- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Laptop'ı LCD ye bağlamak..
112 Cevap119253 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

545 Mesaj
25 Ocak 2008; 12:38:41 

Arkadaşlar başlıktan anlaşılıcağı üzere laptopımı LCD tv ye baglayıp o sekilde de kullanmak istiyorum..

Bi arkadaşım masaüstü bilgisayarını samsung bordeaux 32" lcdsine bagladıgında goruntuyu tam ekran degilde.. yanlardan da bant geçicek şekilde ekranın ortasında goruyomuş..

Bunun olmaması için LCD alırken neye dikkat etmeliyim..

Siz bilgsiayarınızı LCD ye bagladıgınızda goruntu sorunu yaşıyormusunuz?

3 Mesaj
30 Ocak 2008; 20:20:19 

arkadaşlar samsung le32r82b lcd tv aldım. Fakat laptop u lcd ye bir türlü bağlayamadım. VGA-VGA kablo ile bağlanmaya çalışıyorum ama bir türlü beceremedim. Ekran kartı ati mobility radeon x700. ayarlar dan tv yi seçemiyorum. yani klonlama yapmıyor. yardımcı olursanız çok sevinirim.

3 Mesaj
30 Ocak 2008; 23:18:34 

bende sony 32s3000 e bağladım tam ekran görüntü olmadı.ekranın ortasında oldu.

11472 Mesaj
30 Ocak 2008; 23:23:58 

quote:

Orjinalden alıntı: 92HaKO92

bende sony 32s3000 e bağladım tam ekran görüntü olmadı.ekranın ortasında oldu.

Kumanda üzerindeki [i+] tuşunun altındaki ekran formatını değiştiren tuşa basarsan, tam ekran elde edersin.

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

19 Mesaj
31 Ocak 2008; 10:26:48 

bende bağlantı yapamadım

samsung 32 r8 1b var
vega to vega yapamadım. kablolarıbağladım
bilgisayarı actıgımda windovs acılıs sekmesı gorunuyo masa ustu goruntusu geldiğinde sinyal yok dıyo
bilgisayarım asus ekran kartı nvidia gefors go 7300

acaba s video yu mu deneyeyim
hangisi daha ıyı goruntu verır.

252 Mesaj
1 Şubat 2008; 10:22:27 

Baglantidan sonra bilgisayarin goruntuyu paylasmasi icin kisa yol tusuna basmak gerekir. Bu hplerde function+F4 tusu. Goruntuyu menudeki ayarlardan 4:3ten genis ekrana cevirebilirsin.

Büyük Usta Çok Yaşa

121 Mesaj
21 Ağustos 2008; 10:34:39 

arkadaslar sonunda dun sony 40s4000 lcd tv aldım.ama baglantılar hakkında hıc bılgım yok.laptop'ımı lcd ye baglamak ıstıyorum.ama hangı kablo kullanılır bılmıyorum.hatta baglantılar degıstıkce goruntulerde de degısme oluyormus.bugun kablo almayı dusunuyorum.hangı cesıt bır kablo ve fıyatı konusunda bılgısı olan arkadaslar yardımcı olursa sevınırım.ayrıca laptop modelı bu konuda onemlı mı? bende hp pavillion dv1000 var.yardımlarınızı beklıyorum.

79 Mesaj
21 Ağustos 2008; 11:10:21 

quote:

Orjinalden alıntı: caddelly

arkadaslar sonunda dun sony 40s4000 lcd tv aldım.ama baglantılar hakkında hıc bılgım yok.laptop'ımı lcd ye baglamak ıstıyorum.ama hangı kablo kullanılır bılmıyorum.hatta baglantılar degıstıkce goruntulerde de degısme oluyormus.bugun kablo almayı dusunuyorum.hangı cesıt bır kablo ve fıyatı konusunda bılgısı olan arkadaslar yardımcı olursa sevınırım.ayrıca laptop modelı bu konuda onemlı mı? bende hp pavillion dv1000 var.yardımlarınızı beklıyorum.

