Şimdi Ara

## 3 Çekirdekli AMD Phenom 8600'ün Bazı Test Sonuçları ##

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hem kullanıcılar hemde endüstri tarafından merakla beklenen AMD'nin 3 çekirdekli Phenom 8000 serisi işlemci ailesinin ilk temsilcilerinden biri olacak Phenom 8600'ün bazı test sonuçları gün yüzüne çıkmaya başladı. 65nm üretim teknolojisine sahip olan Phenom 8600 aldığınız malum L3 bellek sorunu yaşayan B2 revizyonlu çekirdeğe sahip. 1,5MB L2 ve 2MB paylaşımlı L3 belleğe sahip olan işlemci soket AM2+ formunda hazırlandı ve 2.3GHz'lik saat hızına sahip. İşlemcinin yılın ilk çeyreği içerisinde muhtemelen Şubat sonu veya Mart başında firmaya yakın kaynaklara göre agresif bir fiyatla pazara sunulması bekleniyor.

Test Sistemi;

- İşlemci: AMD Phenom 8600
    - Anakart: MSI K9A2 Platinum
    - Bellek: G.Skill DDR2-1066 1GB*2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 24 Ocak 2008; 14:44:46 >

• B3 revizyon, B2 revizyon gibi hayal kırıklığı olmaz umarım.
  • Haber için Teşekkürler...

Fakat Hangi testin ne olduğunu tam olarak anlayamadım Japonca bişeler yazıyor ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sek

Haber için Teşekkürler...

Fakat Hangi testin ne olduğunu tam olarak anlayamadım Japonca bişeler yazıyor ama

Testler SuperPi, Everest'in işlemci/bellek testleri ve Cinebench
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Orjinalden alıntı: Sek

Haber için Teşekkürler...

Testler SuperPi, Everest'in işlemci/bellek testleri ve Cinebench

işte everestin testlerinde hangisi hangisi belli olmuyor onu anlatmaya çalışmıs arkadas sanırım

süperpi 1m mi? değildir herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ordinaryCitizen -- 24 Ocak 2008; 15:05:53 >
  • 32,625 sn süper pi testi sonucu. 1m içinse x2'den farkı yok everestin testlerine göre durumu iyi sayılır.biraz daha sabır
  • Genel anlamda ulaşmaya çalıştıkları masaüstü kullanıcıları olduğunu varsayarsak ki öyle bu tür testler kullanıcıya birşey kazandırmıyor herşey oyunlarda bitiryor ztn oyun piyasası olmasaydı hala amd x2 3600+ tercih edilebilirdi.
  • super pi 1m testi 19loop saymış 32,xx sn yapmış def hızında

cinebench te triple core processor olarak tanımlamış ve 7900gs kullanılmış

fiyat söylendiii gibi olacaksa bu işlemciler çok satar bence!!!
  • 150 ytl yi gecmese 0 i alinacak bir islemci ama 250 den assagi olmaz gibime geliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

150 ytl yi gecmese 0 i alinacak bir islemci ama 250 den assagi olmaz gibime geliyor

amd bunlari 150 yapmaz 250 olursada kimse almaz 200 de anlasalim
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

150 ytl yi gecmese 0 i alinacak bir islemci ama 250 den assagi olmaz gibime geliyor

amd bunlari 150 yapmaz 250 olursada kimse almaz 200 de anlasalim

150 yaparsa bu işlemciler yok satar tahminimce ama onuda zor yapar en iyi fiyat 225 ytl bencee tabi daha net bi performans testı goremedık hele biraz daha bekleyelım gorelım ondan sonra fiyatını tartısırızz
  • superpi kac m nin sonucu yazı pek okunaklı deil de
  • Bana skorlar biraz az gibi geldi? Acaba ben mi yanlış düşünüyorum? (E2180 2.0@3.33 ghz'e göre) Bence fazla bir avatajı yok 3 çekirdeğin. Fiyatı uygun olursa tutar; olamazsa sonu hiç iyi görünmüyor
  • Ben sonuçları pek iç açıcı bulmadım daha sp1m de 30sn yenin altına inememiş b3 revizyonlar çıkmadan almaya değmez bence.
  • Oyun piyasası olmasa nolurdu bilinmez ama 1-2 ay içerisinde x2 5200 den aşağı AMD işlemciler emekliye ayrılacaklar inşallah...
  • E8400 le başedemez değilmi???
  • süper pi ye neden takıldınız ki sonuçta tek çekirdeği kullanıyor. Ayrıca 2,3 ghz de K8 mimarisine göre ilerleme var. Ama adam akıllı test olmadan konuşmak anlamsız. Bi sandra kassınlar. veya Winrar vs divx
  • 200 dolar altında satılırsa tutulur. AMD'ye soluk aldırabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkercom

süper pi ye neden takıldınız ki sonuçta tek çekirdeği kullanıyor. Ayrıca 2,3 ghz de K8 mimarisine göre ilerleme var. Ama adam akıllı test olmadan konuşmak anlamsız. Bi sandra kassınlar. veya Winrar vs divx

+

Spi ye takılmayın. O sadece bizim eğlencemiz. Oyun gibi gerçek testler lazım.

Düzeltme: Oyun yanlış yerde. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 25 Ocak 2008; 6:38:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: KYSER

E8400 le başedemez değilmi???

Başetmesini istemiyorsun galiba.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.