Şimdi Ara

## Sapphire Radeon HD 3870 X2 Satışa Sunuldu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
4.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Sapphire Radeon HD 3870 X2 Satışa Sunuldu ##

28 Ocak'a adım adım yaklaştığımız şu günlerde üreticiler HD 3870 X2 tabanlı ekran kartlarını tek tek satışa sunuyorlar. Connect3D'den sonra ekran kartı üretiminde ATi'nin en önemli partnerlerinden biri olan Sapphire'in Radeon HD 3870 X2 modeli de yurt dışında satışa sunuldu. 55nm üretim teknolojisine sahip RV670XT gpu'sunun iki tanesine sahip ve olan ve 1GB GDDR3 bellek ile gelen ekran kartı referans tasarım ve soğutmanın yanı sıra standart saat hızları ile geliyor. Kartın grafik işlemcisi 825MHz, bellekleri ise 1800MHz'de çalışmakta. Bu arada Sapphire, muhtemelen arttırılmış saat hızlarına ve özel bir soğutmaya sahip yeni bir Radeon HD 3870 X2 modelini de önümüzdeki günler dahilinde pazara sunabilir. Bu arada kartın yurt dışı satış fiyatının yaklaşık 470-480$ civarında olduğu belirtiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 26 Ocak 2008; 11:51:18 >

• 470 dolar.. performansı için bence pahalı
  • sonunda piyasada.
  • 9 Serisindan X2'li bir kart çıkana kadar satar baya sanıyorum,

Bakalım Ülkemizdeki fiyat aralığı ne olucak ve ne kadar başarılı olur zamanla görücez,
  • beklenen ürün geldi yeni kral (ama 2 aylık)
  • @BusinezzBoY
    Ülkemiz için daha önce de bahsettiğimiz üzere gelen ilk fiyat bilgisi 520$ civarı olacağı yönünde ama tabi durumun tam olarak ne olacağını kartlar yerel piyasaya giriş yaptığında anlayacağız.
  • İnş HD3850liler Biraz düşer....
  • quote:

470 dolar.. performansı için bence pahalı

bi nvidia kavgası çıksın diye demiyorum ama 8800 ultra'dan hızlı bi kart için 470 pahalı diyen arkadaşa ne demeli? 470 benim için pahalı tamamda rakibiyle mukayese etmeli, 8800 ultradan ucuz ve hızlı mart ayına ertelenen 9800 gx2 ile durumunuda görcez. ben aynı olacaklarını tahmin ediyorum ve 9800'ün yine daha pahalı olacağıda kesin gibi.
  • Kartın boyu tam 25 santim.Kol gibi desem ayıp mı olur acaba?
  • kartlar satışa çıktı hala ortada sonuçlar yok bu ne saçmalıktır ya .
    ben kartın performansının bekleninden uzak olduğu düşüncesine iyiden iyiye inanmaya başladım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 575m

Kartın boyu tam 25 santim.Kol gibi desem ayıp mı olur acaba?

e biraz oldu ama doğru bi yorum

• çok pakalıymışya neyse düşer fiyatı bunun
  • oh adam gibi bi test alsalar şimdi süper olur, dh ne zaman yapcak acaba inceleme..
  • Kartın üstündeki soğutması ve o led gibi yapılmış olanlar çok şık duruyor ama Sapphire
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

Kartın üstündeki soğutması ve o led gibi yapılmış olanlar çok şık duruyor ama Sapphire

• quote:

Orjinalden alıntı: tokatli6061

quote:

470 dolar.. performansı için bence pahalı

bi nvidia kavgası çıksın diye demiyorum ama 8800 ultra'dan hızlı bi kart için 470 pahalı diyen arkadaşa ne demeli? 470 benim için pahalı tamamda rakibiyle mukayese etmeli, 8800 ultradan ucuz ve hızlı mart ayına ertelenen 9800 gx2 ile durumunuda görcez. ben aynı olacaklarını tahmin ediyorum ve 9800'ün yine daha pahalı olacağıda kesin gibi.

şimdi gelcek cevapları ben sana soyliyim; yok ultra 1 senelik kart, yok efendim tek gpu,vs.vs.

Ama sonuca bakacak olursak Atı daha iyi bir kart çıkartmışmı çıkartmış hemde 2 gpu. Fiyatının ultrayla kıyaslarsak 900$ falan olması gerekiyor. Ama atı boyle bir kartı 500 belkide daha az bir dolara satışa sunuyor. isterse ultra 10 sene önce satışa çıkmış olsun. eğer hala buna itirazı olan varsa neden hala ultranın fiyatlarının böyle olduğununda birşey demiyorlarsa arada bir çelişki vardır.

Tebrikler Ati ...

• kart manyak güzel duruo
    inş sadece durmaz birinci çeyrekte en çok konuşulan kart olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

Kartın üstündeki soğutması ve o led gibi yapılmış olanlar çok şık duruyor ama Sapphire

Onlar yansa böle sırayla ne güzel olur,aksaray minibüsü gibi
  • bundan iyisi can sağlığı fakat fiyatını beğenmedim bu fiyatla nereye kadar
  • Beklıyoruz
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.