Hayırlı olsun İki uçu erkek VGA kablosu kullanarak Laptopımınzdan LCD TV nize bağlantı yapabilirsiniz.VGA kablolarında 3 metrelik kabloları tercih etmek daha mantıklı 3 metreden sonra VGA sinyaller zayıflar.(5m de kullanabilirsiniz)

0

Kullandığınız LCD TV de 15 pin D-Sub girişi diye adlandırılır.LCT TV nizin arka giriş komponentlerinde 5 nolu giriş

0

Laptop nızın ekran kartı özelliklerini bilmiyorum.LCD TV niz full hd (1920x1080) olması lazım
Laptop nızın çözünürlüğünüde 1920x1080 ayarlayabilirsiniz.Bu çözünürlüğü ekran kartınızı görüntü özelliklerinde göremiyorsanız.Bağdaşdırıcı-Tüm Modları listele kısmından ekleme yapabilirsiniz.VGA kablonuzu http://www.1e1al.com/in...atalog/product&pid=4370 satın alabilirsiniz.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SCIENTIST -- 21 Ağustos 2008; 11:09:48 >

121 Mesaj
21 Ağustos 2008; 11:17:42 

gercekten ınanılmaz bır acıklama olmus.bır sey daha merak edıyorum.bu baglantıdan daha ıyı goruntu alabılecegım alternatıf baglantı sekıllerı varmıdır?cunku forumda bırkac yerde okudugumda farklı kablolarla farklı goruntu kalıtesı elde edılıyormus sanırım.belkı bu konuda degıldır ama almısken ıyısı olsun mantıgı ıle bır kere almak ıstedıgım ıcın merak edıp soruyorum:)

79 Mesaj
21 Ağustos 2008; 11:30:25 

quote:

gercekten ınanılmaz bır acıklama olmus.bır sey daha merak edıyorum.bu baglantıdan daha ıyı goruntu alabılecegım alternatıf baglantı sekıllerı varmıdır?cunku forumda bırkac yerde okudugumda farklı kablolarla farklı goruntu kalıtesı elde edılıyormus sanırım.belkı bu konuda degıldır ama almısken ıyısı olsun mantıgı ıle bır kere almak ıstedıgım ıcın merak edıp soruyorum:)

Bazı Laptop larda DVI çıkışı oluyor.Eğer varsa DVI to HDMI yapabilirsiniz o daha kaliteli görüntü verir.

121 Mesaj
21 Ağustos 2008; 11:36:29 

ozaman varmı yokmu onu arastırmam lazım once.pekı bunun ıcın donusturucu vs gıcı seyler varmı acaba?yanı dvı cıkısım yoksa hıcbır sekılde hdmi baglantısı yapamazmıyım?

2035 Mesaj
21 Ağustos 2008; 11:56:54 

DVI ile HDMİ görüntü kalitesi aynı, HDMİ ek olarak ses taşıyor diye biliyorum.
VGA-HDMİ dönüştürücüler var ama kalite olarak ne fark edeceğini bilmiyorum.
Sonuçta senin çıkışın VGA olacak.

10 Mesaj
21 Ağustos 2008; 13:25:24 

vga (yani bilgisayar monitör kablosu) bağlantısı olan tum lcd lerde çözünürlük ayarı yapmanız gerekiyor. 40 inch tvlerin geneli 1024x768 e getirmelisiniz. 32 inch lerde bazı modeller 800x600 bazı modeller 1024x768 olarak değiştirmelisiniz. samsung'un bazı modellerinde 1920x1080 i destekliyor. ayrıca bazı laptoplarda monitör tanıtımı istiyor.

Teknoloji yaşam biçimidir...

121 Mesaj
21 Ağustos 2008; 13:34:55 

quote:

Orjinalden alıntı: Virgo7

vga (yani bilgisayar monitör kablosu) bağlantısı olan tum lcd lerde çözünürlük ayarı yapmanız gerekiyor. 40 inch tvlerin geneli 1024x768 e getirmelisiniz. 32 inch lerde bazı modeller 800x600 bazı modeller 1024x768 olarak değiştirmelisiniz. samsung'un bazı modellerinde 1920x1080 i destekliyor. ayrıca bazı laptoplarda monitör tanıtımı istiyor.

kullandıgım lcd full hd ve laptop ekranı bu cozunurlugu desteklıyor sanırım.bu durumda yıne belıttıgınız ayarlarmı gecerlıdır?

121 Mesaj
21 Ağustos 2008; 23:24:14 

vga kablo aldım ve lcd ıle laptop arasında baglantı kurdum ama gerısı yok malesef.sanırım ekran kartı ıle ılgılı bır sorun var.yanı bu baglantılardan sonra ne yapmam gerekıyor bırı yardımcı olursa cok memnun olurum.ayrıntılı bır acıklama yaparsanız sevınırım.bu gece bu ısı halletmek ıstıyorum yoksa yarın malesef kabloyu gerı vermek durumunda kalıcam

11472 Mesaj
21 Ağustos 2008; 23:28:13 

quote:

vga kablo aldım ve lcd ıle laptop arasında baglantı kurdum ama gerısı yok malesef.sanırım ekran kartı ıle ılgılı bır sorun var.yanı bu baglantılardan sonra ne yapmam gerekıyor bırı yardımcı olursa cok memnun olurum.ayrıntılı bır acıklama yaparsanız sevınırım.bu gece bu ısı halletmek ıstıyorum yoksa yarın malesef kabloyu gerı vermek durumunda kalıcam

Ekran kartı ayarlarından çıkışı tv olarak ayarladın mı?

