- x
MTP: Media Transfer Protocol- Nasıl kurtulurum?
22 Cevap19057 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

332 Mesaj
25 Ocak 2008; 23:15:35 

Merhaba arkadaşlar mp3 çalarlarım "MTP" denen bir illet ile sisteme tanıtılıyor. Bunun yüzünden video atamıyorum bunu nasıl kaldıracaz bilgisi olan varmı...DAha önceden mp3 çaları "standart USB taşınabilir depolama aygıtı" olarak tanıyordu sitem.Biraz araştırdım bulamadım ne yazikki :S

727 Mesaj
26 Ocak 2008; 9:16:34 

bnde direk walkman yazıp bilgisayarımda aletin resmi çıkıyordu...internet cafeye gittiğimde orda mtp olark tanıdı..mtp olarkta sadece media player 11 den atabiliorsun dosyaları..

332 Mesaj
26 Ocak 2008; 18:49:00 

quote:

Orjinalden alıntı: seffa

bnde direk walkman yazıp bilgisayarımda aletin resmi çıkıyordu...internet cafeye gittiğimde orda mtp olark tanıdı..mtp olarkta sadece media player 11 den atabiliorsun dosyaları..

yaws delircem yaa önceden normaldi format attıktan sonra oldu bölede bi çözümü yokmu bunun :S bendeki xp kopya 11i yükleyemiyorum zaten :S

1016 Mesaj
26 Ocak 2008; 19:28:29 

benim orjinal windowslu masaüstünde MTP ile baglanırken korsan olan notebookta normal olarak baglanıyor. Bence driverlerle ilgili bi durum olabilir.

• Canon Power Shot A570IS
  • Pentax K100DS

RICOH Rikenon P f/1:4.5-5.6 70-210mm Macro | Cosinon SMC f/1:1.4 50mm | Pentax-DA SMC f/1:3.5-5.6 18-55mm |Helios-Zenit 44 K Limited f/1:2 58mm | Pentax-F SMC f/1:3.5-4.5 28-80 Macro| Lowepro SlingShot 100AW | OCZ 2GB 150x

1195 Mesaj
26 Ocak 2008; 21:19:24 

hayır araştırırsanız windows media player ile ilgili olduğunu görürsünüz. özellikle wmp11 ile. bende bu sorun vardı mp kaldırıp yeniden kurdum bilgisayara teset çektim vs düzeldi.. microsoft un sitesinde bile bununla ilgili bi yazı var şimdilik %100 bi fix yok. mp11 den 10 a dönünce olmuştu bende. windows kaynaklı, telaş etmeyin. wmp10 da mı sizde sorun yaptı? genelde 11 yapıyor oysa. 11 i yükleyin o zaman. kopya xp bile olsa yüklenir araştırın çok kolay:=)

perfectxp.blogspot.com

332 Mesaj
27 Ocak 2008; 17:27:08 

evet arkadaşım ben wm10 kullanıyordum onda sorun yapıyordu zate.. Artık kurtuldum ama wm11 güncellemesi yaptım sonra tekrar wm10 u geri yükledim sorun düzeldi işallah daha olmaz... sorun tamamen wmp ile alakalıymış... bilgi içinde saol kardeşim..

727 Mesaj
28 Ocak 2008; 0:45:51 

bndede yeni bi sorun başladı..en baştada vardı..bnm pc braz eski oldğu için usb 2.0 yok..dosyaları atarken belli süre sonra bağlantısı kopuyo ve tekrar bağlanıo kopyalamayı bırakıo bu aygıt daha hızlı çalşıblrr vs falan dior..bunu nası engellerm ??

650 Mesaj
14 Temmuz 2009; 15:46:15 

arkadaşlar wm9 var bende kullanmadığım için güncelleme yapmadım. sony walkman var bende mp3

aynı sorun oldu. sony si olan ve bu sorunu yaşayanlar

http://www.sonycreative...e.com/download/wmm_lite

burdki dosyayı yüklesin. ben deniyorum şuan olmazsa wm11 i fln yüklicem...

DH FIRAT FAN KULÜBÜ

132 Mesaj
15 Temmuz 2009; 10:12:51 

ben çözmüştüm o olayı..

walkman bağlıyken, aygıt yönetimi'ne gidin.. walkman'e (mtp device'a) "sağ klik\sürücüyü güncelleştir" yolunu izleyin.. "yazılımı listeden yükle" kısmını onaylayıp, çıkan iletişim kutusundan, "USB MASS STORAGE"i seçip "nekst" diyerek tamamlayın.. yüksek ihtimal bundan sonra harici bellek olarak bilgisayarım penceresinde görünür..

hade..

1 Mesaj
23 Kasım 2009; 22:59:16 

????

399 Mesaj
28 Kasım 2009; 14:16:04 

bende de aynı sorun var arkadaşlar nwz-b135 kullanıyorum son 1 aya kadar normal kullanıyordum. Bilgisayarım da farklı bir aygıt olarak bulunuyordu ve sağ tıklayıp özellikler deyince şarj durumu felan gösteriyordu.Ama ne olduysa mtp olarak tanıdı bir gün ve çalışmadı yani içerisini göremiyorum veri atamıyorum. Forumlarda öğrendiğim wm11 yüklenince düzeleceği idi. Yükledim yine de düzelmedi. Sony nin sitesinden sürücüsünü güncelledim aletin(1.1 oldu) yine de düzelmedi. Ya mtp yi nasıl kullanabiliriz ya da eski haline çevirebiliriz? Forumda konu da açtım ama ilgilenen olmadı. Lütfen yardım edin.

