Şimdi Ara

MTP: Media Transfer Protocol- Nasıl kurtulurum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
22.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar mp3 çalarlarım "MTP" denen bir illet ile sisteme tanıtılıyor. Bunun yüzünden video atamıyorum bunu nasıl kaldıracaz bilgisi olan varmı...DAha önceden mp3 çaları "standart USB taşınabilir depolama aygıtı" olarak tanıyordu sitem.Biraz araştırdım bulamadım ne yazikki :S

• bnde direk walkman yazıp bilgisayarımda aletin resmi çıkıyordu...internet cafeye gittiğimde orda mtp olark tanıdı..mtp olarkta sadece media player 11 den atabiliorsun dosyaları..
  • quote:

Orjinalden alıntı: seffa

bnde direk walkman yazıp bilgisayarımda aletin resmi çıkıyordu...internet cafeye gittiğimde orda mtp olark tanıdı..mtp olarkta sadece media player 11 den atabiliorsun dosyaları..

yaws delircem yaa önceden normaldi format attıktan sonra oldu bölede bi çözümü yokmu bunun :S bendeki xp kopya 11i yükleyemiyorum zaten :S
  • benim orjinal windowslu masaüstünde MTP ile baglanırken korsan olan notebookta normal olarak baglanıyor. Bence driverlerle ilgili bi durum olabilir.
  • hayır araştırırsanız windows media player ile ilgili olduğunu görürsünüz. özellikle wmp11 ile. bende bu sorun vardı mp kaldırıp yeniden kurdum bilgisayara teset çektim vs düzeldi.. microsoft un sitesinde bile bununla ilgili bi yazı var şimdilik %100 bi fix yok. mp11 den 10 a dönünce olmuştu bende. windows kaynaklı, telaş etmeyin. wmp10 da mı sizde sorun yaptı? genelde 11 yapıyor oysa. 11 i yükleyin o zaman. kopya xp bile olsa yüklenir araştırın çok kolay:=)
  • evet arkadaşım ben wm10 kullanıyordum onda sorun yapıyordu zate.. Artık kurtuldum ama wm11 güncellemesi yaptım sonra tekrar wm10 u geri yükledim sorun düzeldi işallah daha olmaz... sorun tamamen wmp ile alakalıymış... bilgi içinde saol kardeşim..
  • bndede yeni bi sorun başladı..en baştada vardı..bnm pc braz eski oldğu için usb 2.0 yok..dosyaları atarken belli süre sonra bağlantısı kopuyo ve tekrar bağlanıo kopyalamayı bırakıo bu aygıt daha hızlı çalşıblrr vs falan dior..bunu nası engellerm ??
  • arkadaşlar wm9 var bende kullanmadığım için güncelleme yapmadım. sony walkman var bende mp3

aynı sorun oldu. sony si olan ve bu sorunu yaşayanlar

http://www.sonycreativesoftware.com/download/wmm_lite

burdki dosyayı yüklesin. ben deniyorum şuan olmazsa wm11 i fln yüklicem...
  • ben çözmüştüm o olayı..

walkman bağlıyken, aygıt yönetimi'ne gidin.. walkman'e (mtp device'a) "sağ klik\sürücüyü güncelleştir" yolunu izleyin.. "yazılımı listeden yükle" kısmını onaylayıp, çıkan iletişim kutusundan, "USB MASS STORAGE"i seçip "nekst" diyerek tamamlayın.. yüksek ihtimal bundan sonra harici bellek olarak bilgisayarım penceresinde görünür..

hade..
  • ????
  • bende de aynı sorun var arkadaşlar nwz-b135 kullanıyorum son 1 aya kadar normal kullanıyordum. Bilgisayarım da farklı bir aygıt olarak bulunuyordu ve sağ tıklayıp özellikler deyince şarj durumu felan gösteriyordu.Ama ne olduysa mtp olarak tanıdı bir gün ve çalışmadı yani içerisini göremiyorum veri atamıyorum. Forumlarda öğrendiğim wm11 yüklenince düzeleceği idi. Yükledim yine de düzelmedi. Sony nin sitesinden sürücüsünü güncelledim aletin(1.1 oldu) yine de düzelmedi. Ya mtp yi nasıl kullanabiliriz ya da eski haline çevirebiliriz? Forumda konu da açtım ama ilgilenen olmadı. Lütfen yardım edin.

