Şimdi Ara

## Intel'in 20 Ocak'ta Yaptığı İndirimin Fiyatlara Yansıması ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel'in 20 Ocak'ta Yaptığı İndirimin Fiyatlara Yansıması ##

Bilindiği gibi Intel'in 20 Ocak'ta fiyatlarında indirime gideceğini ve bu indirimden etkilenecek modelleri sizler ile daha önce paylaşmıştık. Yapılan fiyat indirim operasyonun da etkileri kendini göstermeye başladı. 1000'lik alımlarda 84$'lık fiyat etiketi üzerinden 2.2GHz'lik Pentium E2200 modeli listlere girerken bazı mobil işlemcilerin fiyatlarında da indirim gözlemleniyor;

* Pentium E2180 (2.0 GHz): $84 - > $74;
    * Pentium E2160 (1.8 GHz): $74 - > $64.

Ayrıca tek çekirdekli Celeron 440 (2.0 GHz) modelinin fiyatı da hemen üstünde yer alan çift çekirdekli işlemcilerin fiyatlarındaki düşüşe parlel olarak 59$'dan 53$'a geriledi.

* Core 2 Duo U7600 (1.2 GHz): $289 - > $262;
    * Celeron Mobile 550 (2.0 GHz): $134 - > $107;
    * Celeron Mobile 540 (2.0 GHz): $107 - > $86.

Kısa bir süre içerisinde Intel'in yeni fiyatlarının ülkemize yansılamaları da beklenebilir. Şimdi gözler AMD cephesine çevrildi. Özellikle 3 çekirdekli Phenom 8000 serisi ve beraberinde X2 serisine yönelik gelmesi muhtemel fiyat indirimleri heyecanla bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 23 Ocak 2008; 18:24:05 >

• * Pentium E2180 (2.0 GHz): $84 - > $74;
    10 dolarlık indirim fena olmamış. AMD cevap verirmi bakalım..
  • Intelin U serisi varmıydı ? U7600 ne tip bi işlemci. Tek,çift , Dört çekirdekli ? Hangisi ? ben ilk defs duyuyorumda
  • quote:

Orjinalden alıntı: selimdural

Intelin U serisi varmıydı ? U7600 ne tip bi işlemci. Tek,çift , Dört çekirdekli ? Hangisi ? ben ilk defs duyuyorumda

Yanılmıyorsam arkdaşım "Ultra Low Voltage" düşük güç tüketen serisi olması lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Albatros83

quote:

Intelin U serisi varmıydı ? U7600 ne tip bi işlemci. Tek,çift , Dört çekirdekli ? Hangisi ? ben ilk defs duyuyorumda

Yanılmıyorsam arkdaşım "Ultra Low Voltage" düşük güç tüketen serisi olması lazım.

O yüzdenmi 300$ cıkmış ?

Bana sanki o harf Q olacaktı gibi geldi.
  • quote:

12'' ve altı laptop larda kullanılan bir işlemci diye biliyorum

Çok düşük güç tüketimi olması lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: metintekin

quote:

12'' ve altı laptop larda kullanılan bir işlemci diye biliyorum

Çok düşük güç tüketimi olması lazım

Hmmm... Doğrudur. Notebooklar konusunda cahilim malesef.
  • q6600 larda indirim yokmuydu yaw ?
  • İyi iyi düşsün fiyatlar
  • Güzel hayırlı olsun bunlar yeni işlemçilerde yer açmak için olabilir!!!
  • q6600 e indirim istiyoruz intele sesleniyoruz
  • Alt saviyede küçük indirimler olabilir zaman zaman ama E8000 serisinin çıkış fiyatları gayet iyi ve Bir mucize olmazda AMD X3 ler E8000 lerle başabaş gidip daha ucuz olmazsa Nehalem e kadar 8000 lerin fiyatları böyle kalır diye düşünüyorum..

Zaten geçen gün fx57 nin yayınladığı yol haritasına göre 8000 lerde özellikle 8400de bir indirim gözükmüyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: nikseker83

* Pentium E2180 (2.0 GHz): $84 - > $74;
    10 dolarlık indirim fena olmamış. AMD cevap verirmi bakalım..

AMD cevap verirse bu 2. indirimi olur o zamanda bu çeyrekte zarar yapmasın

İntel'inde 2. indirimi fakat eminim zararı olmaz.
  • AMD'nin bu indirimlere Jet hızıyla yanıt verir
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

q6600 larda indirim yokmuydu yaw ?

• quote:

Orjinalden alıntı: Huzur_02

AMD'nin bu indirimlere Jet hızıyla yanıt verir

Vermek de zorunda zaten
  • hp nin fln ürettigi kücük bilgisayarlarda olan islemcidir belki[cep bilgisayarı deil laptop gibi ama daha kücügü bir nevi cizim tabletleri kadar büyüklükte]
  • quote:

Orjinalden alıntı: Albatros83

quote:

asırı derecede haklısın aga

quote:

Orjinalden alıntı: fx57

- Intel Core 2 Duo Ultra Low Voltage U7600 (2MB Cache, 1.20GHz, 533MHz FSB)/b]

buhttp://forum.donanimhaber.com/m_20563031/tm.htm u linkini verdiğim expres haberlerden bi sayfa :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St Batuhan -- 23 Ocak 2008; 20:57:16 >
  • İntel Q6600 saten 299$ 'dan 279$ düştü son 1 ay içinde ve dahada fiyat azalmasi olucaktir.
    quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture
    q6600 larda indirim yokmuydu yaw ?
  • nedense hep indirimden yana bi insan olmuşumdur.
    2160 için 10 dolarlık indirim hiç fena değil.bide anakartlarda indirim olsa tam süper olacak
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.