Şimdiden teşekkürler

Furkan AKDEMİR

14 Mesaj
26 Mayıs 2010; 11:20:18 

Arkadaşlar sorunuza kesin çözüm olarak şu yolları izleyin öncelikle usb aygıtını çıkartıp tekrar takın pc ye Yeni donanım yükleme sihirbazı çıkacaktır karşınıza listeden yada belirtilen bir konumdan yükle ( gelişmiş) i seçerek ileriyi tıklayın. Sonra Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim i tıklayın ve ileri deyin Çıkan pencereden usb yığın depolama aygıtını seçin tekrar ileri deyin cihaz bilgisayarınıza taşına bilir disk olarak yüklenmiştir. Artık bilgisayarıma girince usb disk olarak görebileceksiniz.Formata falan gerek yok.Sorunu devam eden arkadaşlar mfatihgurkan@hotmail.com adresine mail atsın eklemesin liste full kabul etmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfatihgurkan@hotmail.com -- 26 Mayıs 2010; 11:21:38 >

6 Mesaj
23 Ocak 2011; 23:11:46 

Deathtrip arkadaşım saol aynen dediğin gibi yaptım işlem tamamdır

1 Mesaj
13 Nisan 2011; 20:53:59 

merhaba arkadaşlar ben sitenize yeni üye oldum ve aynı sorun bende de olmakta bende sony nwz -B 153 aldım ve pc de görünmüyor.

5 kere sistem geri yükle yaptım ve en son benden evvel yazılmış olan mesajda olanları yapmaya çalıştımbenim donanım yükle kısmında usb aygıt depola gözzükmüyor bundan dolayı mp3 ü kullanamıyorum , bana yardımcı olursanız sevinirim....

bende şarz olduğunu gösteren kırmızı led ışığı yanıyor ama donanımı göremiyoruım .

arkadaşlar benim mesajımdan eeveki mesajı aynen yapın düzeliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxcatman -- 13 Nisan 2011; 21:08:06 >

837 Mesaj
19 Nisan 2011; 22:47:10 

quote:

Orijinalden alıntı: mfatihgurkan@hotmail.com

Arkadaşlar sorunuza kesin çözüm olarak şu yolları izleyin öncelikle usb aygıtını çıkartıp tekrar takın pc ye Yeni donanım yükleme sihirbazı çıkacaktır karşınıza listeden yada belirtilen bir konumdan yükle ( gelişmiş) i seçerek ileriyi tıklayın. Sonra Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim i tıklayın ve ileri deyin Çıkan pencereden usb yığın depolama aygıtını seçin tekrar ileri deyin cihaz bilgisayarınıza taşına bilir disk olarak yüklenmiştir. Artık bilgisayarıma girince usb disk olarak görebileceksiniz.Formata falan gerek yok.Sorunu devam eden arkadaşlar mfatihgurkan@hotmail.com adresine mail atsın eklemesin liste full kabul etmiyor

hocam çok teşekkür ederim :)
sayenizde kronik sorunum çözülmüş oldu..

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

14 Mesaj
29 Mayıs 2011; 0:16:48 

Önemli diil hocam bayaa uğraştırmıştı meret :D sorununuz çözüldüyse ne ala :D

4 Mesaj
26 Ekim 2011; 0:54:45 

Hocam sağolun bende uğraşmıştım şmdi hallettim

173 Mesaj
12 Kasım 2011; 11:11:38 

quote:

Orijinalden alıntı: | OMG! |

hocam çok teşekkür ederim :)
sayenizde kronik sorunum çözülmüş oldu..

| OMG! | arkadaşıma teşekkür ediyorum. sorun bu şekilde çözülüyor duyurulur..

151 Mesaj
7 Şubat 2012; 21:45:10 

Çıkan pencereden usb yığın depolama aygıtını seçin demişsin ama usb yığın depolama aygıtı çıkımıyor bende?

262 Mesaj
7 Eylül 2012; 0:49:17 

Arkadaşlar, telefonu(xperia sola) usb ile bilgisayara bağlayınca MTP USB aygıt sürücücüsü yazılımı yüklenmiyor, bundan dolayı telefonumu bilgisayarda göremiyorum, pc companion da telefonu görmüyor. 2 farklı bilgisayarda da denedim fakat sorunu çözemedim nedir bu mtp aygıt hatası anlamadım. hataya aşağıda resimlerden bakabilirsiniz.
0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beşiktaşlı emre -- 7 Eylül 2012; 0:50:01 >

925 Mesaj
7 Eylül 2012; 1:54:19 

telefonun driveri olmali.Android lerde oyle.
olmadi usb hata ayiklama modunu aç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Excision -- 7 Eylül 2012; 2:54:18 >

4 Mesaj
1 Aralık 2012; 21:20:12 

Arkadaşlar Deathtrip nikli arkadaşımızın önerisi işe yarıyor mesajını aynen yayınlıyorum....
"ben çözmüştüm o olayı..

walkman bağlıyken, aygıt yönetimi'ne gidin.. walkman'e (mtp device'a) "sağ klik\sürücüyü güncelleştir" yolunu izleyin.. "yazılımı listeden yükle" kısmını onaylayıp, çıkan iletişim kutusundan, "USB MASS STORAGE"i seçip "nekst" diyerek tamamlayın.. yüksek ihtimal bundan sonra harici bellek olarak bilgisayarım penceresinde görünür..

hade.. "

3324 Mesaj
14 Haziran 2013; 12:00:07 

quote:

Orijinalden alıntı: aethyrs

ben çözmüştüm o olayı..

hade..

Çok teşekkürler

Pasif Antisosyal
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.352