Birde tv'nin kullanım kılavuzuna bir bak. Son sayfalara doğru tv'nin vga bağlantı ile hangi çözünürlükleri desteklediğine dair bir tablo olacaktır. Tahminim 1360*768 max. değeridir. İşte çıkışı tv veya bazı ekran kartlarında monitör olarak geçebilir, olarak ayarladıktan sonra çözünürlük değerlerini de tv'nin desteklediği değere ayarlamalısın. Yoksa tv desteklenmeyen mode gibi bir hata verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 21 Ağustos 2008; 23:29:53 >

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

121 Mesaj
21 Ağustos 2008; 23:35:29 

quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Ekran kartı ayarlarından çıkışı tv olarak ayarladın mı?

Birde tv'nin kullanım kılavuzuna bir bak. Son sayfalara doğru tv'nin vga bağlantı ile hangi çözünürlükleri desteklediğine dair bir tablo olacaktır. Tahminim 1360*768 max. değeridir. İşte çıkışı tv veya bazı ekran kartlarında monitör olarak geçebilir, olarak ayarladıktan sonra çözünürlük değerlerini de tv'nin desteklediği değere ayarlamalısın. Yoksa tv desteklenmeyen mode gibi bir hata verebilir.

ekran kartı ayarlarına gıremedım malesef.sıstem bılgısınde ekran kartı yok.yanı sorun ekran kartını bulamamam ama anlamadım karısık bır mevzu sanırım

11472 Mesaj
21 Ağustos 2008; 23:39:56 

İlginç...Masaüstünde sağ tıkladığında çıkış vs. gibi bir ayar yok mu? Veya masaüstünde sağ tıkladığında özelliklere tıkladığında ekran kartı ayar penceresi çıkmıyor mu?

Bu söylediklerim basit şeyler o yüzden biliyorsan alınma...Ama oturduğum yerden pc bilgini bilemiyeceğimden ve pek çok arkadaş bazen ben de ufak şeyleri atladığımızdan soruyorum..

121 Mesaj
22 Ağustos 2008; 0:28:24 

quote:

İlginç...Masaüstünde sağ tıkladığında çıkış vs. gibi bir ayar yok mu? Veya masaüstünde sağ tıkladığında özelliklere tıkladığında ekran kartı ayar penceresi çıkmıyor mu?

Bu söylediklerim basit şeyler o yüzden biliyorsan alınma...Ama oturduğum yerden pc bilgini bilemiyeceğimden ve pek çok arkadaş bazen ben de ufak şeyleri atladığımızdan soruyorum..

bu soyledıklerını bılıyorum basıt seyler.alınmam tabıkı ama o ayarlara ulasamadım.laptop tamırden geldı ve ekran kartı degısmıs sanırım acaba onunla alakalı bırsey olabılırmı dıye merak ettım.

121 Mesaj
22 Ağustos 2008; 10:36:16 

dun gece bu baglantıyı kurmak ıcın ugrastım ve yukarıdakı acıklamadakı resımde ekran kartı ozellıklerı sekmesındekı bagdastırıcı bılgısı kısmında ben aynı yere gırdıgım zaman karsılarında "yok" yazıyor hepsının.yanı ekran kartı tanıtılmamısmı yoksa desteklemıyormu anlamadım sorunu.bu durumda sanırım benım laptopu lcd ye baglama gıbı bı durumum olamaz.varsa bu sorunun cozumunu bılen gercekten sevınırım

79 Mesaj
22 Ağustos 2008; 10:39:04 

quote:

dun gece bu baglantıyı kurmak ıcın ugrastım ve yukarıdakı acıklamadakı resımde ekran kartı ozellıklerı sekmesındekı bagdastırıcı bılgısı kısmında ben aynı yere gırdıgım zaman karsılarında "yok" yazıyor hepsının.yanı ekran kartı tanıtılmamısmı yoksa desteklemıyormu anlamadım sorunu.bu durumda sanırım benım laptopu lcd ye baglama gıbı bı durumum olamaz.varsa bu sorunun cozumunu bılen gercekten sevınırım

Bağdaşdırıcı Bilgisinide Ekran kartınızın bilgileri gözüküyorumu ?Gözükmüyorsa ekran kartınızın driverlarını kontrol edin

11472 Mesaj
22 Ağustos 2008; 10:40:32 

Son olarak bence ekran kartı driver'larını güncellemeyi deneyebilirsin. Eğer ekran kartını değiştirebilmişlerse servise yeni ekran kartının marka modelini sorabilirsin.

