Şimdi Ara

SAATLER (373. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.530
Cevap
104
Favori
3.880.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: donjohnson

quote:

Orjinalden alıntı: serdar06288

ya arkadaşlar bir saat daha aldım ama ustalardan yorumları bekliyorumm..

SAATLER

özellikler
    100% AUTHENTIC AND BRAND NEW SEIKO MENS AUTOMATIC DIVER'S SCUBA WATCH SKX779K2.

100% AUTHENTIC AND BRAND NEW SEIKO MENS SCUBA WATCH, TRUE DIVER'S WATCH WITH SCUBA ABILITY, JAPAN MOVEMENT 7S26, CASE DIAMETER 42MM, THICKNESS 12 MM, AUTOMATIC MOVEMENT, 200M WR, SCUBA ABILITY, DAY-DATE CALENDAR, THREE FOLD CLASP WITH SECURE LOCK, SEIKO STEEL BRACELET, ROTATING BEZEL, STRONG LUMI HANDS AND BIG MARKERS, NO BOX AND MANUAL.

THIS WATCH IS VERY BIG AND SOLID. SUITABLE FOR MENS WITH WRIST OF 8 INCH OR SMALLER.

BUYER RESPONSIBLE FOR ANY CUSTOM TAX PAYABLE. PLEASE CHECK YOUR COUNTRY CUSTOM TAX
    BEFORE BIDDING. THANK YOU.

saat hakkında yorum yaparsanız sevinirim

Çok usta olmaya gerek yok bu saat hakkında yorum yapmak için . Seiko'nun efsane saatlerinden bence. Çok iyi bir alışveriş eğer çok fazla ödemediyseniz.

hocam bunun fiyatı ne kadardır?

• quote:

Orjinalden alıntı: -MaStamindZ-

arkadaşlar ween nasıl bir marka sizce?

İspanya markası olup her bir model ve renginden dünyada sadece 1 tane üreten bir marka.Alınabilir bir marka olduğunu düşünmüyorum zira 190 Lira'ya satılan modelleri var ki bu paraya daha iyi saatler alınabilir..
  • Yukarıdaki Seiko Diver's modelin muadili 300 TL civarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azizim -- 23 Haziran 2009; 1:42:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Azizim

Yukarıdaki Seiko Diver's modelin muadili 300 TL civarında.

Evet onu bende gördüm ama çok çakmalarıda var
  • quote:

Orjinalden alıntı: talisman_55

quote:

Orjinalden alıntı: Azizim

Yukarıdaki Seiko Diver's modelin muadili 300 TL civarında.

Evet onu bende gördüm ama çok çakmalarıda var

Orijinali 300 TL civarında.
  • seiko nun otomatiklerini ortalama 250-330 tl aralarında fiyatlara alırsınız. fakat geçenlerde orjinal bir TAG HEUER GRAND CARRERA geldi bi saatçi arakadaşım almış içinde saatin ETA7750 vardı ama şahane saatti resimini koyuyorum..

Saat bu idi:
     SAATLER
  • Jaeger LeCoultre diye diye bir daha baktırdınız bana :)
    klasik belki ama bu tasarımı çok seviyorum birisi 42 diğeri 45mm alarmlı çok temiz kadranlı harikulade bir saat. keşke her istediğimiz saati alabilsek.

SAATLER

SAATLER

• ilki gerçekten mükememel çok hoşuma gitti
  • ikincisi sonradan devşirme zaten. aslolan birinci resimdeki Jaeger-LeCoultre Memovox Tribute To Polaris.. diğeri aston martin araba reklam meklam bişey için sonradan yapılmış sanırım ama ilkinin boyutu 45mm civarı büyükce bir saat diğeri biraz daha ufak. çok klasik ünlü bi saat.

http://www.youtube.com/watch?v=5nBnWkLdEi8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafil arn -- 23 Haziran 2009; 9:51:22 >
  • Jaeger-LeCoultre Memovox Liste Fiyatı:11.000 Euro
    (Başarılı bir video değil ama son bölümde alarm aktif durumda sesi iyi açarsanız az da olsa dinleyebilirsiniz.)
  • aynen aziz abi ben de verdim yukarda aynı videoyu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Technical characteristics.

