İNSAN BEYNİNİ YÜZDE KAÇINI KULLANIR?
73 Cevap40913 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2955 Mesaj
24 Ocak 2008; 19:59:35 

arkadaşlar genel olarak, insan ,beyninin yüzde 10unu kulladığını idda ediLİYO ...sizde yüzdeyüz kullansa ne yapabilir bi insan?arkadaşım uçabilir dedi..ama o fizik kurallarına aykırı..herneyse.... sizce? yada yüzdeyüz kullanmak sakıncalmı yararlımı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tek_korsan -- 24 Ocak 2008; 20:00:00 >

244 Mesaj
24 Ocak 2008; 20:10:33 

- Kinezi yi araştırmalısın, dikkatini çekicektir.

97 Mesaj
24 Ocak 2008; 20:11:18 

[font="Trebuchet MS"] Biz De Bilmiyoz[/font]

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Ocak 2008; 20:15:06 

%100 ünü kullanabilsen bile çalışmadıktan sonra o da bi işe yaramaz merak etme

1919 Mesaj
24 Ocak 2008; 20:17:18 

aynştayn %5ini kullanıodu
insan %100 ünü kullansa bir masayı uçurmak yerine onu kaldırmanın yolunu bulur anlıcan uçar mucar hikaye

"Şans, Fransa Bisiklet Turu gibidir.Uzun süre beklersin,sonra hemen geçer."

Uzaklaştırılmış
75 gün cezanın,
18 gün 19 sa. 10 dk. kadarı kaldı.
24 Ocak 2008; 20:18:56 

Nerden duydunuz bu %5-10 hikayelerini.İnanmayın böyle şeylere.

668 Mesaj
24 Ocak 2008; 20:19:18 

bilim öyle diyo

***************************************************Bir şeylerin bağımlısıyım bu TANRI'nın takdiri !/Trip-Hop:Acid jazz, hip hop ve breakbeat’in bir karışımı.
******************************************************************************************************************************XKışkırtıcı
***************************************************************************************************************************XTüy gibi hafif
***********************************************************************************************************XRuhunuzu karartacak kadar ağır
******************************************************************************************************************************XDuygusal
*********************************************************************************************************************************XDerin
Abstract Hip-Hop/Trip-Hop**********************************************************************************************XSeksi

1730 Mesaj
24 Ocak 2008; 20:20:47 

insanlar beyinlerini kullanmaz
insanlar k..... kullanır

Uzaklaştırılmış
24 Ocak 2008; 20:22:46 

aslında yanlış biliniyor beynin %100ünü kullanırız çekilen filmlerin hiçbirindede işlevsiz çalışmayan bi bolge gozukmemiştir bunu ünlü profesorlerde açıkladı sadece ne amaç için hangi bolgesini çalıştırmamız gerektiğini bilmiyoruz mesela atıyorum cisimleri beyin gücümüzle hareket ettirmek için bi bolgesini %10 kullanıyoruz sonuç noluyo telekinezi ile bi kağıt parçasını dondurebiliyoruz ama belki tamamını kullanabilirsek kendimizde dahil herşeyi uçurabilicez olay burda bitiyo anlatabildimmi

1919 Mesaj
24 Ocak 2008; 20:27:19 

Çok iyi demişin arkdaşım .İş Kullanmayı bilmekte .Benim dediğimde yani düşündüğüm beynin yüzde 10u çalışır gerisi boş çalışmaz gibisinden değil orası çalışır ama oaradaki şeyleri kullanmayız Senin düşüncenle hemen hemen aynı
quote:

Orjinalden alıntı: MISTERENKO

aslında yanlış biliniyor beynin %100ünü kullanırız çekilen filmlerin hiçbirindede işlevsiz çalışmayan bi bolge gozukmemiştir bunu ünlü profesorlerde açıkladı sadece ne amaç için hangi bolgesini çalıştırmamız gerektiğini bilmiyoruz mesela atıyorum cisimleri beyin gücümüzle hareket ettirmek için bi bolgesini %10 kullanıyoruz sonuç noluyo telekinezi ile bi kağıt parçasını dondurebiliyoruz ama belki tamamını kullanabilirsek kendimizde dahil herşeyi uçurabilicez olay burda bitiyo anlatabildimmi

Uzaklaştırılmış
75 gün cezanın,
18 gün 19 sa. 10 dk. kadarı kaldı.
24 Ocak 2008; 20:28:12 

Zeka beyin yapısının 2 özelliğpine bağlıdır.

