Şimdi Ara

## Club3D'den Özel Soğutmalı HD 3850 AGP ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Club3D'den Özel Soğutmalı HD 3850 AGP ##

Nvidia'nın aksine ATi cephesinde AGP platformuna olan destek son sürat devam ediyor. 55nm ve Directx 10.1 desteği ile de tanışan emektar AGP platformuna yönelik son hamle Club3D'den geldi ve firma Radeon HD 3850 AGP modelini duyurdu. Özellikle hala hatırı sayılı bir performans sunan AGP sistemer için hazırlanan ekran kartı ZEROtherm tabanlı özel soğutması ile dikkat çekiyor. Referans saat hızlarına sahip olan ekran kartının grafik işlemcisi 668MHz, bellekleri ise 1656MHz'de çalışmakta. 256-bit bellek veri yolu ve 512MB GDDR3 bellek ile gelen ekran kartı DirectX 10.1 ve Shader Model 4.1 desteğine de sahip. Henüz fiyatı belli olmayan Club3D'nin yeni ekran kartı kullanılan özel soğutmasının da etkisi ile Sapphire ve PowerColor'ın HD 3850 AGP modelinden muhtemelen daha pahalı olacağı söylenirken, yurt dışı satış fiyatının 170-190 Avro arasında olabileceği ifade ediliyor.

• desenize agp kullananlar 668/1656 Dx10.1 512MB 256Bit ile çoşacak
  • Bu saatten sonra bunların hepsi ölü yatırım bu kart alınsa bile işlemci yetmiyecek ekran kartı artık agp alınmaz alınırsa tümden sistem değiştirilerek alınmalı
  • AGP sisteminin işlemcisinin sorun oluşturmayacağını düşünenler için biçilmiş kaftan. Ama bildiğim kadarıyla sadece agp grafik girişine sahip anakartların desteklediği işlemcilerin hepsi 3850 için darboğaz yapacaktır. Yani kartı verdiği hızda kullanmak pek mümkün olmayacak bu durumda.
  • süper ya :D bende 7600gs var agp ama 7600'ü aldığmda daha 8xx serisi yeni çıkıyodu bunu duydum daha iyi oldum 3.2 bi işlemci bide bunu alırım tamam pc
  • AGP modelini yaparsa POWER COLOR yapar.bunlar fazla performans vermez sanisrsam.
  • güzel olmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: strikeforce

Bu saatten sonra bunların hepsi ölü yatırım bu kart alınsa bile işlemci yetmiyecek ekran kartı artık agp alınmaz alınırsa tümden sistem değiştirilerek alınmalı

Haklısın arkadaşım. Bir de agp versiyonlar daha pahalı oluyor. Yine de herkes sistemi değiştiremeyecekler için hayırlı olsun.
  • Aaa kart ne güzel ya iskambil kağıdı gibi olmuş valla.Agpyi benim gibi elinde kalana kadar kullanmayı düşünenler belki alabilir.3d club sanırım yeni bir firma dizaynı hoş. Ati adına daha iyi kartlarını da görmek isteriz.
  • Fiyatı haricinde güzel kart
  • Kart çok şık olmuş fakat , almak pek karlı olmaz.Agp sisteme bu kadar yatırım mantıklı olmaz
  • kart iyide bu fiyatı verene kadar pcl geçmek daha akıllıca
  • bence de arkadaşlar bu kart harika fakat 3 ay içinde çikacak tüm oyunlar sanal çift çekirdekli yani dual core pentium dual core core duo tiipi işlemciler istiycekler ve gerçek çift ve 4 çekirdek olan quad core amdX2 istiycekler o yüzden 330 ytlye süper anakart ve işlemci alip elinizde para birikene kadar onboard oynayip pici ekspressli 16x 290 ytlye alabilirsinizsaygilarimla
  • quote:

Orjinalden alıntı: adacay

AGP sisteminin işlemcisinin sorun oluşturmayacağını düşünenler için biçilmiş kaftan. Ama bildiğim kadarıyla sadece agp grafik girişine sahip anakartların desteklediği işlemcilerin hepsi 3850 için darboğaz yapacaktır. Yani kartı verdiği hızda kullanmak pek mümkün olmayacak bu durumda.

