Şimdi Ara

40$ altında fiyata cep telefonu: Motorola ve GSM Birliği bastırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cannes'da geçtiğimiz günlerde düzenlenen ve tüm dünyadan mobil iletişim pazarının en önemli oyuncularını biraraya getiren 3GSM Dünya Kongresinde en dikkat çekici açıklamalardan biri Motorola'nın önderliğinde 40$'ın altında fiyata sahip olunabilecek cep telefonlarının geliştirileceğiydi.

Hali hazırda mevcut verilere göre 1.25 Milyar insanın cep telefonu kullanıcısı olduğu pazarda büyümeyi sürdürebilmek ve bir bu kadar daha kullanıcıya kavuşmak için en önemli yollardan birisinin ucuz cihazlar satmak olduğu konusunda fikir birliğine varan konsey önemli adımlar attı.

Konsey çeşitli operatörlerin de katkılarıyla "ucuz cep telefonlarının" hangi özellikleri taşıması gerektiği konusunda bir çerçeve oluşturdu.

Bu çerçeveye göre 2006 yılı içerisinde aşağıdaki özelliklere sahip telefonların sadece 30-40$ civarı maliyetle piyasada bulunabilmesi öngörülüyor:

• Ağırlık 100gr. altında
    • 2 saat kullanım, 50 saat bekleme
    • 250 telefon numarası hafızası
    • Aranan son 10 numaranın saklanması
    • SMS, Voice Mail (Ses Postası), vb. bazı özellikler
    • Türkçe, İngilizce, Fransızca, Arapça, Tay Dili, Rusça, İspanyolca ve Portekizce menü desteği
    Motorola hali hazırda C100 serisiyle ucuz alternatifleri piyasaya sokarken bu sene içerisinde 40$ civarı gelecek sene içinde 30$ civarı fiyata satılabilecek telefonların hazırlığını sürdürüyor.

Özellikle gelişmekte olan ve büyük nüfusa sahip ülkeler için ciddi bir potansiyeli hedef alan bu hareket ülkemizi kapsaması nedeniyle bizim için de önemli.

• Tabii zavallıların ağızlarına bir tutam bal sür,adamlar cep telefonunun büyüsüne kapılsın sonra daha üst (pahalı) modele terfi etsinler,onlarda pazar paylarını arttırsın.
    Olanda bize olacak,üst modele terfi edemeyen (mali olarak),işi kapkaç/hırsızlık vs.yöntemiyle halletsin.
  • motoralaninurettigi bu cihazn adi c117. arattirip bakalirsiniz. hasat bi ise yaramaz. onu alacagima 2.el 3310 alirim daha iii olur. pehhh
  • Pardon mükerrer oldu mesajım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realgs -- 22 Şubat 2005, 13:30:52 >
  • böyle bir pazarlama yöntemi 3. dünya ülkeleri için oldukça cazip. Amaç gsm şirketlerinin ve ciaz üreticilerinin popülaritesini arttırıp mobil telefon kullanımını yaygınalştırmak. Bence çok güzel bir uygulama.
  • Peki aylık fatura ne olacak ? O konuda da bir görüş birliğine varsalar daha iyi olur. Zira 3. dünya ülkelerinde telefonlar satılır ama faturalar ödenmedi mi şirketler zor durumda kalır. Üstelik başlangıçtaki projeksiyonlarının altında kalırlar ki GSM operasyonu çok çok pahalı bir teknoloji. En basit fatura bile aylık 30$ civarında oldu mu bu işler biraz zor yürür.
  • fatura olayınada Türk çözümünü kullanırlar. çaldır kapat!!!
    bence bu anne babalarımızında işine yarar. avuç dolusu para verip arama dışında hiçbir özelliğini kullanmadıkları telefonlar yerine bunlardan alırlar ucuza halledilir.
    ayrıca yıllar önce bile kullan at cep telefonları vardı amerikada (kullan at cenneti) onları sunsalardı.
  • Ben çok etkili bulmuyorum açıkçası.. Amaçları ucuz telefonu çok satmaksa bu bizim ülkemizde işlemez. Biz gösteriş meraklısıyız. Kıçımıza don giymeyiz gider kameralı, bluetooth'lu bilmem neli son model şık bi telefonu alıp artislik yapmaktan geri kalmayız...
  • Bekleme süresini az öngörmüşler. Zaten çok özellik olmadığına göre, gerçek bekleme süresi en az 10-12 gün olmalı. (20 gün bekleme süresi var derlerse, ancak 10-12 gün gerçekleşir, o da ayrı mesele.)
  • quote:

Orjinalden alıntı: DroID

Ben çok etkili bulmuyorum açıkçası.. Amaçları ucuz telefonu çok satmaksa bu bizim ülkemizde işlemez. Biz gösteriş meraklısıyız. Kıçımıza don giymeyiz gider kameralı, bluetooth'lu bilmem neli son model şık bi telefonu alıp artislik yapmaktan geri kalmayız...

Kesinlikle katılıyorum.
  • Buda C117;

40$ altında fiyata cep telefonu: Motorola ve GSM Birliği bastırıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: mtkulac

quote:

Ben çok etkili bulmuyorum açıkçası.. Amaçları ucuz telefonu çok satmaksa bu bizim ülkemizde işlemez. Biz gösteriş meraklısıyız. Kıçımıza don giymeyiz gider kameralı, bluetooth'lu bilmem neli son model şık bi telefonu alıp artislik yapmaktan geri kalmayız...

Kesinlikle katılıyorum.

doğru söze nedenir be karddeşim

• valla ıı olur alamayn kımseler var,onlarada ulassın
  • TAKTIK BELLI ELİNDE KALAN PARÇALARI KULLANARAK TOPLAMA BIR TELEFON YAPACAKLAR DİĞER BİR DEYİŞLE HURDALARI BIRLEŞTIRECEKLER
  • Daha fazLa konuşmaya gerek yokki...
    quote:

• quote:

+1
  • quote:

evet bizim millet bu tur tellere fazla ilgi gostermez
  • way be dar gelirliyi de düşünen var ha....
  • beyler telefonda şekil itibariyle güzelmiş ha. insanın kullanısıda gelmiyor değil hani
  • quote:

Orjinalden alıntı: mtkulac

quote:

Kesinlikle katılıyorum.

sana katılmamak elde değil

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.