121 Mesaj
22 Ağustos 2008; 10:59:45 

quote:

Orjinalden alıntı: SCIENTIST

Bağdaşdırıcı Bilgisinide Ekran kartınızın bilgileri gözüküyorumu ?Gözükmüyorsa ekran kartınızın driverlarını kontrol edin

ekran kartı bılgısı yok.dedıgım gıbı bagdastırıcı bılgısınde hepsınde yok yazıyor.sanırım kullandıgım modelde tek tıp kullanılıyor ekran kartı ve drıver yukleme olayı Hp nın kendı sıtesınden yapılıyor.yanı ekran kartına ozel bır marka olmuyor.bıraz karısık mevzu ama sanırım baglayamıcakmısım gıbı hıssedıyorum

121 Mesaj
22 Ağustos 2008; 12:04:51 

sorunu hallettım.ınternette bıraz arastırdıktan sonra.sımdı ufak bı sorunum kaldı.ses laptoptan gelıyor ve halıyle yeterlı degıl.acaba tv den gelmesını saglamak ıcın ne yapmalıyım??

14960 Mesaj
22 Ağustos 2008; 15:45:51 

quote:

sorunu hallettım.ınternette bıraz arastırdıktan sonra.sımdı ufak bı sorunum kaldı.ses laptoptan gelıyor ve halıyle yeterlı degıl.acaba tv den gelmesını saglamak ıcın ne yapmalıyım??

dostum çözümü lütfen söylede bizde bilelim

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

122 Mesaj
27 Ağustos 2008; 19:04:10 

SELAMIN ALEYKUM AĞALAR ŞİMDİ NAÇİZANE AFFUNUZA ZIGINARAHTAN BENDE HADDÜM OLMAYRAKTAN Bİ DENE SAMSUNG SERIES 6 102EKRAN LCD ALDIM (SON SİSTEM 100HZ.) BÜDE ELÜMDE ACAR MARKA (ACER5520G) LAP TOP BULUNMAHTA ŞİNCÜH BEN DÜYRÜMKÜ ,NA BU LECEDEYİ BU BÜLGÜZAYARLA ÖPÜSTÜRSEM NASIL İTMEM GEREKECEH BUNLARDAN YAVRI ALABÜLÜRMÜYÜM EVET ARKADAŞLAR ŞAKA BİR YANA DURUM KISMEN BUNDAN İBARET SAMSUNG SERIES 6 40A656A1 MARKA LCD TV ALDIM ŞİMDİ BU CİHAZI TALİ YOLDA SÜRMEK İSTEMİYORUM NETDEN İNDİRDİĞİM BİRKAÇ HD FİLMİ BU TV DE NASIL İZLERİM ? BİLGİSYARDA DVI CIKIS MEVCUT ACER5520G NVIDIAGEFORCE 8400M G TURBO CACHE EKRAN KARTINA SAHİP GÖRÜNTÜ AYARLARINDA EKRAN ÇÖZÜNÜRÜLÜĞÜ EN SON 1280*800 OLARAK GÖZÜKÜYOR BAĞDAŞTIRICI KISMINDA TÜM MODLARI LİSTELE YAPTIĞIMDADA EN SON ÇÖZÜNÜRLÜK 1280*800 GERÇEK RENK 32 BİT 60HZ VAR. ŞİMDİ BEN HANGİ KABLOYU ALAYIM. ALACAĞIM KABLO SES VE GÖRÜNTÜ İÇİN YETERLİ GELİRMİ? AYRICA TV DESTEKLERMİ (TV 100HZ) DENEME YANILMA YÖNTEMİ İLE İLERLEMEDEN BU İŞİ SİZLERE DANIŞMAYI FARZ BİLDİM ALLAH YARDIMCI OLANDAN DA OLMAYANDAN DA RAZI OLSUN HERKESE SEVGİLER SAYGILAR.

1161 Mesaj
29 Ağustos 2008; 14:10:00 

eğer laptopunda dvi çıkışı varsa dvi-hdmi kablo alıyosun görüntü aynen lcde de ancak ses aktaramazsın bu yolla.ses laptoptan gelir.1920x1080 görüntü alabilirsin
quote:

