Şimdi Ara

## GIGABYTE'ın 965 Yonga Setli Anakartlarına 45nm Desteği Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GIGABYTE'ın 965 Yonga Setli Anakartlarına 45nm Desteği Geliyor ##

Anakart üretiminde sektörün lider oyuncularından biri olan GIGABYTE'ın 965 yonga setli anakartları ciddi başarı yakalamış ve önemli satış rakamına ualşamıştı. Bilindiği gibi Intel'in 45nm üretim teknolojisine sahip Penryn işlemci ailesi geçtiğimiz günlerde Wolfdale kod adlı çift çekirdekli E8000 serisi ile birlikte piyasaya giriş yapmaya başladı. Yine bilindiği gibi Intel cephesinde firma özellikle 45nm üretim teknololojisine sahip işlemcileri için 3 ve yakından çıkacak 4 serisi yonga seti ailesinin üyelerinin kullanılmasını tavsiye ediyor. Fakat GIGABYTE cephesinden gelen haberlere göre firma 965 yonga setini kullanan GA-P965-DQ6, GA-P965- DS4, GA-P965-DS3, GA-P965-DS3P gibi modellerine (başta Rev3.3 olmak üzere bir ihtimal tüm rev. için geçerli olabilir) çalışmalarını sürdürdüğü yeni BIOS ile hem çift çekirdekli hemde dört çekirdekli 45nm işlemci desteği sağlayacak gibi gözüküyor. Tabi bu destek yonga seti üreticisi Intel'den öte GIGABYTE tarafından sağlanacağı üzere resmi bir destek olmayacak ve muhtemelen 1600MHz FSB'ye sahip Penryn işlemciler olmak üzere malesef tüm Penryn işlemcilere de destek vermeyebilir. Özellikle elinde bahsi geçen yonga setini kullanan GIGABYTE anakart bulunan ve 45nm işlemci güncellemesi yapmak isteyenlerin en azından GIGABYTE'ın ilgili BIOS güncellemesini yayınlayana kadar beklemelerinde yarar var.

• 965 serisiyle yeni işlemci kullanan veya kullanmak isteyen çok kişi olacağını sanmıyorum. ama gigabyte ı kullanıcalırını yarı yolda bırakmadığı için teşekkür ediyorum burdan
  • Rev 1 için de olursa olursa süper olur. Gigabyte yeni bios bekliyorum. Sanırım ilk aşamada Dq6 lar için F12 beta bios yayımlayacaklar.
  • p35 fiyatları düşme yolunda 965 serisi bence pek iş yapmaz!!!
  • Gigabyte a bu olayı sordum ve destek olmayacağı söylendi haberin doğruluğu şüpheli ne yazık ki

Thank you for your kindly mail and supporting GIGABYTE.
    About the issue you mentioned in your earlier mail, GA-965P-DS4(rev. 3.3)
    does not supports 45 nm processor. The main chipset might the same howevere, the electricity hardware design is different.

At last, we apologize if our past service was not satisfactory. Due to the vast amounts of questions we receive daily, we understand the inconvenience of waiting for e-mail responses. If you still have any further question or suggestion about our product, please do not hesitate to contact with us. Thanks again for your understanding, and please receive our sincerely apology.

******** Thank you for supporting GIGABYTE products ***********
  • Mükemmel Gigabyte Asus'un altında kalmamaya çalışıyor.
    Çok sevindim şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soğutucu -- 24 Ocak 2008; 12:34:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: diciotto

Gigabyte a bu olayı sordum ve destek olmayacağı söylendi haberin doğruluğu şüpheli ne yazık ki

Thank you for your kindly mail and supporting GIGABYTE.
    About the issue you mentioned in your earlier mail, GA-965P-DS4(rev. 3.3)
    does not supports 45 nm processor. The main chipset might the same howevere, the electricity hardware design is different.

At last, we apologize if our past service was not satisfactory. Due to the vast amounts of questions we receive daily, we understand the inconvenience of waiting for e-mail responses. If you still have any further question or suggestion about our product, please do not hesitate to contact with us. Thanks again for your understanding, and please receive our sincerely apology.

******** Thank you for supporting GIGABYTE products ***********

Bu haber GIGABYTE TR teknik sorumlusuna doğrulatılmıştır, GIGABYTE Almanya'nın resmi forumunda da ilgili bilgi mevcuttur. Firma BIOS üzerine çalışmalarını tamamlamadan muhtemelen son kullanıcıya direk bilgi vermeyecektir.

İlgili link;
    http://62.109.81.232/cgi-bin/sbb/sbb.cgi?&a=show&forum=1&show=5946

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 24 Ocak 2008; 12:36:11 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Bu haber GIGABYTE TR teknik sorumlusuna doğrulatılmıştır, GIGABYTE Almanya'nın resmi forumunda da ilgili bilgi mevcuttur. Firma BIOS üzerine çalışmalarını tamamlamadan muhtemelen son kullanıcıya direk bilgi vermeyecektir.

Böyle yapması normal çünkü bir şey söylediği zaman kesinlikle yapmak zorunda kalacaktır.
    Şu an tamamlanmış bir şey olmadığına göre kendini baskı altına sokmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

p35 fiyatları düşme yolunda 965 serisi bence pek iş yapmaz!!!

şu anda 965 DS3 kullanıyorum, E6300 (1.83 Ghz) işlemci ile...
    anakartı değiştirmeden işlemcimi değiştirmek çok mantıklı, niye gidip de P35 anakartlara para bayılıyım ???
  • aslında süper bi haber ama gigabyte geç kaldı galiba
  • P35 çipsetleri sattırıp sonra yavaş yavaş biosları piyasaya çıkarmaya başlayacaklar hepsi herhalde... Güzel taktik
  • Gec olsunda guc olmasin bari..DQ&6 kullaniyorum ve tamamen umudumu yitirmistim Gigabyte'tan.Asus'un hemen hemen tum 965 kartlari destekler oldu..Bekliyoruz, umarim olur..
  • az kalsın x38 çipli bir kart alacaktım, Q9450 işlemci için.bu durmda sadece işlemciye para verecez bekleyelim bakalım
  • ben zaten benim 965 chipseti sattiydim

ama olsun boyle yapsin guzel haber
  • harika coşar artık bendeki ds3-965
  • yaw heycanlan girdim baktımda hala f12 bios var daha siteyemi koymamaıs gigiabyte bu yeni biosu

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/BIOS_Model.aspx?ProductID=2456
  • çok sevindim bu habere,anakartımdan zaten çok memnunum,kısmet olursa 45nm quad-core yolu gözüküyor bana
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

p35 fiyatları düşme yolunda 965 serisi bence pek iş yapmaz!!!

Elinde 965 anakart olanlara yarar ama tabiiki p35 varken p965 almak mantıklı değil.
  • haber için saol ama gigabayte biraz geç kalmış gibi görünüyo ama yinede bu anakartta çok satar gibi
    görünüyo
  • rev1 kullanıyorsak günahımız ne anlamadım ya isyan ediyorum resmen birçok işlemciyi desteklemiyor yeni çıktığında aldıysak günahımız ne gigabyte ı esefle kınıyorum...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.