Şimdiden teşekkürler

Furkan AKDEMİR
  • Arkadaşlar sorunuza kesin çözüm olarak şu yolları izleyin öncelikle usb aygıtını çıkartıp tekrar takın pc ye Yeni donanım yükleme sihirbazı çıkacaktır karşınıza listeden yada belirtilen bir konumdan yükle ( gelişmiş) i seçerek ileriyi tıklayın. Sonra Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim i tıklayın ve ileri deyin Çıkan pencereden usb yığın depolama aygıtını seçin tekrar ileri deyin cihaz bilgisayarınıza taşına bilir disk olarak yüklenmiştir. Artık bilgisayarıma girince usb disk olarak görebileceksiniz.Formata falan gerek yok.Sorunu devam eden arkadaşlar mfatihgurkan@hotmail.com adresine mail atsın eklemesin liste full kabul etmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfatihgurkan@hotmail.com -- 26 Mayıs 2010; 11:21:38 >
  • Deathtrip arkadaşım saol aynen dediğin gibi yaptım işlem tamamdır
  • merhaba arkadaşlar ben sitenize yeni üye oldum ve aynı sorun bende de olmakta bende sony nwz -B 153 aldım ve pc de görünmüyor.

5 kere sistem geri yükle yaptım ve en son benden evvel yazılmış olan mesajda olanları yapmaya çalıştımbenim donanım yükle kısmında usb aygıt depola gözzükmüyor bundan dolayı mp3 ü kullanamıyorum , bana yardımcı olursanız sevinirim....

bende şarz olduğunu gösteren kırmızı led ışığı yanıyor ama donanımı göremiyoruım .

arkadaşlar benim mesajımdan eeveki mesajı aynen yapın düzeliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxcatman -- 13 Nisan 2011; 21:08:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfatihgurkan@hotmail.com

Arkadaşlar sorunuza kesin çözüm olarak şu yolları izleyin öncelikle usb aygıtını çıkartıp tekrar takın pc ye Yeni donanım yükleme sihirbazı çıkacaktır karşınıza listeden yada belirtilen bir konumdan yükle ( gelişmiş) i seçerek ileriyi tıklayın. Sonra Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim i tıklayın ve ileri deyin Çıkan pencereden usb yığın depolama aygıtını seçin tekrar ileri deyin cihaz bilgisayarınıza taşına bilir disk olarak yüklenmiştir. Artık bilgisayarıma girince usb disk olarak görebileceksiniz.Formata falan gerek yok.Sorunu devam eden arkadaşlar mfatihgurkan@hotmail.com adresine mail atsın eklemesin liste full kabul etmiyor

hocam çok teşekkür ederim :)
    sayenizde kronik sorunum çözülmüş oldu..

• Önemli diil hocam bayaa uğraştırmıştı meret :D sorununuz çözüldüyse ne ala :D
  • Hocam sağolun bende uğraşmıştım şmdi hallettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: | OMG! |

quote:

Orijinalden alıntı: mfatihgurkan@hotmail.com

Arkadaşlar sorunuza kesin çözüm olarak şu yolları izleyin öncelikle usb aygıtını çıkartıp tekrar takın pc ye Yeni donanım yükleme sihirbazı çıkacaktır karşınıza listeden yada belirtilen bir konumdan yükle ( gelişmiş) i seçerek ileriyi tıklayın. Sonra Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim i tıklayın ve ileri deyin Çıkan pencereden usb yığın depolama aygıtını seçin tekrar ileri deyin cihaz bilgisayarınıza taşına bilir disk olarak yüklenmiştir. Artık bilgisayarıma girince usb disk olarak görebileceksiniz.Formata falan gerek yok.Sorunu devam eden arkadaşlar mfatihgurkan@hotmail.com adresine mail atsın eklemesin liste full kabul etmiyor

hocam çok teşekkür ederim :)
    sayenizde kronik sorunum çözülmüş oldu..

| OMG! | arkadaşıma teşekkür ediyorum. sorun bu şekilde çözülüyor duyurulur..

• Çıkan pencereden usb yığın depolama aygıtını seçin demişsin ama usb yığın depolama aygıtı çıkımıyor bende?
  • Arkadaşlar, telefonu(xperia sola) usb ile bilgisayara bağlayınca MTP USB aygıt sürücücüsü yazılımı yüklenmiyor, bundan dolayı telefonumu bilgisayarda göremiyorum, pc companion da telefonu görmüyor. 2 farklı bilgisayarda da denedim fakat sorunu çözemedim nedir bu mtp aygıt hatası anlamadım. hataya aşağıda resimlerden bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beşiktaşlı emre -- 7 Eylül 2012; 0:50:01 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.