Orjinalden alıntı: pumaken

SELAMIN ALEYKUM AĞALAR ŞİMDİ NAÇİZANE AFFUNUZA ZIGINARAHTAN BENDE HADDÜM OLMAYRAKTAN Bİ DENE SAMSUNG SERIES 6 102EKRAN LCD ALDIM (SON SİSTEM 100HZ.) BÜDE ELÜMDE ACAR MARKA (ACER5520G) LAP TOP BULUNMAHTA ŞİNCÜH BEN DÜYRÜMKÜ ,NA BU LECEDEYİ BU BÜLGÜZAYARLA ÖPÜSTÜRSEM NASIL İTMEM GEREKECEH BUNLARDAN YAVRI ALABÜLÜRMÜYÜM EVET ARKADAŞLAR ŞAKA BİR YANA DURUM KISMEN BUNDAN İBARET SAMSUNG SERIES 6 40A656A1 MARKA LCD TV ALDIM ŞİMDİ BU CİHAZI TALİ YOLDA SÜRMEK İSTEMİYORUM NETDEN İNDİRDİĞİM BİRKAÇ HD FİLMİ BU TV DE NASIL İZLERİM ? BİLGİSYARDA DVI CIKIS MEVCUT ACER5520G NVIDIAGEFORCE 8400M G TURBO CACHE EKRAN KARTINA SAHİP GÖRÜNTÜ AYARLARINDA EKRAN ÇÖZÜNÜRÜLÜĞÜ EN SON 1280*800 OLARAK GÖZÜKÜYOR BAĞDAŞTIRICI KISMINDA TÜM MODLARI LİSTELE YAPTIĞIMDADA EN SON ÇÖZÜNÜRLÜK 1280*800 GERÇEK RENK 32 BİT 60HZ VAR. ŞİMDİ BEN HANGİ KABLOYU ALAYIM. ALACAĞIM KABLO SES VE GÖRÜNTÜ İÇİN YETERLİ GELİRMİ? AYRICA TV DESTEKLERMİ (TV 100HZ) DENEME YANILMA YÖNTEMİ İLE İLERLEMEDEN BU İŞİ SİZLERE DANIŞMAYI FARZ BİLDİM ALLAH YARDIMCI OLANDAN DA OLMAYANDAN DA RAZI OLSUN HERKESE SEVGİLER SAYGILAR.

2009 Insignia1,6 EditionElegance SafirSiyah (Satıldı) / 2013 SEAT LEON 1.4 TSI COPA EMOCİON RED

122 Mesaj
30 Ağustos 2008; 13:05:00 

ama benim bilgisayar çözünürlüğü buna musait değil yukarıda belirttiğim gibi bundan dolayı sorun olmazmı tv 100hz laptop 60hz

2 Mesaj
31 Ağustos 2008; 22:29:54 

LCD ni PC moduna AV butonu ile getir. Bilgisayarda Fn+F5 tuşuna bas. Çıkan seçeneklerden hangisini istiyorsan seç.Örneğin hem bilgisayar hem TV ya da sadece TV vb....

Kolay gelsin...

122 Mesaj
2 Eylül 2008; 12:14:24 

şimdi bilgisayarda dvı ve vga cıkısları var. lcd tv de ise pc girişi (vga) ve hdmı girişi var en iyi görüntüyü hangisinden elde ederim bu önemli benim için özellikle hd film izlemek için ve normal de tabi. transformers hd 1980*1020 olarak indirdim 12.3 gb boyutunda full hd bir film medya oynatıcım bs playerda çözünürlğü 1980e getiriyorum fakat hep hata veriyor bilgisayarda, lcd tvde full hd izlemek için ne yapmam lazım sonucda film full hd. farklı çözünürlüklerdede durum aynı laptopun ekranı 60 hz yenileme hızına sahip ve en son desteklediği çözünürlük 1280*800 dur normal bir monitor gibi vga dan bağlasam ne olur yada dvı - hdmı dönüştürücü kablo kullansam ne olur s video ilede görüntü alabiliyorum ama rezalet

7622 Mesaj
2 Eylül 2008; 12:35:29 

KONU LİSTESİ (üst konu)
http://forum.donanimhaber.com/m_21240208/tm.htm

"7) PC Bağlantıları" bölümüne de bakabilirsiniz.

REHBER » HD Ready - Full HD Tercihi ve Temel Bilgiler

Lütfen özel mesaj ile görüş veya tavsiye istemeyin, cevap veremiyorum.