1-Sinaps sayısı. sinaps:nöronların yaptığı bağlantı

2-Beyindeki gyrusların (kıvrım) sayısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 24 Ocak 2008; 20:28:39 >

2858 Mesaj
24 Ocak 2008; 20:29:29 

Arkadaştan alıntı:

Beynimizin %100'ünü kullansaydık masları havada uçurabilir , gözlerimizden ışın çıkarabilir , zamanda yolculuk edebiliriz aga

MeydanıBoşBulSalla.gif

2161 Mesaj
24 Ocak 2008; 20:30:17 

%1

Nothing Doing

552 Mesaj
24 Ocak 2008; 20:31:53 

quote:

Orjinalden alıntı: tatianass

aynştayn %5ini kullanıodu
insan %100 ünü kullansa bir masayı uçurmak yerine onu kaldırmanın yolunu bulur anlıcan uçar mucar hikaye

o amca %3 kullanıyordu biz ise %2

kurgucu parçası

493 Mesaj
24 Ocak 2008; 20:33:51 

Ne olurdu söyleyeyim manyak bir çalışma temposu olduğu için beynine kablo bağlardın sonra muhteşem bir enerjiye sahip olurdun

### DH MUOnline Grubu ###
Dalımıza zarar verenin ağacını kökünden sökeriz

Uzaklaştırılmış
24 Ocak 2008; 20:34:37 

%100 ünü kullanabilsek duvarlara yapışabiliriz ağ atarız 50 insan gücüne ulaşabiliriz başkalarının şekline girebiliriz sonra ne vardı du bakam, he uzaya kadar uçabiliriz mesela yıldızları hareket ettirebiliriz galaksiyi kontrol edebiliriz daha varda yapabileceğimiz bi kaç şeyi saydım ben yaparım sorun değil

1919 Mesaj
24 Ocak 2008; 20:35:41 

HACI 100De 3 ünü kullanıyo neler yapıo 100de 20 sini kullansa
quote:

Orjinalden alıntı: Anectodhe

o amca %3 kullanıyordu biz ise %2

Uzaklaştırılmış
24 Ocak 2008; 20:36:29 

şimdi bi işlemci düşünün %100 kullanımda
o işlemciden kimseye hayır gelir mi
beyin de böyle işte
yatın kalkın dua edin %5 ini kullanıyorsunuz diye

827 Mesaj
24 Ocak 2008; 20:41:16 

geçenlerde gazetede okudum. bazı efsane olmuş bilgiler vardı. mesela insan beyninin ne kadarını kullanır diyordu. herkesçe bilinen 5-10-3gibi rakamlar tamamıyla hurafeymiş. inanmayın oyuzden boyle şeylere. tamamını kullanıyoruz beynimizin.

4203 Mesaj
24 Ocak 2008; 20:42:52 

quote:

Orjinalden alıntı: Captain Price

şimdi bi işlemci düşünün %100 kullanımda
o işlemciden kimseye hayır gelir mi
beyin de böyle işte
yatın kalkın dua edin %5 ini kullanıyorsunuz diye

farklı bir yaklaşım

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

Uzaklaştırılmış
20 gün cezanın,
3 gün 12 sa. 45 dk. kadarı kaldı.
24 Ocak 2008; 20:50:15 

quote:

Orjinalden alıntı: uzil

farklı bir yaklaşım

3373 Mesaj
24 Ocak 2008; 20:58:16 

quote:

Orjinalden alıntı: ZEUS__

Dünya sevgisi bütün hataların başıdır.
İşler yolunda gittiği zaman mutlaka bir terslik vardır.
Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur.
Yakınınızda herkesin çok sevdiği bir kişi var ise dikkat edin, belki de en tehlikeli kişi yakınınızda olabilir..(Kelebek gibi uçar arı gibi sokar.)
Canınız mı sıkıldı? | | Foruma tekrar giriş yapmak için tıklayınız..

