Şimdi Ara

## AMD'nin Black Edition Serisi 45nm ile Devam Edecek ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'nin Black Edition Serisi 45nm ile Devam Edecek ##

AMD'nin Black Edition serisi özel işlemci ailesini biliyoruz, Athlon64 X2 6400+ BE ile başlayan bu seri X2 5000+ BE ile devam etmiş ve ciddi bir başarı kazanmıştı. Firmanın yeni nesil Phenom işlemcilerini duyurmasının ardından Phenom 9600 BE'de biz kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Bilindiği gibi Black Edition serisi dahilinde yer alan işlemcilerin en önemli özellikleri üst seviye ve yüksek fiyat etiketine sahip FX serisi veya rakip Intel'in "Extreme" serisi işlemcilerinde olduğu gibi çarpan kilitlerini açık olması ve yüksek overclock başarımı sunmaları gösterilebilir. Açıkçası X2 6400+ ve X2 5000+ BE modellerinden sonra firma kullanıma sunduğu Phenom 9600 BE modeli istediğini pek bulamadı zira işlemci yüksek saat hızlarına çıkmas konusunda ilk model kadar başarılı değildi. Fakat yeni gelen haberlere göre Black Edition serisinin asıl modelleri AMD'nin 45nm üretim teknolojisine geçmesi ile birlikte kullanıma sunulacağı ve bu işlemcilerin çok daha yüksek saat hızlarına ulaşma konusunda iddialı olacağı ifade ediliyor. Tabi bu iddiaların doğruluğunu görmek için yılın ikinci yarısını beklememiz gerekecek.

• Haber güzel, sevindirici ama gına geldi artık... Bide işlemciler çıksa iki aydır sistemi yenileyeceğim diye Phenomları bekliyorum birçok kişi gibi, ama hep sorun hep erteleme Değiştiremedim benim Athlon XP 2500'ü. Garibim 4 senedir 7 gün 24 saat non-stop çalışmaktan yorgun düştü

sağol fx57
  • quote:

Tabi bu iddiaların doğruluğunu görmek için yılın ikinci yarısını beklememiz gerekecek

amd=beklemek+sabır...
  • harbiden ya amd çıktı çıkacakla senenin 12 ayına haber pompalıyo sürekli haberleri ile gündemde buda başarı :)
    işlemcinin adı var kendi 5boyutta 3.çeyrekte geldi fırında çıktı abi :) şeklinde oluyoo gelende çok pişmiş oluyo bir yerinde hata çıkıyoo intele bi tokat atamadı hala bekliyoz o günlerde gelecek sabır sabır sabır :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: istblacken

quote:

Tabi bu iddiaların doğruluğunu görmek için yılın ikinci yarısını beklememiz gerekecek

amd=beklemek+sabır...

En azından AMD nin geçen seneden ders alıp bu sene elini çabuk tutmasını bekliyorum. Ama esas AMD 45 nm ye yoğunlaştı gibi geliyor, şimdiki phenomlarla idare edip hızlıca 45nm geçme planlarındalar diye düşünüyorum. İnşallah hızlı olurlar, aksaklık olmaz da 1 sene daha gecikmezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albatros83 -- 25 Ocak 2008; 16:45:10 >
  • Crysisin nvidia ya destek vermesi atini kabahati değil bu 1. 2.si ise ati bas bas sürücü problemim var diye bağırıyor. Bu arada crysisde henüz cf desteği yok adamla ne yapsın. Tabi bu durma atini bir şekilde müdahale etmesi lazım o da ayrı bir mevzu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: M.B.T

Haber güzel, sevindirici ama gına geldi artık... Bide işlemciler çıksa iki aydır sistemi yenileyeceğim diye Phenomları bekliyorum birçok kişi gibi, ama hep sorun hep erteleme Değiştiremedim benim Athlon XP 2500'ü. Garibim 4 senedir 7 gün 24 saat non-stop çalışmaktan yorgun düştü

sağol fx57

tarihi eser oldu 2500cüler. ben de dahil tabi...

