönmez hale gelene kadar?
  • hehe eyvalla
    zemberek saatin içinde basitçe yay diyelim ona üstün malzemelerden yapılıp farklı yollarla bağlanıyorlar mekanizmaya.

http://upload.wikimedia.org/wiktionary/tr/0/0d/zemberek.JPG

SAATLER

http://www.timezone.com/library/wglossary/wglossary631697356826788351

aşırı kurma dönmeyene kadar kurma gibi bi olay da yok. full kurulduktan sonra mekanizma için koruyucu bir aksam devreye girip zembereğin daha fazla sıkışmasını engelliyor sürekli bilekte aktif kullanımda kurulup durulucağı düşünülürse gerekliliği anlaşılır. hiç karıştırmayın kafanızı bu zemberekle yani :)

siz o saat ayarı yaptığınız tırtıklı tepe kısmı var ya onu saat yönünnde çevirirseniz kurmalı saatler gibi kurulmaya başlayacak. sıkılana kadar çevirin işte :) bilmiyorum kaç tur gerekli, önemli de değil zaten bozamazsınız aşırı kurarak az önce açıkladığım gibi. ha çok da uğraşmayın ayrı :) hani ağırlaşır zaten hissettirir kendini dolmaya yakın olup olmadığı. bir kaç kere daha çevirip bırakın sertleşmişken. hatta bir ileri bir geri kurmak daha pratik bilekte iken öyle yapabilirsiniz. tepe ileri giderken kurulur geri dönerken boşa döner böyle bir ileri bir geri bir süre kurarsanız olay biter..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafil arn -- 5 Ekim 2009; 14:26:24 >

• Hocam çok sağolasın bugün deniyorumdediğiniz şekil, sonuç hakkında bilgi veririm
  • 
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.