Uzaklaştırılmış
24 Ocak 2008; 21:02:13 

quote:

Orjinalden alıntı: The souls migration

1253 Mesaj
24 Ocak 2008; 21:05:55 

normal insanlar %3-4 ünü anca kullanır.Einstein % 8 ini kullanabilmiş ve neler neler yapabilmiştir.% 100 ü bırakın % 20 sini kullanabilseydik nesneleri beynimizle hareket ettirebilir içindeki enerjiyi açığa çıkarabilirdik.Ama beynin daha yüksek % ile kullanmaya pek heveslenmeyin derim akıl hastalığına neden olabilir. O yüzden aşırı zeki insanlar problemli olur derler ya

2955 Mesaj
24 Ocak 2008; 22:01:51 

buna benzer bi haber izlemiştim delirmemiştide..kadın, beyninin fazla çalışmasından dolayı beyin kanaması geçirmiş..her bünye fazla zekiliği kaldıramıyomuş..demekki

603 Mesaj
24 Ocak 2008; 22:14:53 

% 100 unu kullansa komaya girer delirir

tabi bu benım fıkrım.

ARM.454 Casull Auto 13mm

| Lord Of The Rings Fan Club |

1253 Mesaj
24 Ocak 2008; 22:21:12 

zaten istediğiniz kadar zorlayın beyninizi beyin yorulmaz ,vücut dayanamaz gözlerinizi açık tutamazsınız ,başınızı ağrır, mideniz bulanır vs. vs. ne kadar harika bir sistem şu beyin birde ona süper uyum sağlayan vücut olsa insanoğlu neler neler yapardı bir düşünün

2803 Mesaj
24 Ocak 2008; 22:24:08 

quote:

Orjinalden alıntı: _HURMACI_

%100 ünü kullanabilsek duvarlara yapışabiliriz ağ atarız 50 insan gücüne ulaşabiliriz başkalarının şekline girebiliriz sonra ne vardı du bakam, he uzaya kadar uçabiliriz mesela yıldızları hareket ettirebiliriz galaksiyi kontrol edebiliriz daha varda yapabileceğimiz bi kaç şeyi saydım ben yaparım sorun değil

Mesela örneğin bu arkadaşımız hayal gücü olarak beyninin %100'ünü kullanıyo..

1892 Mesaj
24 Ocak 2008; 22:27:05 

Neyin % desi?
Ağırlığının mı, hacminin mi?
Yoksa mevcut sinaps bağlantılarının mı?

Uzaklaştırılmış
24 Ocak 2008; 22:40:20 

İnsan beyninin tamamını kullanır. Beynin değşiik bölümleri vücudun değşiik yerlerini yönetir. Beynin bir kısmının kullanıldğı bir safsatadan başka bir şey değildir.

6017 Mesaj
24 Ocak 2008; 22:45:34 

Bence hassas bir konu .Kendi düşüncemi açıklamam gerekirse,her insan beyninin %100'ünü kullanmaz fakat isterse kullanabilir.Bu durumu şöyle açıklayabiliriz;çoğunuz annenizden iyi matematik biliyorsunuzdur.Beyninizde Matematik için bir yer vardır,siz onları kullanırsınız ama anneniz kullanmaz...
Yani beyin geliştirilebilir birşey...

