Şimdi Ara

Wireless Kullanım Ne Kadar Güvenli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar arada bir laptop ile çevreden açık wireless hatlar buluyorum, girip kullanıyorum haliyle..
    Maillerime falan bakıyorum.. Bir yandan da kıllanıyorum.. Wireless'ini kullandığım vatandaş şifrelerime falan ulaşabilir mi diye..
    Gerçi bu durum wireless hizmet sağlayan oteller, cafeler, okullar içinde mevcut..

Nedersiniz??

• Tabiki fazla guvenli sayilmaz. Ama sifreli wireless lerin surekli sifreleri degistirilirse o zaman biraz daha guvenli olur. (PSA sifresi tabiki WEP olani degil)
  • Hayır benim sormak istediğim o değilde..
    Wireless modem ile bağlanmıyorum..
    Çevreden frekans bulmak suretiyle bağlanmadan söz ediyorum..
  • şifresiz olacağı için havaya yayılan paketlerin başkaları tarafından veya bağlandığın o yayının sahibi/işletenleri tarafından dinlenebilir.böyle bir ihtimal yok değil var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: WarSaw

şifresiz olacağı için havaya yayılan paketlerin başkaları tarafından veya bağlandığın o yayının sahibi/işletenleri tarafından dinlenebilir.böyle bir ihtimal yok değil var.

Sifreli bile olsa cok sik degistirilmezse o bile cozulebilir.
    Kablosuz baglanti hic bir zaman kablolu gibi guvenli olmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xman958

quote:

Orjinalden alıntı: WarSaw

şifresiz olacağı için havaya yayılan paketlerin başkaları tarafından veya bağlandığın o yayının sahibi/işletenleri tarafından dinlenebilir.böyle bir ihtimal yok değil var.

Sifreli bile olsa cok sik degistirilmezse o bile cozulebilir.
    Kablosuz baglanti hic bir zaman kablolu gibi guvenli olmaz.

kesinlikle doğru
  • Acemiysen çok sakat yanları var; bir bakmışsın hattında sürüyle kullanıcı geziniyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.