4941 Mesaj
2 Eylül 2008; 12:44:57 

vga 'den bağlantı yapacaklar için ses kablolarını da ben vereyim panelinizin vga girişinin yanında ses için terminaller bulunur buna göre ya bu kabloyu

0

ya da bu kabloyu

0

kullanacaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 2 Eylül 2008; 12:43:24 >

-- Pioneer 436xde Plazma TV/Samsung 64d8000 3D Plazma TV
-- Pioneer vsx-915 avr
-- B&W DM 603 S3 front
-- Tannoy mxc center mx1 rear
-- Pioneer LX-55 Hybrid 3D Blu-ray Player
-- Digiturk HM-9503 recevier (humax)
-- Meixing NC-450 Tube Integrated Amp./Wharfedale Opus 2 M2/Maverick DAC/LG X130

3118 Mesaj
5 Eylül 2008; 19:08:12 

arkadaşlar bende toshiba 32av 500p tv var birde dathron laptop var laptopta vga çıkışı var lcdde ise vga girişi yok bende vgatocomponent kablo aldım bağladım fakat görüntü gelmedi lcd tvde aynı kabloyla vgadan hometech567 divx playerı bağladım görüntü geldi laptopun ekran kartı intel945gm kabloda narita marka giddigidiyordan aldığım kablo laptoptan nasıl görüntü alabilirm.

77 Mesaj
12 Kasım 2008; 19:53:38 

arkadaşlar bende sony kdl-40s4000 ve hp pavilion dv6000 var ekran kartıda geforce 8400m GS bu sistemle ben laptopu tv ye bağlayıp hd görüntü alabilirmiyim?eğer alabilirsem bana ne lazım olur??

11472 Mesaj
12 Kasım 2008; 20:09:06 

quote:

Orjinalden alıntı: undertakermert

arkadaşlar bende sony kdl-40s4000 ve hp pavilion dv6000 var ekran kartıda geforce 8400m GS bu sistemle ben laptopu tv ye bağlayıp hd görüntü alabilirmiyim?eğer alabilirsem bana ne lazım olur??

Sana sadece bir hdmi kablo lazım olur. Şu konuya bir bakmanı tavsiye ederim.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=27056099

77 Mesaj
12 Kasım 2008; 20:14:38 

teşekkürler highwaymouse.peki ben bu kablo sayesinde hem görüntü hemde ses taşıyabilecekmiyim?aldığım görüntü sayesinde oyunları ve filmleri hd kalitede görebilecekmiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undertakermert -- 12 Kasım 2008; 21:09:13 >

3527 Mesaj
10 Aralık 2008; 1:26:20 

Arkadaşlar Hp Pavilion Kullanıcısıyım 1280 x 1024 Ekranımdaki son ayar. Herhangi bir monitör alsam lcd veya normal illa 1280 x 1024 uygun mu olmalı ?

11472 Mesaj
10 Aralık 2008; 9:27:57 

quote:

Orjinalden alıntı: BabyIcey

Arkadaşlar Hp Pavilion Kullanıcısıyım 1280 x 1024 Ekranımdaki son ayar. Herhangi bir monitör alsam lcd veya normal illa 1280 x 1024 uygun mu olmalı ?

O belirttiğin son değer gibi gözüken çözünürlük notebook'un ekran kartının değil, ekranının çıkabileceği maksimum değeri ifade eder.

Daha yüksek çözünürlüğe sahip bir monitör veya lcd tv bağladığında ve görüntüyü sadece buna yönlendirdiğinde ekran kartı ayarlarında yeni ve daha yüksek çözünürlük değerlerinin göründüğünü farkedeceksin.

Tabi notebook çok eski bir model değil ise...

11472 Mesaj
10 Aralık 2008; 9:34:53 

quote:

Orjinalden alıntı: undertakermert

teşekkürler highwaymouse.peki ben bu kablo sayesinde hem görüntü hemde ses taşıyabilecekmiyim?aldığım görüntü sayesinde oyunları ve filmleri hd kalitede görebilecekmiyim

Kusura bakma...Sorunu yeni farkettim. Hala buralardaysan diye veya en azından başka birinin işine yarayabilir ümidiyle cevap vereyim...

Evet normalde hdmi kablo ile hem ses hem görüntü iletebilirsin.

Film konusuna gelirsek, film hd ise en azından hd-rip oldukça iyi bir görüntü elde edersin. Ondan daha iyisi ancak blu-ray veya hd-dvd filmler olabilir.

Tabi gidip pc'den örneğin Vcd film izlesen burada tv'ye yollanan çözünürlük 1920*1080 olsa bile asıl kaynak olan filmin çözünürlüğü, bit-rate'i vs. düşük olduğu için bundan hd kalitesi almak mümkün değil.

Diğer bir değişle gerçek Hd görüntü için:

-Hd kaynak görüntü
-Uygun kablolama (Hdmi, dvi gibi.)
-Ugun Tv

Şartlarının üçünün aynı anda sağlanması gerekir.