0 Mesaj
27 Ocak 2011; 3:40:10 

ASLINDA ARKADAŞLAR ÇOĞU BİLİMCİLER HER İNSANIN KAPASİTESİNİ AYNI OLARAK YORUMLAR VE BUNU %100 OLARAK DÜŞÜNÜRLER.MEKSİKADA YAPILAN ARAŞTIRMALARA GÖRE BİLİMCİLER ŞÖYLE DEMEKTEDİR:

-İNSAN BEYNİ DÜNYANIN ŞİMDİKİ VE GELEKCEKTEKİ EN İYİ BİLGİSAYARINI BİLE GERİDE BIRAKABİLİR HATTA İNSANLAR BEYİNLERİNİ %50 OLARAK TABİR ETTİĞİMİZ ŞEKİLDE KULLANSA BİLE HAYATTININ SANİYESİNİ BİLE HATIRLIYABİLİR HATTA VE HATTA FİZİK KANUNLARINA BİLE KARŞI KOYABİLİR BİZİM GİBİ ÇOĞU BİLİMCİLER BEYİNİ SIRLARINI HALA ÇÖZEMEDİLER.DİYEREK ANLATMIŞLARDIR

BENCE BEYİN FİZİK KANUNLARINMA KARŞI KOYABİLİR İNSANOĞLU BU BEYİNİ MOTİVE ETMELİDİR BÖYLECE BİOENERJİ ORTAYA ÇIKAR TARİHTEKİ İNSANLARI DÜŞÜNÜN DERİN BİR ARAŞTIRMA YAPTIĞINIZDA BANA KATILICAĞINIZI DÜŞÜNÜYORUM

12076 Mesaj
27 Ocak 2011; 3:43:55 

Beyin dedin de.Çalışsam finali geçerdim he.Çalışmadım ortalama 60 olması gerekiyordu 54 aldım.Kalmışım,hiç çalışmadım.Demekki çalışsam 80 90 rahat alacağım.Tembellik yapıp beynimizi kullanmıyoruz ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknode -- 27 Ocak 2011; 4:30:20 >

Yeditepe Üniversitesi - Sony Vaio SVE1712W1EB - Sony Xperia Z Ultra - Sony Xperia Z - iPhone 5S - Sony Xperia P - Sony Alpha A37M ProCam - BB Bold 9700 - BB 9790

Uzaklaştırılmış
27 Ocak 2011; 3:47:01 

çoğu %1 ini kullanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmannn94 -- 27 Ocak 2011; 3:49:41 >

185 Mesaj
27 Ocak 2011; 3:48:32 

%2sini bile kullanamıyoruz...

771 Mesaj
27 Ocak 2011; 4:17:21 

Beyin ne ki ?

81 Mesaj
27 Ocak 2011; 4:24:20 

Sana kac lazim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

27 Mesaj
27 Ocak 2011; 4:27:23 

Beyin bedava değilmi iyisini seçin öyle alın.

İmzama başlatma! || Dedelere gitmek için tıklayınız.

1815 Mesaj
27 Ocak 2011; 4:31:48 

Arkadaşlar beyin bu zeka değil ! Beğin vucütdaki işlevsel şeyleri kontrol eder siz %5 diyorsunuz yani nefes alırken konuşamıyor musunuz?Ya da bilinçaltınız siz duymaya çalışırken duruyor mu?Yapmayın Allah aşkına Zeka deseniz tamam ama beyin bu.

nnot:beyin bedava

Ses kartı ve kayıt mikrofonu satın almak isteyenler iletişime geçsin. Ucuza iyi müzik yapmak gibi bir arzunuz varsa özellikle de.

Uzaklaştırılmış
27 Ocak 2011; 5:14:04 

12,5 falan.

0 Mesaj
27 Ocak 2011; 5:47:15 

quote:

Orijinalden alıntı: tek_korsan

arkadaşlar genel olarak, insan ,beyninin yüzde 10unu kulladığını idda ediLİYO ...sizde yüzdeyüz kullansa ne yapabilir bi insan?arkadaşım uçabilir dedi..ama o fizik kurallarına aykırı..herneyse.... sizce? yada yüzdeyüz kullanmak sakıncalmı yararlımı?

%100 'ünü kullanmamıza rağmen bu yazdığım cümleyi ezberlemen 5-10 dk ni alabilir.

