Şimdi Ara

## Matsushita ve Renesas Ortakılığı 32nm Üretim Teknolojisine Hazırlanıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Matsushita ve Renesas Ortakılığı 32nm Üretim Teknolojisine Hazırlanıyor ##

Yakında zaten kendi markası olan Panasonic ismini ana firma ismi olarak belirleyerek kurucusu bay Matsushita'nın ismini belirlenen yeni firma stratejileri çerçevesinde bırakacak olan Japonya merkezli yüksek teknoloji firması Matsushita Elektrik ile işbirliği içerisinde olduğu Renesas Teknoloji firmasından önemli bir hamle daha geliyor. 45nm üretim teknolojisine geçiş konusunda önemli başarı elde eden iki firma 32nm üretim teknolojisine geçiş konusunda çalışmalarını aralıksız olarak devm ettiriyorlar. Gelen bilgilere göre 32nm tekniği ile üretim yapmaya da hazırlana iki firmanın bu konuda henüz gün yüzüne çıkan yol haritaları olmasa bile bazı kaynaklara göre ortaklığın 32nm ile üretim için bu yılın sonuna doğru atılım da bulunabileceğini de iddia etmiyor değil. Bilindiği gibi Intel ve AMD-IBM ortaklığı da 32nm üretim teknolojisi üzerine çalışmalar yürütüyorlar. AMD cephesinden henüz açılnan bir takvim olmasa bile Intel 2010 yılı ile birlikte 32nm üretim sürecine geçişi hedefliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 23 Ocak 2008; 11:36:16 >

• yeni sistem toplayacak arkadaşlara duyurulur 32nm yi bekleyin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mustafa*

yeni sistem toplayacak arkadaşlara duyurulur 32nm yi bekleyin..

beklesemmı napsap ondan sonrada 21nm beklerızs ondan sonrada 10nm ondan sonrada -5 nm bekleriz bi bakmısızz tabutun içindeyiz
  • super ya nm ler surekli kuculuyor bakalim
  • tamam bu aralar sistem toplamak için ideal bir ortam diyoruz onu bekle bunu bekle ffffffff almıcam sistem falan
  • quote:

Orjinalden alıntı: tımestop

quote:

beklesemmı napsap ondan sonrada 21nm beklerızs ondan sonrada 10nm ondan sonrada -5 nm bekleriz bi bakmısızz tabutun içindeyiz

• 32nm beklenen erken gelir inşallah. Hadi hayırlısı...
  • nm'den sonrası nedir.?
  • mili mikro nano piko
  • 2010'da 32nm. çıkarsa 2020'de 1nm olunca sistem toplarız artık.
  • 32nm çok iyi bu hızla giderse enerji - güç ve performans anlamında iyileşmeler süper olur!!!!
  • yaw sallayın gitsin gemiyle gelsin bize ne 3 yil kim yaşar kim kalır
  • Arkadaşlar abartmayın yav. bu sistem toplamak için bekleyin diye tavsiyede bulunan arkadaşlara bi şey sorucam. acaba 32nm çıktığında teknoloji duracak ve işlemci üreticileri "hadi bakalım bunu 1 - 2 sene kullanın , sonra biz yenisini çıkarırız" mı diyecekler? sürekli yeni teknolojiyi beklerseniz değil bilgisayar toplamak ; hesap makinası bile alamazsınız. alın keyfini çıkartın bilgisayarınızın.
  • quote:

Gerçekten beklenebilir bi gelişme yeni pc toplamak için beklemek lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozzysss

Arkadaşlar abartmayın yav. bu sistem toplamak için bekleyin diye tavsiyede bulunan arkadaşlara bi şey sorucam. acaba 32nm çıktığında teknoloji duracak ve işlemci üreticileri "hadi bakalım bunu 1 - 2 sene kullanın , sonra biz yenisini çıkarırız" mı diyecekler? sürekli yeni teknolojiyi beklerseniz değil bilgisayar toplamak ; hesap makinası bile alamazsınız. alın keyfini çıkartın bilgisayarınızın.

Arkadaşım espiri mahiyetinde söyledim ama mesajlara bakılacak olursa bir tek sen anlayamamışsın bende bahsettiğin konuya atıfta bulunmak istedim
  • bu iş 0 nm ye kadar gider
  • bence de bu işin sonu tabutta biter
  • quote:

Orjinalden alıntı: tımestop

quote:

dogrusun teknolojinin hızı hiç kesilmiyo nasıl olsa bu gün yeni olan yarın eski oluyo
    en iyisi ne varsa onu almak yenisini beklememek zaten oda eskiyecek
  • biyoloji dersinde hücreyi islerken nanometre ile ilgili bi oaly yasamıstık bunun üzerine hoca mikrometre mikron nanometre angström sırasıyla arastırma ödevi verdi buna baglı olarak herhalde bundan sonrasında artık angström yada nasıl yazılıyorsa :D bi boyut var
  • Beklemenin bir mantıgı vardır tamamen sacma gibi gosteren mesajlar var forumda ,
    Ornegin LCD'ler berbattı 2ms'e kadar geldi dayandı görus acıları duzeldi simdi mutlu mesut kullanıyoruz 2 senedir 1 adım ileri gittigi de yok
    Yani beklemeden kasıt ilk cıkan urune atlamamaktır ve gayet mantıklıdır
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.