Şimdi Ara

__###__ Sennheiser EH-150 Hi-Fi stereo kulaklık incelemesi..! ___###___

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
7.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  __###__ Sennheiser EH-150 Hi-Fi stereo kulaklık incelemesi..! ___###___

SENNHEİSER EH-150

Kapalı, dinamik hi-fi stereo Sennheiser eH 150, modern müzik için ideal bir kulaklıktır. Çevreden gelen seslere karşı iyi bir izolasyon sağlar. Sennheiser eH 150, müzikseverlere güçlü bir bas cevabı verir. Mobil ses kaynakları ve ev (mini) hi-fi sistemleriyle rahatlıkla kullanılan bu kulaklık oldukça hafiftir.

- Closed, supra-aural, dinamik hi-fi stereo kulaklık,
    - Güçlü neodymium mıknatıslar,
    - Yüksek ses seviyeleri için hafif diyaframlar,
    - Ultra hafif dizaynı sayesinde rahat kullanım,
    - Esnek kafa bandı,
    - 3 metre uzunluğunda, oldukça iletken OFC bakır kablo,
    - Değiştirilebilir yastıklar.

Teknik Detaylar:
    Nominal empedans: 32 Ohm
    Kablosuz ağırlık: 130 g
    Transducer prensibi: dynamic, closed
    Kulak Kapsülü: supraaural
    Kablo Uzunluğu: 3m
    Frekans Aralığı (headphones): 18.....18000 Hz
    Sound pressure level (SPL): 115 dB(SPL)
    THD, total harmonic distortion: < <0,5 %
    Jak: 3,5/6,3 mm stereo
    -----------------------------------------------------
    "Muzik ruhun gıdasıdır" sozunu heryerde herzman okumusuzdur...evt benim acimdanda gercekten oyle..yanlız bunu sennheiser markasi altinda bir kere daha bastan okudum ve daha iyi anladim..!..dinledigim muziklerde sarkilarda nasil olurda okadar cok duyamadigim detay olurdu tanrim yoksa sagirmiydim?...yok hyr sukur oyle bir sey yoktu ama bu konuda saskinligimi gizleyemedim...simdi size de yaziyorum...yaptigim marka fanatikligi fln degil...piyasada unlu olan markalarida dinledim..evt belki cogu yabanci forumlarda fln turkiyede ses uzerine populer olan markalara pek yer yok(bence adamlar bu işi biliyor)ama biz olaya kendi acimizdan bakalim...creative,sony,panasonic,philips,logitech,microlab vs..bunlarin hepsinin uzerinde az cok dinlemisligim bilgim vardir...ozellikle sony,philips ve creative i uzun yillar kullandim hala da kullaniyorum...tabi ki artisi olanda var eksisi olan da var dogal olarak...ama buralara girersek konu dagilip gider ve cogu markaya haksizlik olur o yuzden simdilik yelpazeyi buraya kadar acalim...!...
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ses olayinda paranız kadar muzik alirsiniz mevzusu da cok dogru...butceye gore dogru secim yapmak da bunun yaninda + getirisi...İsin dogrusu Sennheiser markasini bende gecen seneye kadar duymamistim...(sanırım ulkemizde hala bir melodi sevipte bundan haberi olmayan cok ve bence buyuk bir eksiklik..!)...nette ses muzik vb.. ile ilgili forumlari fln gezerken karsima cikti ve iyiki karsima cikmis..cikmamis yillarin acisini cikariyorum simdi =)...
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Kulakligi alali 1 ya da 1.5 ay kadar oldu...elmasepeti'nden +kdv ile 58,76 YTL gibi bir fiyata satin aldim..sanirim 5 ytl de kargo ucreti aldilar...2 yil metan garantisi altinda....ama ne yazikki kutusunu kaybettim...sanirim garantide kutunun uzerinde yapisikti...=(...Oncelikle kulakligi kulagima taktigimda izolasyona inanamadim...hakikaten cok iyi yapmislar disardan calan muizigi bile bir nevi kesiyordu...iceri gidip salonda kim varsa konusmaya calistim kulaklik kulagimda iken takip bir sey soylemesini istedim arkam donukken,birde takiligi degilken!.. hakikaten bariz bir izolasyon soz konusuydu...en fazla nekadar olabilir ki diyenleri duyar gibiyim ama hayatimda ilk defa boyle izolasyon gorunce soka ugramadim degil..! =)...dusununki bu izolasyonu birde muzik dinlerken...!...bir kere muzik dinlerken karsinizdakini,etraftan gelen sesleri duymayi fln gecin....kulaklik aktif haldeyken o sirada hayatta sadece siz ve kulaginizda calan melodi var....eger bazi anlarinizi sadece siz ve bu kulaklikta calan melodinizle gecirmek istiyorsaniz tercih edin derim.. ...Daha cok hareketli parcalar dinleyen birisiyim...sıkı trance cilardanimdir...o yuzden benim icin onemli olan basslar davullar tizler,vokal vs..bunlarin hepsi kulaklikta ust seviyede...heleki baslari nekadarda kuvvetli oyle...bazi sarkilarda kismak zorunda bile kaliyorum sesi...tabi bunun yaninda iyi bir ses karti ya da mp3 calar da olmasi lazim ki tam olarak performans alabilesiniz...bende imzamda oldugu gibi Creative audigy value 7.1 ses kartı var...birde creative muvo200 mp3 calarim var...tabiki ses karti cok daha iyi ses veriyor....ama mp3 calarda da diger dinledigim markalara gore
    cok daha iyi performans aldim...daha iyi mp3 calarlarla sonuc daha pozitif olur....ben kulakligi pc de kullaniyorum (%90)....oyunlarda da harika duymadigim kilic,ruzgar,silah,tunelde yankilanma,taraftar,ciglik,adım vb.. sesler cok daha net geliyor ve atmosfer fevkaladenin fevki oluyor...artik orda oynayan siz oluyorsunuz icine cekip aliyor mubarek...3 m kablosunun olmasida cok iyi... filmleri koltuguma uzanarak seyretmenin keyfini yasiyorum(koltuk yaklasik 2.80cm uzaklikta..:)...bu benim acimdan cok iyi bir + getiri...!..Asagida kendim cektigim resimleri gorebilirsiniz......Bol melodili gunler diliyorum...

