Şimdi Ara

## GeForce 9500GT, 8600GT'yi İkinci Plana İtecek ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 9500GT, 8600GT'yi  İkinci Plana İtecek ##

Satış anlamında GeForce 8600 serisinin en başarılı modeli olan GeForce 8600GT, yerini bırakmaya hazırlanıyor. 9. nesil GeForce ailesinin giriş-orta segment çözümleri arasında geçiş modeli olarak konumlandırılacak yeni temsilcisi GeForce 9500GT, muhtemel performansı ile GeForce 8600GT'yi geride bırakmaya hazırlanıyor. 32 adet paralel işlem birimine sahip olacak GeForce 9500GT, 128-bit bellek veri yoluna sahip olacak. 650MHz gpu, 1650MHz shader ve GDDR3 bellekli modeller için 1800MHz bellek saat hızına sahip olacak kart GeForce 8600GTS'e yakın bir performans sergileyecek izlenimi de vermiyor değil. Muhtemelen Radeon HD 3650 ile aynı fiyat seviyesinde yer alacak GeForce 9500GT'nin neler yapabileceğini bekleyip göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 24 Ocak 2008; 18:30:05 >

• 8600 GT yi geride bırakması gerekiyor zaten. asıl önemli olan aynı fiyat seviyesinde olacağı HD3650 ile olacak farkları. teknik özellikere bakarsak güzel gözüküyor ama karşılaştırmalı testleri gelmeye başlasın o zaman bişiler anlarız kart hakkında.
  • 8600GT'yi geride bırakıcak derken öyle aman aman bi bırakma değil , mimari 65nm de olsa aynı tamamen , saat hızlarına çok hafif dokunulmuş , 8600GT sonic+ bu kartla tam kafa kafaya gider,80nm-65nm,tek farkları o çünkü.

ama ille birinden biri seçilecekse bu alınabilir tabi,biraz daha düşük güç tüketimine sahip olduğu için
  • Birde 512 MB'ligi piyasaya sunuldummu Zotac Amp gibi bekleriz , ekran karti almak zorlaşiyor.
  • Vay yavrum bizim 8600gt eskimeye başlamış bile..
  • Söylenildiği gibi olursa sınırlı bütçeye sahip olan insalara önerilicek kartların başında gelir
  • quote:

Orjinalden alıntı: HeLLgaTe

Vay yavrum bizim 8600gt eskimeye başlamış bile..

biz onu o/c ile sollarız
  • hadi hayırlısı
  • [Deleted by Admins]
  • İtmezse ayıp zaten, yeni serisin arkadaşım sen huop
  • Büyük ihtimalle 8600GT'yi geride bırakır.

Birde dikkat eden arkadaşlar 9600gt,9500gt ve özellikleri henüz dedikodu olan 9800GTX ile Nvidia'nın çıtayı yükseltmeye çalıştığını görebilir.Söylemek istediğim önceki nesile vede ATI'ye göre.

Mesela;8800GT Nvidia'nın 8 serisinde üst sınıf bir kart(Fiyatı orta sınıfta olsada ) .Fakat 9600GT onunla neredeyse aynı özelliklere sahip.Ama dikkatinizi çekerim 9600GT 9 serisinin orta sınıfı.Ayrıca aynı şey 9500 GT ile 8600GT-GTS içinde söylenebilir.9500GT 9 serisinin giriş sınıfı iken , 8600GT-GTS 8 serisinin orta sınıfları.Bu hareketinden dolayı Nvidia'yı yürekten kutluyor , bu çıta yükseltme işlemi ile performansı daha ucuza alacağımıza inanıyorum.

NOT:9800GTX'in özellikleri eğer spekülasyonlar daki gibiyse üst sınıfın çıtasını Nvidia epeyce bi yükseltti demektir.Anladınız siz onu...Milyar rakamlar vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkidd -- 24 Ocak 2008; 19:58:41 >

• Artık alt seviye kartlarıda orta seviyeye cıkıyorlar
  • Orjinalden alıntı: mkidd

Büyük ihtimalle 8600GT'yi geride bırakır.

Birde dikkat eden arkadaşlar 9600gt,9500gt ve özellikleri henüz dedikodu olan 9800GTX ile Nvidia'nın çıtayı yükseltmeye çalıştığını görebilir.Söylemek istediğim önceki nesile vede ATI'ye göre.

Mesela;8800GT Nvidia'nın 8 serisinde üst sınıf bir kart(Fiyatı orta sınıfta olsada ) .Fakat 9600GT onunla neredeyse aynı özelliklere sahip.Ama dikkatinizi çekerim 9600GT 9 serisinin orta sınıfı.Ayrıca aynı şey 9500 GT ile 8600GT-GTS içinde söylenebilir.9500GT 9 serisinin giriş sınıfı iken , 8600GT-GTS 8 serisinin orta sınıfları.Bu hareketinden dolayı Nvidia'yı yürekten kutluyor , bu çıta yükseltme işlemi ile performansı daha ucuza alacağımıza inanıyorum.