Hayır,benim anakartım Asus P5PE-VM . Netten araştır istersen bi.Çünkü core 2 duo destekliyo(e4500 e kadar).Agp anakart,ddr400 ram falan destekliyo işte.Yani bu anakarta takılabilir ve işlemci olarakta e2200 alınabilir.Böylelikle darboğaz olmaz.Ama kullanıcıuya kalmış birşey.
  • yaşasın agp hala devam ediyor. güzel kart ama pci-exp sisteme geçmenizi sağlayacak kacar kazık fiyatlı olacağını sanıyorum.
  • HIS den de bi atak bekliyoruzzz...
  • yav yıllardır derler agp öldü , agp kart artık çıkmıyacak falan filan ama her ne hikmetse sürekli yeni agp modeller çıkıyor .... çünkü neden agp hala geniş bir kitleye hitab ediyor...agp sistem kullanan ve komple sistem değiştirecek kadar bütcesi olamayan bi çok insan var ....onun için agp desteği uzun bir süre daha devam eder....
  • quote:

Orjinalden alıntı: NOAGANOSİE

yav yıllardır derler agp öldü , agp kart artık çıkmıyacak falan filan ama her ne hikmetse sürekli yeni agp modeller çıkıyor .... çünkü neden agp hala geniş bir kitleye hitab ediyor...agp sistem kullanan ve komple sistem değiştirecek kadar bütcesi olamayan bi çok insan var ....onun için agp desteği uzun bir süre daha devam eder....

Eder etmesine fakat AGP li sistemlere uyan işlemciler veya buna destek veren anakartlar ne yazık ki genelde çok iyi işlemciler olmuyor veya anakartlar çok iyi işlemcilere destek vermiyor(mesela core2duo)

Core2duo şu anda bilinen en az darboğaz yapan işlemciler.Yine yazıktır ki ne alınırsa alınsın core2duo harici,darboğaz yapıyor bunun gibi yüksek performanslı ekran kartlarına.Yani destek var ama istemeden kısmi destek....

• bende

P4 3.0 Prescot
    Abit i875 chipset anakart
    2x512 ddr 400
    zalman 400W PSU

bu ekran kartını alsam ve ekstra 1 GB ram alsam 1-1.5 sene götürür beni.

ekstra masraf yapar demişler yukarıda ama yeni PC almaya kalksan

kafadan bi 1000$ gidiyo. alacağın ekran kartının da bundan daha üstün olması lazım yani 300$gibi bişey ekran kartına verecen. bence bu karta verilecek para benim işimi hayli hayli görür.

düşük CPU hızına sahip işlemciler için aynısı söylenemez tabi.
  • quote:

bende

P4 3.0 Prescot
    Abit i875 chipset anakart
    2x512 ddr 400
    zalman 400W PSU

bu ekran kartını alsam ve ekstra 1 GB ram alsam 1-1.5 sene götürür beni.

ekstra masraf yapar demişler yukarıda ama yeni PC almaya kalksan

kafadan bi 1000$ gidiyo. alacağın ekran kartının da bundan daha üstün olması lazım yani 300$gibi bişey ekran kartına verecen. bence bu karta verilecek para benim işimi hayli hayli görür.

düşük CPU hızına sahip işlemciler için aynısı söylenemez tabi.

aynen katılıyorum....bende de amd 3700 var oc lu 2.9 ghz e kadar çıkıyo işlemci hızı....2 gb da ram var...şimdi yeni sisteme ne gerek var....300 ytl verrim en az 2 yıl daha idare ederim...yeni sistem toplamaya kalksam en az iyi bi sistem için 1500 tl yi gözden çıkarmam lazım...o kadar para olmadığına göre bu kartla yoluma devam ederim....

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.