Şimdi Ara

lütfen yardım!!!!!(HTS3357)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Konuyla ilgili 1 hafta içinde 3cü topic açışım ama nedense bi şekilde siliniyor topiclerim nedenini bilen varsa benimle paylaşırsa çok sevinirim....

Neyse soruma geçiyim arkadaşlar geçen ay evimdeki 3357 dvd li sistem çalındı.Bu aralar tekrar aynı sistemi almayı düşünüyorum size sorum şu:bildiğiniz gibi 3357 nin ön hoparlörleri kule tipi değil.Bu gelecek yeni sistemin arka hoparlörlerini ön olarak bağlasam bir performans düşüklüğü yaşarmıyım????(bağlantıları aynı olduğundan o konuda bi problemim olmaz diye düşünüyorum)

• merak ettiğim neden eski sistemin arka hoparlörlerini yeni sistem için kullanacaksın yeni sistemin hoparlörü zaten olacak???
    ama ben illa arkaları ön olarak kullanacam diyosan sanırım sorun yaşarsın çünkü teknik özelliklerine baktım
    Ses
    Çıkış gücü (RMS) : 4x75W, 2x150W muhtemelen 150W olanlar frontların, 75W Center sub ve surroundların gücü bu yüzden sorun yaşarsın diye düşünüyorum..
  • Cevabın için teşekkür ederim.Ön hop kule tipi olmadığı için görüntüsel olarak 4 hoparlörümüde kule tipi olarak kullanmak istediğimden arkaları öne monte etmeyi düşünmüştüm...Söylediğin gibi güç farkı olduğundan bu durumda saçma olur tabii ama aklıma şimdide şu geldi o zaman gelicek yeni sistemin ön hoparlörlerini arkaya monte edersem belki daha net ve güçlü ses alabilirim ne dersin

işim gücüm yok bunlara sardım

• görüntü olarak daha güzel olacağı kesin fakat performans olarak tam emin değilim çünkü front hoparlörler ile rear hoparlörlerin frekans aralıkları farklı olur diye biliyorum yani önler düşük frekanslara (bas ve orta ses) arkalar ise yüksek frekanslara (tiz sesler) duyarlı. bir diğer kafama takılan dvdnin arka çıkışları 4*75W oldugundan 150W bir hoparlörü verebileceğinden daha iyi besleyemez diye düşünüyorum. bildiğim kadarıyla yorum yaptım yanlışım veya eksiğim varsa düzeltin pls.
    Bence sen biraz daha paraya kıy 1000W lık LG veya Samsung al rahat et :)
  • Tahminime göre tüm uydular 3 ohm da 75W çalışıyor (front ve rear) bu arada sadece center ve sub 6 ohm çalışıyor. Uyduların frekans aralıkları da aynı, front ve rear ları önde yada arkada kullanman çok problem olmaz gibi gözüküyor ama emin degilim elbette, sadece teknik verilere dayanarak konuşabiliyorum.

Philips HTS-3357
    Uydu hoparlör frekans aralığı => 150 - 20000 Hz
    Uydu hoparlör empedansı => 3 ohm
    -----------------------------------------------
    Orta frekans aralığı => 150 - 20000 Hz
    Orta hoparlör empedansı => 6 ohm
    Subwoofer frekans aralığı => 40-150 Hz (Pasif)
    Subwoofer özdirenci => 6 ohm
    Ampli çıkış gücü => 4x75W, 2x150W

Kaynak: PHILIPS
    http://www.consumer.philips.com/consumer/tr/tr/consumer/cc/_productid_HTS3357_51_TR_CONSUMER/DVD-li-Ev-Sinema-Sistemi+HTS3357-51

• Beyler yorumlarınız için teşekkürler... Ön ve arka hoparlörlerin hepsinin arkasında 3 ohm yazıyor bu durumda sanırım hepsini kule tipine çevirebilirim gibi geliyor...

Atropin2006 iyi hoş demişsin Lg veya samsung diye ama zaten apartmanda olduğumdan çok aşırı yüksek ses kullanamıcam.Ayrıca 3357 den oldukça memnundum upscale i olması ve tv ninde philips olmasından uyumu özellikle orjinal dvd lerdeki ses performansı vs... e o zaman neyi zorluyorsun derseniz benimki sadece daha öncede belirttiğim gibi boşluktan sarmak

bakalım yeni sistem geldiğinde denemelerimi sizinle paylaşırım
  • haydaa philipsin bu modelindeki kule hoparlör surround mu yahu? bende hevesleniodum iki kuleyi lcd nin yanına koyarım diğer iki ufağıda arka tarafta duvara montelerdim belli açıyla diye.. lütfen biri doğru olmadığını söylesin yoksa hayal kırıklığına uğramış olucam :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: LeThauS

haydaa philipsin bu modelindeki kule hoparlör surround mu yahu? bende hevesleniodum iki kuleyi lcd nin yanına koyarım diğer iki ufağıda arka tarafta duvara montelerdim belli açıyla diye.. lütfen biri doğru olmadığını söylesin yoksa hayal kırıklığına uğramış olucam :)

malesef doğru
  • quote:

Orjinalden alıntı: merttt35

quote:

haydaa philipsin bu modelindeki kule hoparlör surround mu yahu? bende hevesleniodum iki kuleyi lcd nin yanına koyarım diğer iki ufağıda arka tarafta duvara montelerdim belli açıyla diye.. lütfen biri doğru olmadığını söylesin yoksa hayal kırıklığına uğramış olucam :)

malesef doğru

haydaaa bütün hayallerin yıkıldı yaa halbuki nede güzel hayal etmiştim lcd min yanında bu iki siyah kuleyi :)

neyse sağlık olsun almadım gerçi ama aklım kalacak modeli çok hoş çünkü.. peki bu kuleleri öne ufaklarıda arkaya koysam tabi aynı zamanda bağlantıları değiştirsem alet aynı işi yaparmı yani aynı kaliteyi ve randımanı alabilirmiyim?

• quote:

quote:

quote:

malesef doğru

haydaaa bütün hayallerin yıkıldı yaa halbuki nede güzel hayal etmiştim lcd min yanında bu iki siyah kuleyi :)

neyse sağlık olsun almadım gerçi ama aklım kalacak modeli çok hoş çünkü.. peki bu kuleleri öne ufaklarıda arkaya koysam tabi aynı zamanda bağlantıları değiştirsem alet aynı işi yaparmı yani aynı kaliteyi ve randımanı alabilirmiyim?

bende o konuyu sormuştum geçenlerde arkadaşlar 4hoparlöründe güçlerinin aynı olduğunu yerlerini değiştirsen bile aynı performansı vereceğini söylediler ama tabii kesin bi cevap gelmedi..En iyisi deneyip görmek!!!Ben deneyip cevabını yazarım

• quote:

quote:

quote:

quote:

malesef doğru

bende o konuyu sormuştum geçenlerde arkadaşlar 4hoparlöründe güçlerinin aynı olduğunu yerlerini değiştirsen bile aynı performansı vereceğini söylediler ama tabii kesin bi cevap gelmedi..En iyisi deneyip görmek!!!Ben deneyip cevabını yazarım

teşekkürler merttt35 ilgin için.. deneme sonrası yorumlarını bekliyorum mutlaka..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.