2012 YGS-LYS

1445 Mesaj
27 Ocak 2011; 6:12:33 

Eğer beyin bedava ise kullanır.

Battlefield 4 ID : Andazol

0 Mesaj
15 Mart 2011; 15:03:27 

mükemmel yazmışsın:)

56 Mesaj
15 Mart 2011; 15:12:44 

quote:

Orijinalden alıntı: herr18

arkadaslar beyni %100 kullanmak demek beyne attiginiz her imgeyi her an kullanabilmek demek. atiyorum hocaniz matematik dersinde bir soru mu cozdu. sizin bu soruyu nasil cozdugunu her ihtiyac duydugunuz an harfi harfine hatirlayabilmeniz demek gibi bir sey. bilmem anlatabildim mi? simdi bu hesaptan yola cikarsaniz anlarsiniz insanin %3 ya da 5 ya da 10unu kullandiginin ne demek oldugunu. cok dahiyane bir cevap verdigimi hissediyorum bilirsiniz beyin 1 kere gordugumuz bir seyi bile algilar ve teshis edip hafizaya atar. ama insan hayatindaki cogu sey gereksiz ayrinti. bu yuzden beynin yuzde 3,5 ve ya 10 unu kullandigimiz soylenir. ornegin ilkogretim yillarinda ogrendigim kimya derslerindeki cogu seyi bugun hatirlamam. ama beynime kazinmis birer bilgidir onlar. ben %100 kullansaydim beynimi o kadar gecen yila ragmen bugun o sacma sapan cogu bilgiyi hatirlamak durumunda olurdum ki bu da bazi arkadaslarin dedigi gibi beyni asiri performanstan oturu yorar, zorlar belki kanama bile gecirtir. yani gercekten olayin %3,5 ya da 10 olmasina sukredin. yani kimse demesin beynin %100 unu kullansa insan ucar bile buna cocuk bile inanmaz. beyne ogrenmediginiz hicbir seyi hukmedemezsiniz. ucmayi bilmiyorsan sen istersen %100 kullan istersen yeni beyinler naklet sen NAH ucarsin. sizi gidi hayalperestler ezikler sizi.
- beynimin %100 unu kullansaydim evrim teorisinin aslinda gercek oldugunu bile ispatlardim ben sana oglum.
- sie git oradan ezik

+1

1163 Mesaj
15 Mart 2011; 15:14:47 

0

S.S.S

.- Evet benim

3202 Mesaj
15 Mart 2011; 15:16:22 

mythbusters araştırmıştı bunu %30 filanmış. hiç birşey yapmadığımız zamanda bile yaklaşık olarak %10 luk bir kısmı kullanıyormuşuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanunver -- 15 Mart 2011; 15:17:09 >

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

2302 Mesaj
15 Mart 2011; 15:17:13 

Ne kadar garip insanlar var:Yıl 2011 ama hala beynin %100'ünün kullanıldığını bilmeyen cahil arkadaşlarımız var.Beynimizin %100'ünü kullanırız.Ancak beyin kasları da kalp kasları gibidir.istemsizlerdir.yani hepsini aynı anda kullanamayız.ayrıca beyin dediğimiz olayın her tarafı zekaya çalışmıyor.bir yeri tat almaya bir yeri dengeye.hepsini aynı anda kullanamayız ama tabiki her tarafını kullanabiliriz.Burayı okuduktan sonra aklı hala karışık olan dostlarım.Kullanamayacaksak orada neden var o zaman?

725 Mesaj
15 Mart 2011; 15:17:55 

İnsan beyninin daima %100 ünü kullanır.(Elektrik akımlarının geçebilmesi için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emretemelkuran -- 15 Mart 2011; 15:19:01 >

Uzaklaştırılmış
15 Mart 2011; 15:20:13 

marjinal fayda diye birşey var.
o beyin yanardı emin olun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1291 Mesaj
15 Mart 2011; 15:22:59 

beynimizi çok kullanabiliyor olsaydık vücudumuzu da aşırı geliştirmek zorunda kalırdık. biliyorsunuz darboğaz yapabilir

468 Mesaj
15 Mart 2011; 15:23:12 

Ne kadar bilmiyorum ama Liseden sonra artıyormuş

754 Mesaj
15 Mart 2011; 15:27:00 

Çok düşününce benim cpu %100 e vuruyor az oc yapmak lazım

2302 Mesaj
15 Mart 2011; 15:33:47 

quote:

Orijinalden alıntı: srdrkm

Deneyince bize de anlatır mısın ilkokullu arkadaşımız?