NOT:9800GTX'in özellikleri eğer spekülasyonlar daki gibiyse üst sınıfın çıtasını Nvidia epeyce bi yükseltti demektir.Anladınız siz onu...Milyar rakamlar vs
    [/quote+++1.000.000

• Alacak olan arkadaşların tercihleri git gide zorlaşıyor bu ekran kartlarıda fazla oldu artık.Bit gibi üremeye başladılar...
  • orta seviyede başka kart yokmuş gibi durmadan çıkarıyorlar. 8600gts ayarında olcaksa bırakın 8600gts satılsın nie illaki yeni kart yeni para..
  • quote:

Orjinalden alıntı: mkidd

tesbit çok güzel.. nvidia bu 8x serisinden 9x serisine geçişte çıtayı epeyce yükseltiyor.. hatta çıta çok yüksek olduğu içindir ki aralarında ki boşluğa sığacak performansa sahip kartları 8x serisinden ürettiler.. mesele 8800gt 8800gs gibi.. 9600gt ise bana göre 9x serisinin en vasat kartı olacak.. tıpkı çok yüksek satış rakamlarına ulaşan 8600gt ayarında bir kart olacak ta ki 9x serisinin yeni kartları çıkınca anlaşılacak tabi bu.. işin içinde milyon dolarlar hatta milyar dolarlar olunca çok çok iyi bir pazarlama stratejisinin izlenmesi gerektiği çok aşikardır.. her ne olursa olsun artan bu performans çıtası bizim lehimizedir ama bunu gıdım gıdım vererek yapmakta onların ehil olduğu bir iş.. yoksa birden bire orta sınıf bir kartın performansını 2 kat artırmaktansa bunu daha az miktarlarda daha fazla çeşitle yapmak işlerine geliyor.. bu hikaye böyle bitmez sürekli devam eder bu yüzden tüketicilerin en fazla önem vermeleri gereken şey ise fiyat ve performans oranına bakarak makul ürünleri tercih etmeleridir..

• quote:

Orjinalden alıntı: mkidd

+1. 1 milyar transistör uçuk bir rakam. Nvidia nın bi öceki seriye göre çıtayı yükselteceği aşikar, fiyatları da uygun olur umarım.

• quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

tesbit çok güzel.. nvidia bu 8x serisinden 9x serisine geçişte çıtayı epeyce yükseltiyor.. hatta çıta çok yüksek olduğu içindir ki aralarında ki boşluğa sığacak performansa sahip kartları 8x serisinden ürettiler.. mesele 8800gt 8800gs gibi.. 9600gt ise bana göre 9x serisinin en vasat kartı olacak.. tıpkı çok yüksek satış rakamlarına ulaşan 8600gt ayarında bir kart olacak ta ki 9x serisinin yeni kartları çıkınca anlaşılacak tabi bu.. işin içinde milyon dolarlar hatta milyar dolarlar olunca çok çok iyi bir pazarlama stratejisinin izlenmesi gerektiği çok aşikardır.. her ne olursa olsun artan bu performans çıtası bizim lehimizedir ama bunu gıdım gıdım vererek yapmakta onların ehil olduğu bir iş.. yoksa birden bire orta sınıf bir kartın performansını 2 kat artırmaktansa bunu daha az miktarlarda daha fazla çeşitle yapmak işlerine geliyor.. bu hikaye böyle bitmez sürekli devam eder bu yüzden tüketicilerin en fazla önem vermeleri gereken şey ise fiyat ve performans oranına bakarak makul ürünleri tercih etmeleridir..

Sağol...Bende sana sonuna kadar katılıyorum...Şu pazarlama stratejisi denen şeyi vede fare yarışımıdır nedir varya onu çıkaranların ben ...Fare yarışı derken anlayan anladı...Adını tam hatırlayamadım fare ile ilgili başka birşeyde olabilir ...O ne demek diyorsanız bilmeyenler;Amerika'da ticarette acımadan,dinlenmeden hıyar amerikan iş adamlarının birbirini ezip geçmesi,üstünlük sağlamak için verdiği çaba vs... ye verilen ad.

• 9500 adı değıştırılmış 8600 gts den ya da adı degıstırılıp performası bır nebze arttırılmıs 8600 gt den baska bır sey degıl bana gore. 8600 de gayet ıyı bır kart zaten sadece fıyatı anlamsızdı...
  • Nedir bu markalara duyulan kin ve nefret..Neden ne yaparlarsa yapsınlar hep karalama isteği?.Başarısız ürünlerde aşağılamak alay etmek,başarılı ürünlerdede bencillik,zalimlik para hırsı ve dolandırıcılıkla suçlamak neden??

NVIDIA 8600GTS nin adını değiştirip 9500GT diye etiketlemiş ve böylece yeni kart diye aldatıcı bir tutum içinde insanları kandımaya çalışıyor eski kartını tekrar satmaya çalışıyor yani demek istediğin bumu???Bu söylediğine kendin inanıyormusun?? 9000 serisinde Stream üniteleri bile daha geliştirilmiş ve performansı arttırılmış olarak 2. jenerasyonları hazırlandı..Doku birimleri sayısı değişti ve işleme teknikleri yeniden yaratıldı ve en bariz örneklerden biriside yeni Video oynatım motoru VP3 geliştirilerek bu yonga içine yerleştirildi.fx 57 daha önce haberini vermişti..Burada ara ürünlerden değil Yepyeni bir nesil ile gelen yeni mimari yapıdan bahsediyoruz.

Şimdi 8600GTS nin yeniden etiketlenmiş halimi 9500GT???
    quote:

Orjinalden alıntı: Dhul-Fakar

9500 adı değıştırılmış 8600 gts den ya da adı degıstırılıp performası bır nebze arttırılmıs 8600 gt den baska bır sey degıl bana gore. 8600 de gayet ıyı bır kart zaten sadece fıyatı anlamsızdı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYSER -- 25 Ocak 2008; 5:13:55 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.