Movement:
    mechanical automatic Jaeger-LeCoultre Calibre 956, crafted, assembled and decorated by hand
    28,800 vibrations per hour
    45-hour power reserve
    268 parts
    23 jewels
    7.45 mm thick

Functions:
    hour, minute, small seconds
    date, alarm
    internal rotating dial ring

Dial:
    Matt black dial, three luminescent 3-6-12 numerals, distinctive central triangular marker for the alarm indication
    1965 re-edition: polished nickel-coated “line” hour-markers
    1968 re-edition: luminescent trapeze-shaped hour-markers

Hands:
    1968 re-edition: baton-shaped, rhodium-plated, luminescent
    1965 re-edition: dauphine-type, rhodium-plated, luminescent

Crowns:
    Three crowns, with vintage gridwork motif:
    At 2 o’clock: to wind and adjust the alarm
    At 3 o’clock: to adjust the inner rotating dial ring (featuring a triangle-shaped marker)
    At 4 o’clock: to wind and reset the movement.

Case:
    ø 42 mm in 950 platinum (1965 model) or in steel (1968 model)
    cambered synthetic glass
    water-resistant to 200 metres

Strap:
    Black leather, equipped with a pin buckle in steel or 950 platinum

---------------------------------------------------------------------------------------------------

bu arada ben benim seiko5 i çok kötü bir saatciye vermiştim her gün önünden geçiyorum kolaylık olur diye. 2 gün sonra gittim abimiz balans yayınını dağıtmış sökmüş atmış parçam yok buna uygun al geri diye verdi elime.. çıplak duruyor balans tekerleği saat çalışmıyor haliyle ah ah.. avrupa yakasındaki malzemeli donanımlı bana tavsiye edilen saatcilere götürmedim başıma neler geldi. kendim uğraşşam bu kadar kötü hale getiremezdim saati. berbat saatciler var ya aman dikkat edin.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
    ek: polarisi anarken lume için radyum kullanmışlar, karanlıkta kendinden parlıyor radyoaktif materyal. bir süre sonra radyum paraklığını kaybedecektir haliyle.. bazı saatlerde görüyorum trityum radyum falan kullanıyorlar ama ömrü bitince ne yapıyorlar acaba? normal ışıkla aktive olan lume boyası ile değiştiryor olabilirler sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafil arn -- 23 Haziran 2009; 10:37:10 >

• arkadaşlar akar saniye quartz kol saati gördünüz mü hiç? otomatik saat gibi aksın saniyesi temiz kadran olsun quartz ucuz saatler düşünebilirim almayı. yok mu bu akan saniyeli uyduruk duvar saatleri gibi kolda pilliler? ben hiç görmedim.. chorono saniyesi deil ama kendi saniyesi aksın saatin. hatta chorono olmasın mümkünse. choronosuz en temel saat şeklinde akışkan saniye kolu budur istediğim bulamadım henüz. hatta solar kinetik özellikli falan da olursa tadından yenmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafil arn -- 23 Haziran 2009; 10:19:47 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: jackwalsh

SAAT ALDIM ARAKADASLAR...

HAMILTON OTOMATİK CHRONO MODELIN LINKI BU LACİVERT ALDIM...

HAMİLTON BU FORUMDA OGRENDİM SOUNNDA SATIN ALDIRIDINZ BANA...

http://www.alisverissaati.com/urundetay.aspx?id=25770

900 LİRA CASH ALDIM..

Profilo mağazasını aradım siteden almanız gerekir dediler. Sitedeki fiyatı ise 1432 lira. Ankara'da satan yere baktım ankamall'da onlarda da yokmuş. Arkadaşın 900 lira verdiği saati 1432 lira verip de almak istemiyorum. Siteyi aradım beklettiler beklettiler. 30 kontörüm gittikten sonra da hattı kestiler..

Sizce ne yapmam gerekir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 23 Haziran 2009; 10:27:07 >

• quote:

Orjinalden alıntı: kafil arn

arkadaşlar akar saniye quartz kol saati gördünüz mü hiç? otomatik saat gibi aksın saniyesi temiz kadran olsun quartz ucuz saatler düşünebilirim almayı. yok mu bu akan saniyeli uyduruk duvar saatleri gibi kolda pilliler? ben hiç görmedim.. chorono saniyesi deil ama kendi saniyesi aksın saatin. hatta chorono olmasın mümkünse. choronosuz en temel saat şeklinde akışkan saniye kolu budur istediğim bulamadım henüz. hatta solar kinetik özellikli falan da olursa tadından yenmez.