3000 Mesaj
15 Mart 2011; 15:51:56 

arkadaşın dediği gibi

0

Ekteki dosya (1)

Uzaklaştırılmış
15 Mart 2011; 15:55:56 

premium alın %100 kullanın

Uzaklaştırılmış
15 Mart 2011; 15:57:19 

quote:

Orijinalden alıntı: srdrkm

sende ters etki yapmış demek ki...

2408 Mesaj
15 Mart 2011; 15:59:01 

insan eyninin tamamını kullanabilseydi ne olurdu?temel soru bu
nemi olurdu?

geleceği görmek

bi kere duyum eşiklerimiz değişirdi.yani şu an göremediğimiz şeyleri görebilir duyamadığımız şeyleri duyabilirdik.bu sayede daha çok bilgiyi aynı anda almış olurduk.düşünün bir kere istanbulda oturuyorsunuz ve ankaradaki arkadaşınızın söylediklerini duyabiliyorsunuz.hiç kimse çıkıpta buna fizik kurallarına aykırı filan demesin.fizikte hiçr bir enerji kaybolmaz sadece dönüşür.insan ebynini daha fazla kullanabilseydi daha çok şeyi aynı anda daha hızlı bir biçimde algılardı.yani siz şu an içinde yaşadığınız gerçekliği bile belirli bir süre olarak gecikmeli oalrak algılıyorsunuz.ama tümbeyninizi kullandığınızda gerçekliği anında ve hatta daha öncesinden algılamanız mümkün.evet quantum fiiğinden bir olguyu olmadan önce algılamak mümkün.buna basit bir örnek verelim.yüksek hızda giden bir jet uçağı düşünün.bu uçak havada seyir halindeyken burun kısmını hayal edin.burun kısmı havayayı yararak ilerlemektedir.biraz daha yaklaşın okısma ve bakın burun kısmınin 15 santim ilerisaine bakın.uçak burnu henüz oraya gelmemiş olmasına rağmen hava birbirinden ayrılıyor nedenmi?çünkü uçağın burun kısmına temas eden hava ilerdeki havaya baskı uyguluyor.ve bu baskı uçağın burnunun henüz ulaşmadığı noktalarda bile havanın ayrılmasına sebep oluyor.tıpkı bunun gibi normal yaşamda da bir olgu gelişmeden önce olgunun kendisi ilerdeki zamanlara baskı yapar ve olgu gerçekleşmeden değişimi başlatmış olur.buna şöylede bir cevap verebiliriz.kader inancı.bir çocğunuz buna inanır.derki eğer öleceksem ölürüm der.örneğin bir kişi kaderimde ölmek varsa ölürüm düşüncesi ile uçaktan atladığında o süreci başlatmış olur.o kişi atladı.sonuçda ölsede ölmesede yere düşecek.düşme olgusu henüz gerçekleşmedi.ama gerçekleşiceği kişinin uçaktan atlaması yolu ile önceden belirlenmiş oldu.aynı bu şekilde sizin şu anki hereketlerinizde ilerdeki yaşamınıza yön vermekte.olgu gerçekleşmeden sonuç için zemin hazırlamakta.
şimdi beyninizin tamamını kullandığınızı hayale delim ve bu olgular oluşmadan önceki oluşan olgu zeminlerini anlıkda olsa farkedebildiğinizi düşünelim.işte siz geleceği görebiliyorsunuz, heleki zihninizin bu olayları o küçük zemin farklılıkları üzerine simule ettiğini düşünürseniz geleceği gözünün önünde görmüş olursunuz.

