- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
indüksiyonlu ocaklarda tencere seçimi
7 Cevap10707 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

284 Mesaj
27 Ocak 2008; 23:30:19 

indüksiyonlu ocaklarda çelik harici bir kabı ısıtma imkanımız olmuyor mu?
yani demir bir tencereyle yemek pişirmek istersem indüksiyonlu ocakta bu tencereyi ısıtamazmıyım?

PSN: soylemez

12221 Mesaj
27 Ocak 2008; 23:32:23 

Bildiğim kadarıyla mıknatısın çektiği tencereler indüksiyonlu ocakla kullanılabiliyor.

62 Mesaj
31 Ocak 2008; 12:01:40 

merhaba,

indüksiyon ocaklarda çelik, emaye kaplı, paslanmaz çelik, veya eski tip demir tencerele kullanılabiliyor.

aluminyum, bakır gibi tencereler çalışmaz. candoğanın dediği gibi mıknatısın tuttuğu tencereleri kullanabilirsin.

İndüksiyon ocakla ilgili her türlü konuda yardımcı olmaya çalışırım.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

284 Mesaj
31 Ocak 2008; 18:53:42 

saolun.
artık aldık şıklığına kanıp electrolux infinite ocak.
mecbur daha paketini açmadığımız tencereleri başkasına vercez artık. elimde mıknatıs, yapıştırmaya çalışıyorum ama tutmuyo bunları :)

PSN: soylemez

18 Mesaj
14 Haziran 2011; 15:45:58 

bende bosch un yeni indüksiyonlu ocaklarından almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım. Dediğiniz gibi mıknatısla deneme yaptım. Hisarın çelik tencerelerı var bende. Onları tutuyor. Ama karacanın teflonlarını tutmuyor mıknatıs. O zaman ısıtmaz mı bu ocaklar teflonla? Siz alalı uzun bir süre olmuş. Acaba memnun musunuz? tavsiye edermisiniz?

1 Mesaj
17 Temmuz 2012; 9:07:46 

bende bosch marka indüksiyonlu ocak var elektrik tüketmiyor sanki diğer tüplü ocaklara göre çok daha hızlı pişiriyor ve diğer ocaklara göre temizliği de çok kolay ancak tencere konusunda ben de sıkıntı yaşıyorum bence indüksiyonlu ocak kullanım alanı çok geniş değil o yüzden buna uygun tencereler yapmamışlar bundan kaynaklanıyor bence yoksa şimdi yeni ocak alıyor olsam yine indüksiyonlu ocak tercih ederdim. tabi bu benim tercihim bakır teflon alüminyum hayatımda olmak zorunda değil ancak aynı işlevi gören tencereler üretilicektir kısa zamanda ve bu sıkıntı da kalmayacak.

13 Mesaj
21 Kasım 2012; 16:59:15 

Ben indüksiyonlu ocağa yeni geçiş yaptım ve eşimin ''yapışmaz'' tencere isteği yüzünden arayışa girdim. Teflonlar vs çalışmıyor.Sonunda buldum ve kullanmaya başladık çok ama çok memnunuz. Herkese tavsiye ederim.Zenit markalı bir ürün içi de doğal seramik kaplamalı.5 yıl garanti verdiler.

Before printing this page please think about your Responsibility to the Environment / Çevre deyince lütfen yüksek mevkilerdeki etkili kişileri anlamayınız....

55 Mesaj
21 Şubat 2014; 1:34:19 

HORT diyerekten söze başlamak lazım. Ben daha çok dörtlü indüksiyon yerine tekli ve çoklu olanları tercih ettim. Hem çok daha ucuza geliyorlar hem de mükmmel çalışıyorlar. Şimdiye kadar bir kusurlarını görmedim. Bir kere bu aletleri kullanan insanların bir daha farklı bir alete geçebileceklerini sanmıyorum. Gücü ve hassaslığı o kadar etkileyici ki. Eskiden en büyük zorluğu tencere tava için uyumlu olanlarını bulmak vardı. Şimdi ise çok hesaplı ürünler çıktı. Mesela KİPA da tavaların en pahalısı 19 tl.

Hoy Ayol!
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.244