11 Mesaj
10 Aralık 2008; 9:52:13 

merhabalar pc'den d3500'e dvi>hdmi bağlantısıyla ses taşınır mı
teşekkür ederim

11472 Mesaj
10 Aralık 2008; 10:12:03 

quote:

Orjinalden alıntı: halilerdem

merhabalar pc'den d3500'e dvi>hdmi bağlantısıyla ses taşınır mı
teşekkür ederim

Burada tv'den ziyade kullandığın ekran kartı önem arz ediyor. Zamanında dvi üzerinden ses iletilmesi ile ilgili bir konu açılmış. Ona bakmanı tavsiye ederim. Faydalı olacağını düşünüyorum.
Aşağıda o konunun linkini verdim. Konu başlığına tıklayabilirsin.

Ekran Kartının DVI Çıkışından HDMI ile SES de Taşınması

976 Mesaj
10 Aralık 2008; 14:24:02 

Çok faydalı bir konu olmuş. Benim de bir sorum olacak. Elimde eski bir laptop var. Birde 1mt uzunluğunda altın uçlu hama marka S-VİDEO kablom var. 7 serisi Full Hd LCD tv ye bağladığımda 1024*768 60 hz görüntü alıyorum bu görüntü ekran kartının desteklediği maximum mu yoksa tv nin desteklediği max mu yoksa s-video kablonun desteklediği max. değer mi? (Görüntü çok bulanık ve kötü ve tv ye sığmıyor...)

887 Mesaj
10 Aralık 2008; 15:55:09 

106 ekran HD olan Toshiba LCD TV ile Acer Laptop

ımı VGA kablosu ile bağlıyorum.
1024*768 60 HZ ayarlıyorum kılavuzdaki gibi.
diğer kombinasyonları denedim, açtım kapadım ama

sonunda delirdim olmuyor!
su ana dek ekrandaki değişiklikler şunlar:
-windows açılırken windows yazıs falan, Acer yazısı

herşey normal LCD de gözüküyor.
-masaüstü duvar kağıdı sorunsuz gözüküyor
-tuhaftır mouse yerine klavye ile imleci hareket ettirmeye başlayınca mouse un imleci LCDde de görünmeye başlıyor
+maalesef ne media playerdaki filmler,ne de masaüstündeki ikonların hiçbiri LCD de GÖ-ZÜK-MÜ-YOR!!!

LÜTFEN yardımcı olursanız çok memnun olurum çünkü SIYIRDIM

http://www.umityasaroztoprak.com

1 Mesaj
10 Aralık 2008; 16:50:26 

teşekkür ederim

3527 Mesaj
10 Aralık 2008; 21:54:32 

quote:

O belirttiğin son değer gibi gözüken çözünürlük notebook'un ekran kartının değil, ekranının çıkabileceği maksimum değeri ifade eder.

Daha yüksek çözünürlüğe sahip bir monitör veya lcd tv bağladığında ve görüntüyü sadece buna yönlendirdiğinde ekran kartı ayarlarında yeni ve daha yüksek çözünürlük değerlerinin göründüğünü farkedeceksin.

Tabi notebook çok eski bir model değil ise...

Cevabın için teşekkür ederim.,
Elimde Notebook : Hp Pavilion Dv6650et. Geforce 8400/256 mb Ekran Kartı Var

7698 Mesaj
10 Aralık 2008; 21:58:59 

Arkadaşlar Merhaba...

Sony Vaio VGN-FW21E Laptop'um Bulunmakta

Laptop'umda HDMI Çıkış Bulunmakta.HDMI Çıkıştan LapTop'umu

Philips 42PFL7423 Televizyonuma Bağladığımda Hem Görüntü Hemde Ses'i Alabiliyorum ve Gayet Düzgün Çalışıyor.

Ancak Diğer Televizyonum

Philips 32PFL7962D/12 Televizyonuma Bağladığımda Sadece Görüntü Alabiliyorum.Ses Laptop'tan Çıkıyor...

Yardımlarınızı Bekliyorum...

11472 Mesaj
10 Aralık 2008; 22:02:28 

quote:

Orjinalden alıntı: BabyIcey

Cevabın için teşekkür ederim.,
Elimde Notebook : Hp Pavilion Dv6650et. Geforce 8400/256 mb Ekran Kartı Var

Benim notebook'ta hp 2650et gibi bir şeydi modeli. Sanırım aynı ekran kartı var. 8400GS hdmi çıkışlı. Ben bununla Sony lcd tv'de 1920*1080 çözünürlük alıyorum. Normalde notebook ekranı ise max. 1280*800 destekliyor.

11472 Mesaj
10 Aralık 2008; 22:05:48 

quote:

Orjinalden alıntı: Senceru

Arkadaşlar Merhaba...

Sony Vaio VGN-FW21E Laptop'um Bulunmakta

Laptop'umda HDMI Çıkış Bulunmakta.HDMI Çıkıştan LapTop'umu

Philips 42PFL7423 Televizyonuma Bağladığımda Hem Görüntü Hemde Ses'i Alabiliyorum ve Gayet Düzgün Çalışıyor.