Akar saniyeli quartz saatleri genelde Longines ve Omega modellerinde görüyorum fiyatları 400 civarında quartz saatlerde ultra sınıfına giriyor ve makineleri oldukça komplike eğer uygun fiyatta bulursam sana haber veririm ama sen galiba çok uygun fiyattan arıyorsun ne kadar bir bütçe ayırabilirsin.Bu arada oldukça hızlısın benden önce video linkini koymuşsun.

• saatlere çok para vermek istemiyorum aslında yani muhteşem bir saatim olsa günlük kullanamam sanırım. üstüme giydiğim lc waikiki rahat gösterişsiz pantalon mudo markası yazmayan tek renk sade tişötümle çok sırıtır :) yani 400 maximum diyelim daha fazlasını bir saate vermek istemem eğer çok sevdiğim saati de kaldırabilecek birilerine hediye almıyorsam. akan saniyeli bir logine/omega 400 maximuma muhteşem olur benim için en üst noktam olur. benim aklımda aslında akan saniyenin çok pil yiyeceği ve bunun için citizenin eco drive gibi akıllı pil tüketen ve kendini şarj eden bir sistem vardı. keşke yapsa citizen böle birşey zira mevcut ecodriverları karanlıkta bir süre durduktan sonra saniyeyi 12de sabitleyip pil tüketimini çok çok düşerebiliyor.
    çok merak ettim aziz abi sizin örenkeleriniz hemen aramaya başladım bile. bulmama yardım ederseniz çok sevinirim.

--------------------------------------------------------------------

ek: amacım poor man´s spring drive saate ulaşmaktır hehe (spring drive çok etkiledi beni. ama sandığımın aksine durmadan değil saniyede 8 kere dura dura ilerliyormuş fakat çıplak gözle hareketi farketmek mümkün değil amcalar fotoğrafını çekmişler koymuşlar ekleyeyim)

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafil arn -- 23 Haziran 2009; 11:02:36 >

• Bir model buldum Omega quartz 300 fz 500 TL ama belki satıcı ile pazarlık yapılabilir linki veriyorum:(http://urun.gittigidiyor.com/OMEGA-CONSTELLATION-CHRONO-F300-HZ-SITEDE-TEK_W0QQidZZ18199245) bazen bu siteye ultra quartz modeller düşüyor Longines ve Omega modelleri oluyor genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azizim -- 23 Haziran 2009; 11:03:59 >
  • eyvallah aziz abi. tasarım antika saatler gibi değil de daha bi standart pilot tarzı; numaraları falan yazan kolay okunan sade siyah kadran seviyorum. bir kaç model de ben buldum aslında yurtdışı forumlarda ama beğenemedim.

bir de acaba hybrid olmak zorunda mı bu saatler yoksa ultra quartz mıdır benim aradığım şey? hibritlerde mekanik saatler gibi aksamlar var aynı mantıkla çalışıyorlar ama pille güç alıyorlar ve quartz kristal controllüler eski antika saatler genelde onlar da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafil arn -- 23 Haziran 2009; 11:15:23 >
  • Saatin makinesi
     SAATLER
  • süper..
    ultra quartzlar benim yeni ipucum demek ki.. yalnız daha bir genç işi daha daha bi modern bir görüntüye ihtyicaım var aramalarım sürüyor ama hep kafamdaki "dede saati" stiline rastlıyorum :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: kafil arn

eyvallah aziz abi. tasarım antika saatler gibi değil de daha bi standart pilot tarzı; numaraları falan yazan kolay sade siyah kadran seviyorum. bir kaç model de ben buldum aslında yurtdışı forumlarda ama beğenemedim.

bir de acaba hybrid olmak zorunda mı bu saatler yoksa ultra quartz mıdır benim aradığım şey? hibritlerde mekanik saatler gibi aksamlar var aynı mantıkla çalışıyorlar ama pille güç alıyorlar ve quartz kristal controllüler eski antika saatler genelde onlar da.

kafil arn modern pilot tarzı modelleri burada bulmak açıkçası zor yurtdışında bulunur chrono24 sitesine baktın mı en azından orada model vs hakkında bir bilgi sahibi olursun böylece istediğin modeli nette aramak daha kolay olur.
  • 
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.