Şimdi Ara

Bilgisayarım kendiliğinden kapanıyor bu neden oluyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
44.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet çalışıyor, doğru ölçüm yapıyor,hakikaten sıcak pc,2 ayda falan temizliyorum pcnin içini, termal macun kullanmadım
  • arkadaşlar yardım edebilecek varsa lütfen şimdi bilgisayarcıya gidip dünya para vermek istemiyorum

• bu sekilde bi aciklamayi dünya para vereceginiz bilgisayarciya söylersenizde yardim alamazsiniz zaten..
  • peki soyle anlatıyım açıyorum bi 30-45 dk açık kalıyor sonra birden kapanıyor ama klavye ışıkları yanıyor daha sonra açma düğmesine bastığımda ses geliyor ama açılmıyor sonrada ses kesiliyor bi 10dk bekledikten sonra açılıyor
  • bendede bi ara benzeri olmustu anakartın bios pilini çıkarmayı dene
  • kapand1g1 zaman fan lar calismaya devam ediyormu ?

SES geliyor dan kastininiz nedir peki ? fan sesimi yoksa anakartin bip bip seslerimi ?

10 dk bekleme demissiniz... ne sesidir bu açma tusuna bas1nca gelen sesler ?
  • Bendede böyle acayip hatalar olmaya başladı ya mesala şimdi acıyorum tak diyor elektirik gidiyor pc res atıyor uzun dıııttt diye ses geliyor sonra kapanmıyor basılı tutuyom kapanıyor.anlamadım sanırım güc kaynagından olabilir benimki.Ama uzun dıııt sesi ne anlama geliyor MSI board var..
  • arabalarda olur ya anahtarı çevirirsiniz motordan ses gelir ama çalışmaz onun gibi
    fanlar kapanıyor bip bip sesi gelmiyor
  • kapandık tan sonra hemen açma düğmesine basınca çalışmıyor çalışıcak gibi oluyor ama kapanıyor bi süre bekledikten sonra açılıyor
  • hmm,, power supply ?? kalitelimidir PS niz ?

elektirik sorunu gibi anakarttan ziyade.. yani aç1l1yor makine,, yani anakart normal gibi,, yükleme gördügü an makine kapaniyor... sonra aciliyor...

ya POWE SUPPLY... yada ISLEMCI SICAKLIGI... KUZEY KOPRUSU CHIP' ide 1s1niyor olabilir.. isi degerlerini anakarttan bi kontrol edin
  • teşekkür ederim yardım için ama bu ısı değerine nereden bakabilirim?
  • bilgisayariniz actiginizda DEL tusuna basarak biosa girdiginizde,,.. hmm bios ve anakartiniza göre degisir gerci ama, SYSTEM CHECK yada bu isme benzeyen bir isimde islemci/kasa/cipset isilarini fanlarin calisma devirlerini gösteren bi bölüm olasi gerekiyor... ordan bakiyorsunuz.
  • bide soyle bişi var oyun oynarken bilg daha kısa sürede kapanıyor
  • % 80 ISI sorunu... % 20 de kalitesi dandik bi power supply varsa ondan kaynaklana bir sorun.. gibi

çünkü makineniz yüklenme olmadigi sürece aciliyor,, calisiyor... sonra pat kaapniyor.. üstüne bide ses geliyor diosunuz... ayrica kapandiktan 10 15 dk sonra aciliyor... cpu/chipset isilarinizi kontrol edin lütfen
  • CPU veya dusuk bir ihtimal GPU fazla isindigi icin olabilir.

her iki islemcinin de uzerindeki sogutucu fan bozulmus olabilir. veya sogutucu blok ile islemci arasindaki termal macunu yenilemek gerekebilir.

kilitlenmelerde ilk akla gelen durum budur. :)
  • gerçekten yardımların için çok saol teşekkür ederim ama yinede bilgisayarcıya götürmem gerekecek

ayrıca ses geliyor dediğim şoyle bilg kapandı sonra açma düğmesine basıyorum açılacak gibi oluyor yani normal açtığımızdaki gibi ses geliyor ama açılmadan hemen kapanıyor 5-10dk bekleyince açılıyor
  • ok. bu, islemci isi sorunu büyük ihtimalle. islemci fani boulzmak üzere olabilir tam sgoutma yapm1yor gibi..

eli mecbur götürmek durumundasiniz eger islemci fani degsitirmeyi ve termal macun sürmeyi yapamiyorsaniz.

@ alimkaya.. GPU isinmalarinda bilgisayar acilmama durumu yapmaz.. cünkü gpu sicakliginini testi windows sisteminde yapiliyor bios testlerinde degil. bu nedenle gpu da ki isinma sistemin acilmasini bios ortaminda ve win. yükleme sirasinda bloke etmez.
  • curren CPU temapture 83 derece
  • oyy. kapat makineyi kos servise hemen yakma islemciyi :P

gecmis olsun. fan degisicek, 25 ytl + servis ücreti 50 ytl >.<
  • gerçekten çok mu yüksek sıcaklık?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.