Ancak Diğer Televizyonum

Philips 32PFL7962D/12 Televizyonuma Bağladığımda Sadece Görüntü Alabiliyorum.Ses Laptop'tan Çıkıyor...

Yardımlarınızı Bekliyorum...

Philips'ler hakkında pek bir bilgim yok ama şöyle bir şey olabileceği aklıma geldi:

Mesela Sony'lerde ses ayarlarında ses çıkışını, tv hoparlörleri veya ses sistemi şeklinde seçim yapılabiliyorsun. Eğer ses sistemi seçilmiş ise çıkış olarak, ses tv hoparlörlerinden gelmiyor. Böyle bir ayar olabilir mi acaba senin o tv'de de..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 10 Aralık 2008; 22:04:53 >

3527 Mesaj
10 Aralık 2008; 22:29:50 

Tekrardan Teşekkür Ederim. Gönül rahatlığı ile Lcd Monitör alıp bağlayabilirim.

7698 Mesaj
10 Aralık 2008; 23:11:29 

quote:

Philips'ler hakkında pek bir bilgim yok ama şöyle bir şey olabileceği aklıma geldi:

Mesela Sony'lerde ses ayarlarında ses çıkışını, tv hoparlörleri veya ses sistemi şeklinde seçim yapılabiliyorsun. Eğer ses sistemi seçilmiş ise çıkış olarak, ses tv hoparlörlerinden gelmiyor. Böyle bir ayar olabilir mi acaba senin o tv'de de..?

Hayır Böyle Birşey Yok Philips'in Menüsünde...

11472 Mesaj
11 Aralık 2008; 12:33:28 

quote:

Orjinalden alıntı: musyun

Çok faydalı bir konu olmuş. Benim de bir sorum olacak. Elimde eski bir laptop var. Birde 1mt uzunluğunda altın uçlu hama marka S-VİDEO kablom var. 7 serisi Full Hd LCD tv ye bağladığımda 1024*768 60 hz görüntü alıyorum bu görüntü ekran kartının desteklediği maximum mu yoksa tv nin desteklediği max mu yoksa s-video kablonun desteklediği max. değer mi? (Görüntü çok bulanık ve kötü ve tv ye sığmıyor...)

S-video ile daha da fazlası beklenmezdi zaten.

Dostum,

1024*768 elde edebildiğin max. çözünürlük ise bu büyük ihtimal notebook'unun bunun yanında tam emin olmamakla birlikte S-video bağlantısının sınır değeri olmasından kaynaklanıyordur.

Bende mesela eski bir IBM notebook var. Vga'dan bağlamama rağmen 1024*768 in üzerine çıkamıyorum.

887 Mesaj
17 Aralık 2008; 14:14:08 

quote:

Orjinalden alıntı: umityasar

106 ekran HD olan Toshiba LCD TV ile Acer Laptop

ımı VGA kablosu ile bağlıyorum.
1024*768 60 HZ ayarlıyorum kılavuzdaki gibi.
diğer kombinasyonları denedim, açtım kapadım ama

sonunda delirdim olmuyor!
su ana dek ekrandaki değişiklikler şunlar:
-windows açılırken windows yazıs falan, Acer yazısı

herşey normal LCD de gözüküyor.
-masaüstü duvar kağıdı sorunsuz gözüküyor
-tuhaftır mouse yerine klavye ile imleci hareket ettirmeye başlayınca mouse un imleci LCDde de görünmeye başlıyor
+maalesef ne media playerdaki filmler,ne de masaüstündeki ikonların hiçbiri LCD de GÖ-ZÜK-MÜ-YOR!!!

LÜTFEN yardımcı olursanız çok memnun olurum çünkü SIYIRDIM

yardım eden yok muuuuu

http://www.umityasaroztoprak.com

1381 Mesaj
17 Aralık 2008; 19:40:26 

Arkadaşlar vga-vga bağladım fakat ses laptop tan geliyor bunun çözümü varmı?

Katılım zamanı: 26 Kasım 2004

11472 Mesaj
17 Aralık 2008; 19:54:05 

quote:

Orjinalden alıntı: amet

Arkadaşlar vga-vga bağladım fakat ses laptop tan geliyor bunun çözümü varmı?

Vga kablo sadece görüntü taşıdığı için sesi ayrı bir ses kablosu ile notebook'un ses çıkışından tv'nin uygun girişine taşımalısın.

1381 Mesaj
17 Aralık 2008; 19:55:57 

Nasıl bir kablo kullanabilirim?

Katılım zamanı: 26 Kasım 2004