Kafa bandi kafaniza rahat oturmasini sagliyor..!

Ayarlanabilir kulaklik yeri..buda cok pratik dusunulmus..!

Buda jak giris 3,5/6,3 mm stereo...!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mariachi@ -- 23 Ocak 2008; 22:42:11 >

• Eline sağlık güzel inceleme olmuş.Bende kulaklık almayı düşünüyorum ama henüz karar veremedim incelemelere teker teker bakarak karar vercem
  • Tesekkur ederim,bende bayagi arastirmistim...Sonunda iyi bir karar verdigimi biliyorum...Tavsiye ederim e tabi butcede onemli...Bu fiyat kriterlerinde mi kulaklik ariyorsun?...
  • Tebirkler iyi seçim yapmışsın bende 1.5 yıldır kullanıyorum çok memnunum şimdi kulağım alıştı normal geliyor ilk aldığımda daha da hayran kalmıştım.
  • Bende hep boyle hayranlık birakir umarim
  • ^^
  • inceleme güzel eline sağlık.
    HD 202 ile karşılaştıran oldumu? basslar hd 202 den dahamı iyi acaba? sırf daha fazla bass için alabilirim bi tane
  • quote:

Orjinalden alıntı: JeFFreY.JeY

inceleme güzel eline sağlık.
    HD 202 ile karşılaştıran oldumu? basslar hd 202 den dahamı iyi acaba? sırf daha fazla bass için alabilirim bi tane

Eh-150'nin daha az bası olduğunu okudum ikisinin de deneyenlerin yorumu olarak.
  • metan da çalışan kişi hd 202 ile eh-150 nin aynı kulaklık olduğunu sadece yeni ürün sınıf yaratma amaçlı olarak eh serisini çıkardığını söyledi.

hd 202 yada eh150 yerine hd457 yi tavsiye ederim (tabii bulabilirseniz) aldığım zaman ikiside nerdeyse aynı fiyattaydı, sesi çok daha temiz sadece bam güm bas gürültüsü duymuyorsunuz.
  • bende hd 202 alıcaktım şimdi ne yapayım sizce hangisini alayım hd 202 80 ytl ye gelceik ozamn boşuna 20 ytl vermiyeyim veya vereyim 20 ytl ye değer mi nedersinizzzzzzzzzzz?????????????????????????????
  • abi reklamlara takışmış ya tam okuyamadım
  • Bende şöyle evde kullanabileceğim bir kulaklık arıyorum ve bu ürün bayağı ilgimi çekti. Bende MX 560 var acaba tizleri, midleri 560 kadar iyimidir acaba Sennheiser ın başka kulaklığını deneme fırsatınız oldumu. Şu anda da bu tarz kulaklık olarakta zamanında Teknosa dan aldığım Laccess marka arıza bir kulaklık var. Mesela Pc de müzik dinlerken Laccess ile aynı şarkıyı Samsung T10 da MX 560 ile dinleyince sanki uzaya çıkmış gibi oluyorum

birde kulaklık ayarlama seviyesi kaç tane sadece 2 kademe felan değil herhalde ve 4 aylık tecrübelerinizi yazarsananız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderYapici -- 7 Mayıs 2008; 10:41:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yapici
    Bende şöyle evde kullanabileceğim bir kulaklık arıyorum ve bu ürün bayağı ilgimi çekti. Bende MX 560 var acaba tizleri, midleri 560 kadar iyimidir acaba Sennheiser ın başka kulaklığını deneme fırsatınız oldumu. Şu anda da bu tarz kulaklık olarakta zamanında Teknosa dan aldığım Laccess marka arıza bir kulaklık var. Mesela Pc de müzik dinlerken Laccess ile aynı şarkıyı Samsung T10 da MX 560 ile dinleyince sanki uzaya çıkmış gibi oluyorum
    birde kulaklık ayarlama seviyesi kaç tane sadece 2 kademe felan değil herhalde ve 4 aylık tecrübelerinizi yazarsananız sevinirim

