Şimdi Ara

40 gb'lık arsivim uçtu mu??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim problemim geçen indirdiğim filmleri arşivime yüklerken bilgisayarın agırlaştıgını hissettim ve filmlere virüs taraması yaptırdım. bayagı virüs buldu ve sildi ama bu sefer filmlerimin hiç biri açılmadı. hemen hemen bütüm oynatıcıları denedim ama tık yok. format attım bilgisayara çünkü kullandıgım oynatıcıları kaldırıp yeniden kurmayı deneme çabam sonuçsuz kaldı. formattan sonrada açamadım filmleri. k-lite felan açmaya çalışınca kolar içeren küçük bi pencere çıkıyo ve k-lite'ın ekranında "cannot render the file" yazıyor. umarım bi yol göstereriniz olur yoksa bi bardak su içecem o kadar emegin üstüne....

• codeclerle ilgili bir sorun olabilir. codecleri sil ve tekrar k-lite codec pack kur. Player olarak Gomplayer öneririm.www.gomplayer.com
  • yorumun için öncelikle teşekkür ederim yukarıda da belirttiğim gibi popüler olan çoğu oynatıcıyı denedim buna gom player da dahil üstüne pc ye format atıp kurdum yani bozuk bişey kalması olanaksız gibi görünüyo ama film dosyalarınnda da virüs ne arar diye de sormadan edemiyorum. ne yapacam bilmiyorum.
  • geçmiş olsun değiş bir durum
  • antivirüs + güzel bir yedekleme sistemi yapmanın zamanı gelmiş demekki.
  • Codec yükle yeniden.
  • İndirdiğin siteyi ve virüsün adını da yazar mısın? Reklam için değil, varsa bir şey önlem için...
  • video gösteriminde dvd ve divx için en iyi program vlc media playerdır (videolan)
    bunla dene bi
  • ben derim o kadar adam gibi bilgisayar kullanın antivirüs kullanan adam şirket sahibidir bilgisayarındaki bilgileri çaldırmak istemez. Torrentçi adam ise virüslere açık olmalıdır zaten bir sorun olduğunda he virüs deyip geçmelidir. Gidipte antivirüs kullanmanız bana çok saçma geliyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

ben derim o kadar adam gibi bilgisayar kullanın antivirüs kullanan adam şirket sahibidir bilgisayarındaki bilgileri çaldırmak istemez. Torrentçi adam ise virüslere açık olmalıdır zaten bir sorun olduğunda he virüs deyip geçmelidir. Gidipte antivirüs kullanmanız bana çok saçma geliyor...

Ben çıktığından beri trrnt kullanıyorum. Sistemim full-firewalled, AV, AS her bir şey var. Hiç bir sorun da yaşamıyorum. Sadece trrnt için bir port açık. Nasıl oluyor bu iş senin mantığına göre?
  • arkadaşlar ilginize teşekkür ederim. yukarda yorum yapan arkadaşların bir çoğu codec probleminin olabilecegini söylemişler ama sorun bu değil. hiç böyle birşeyle karşılaşmamıştım. yukarda anlatamamışım galiba benim yeni indirdiğim iki filmin çalışmaması problemim değil bu filmleri değer filmlerin içine kopyaladıktan sonra çalışan videolarımın çalışmaması sorunum. uzun lafın kısası filmler birdaha iner ama içinde ailemin felan olduğu videolar var yani özel şeyler onlar gitti ve içim yanıyoooo. video onarıcı bir program felan yok mu. bu konudaki görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.
  • o virüsler inerken yada yayılırken antivirüs programın neredeymiş acaba? bi sorsaydın :P
  • bende senin gibi düşündüm ama kaspersky internet security kullanıyorum. güncelleştirmesi de tam. anlamadım yani. size tavsiyem netten ne indirirseniz indirim mp3 bile olsa çalıştırmadan önce taratın, bide bir konu daha gördüm videolarımda ses yok diye yazmış benimde önce bu problem çıktı sonra bilgisayar agırlaştı yani sesli olan videolar bi anda sessiz hale geldi sora püff. yeni bişey galiba. neyse dikkatli olun ben yandım siz yanmayın.
  • Arkadasim virüs girmeden once kullandigin Playerler virüs girdikten sonra ayni filmleri acmiyorsa o zaman HDD'de bir sorun vardir... Onun icin sana iki yol onerebilirim...

1) Kaspersky Anti Virüs 6 veya 7 yi yükle (ben hicbir zaman pc lerde anti virüs tavsiye etmem) ve daha sonradan programinin ve virüs veritabaninin guncellemesini yap, daha sonradan virüs arama veri tabanini HİGH yani yüksek yapki Virüs programnin ulastigi en kucuk noktaya kadar tarasin ve bulduklarini kesinlikle silsin...
    Bu dusuk bir ihtimalle derdine derman olamayacaktir ama sen yine de dene...
    2) İyi bir virüs taramasi yaptir ve daha sonradan o HDD deki bütün bilgilerini bir yere depola daha sonra dan o HDD yi formatla ama Hizli biçimlendirme, normal biçimlendir. Formattan sonra HDD de sorun varsa eger sorunu gidermis olduk. Artik o depoladigin bilgilerini yedek aldigin HDD de acamazsan buyuk bir ihtimalle dosyalarin bozulmustur ve Allah Rahmet eylesin (: yoksada saten depoladigin yerde o filmleri gerekli codec leri yukledikten sonra acarsin...
    Ama sana %99 HDD ile ilgili bir problem oldugunu soyleyebilirim eger HDD tek parca 40 GB ise saten dediklerimi yaparsan o HDD nin sorununu giderirsin yok deilse ve 2. sürücü ise HDD ye komple FDİSK cekmeni oneririm....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.AliKaya -- 28 Ocak 2008; 15:55:43 >

• öncelikle geçmiş olsun... videolarını başka bir bilgisayarda deneme şansın oldumu... veya videoların formatların değiştirmeyi deneyebilirsin kurduğun programın verdiği zararı belkide engelleyebilir bu işlem..
  • valla şu başka formata çevirme işlemini ilk gün denedim ama converter olarak kullandıgım program seçtiğim herhangibir video yu tararken "no decoder to decode this video file" isimli uyarı veriyor ve video yu kabul etmiyor. başka pc de denemedim ama deniyecem.
  • Şimdi şöyle bir mevzu da olabilir; bazı kıl yazılımlar en ufak durumdan bile şüphelenerek dosyaları silebiliyor (virüsle bağlantısı olmayanları da). Bu durumda karantinaya bakmak gerekli, eğer ki oradaysa birkaç atraksiyonla karantinadan çıkarır, problemi ortadan kaldırırsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.