Şimdi Ara

## Nokia'da Yüzler Gülüyor, 2007 Yılı Mutlu Kapandı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nokia'da Yüzler Gülüyor, 2007 Yılı Mutlu Kapandı ##

Finlandiya merkezli mobil teknoloji sihirbazı Nokia'nın geride bıraktığımız 2007 yılının son çeyreği ile ilgili gösterdiği mali performansı yansıtan rakamlar da açıklandı. Geçen yılın son çeyreğinde 15.7 milyar Avro'luk satış gerçekleştiren ve 2006 yılının aynı dönemine göre satışlarını %34 arttırmayı başaran firma 133.5 milyon adet cep telefonu satarak bir önceki yıla göre satışlarını %27 arttırarak önemli bir başarı elde ederek pazar payını %40'a çıkarttı. Önemli bazı rakiplerinin toplamından daha fazla telefon satmayı başaran firmanın son çeyrek ortalama satış fiyatı 83 Avro olarak gerçekleşti. 2008 yılı içerisinde de satış rakamlarını arttırmayı planlayan firma ayrıca hakim konumunu da güçlendirmeyi hedefliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 25 Ocak 2008; 16:57:56 >

• wayy be nokiada ciro üstüne ciro yapmış haa herkes nokia sevdalısı
  • diğer telefon firmalarınında nokiadan başka telefon kullanamam diyen gibi bir kitlesi olsaydı onlarında yuzu gulerdi.
  • açıkcası samsung'u tercih ederim gittim samsung'umu sattım n73 aldım hiç memnun degilim çok yavaş bir telefon
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nightmare70

açıkcası samsung'u tercih ederim gittim samsung'umu sattım n73 aldım hiç memnun degilim çok yavaş bir telefon

symbian işletim sistemli hızlı telefonu var mı ki nokia'nın....
  • quote:

açıkcası samsung'u tercih ederim gittim samsung'umu sattım n73 aldım hiç memnun degilim çok yavaş bir telefon

Yanılmıyorsam N73 dosya sistemli bir telefon genel olarak dosya sistemli telefonlar yavaşlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sami947

quote:

Yeni sistem Nokia telefonlarının ram ve işlemci hızları iyi

N82,N76,N81,N95,5700 gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noir Désir -- 25 Ocak 2008; 17:23:23 >
  • hala 3310 kullanıyorum anlayın kaliteyi işte
  • n93 ve n93i yi de ekleyebiliriz. Symbian OS 9.1 ve üstü kullanan telefonların işlemci ve RAM leri önceki modellere bakarsak oldukça iyi

ayrıca hastasıyım Nokia'nın, delisiyim, fanıyım herşeyiyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: we+dream

n93 ve n93i yi de ekleyebiliriz. Symbian OS 9.1 ve üstü kullanan telefonların işlemci ve RAM leri önceki modellere bakarsak oldukça iyi

çoğunlukla demek istedin heralde N73 te OS 9.1 kullanıyo çünkü

• sadece mobile telefon yapmiyoki adamlar, bugun ozellikle vodafone gibi buyuk sirketlere de mentoring yapip switchlerinide tedarik ediyorlar. bu baglamda telefon satislarindan ettikleri karin cok daha fazlasini kazaniyorlardir
  • quote:

Orjinalden alıntı: vavuli

quote:

Orjinalden alıntı: we+dream

n93 ve n93i yi de ekleyebiliriz. Symbian OS 9.1 ve üstü kullanan telefonların işlemci ve RAM leri önceki modellere bakarsak oldukça iyi

çoğunlukla demek istedin heralde N73 te OS 9.1 kullanıyo çünkü

bu konuyu biraz daha düşüneyim ben neyse elimde somut veri olmadığından çok savunacak bişi yok ortada ama biçok model kullanmış biri olarak şahsen n93 ün performansı beni oldukça memnun etti. hangisi yavaştır hızlıdır yorumu için illa test gerekmiyo bence

• finlandiaya gidiyom ara sira cogu evdeki monitorler ve uydular nokia+ televizyonlarda çünkü nookia finlandiada üretiliyor türkiyede ki turkcellin büyük holdinglerinin cogunda da monitor markasi nokia:P
  • Anladığım kadarıryla sattığı telefonların %80 alt seviye telefonlar. 1110 1112 gibi.
  • ortalama değer cidden çok düşük.
  • bunuda çok iyi yapıyor açıkçası.Mesela 1112 de telefon sana anlatıyor nasıl kullanılacağını.Zaten aletin kolay bir kullanımı var birde üstüne nasıl kullanılacağını gösteren yazılımda gelince telefonun''T''sinden anlamayan insanlar bile kullanabiliyorlar.Bence nokia en büyük farkı bu kullanım kolaylığı ile yakalıyor.Ayrıca işletim sistemi çok esnek.Hertürlü uygulamayı sorunsuzca telefona yükleyip çalıştırabiliyorsunuz.Tasarımda eleştriliyordu ancak clasic serisi ile tasarımdada kayda değer bir ilerleme kaydetti.
    quote:

Orjinalden alıntı: Ermeydan

Anladığım kadarıryla sattığı telefonların %80 alt seviye telefonlar. 1110 1112 gibi.

• haber için tesekurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: sami947

quote:

arkadaşlarımda samsung u600, e900 gibi modellerde var, onların ne kadar yavaş olduğunu görsen böyle konuşmazsın, telefona ne kadar şey yüklersen o kadar yavaşlar.

bende e65 var gayet hızlı ;)
  • nokia n serısıyle yakaladıgı basarıyı kolay kolay hıc bır fırma gecemıyecek gıbı gozukuyor
  • Nokia'yı tebrik ediyorum.

Ve de "Zevklerle renkler tartışılmaz" sözünü söylemek istiyorum. Anlayan anladı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.