uçmak

fizikte şu kabul edilirki herşey uzayda veya alt uzayda bir enerji bağı ile birbirine bağlıdır.yani bunu şöyle açıklayabiliriz.atomun milyarda biri ölcekte bir parçayı incelerseniz tirilyonlarca solucan deliğinin çok ilginç bir şekilde birbirleri ile bağlı olduğunu görürsünüz.bu solucan delikleri sürekli olarak iki atomarasına kurulur ve bozulur.yani aslında siz etrafınızda gördüğünüz herşeyin birer parçası olduğunuz gibi aynı zamanda herşeyde sizin birer parçanızdır.siz istesenizde istemesenizde şu andaki duyumeşiklerinizle algılayamıyacağınız bir enerji türü ile onlara bağlısınız.bunları ince birer ip olarak hayal edin.ve bu ipi eğer beyniizin tamamını kontrol edebilirseniz istediğiniz şekilde kontrole debilir, bu ipin eğilip bükülme özelliğini ortadan kaldırabilir ve bu iplere gerekli gücü vererek kendinizi havada tutabilirsiniz.buna şu örneği verebiliriz, olimpiyatlarda sırıkla atlama dalını bir çoğunuz bilir kişi koşar ve sırığını bir süre sonra yerdeki ufak bir çentiğe geçirir oda ne.sırık esniyor, ama kişi gerekli hareketleri yaparak bu esnemeyi kendi lehinde kullanır ve esneyen sırık bir müddet sorna dümdüz hale gelir ve bu olduğunda kişi kendini sırıkla ile havada tutabilir.yani eğer siz bu enerjiyi bu şekilde kontrol altına alabilirseniz havada durabilirsiniz.

işte beyninizi bu şekilde tamamını kullanabilirseniz ve bu enerjilerikontrole debilriseniz istediğiniz herşeyi yapabilmek mümkün.

bu arada şimdiden kendi kendime koyayım şu resmi:

0

SteamIDBattlelogGrimes FcKeygenMüzik39/87
Asus-M5A88VevoAmd Fx8320Zotac Gtx660 Ti Amp
6equj5 "wow"
Zaman YolculuğumIşınlanırmıydınız?

Askere Gittim Gelicem..

1663 Mesaj
15 Mart 2011; 17:23:03 

quote:

Orijinalden alıntı: kinataki

Ne kadar garip insanlar var:Yıl 2011 ama hala beynin %100'ünün kullanıldığını bilmeyen cahil arkadaşlarımız var.Beynimizin %100'ünü kullanırız.Ancak beyin kasları da kalp kasları gibidir.istemsizlerdir.yani hepsini aynı anda kullanamayız.ayrıca beyin dediğimiz olayın her tarafı zekaya çalışmıyor.bir yeri tat almaya bir yeri dengeye.hepsini aynı anda kullanamayız ama tabiki her tarafını kullanabiliriz.Burayı okuduktan sonra aklı hala karışık olan dostlarım.Kullanamayacaksak orada neden var o zaman?

Yıl 2011 ama beynin kas olmadığını bilmeyen cahil arkadaşlarımız var.

Harley-Davidson. Live to Ride, Ride to Live
The Road Starts here. It never Ends.

Uzaklaştırılmış
15 Mart 2011; 17:33:04 

Önemli olan düşünme hızı değil vizyondur.Vizyonsuz ve yorum yapma yeteneği olmayan birisi istediği kadar hızlı düşünebilsin yerinde sayar.Bu beynin şu kadarı kullanılıyor hikayeleri bana saçmalık gibi geliyor.

1117 Mesaj
15 Mart 2011; 17:43:50 

quote:

Orijinalden alıntı: elektronikmühendisi

marjinal fayda diye birşey var.
o beyin yanardı emin olun.

0

Bundan takarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hyperkin -- 15 Mart 2011; 17:45:28 >

Sayfa:   [1]      >>
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » İNSAN BEYNİNİ YÜZDE KAÇINI KULLANIR?
Sayfa: [1]      >>