Şimdi Ara

## Wolfdale E8500 P45 Yonga Seti İle Tanıştı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Wolfdale E8500 P45 Yonga Seti İle Tanıştı ##

Şubat ayı içerisinde resmi duyurusunun yapılması beklenilen X48 yonga seti ile "merhaba" diyeceğimi Intel'in 4 serisi yonga seti ailesinin diğer modelleri ise yılın ikinci çeyreği içerisinde Intel tarafından arka arkaya anons edilecek. Firmanın P35 yonga setinde olduğu gibi muhtemelen 4 serisi yonga seti ailesinin de yaygınlaşabilme adına en etlin modeli P45 olacak. Genel olarak X48 yonga setinin kırpılmış bir varyasyonu gibi gözüken P45 yonga seti 1333MHz FSB desteğinin yanı sıra 8GB'a kadar DDR3 veya 16GB'a kadar DDR2-800MHz bellek desteği sunabilecek. 1 adet PCIe X16 (PCIe 2.0) veya 2x PCIe X8 (PCIe 2.0) konfigürasyonunda Crossfire destekleyecek olan yonga seti ayrıca Intel'in genişleme olanakaları açısından daha zengin olan yeni güney köprüsü ICH10'u da P45 yonga seti ile kullanmaya başlayacak. Intel'in 45nm üretim teknolojisine sahip Wolfdale kod adlı E8500 işlemcisinin P45 yonga seti ile yapılan denemelerinde 3.16GHz'de çalışan işlemci hava soğutma ile 4.2GHz (440FSB) ulaştı ve SuperPI 1M testini 11.063sn'de tamamladı. Muhtemelen daha olgun BIOS'lar ile bu durum daha da geliştirilecektir.

## Wolfdale E8500 P45 Yonga Seti İle Tanıştı ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 24 Ocak 2008; 9:40:37 >

• daha p35 alamadım p45'i beklersek daha çok bekleriz
  • Bu iş P65 te biter demiştim yavaş yavaş o noktaya gidiyor :)
  • Bu P45 çıktığında fiyatları nasıl olacak acaba???P35 ler gibi ilk çıktığında astronomik fiyatlardan satılırs kötü...

P35e göre dişe dokunur farkıda yok extra parasını hakedecek...P.Ex 2,0 ın şu a hiçbir anlamı yok tek kart kullanımında...Güney köprüsü olarak ICH9 yetersizdi sankide ICH10 çok gerekli oldu sanki..Yani piyasadaki P35 fiyatlarına yakın yada benzer olursa alınır..Değilse çok satacağını sanmam..

fx57 fiyatlardan yokmu bir haber??Çipset maliyeti falan..
  • bu yonga daha iyi oc yaptırıyo demek yaşadıkk
  • anakart işide ekran kartı işinden farklı değil artık... en geç 2 ayda bir yeni bi model geliyor
  • Eğer oc. değeri iyiyse x48 ile karşılaştırıp uygunsa düşünülebilir.
  • 440 fsb yapabildiği max değermi? eğer öyleyse pek iç açıcı gözükmedi
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

Eğer oc. değeri iyiyse x48 ile karşılaştırıp uygunsa düşünülebilir.

Aynen katılıyorum 2 yonga seti birbirleri arasında rekabet yaratabilir.
  • ben asıl işlemciyi bekliyorum 8500 nasıl olacak acaba iyi bir o/c potansiyeli olursa ve 300$ a kadar olursa hemen almayı düşünüyorum.umarım çabuk piyasaya girer
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.