arkadasim merhaba..ozel msjini gordum burdan yazayim dedim herkes gorsun.....
    şimdi kulakligi genelde nerede kullanacaksiniz? bu kulaklık secerken en cok dikkat edilmesi gereken konu ve milletimiz bunu goz ardi ediyor..!
    mx 560 i dinleme şansim olmadi ama eminim onun kadar iyi ya da ondan daha iyidir bundan supheniz olmasin...bir kere bir yerde de n95 e takili sennheiser hd bilmem kac kulaklik dinlemistim bundan biraz daha buyuk ve pahaliydi 150 - 200 ytl arasi yani daha ustun bir kulaklikti...yanliz eh-150 parasini sonuna kadar hakeden bir kulaklik yukarda yazdigim gibi...tizler basslar fln harika..(yazdigim gibi dinledigim muzik turu trance bol bass ve tiz yani )..tabi ben bunu pc imde imzamdaki ses kartiyla dinleyerek soyluyorum ki creative muvo 200 mp3 calar da dinleyince pc ile mp3 calar arasinda daglar kadar fark olusuyor pc cok agir basiyor.. senin samsung ornegine benzer...kulaklik ayarlama seviyesi tam tamina 11 tane bu harika bir ozellik kafa bandiyla harika uyum icerisindeler...!..bu urun sana evde yeterde artar bile merak etme...tabi pc icin yazdim bunlari..iyi forumlar...

• quote:

Orjinalden alıntı: _Divine_

quote:

Bende şöyle evde kullanabileceğim bir kulaklık arıyorum ve bu ürün bayağı ilgimi çekti. Bende MX 560 var acaba tizleri, midleri 560 kadar iyimidir acaba Sennheiser ın başka kulaklığını deneme fırsatınız oldumu. Şu anda da bu tarz kulaklık olarakta zamanında Teknosa dan aldığım Laccess marka arıza bir kulaklık var. Mesela Pc de müzik dinlerken Laccess ile aynı şarkıyı Samsung T10 da MX 560 ile dinleyince sanki uzaya çıkmış gibi oluyorum

arkadasim merhaba..ozel msjini gordum burdan yazayim dedim herkes gorsun.....
    şimdi kulakligi genelde nerede kullanacaksiniz? bu kulaklık secerken en cok dikkat edilmesi gereken konu ve milletimiz bunu goz ardi ediyor..!
    mx 560 i dinleme şansim olmadi ama eminim onun kadar iyi ya da ondan daha iyidir bundan supheniz olmasin...bir kere bir yerde de n95 e takili sennheiser hd bilmem kac kulaklik dinlemistim bundan biraz daha buyuk ve pahaliydi 150 - 200 ytl arasi yani daha ustun bir kulaklikti...yanliz eh-150 parasini sonuna kadar hakeden bir kulaklik yukarda yazdigim gibi...tizler basslar fln harika..(yazdigim gibi dinledigim muzik turu trance bol bass ve tiz yani )..tabi ben bunu pc imde imzamdaki ses kartiyla dinleyerek soyluyorum ki creative muvo 200 mp3 calar da dinleyince pc ile mp3 calar arasinda daglar kadar fark olusuyor pc cok agir basiyor.. senin samsung ornegine benzer...kulaklik ayarlama seviyesi tam tamina 11 tane bu harika bir ozellik kafa bandiyla harika uyum icerisindeler...!..bu urun sana evde yeterde artar bile merak etme...tabi pc icin yazdim bunlari..iyi forumlar...

teşekkürler cevap için, ben de bunu evde dinlemek için alacağım oyun,pc de mp3 gibi arada birde Samsung LCD de dvd izlemek için iyi olur(3 mt kablo bakımından)

• rica ederim arkadasim...gonul rahatligiyla alabilirsin...fiyati su ara ne acaba...
  • quote:

rica ederim arkadasim...gonul rahatligiyla alabilirsin...fiyati su ara ne acaba...

HB da 64 YTL
  • quote:

quote:

rica ederim arkadasim...gonul rahatligiyla alabilirsin...fiyati su ara ne acaba...

HB da 64 YTL

arkadasim nedir son durum aldin mi sende?
  • quote:

quote:

quote:

HB da 64 YTL

arkadasim nedir son durum aldin mi sende?

alacağımda şu kredi kartının çıkmasını bekliyorum, zaten HB da sepete ekledim ilk işim o olacak
  • ok
  • siparişi verdim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.