Şimdi Ara

## Asus Radeon HD 3650 TOP Modelini Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Asus Radeon HD 3650 TOP Modelini Duyurdu ##

Tayvan merkezli donanım devi Asus anlaşılan AMD-ATi'nin yeni nesil grafik çözümlerine yönelik sıkı bir çalışma içerisine girmiş gibi gözüküyor. Zira firma özel soğutmalı ve 4adet DVI çıkışına sahip olan Radoen HD 3870 X2 modelinden sonran ATi'nin orta segmentte yer alan 55nm üretim teknolojisine sahip RV635 gpu'sunu kullanan ve DirectX 10.1 desteği ile gelen Radeon HD 3650'nin saat hızları arttırılmış ve özel soğutma ile desteklenmiş Radoen HD 3650 TOP modelini anons etti.

256MB GDDR3 bellek ile gelen ekran kartının saat hızları arttırılarak gpu hızı 725MHz'den 800MHz'e bellek saat hızı ise 1600MHz'den 1800MHz'e çıkarılmış durumda. Arttırılan saat hızları sayesinde kartın 3DMark 2006 performansının 4889 puandan 5382'ye çıktığı ifade ediliyor. Kartın üzerinde soğutma çözümü olaraksa Asus'un yeni nesil grafik kartlarından görmeye alıştığımız Glaciator kod adlı yeni soğutucu yer alıyor. Asus cephesinden gelen bilgilere göre, Glaciator soğutması sayesinde kart standart soğutmaya göre 12 derece daha iyi soğutabilirken gürültü oranının ise 25dB civarında olduğu ifade ediliyor.

Asus'un Radeon HD 3650 TOP modeli ile ilgili olarak henüz fiyat ve piyasaya çıkış bilgisi yer almıyor. Bu arada merak edenler forumlarımızda arama yaparak Radeon HD 3400 ve 3600 serisinin detayları hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirler. Ayrıca gün içerisinde HD 3400 ve 3600 serisi ile ilgili olarak detaylı bir yazıyı sizlere sunacağız.

• Fiyatina göre alicisi olucaktir.
  •  ## Asus Radeon HD 3650 TOP Modelini Duyurdu ##

Paylaşım İçin Saol..
  • Galiba 128 bit olacak 8600 gt ye anca kafa tutar. Satması için fiyatın çok uygun olması gerekir.
  • Soğutma performansı stok soğutmaya göre iyi olsa malesef Asus un yeni soğutma çözümü sesli çalışıyor.
  • asusu sevıyorum ya donanımları olsun gorunuslerı olsun her zaman kendıne aıt bırseyler eklıyorlar. gerci o eklemeler fıyatlara yansıyor ama olsun gulu sevenlerdenız napalım
  • Yaw arkadaşın birisi "haber için teşekkürler" yazıyordu göremedim onu nerde bilen varmı? Onsuz olmayacak. Tamda ona çok ısınmıştım.
  • haber için teşekkürler hehhehe
  • oooo bu bu kartlar piyasaya neler getirecek!!!
  • 8600e kafa tutacağına inanmıyorum anca 2600 ile 8600 arasında olur
  • Diğer firmaların 512 MB çözümlerinin yanında biraz sönük kalıyor.(Heleki fiyatının da diğer kartlara göre biraz daha yüksek olacağını düşünürsek )

Ayrıca bazı firmalar hem 512 MB bellek koyuyur; hemde hızaştırma uyguluyor. Asus'da bana göre, bu karta 512 MB bellek koyup hızlarını bu şekilde ayarlasaydı çok daha mantıklı bir iş yapmış olurdu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: citafettin

8600e kafa tutacağına inanmıyorum anca 2600 ile 8600 arasında olur

Eğer 3dmark 2006'da 5382 puan alıyorsa 2600 Xt ile 8600 Gt'yi geçiyordur.
  • ASUS TOP serisi her zaman kaliteli oluyor. Ben hala 6600GT TOP kullanıyorum, gayette memnunum, maşallah Yeni modeller çıksında eski dostuma güle güle diyim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.