• bekle bekle sabır taşına döndük artık bizde intel taraftarları gibi daha yüksek performanslı iyi oc olan işlemciler görmek iissttiiyyyooorruuzz
  • phenom bekleyen arkadaşıma

q6600+p35 chipsetli bir anakart almak varken beklemek neden?phenomun bir getirisi yokki
  • Phenomun oturması yazı bulur. Galiba alacak arkadaşlar için en iyisi x2 athlon+tam phenom destekli anakart.
  • Ey AMD elini çabuk tut ,kendine gel artık sabrımız tükeniyo hade koçum az daha gayret.Yahu benim gibi xp 2500 kullanan kaç kişi var acaba merak ettim doğrusu.ben de senenin 2. yarısı veya sonu değişmeyi düşünüyom sistemi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ste_ganos

Crysisin nvidia ya destek vermesi atini kabahati değil bu 1. 2.si ise ati bas bas sürücü problemim var diye bağırıyor. Bu arada crysisde henüz cf desteği yok adamla ne yapsın. Tabi bu durma atini bir şekilde müdahale etmesi lazım o da ayrı bir mevzu.

Arkadaşım sanırım buraya yorum yapıcaktın:http://forum.donanimhaber.com/m_20614958/tm.htm (Benim mesajıma bir nevi yanıt niteliği taşıdığı için, bu yorumun burada olmayacağını en erken ben gördüm sanırım) Ayrıca sende Ati'nin müdahale etmesi gerekiyor diyorsun, kısaca kabahatli Ati oluyor.

Neyse asıl konuya dönersek; Umarım AMD 45 nm ile büyük yol alır. Çünkü nedense Phenomlar'ın iki tane eski X2 serisi işlemcilerin birleşerek oluşturduğu bir işlemci olduğunu sanıyorum. Yani AMD çok az yol aldı. Intel'ın overclock potansiyeli genel olarak iyi olan işlemcilerine AMD BE takısını takıyor (sadece küçük bir espri, sakın AMD'yi hafife aldığımı düşünmeyin; AMD Spider platformuyla gümbür gümbür geliyor )

• quote:

quote:

amd=beklemek+sabır...

yine zarar etmek istemiyosa bi şeyler yapması lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: kralfk

Phenomun oturması yazı bulur. Galiba alacak arkadaşlar için en iyisi x2 athlon+tam phenom destekli anakart.

benim yaptığım gibi
  • quote:

quote:

amd=beklemek+sabır...

güzel bir bağıntı kurmuşsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: usb2.0

phenom bekleyen arkadaşıma

q6600+p35 chipsetli bir anakart almak varken beklemek neden?phenomun bir getirisi yokki

Benim Açımdan AMD hastasıyımda ondan dolayı
  • quote:

phenom bekleyen arkadaşıma

aynı benım gıbı
  • bende imzamdaki sistemle devam ediyorum genellikle 3 nesilde bir sistemi yükseltirim ama K10lar istediğim gibi çıkmadı artık k11'i bekleyeceğim yada intele geçiş yapacağım artık kolay gelsin
  • Hocam az daha dişini sık.ben de Leo platformunu bekliyom. RS780 chipset anakart-hybrit cf,R770 yeni gpu e.kartı ve 45 nm phenom beklemeye değer.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dEpEchEmodE

harbiden ya amd çıktı çıkacakla senenin 12 ayına haber pompalıyo sürekli haberleri ile gündemde buda başarı :)
    işlemcinin adı var kendi 5boyutta 3.çeyrekte geldi fırında çıktı abi :) şeklinde oluyoo gelende çok pişmiş oluyo bir yerinde hata çıkıyoo intele bi tokat atamadı hala bekliyoz o günlerde gelecek sabır sabır sabır :)

Arkadaşım yazdığını okurken inan gülmekten karnıma ağrı girdi. Koltuktan düşüyordum. Çok güzel özetlemişsin durumu. AMD resmen hayatımızı haber okuyarak tatmin olma ve züğürt tesellisi buşma şekline çevirdi. Sürekli sabrediyor ve haber okuyoruz. Ha gayret çıkıyor işlemciler, ha çıktı ha çıkacak. Koca 2007'yi devirdik. 2008'de sabır yılı olmaz umarım. Bekle bekle şu elimizdeki intel işlemcilerden kurtulamadık.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.