Şimdi Ara

## PowerColor HD 3650 ve 3450 Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## PowerColor HD 3650 ve 3450 Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu ##

Kullanıcıların büyük bir kısmının ilgi odağı haline gelençift RV670 gpu'suna sahip Radeon HD 3870 X2 modeli ile birlikte AMD-ATi yine 55nm üretim teknolojisine sahip giriş ve orta segmentte konumlandırılacak yeni ekran kartlarını da pazara sunmaya hazırlanıyor. Açıkçası AMD-ATi'nin yeni hazırladığı HD 3450 ve 3650 serisi ekran kartı aileleri piyasada an itibariyle satılmakta olan Radeon HD 2400 ve 2600 serisi ekran kartlarının güncellenmiş bir versiyonunda çok başka birşey değiller. Detaylarını daha önce sizler ile paylamaya başladığımız yeni ekran kartları ile ilgili olarak hazırladığı ürünlerin ilk duyurusunu yapan firmalardan biri de PowerColor oldu. 55nm üretim teknolojisi ile üretilen ve DirectX 10.1 desteği sunan RV620 ve RV635 gpu'ları üzerine kurgulanan Radeon HD 3450 ve 3650 serisi ekran kartlarının PowerColor tarafından hazırlanan varyasyonlarının detaylarına biraz daha yakından bakalım.

Teknik özelliklere geçmeden önce PowerColor'ın HD 3450 ve 3650 serisine yönelik sıkı bir çalışma yaptığını söyleyebilmek mümkün. Zira firma aynı anda hem özelleştirilmiş soğutmaya ve arttırılmış saat hızlarına sahip modellerini hemde pasif soğutma ile desteklenmiş HTPC odaklı modellerini eş zamanlı olarak duyurdu. Üstelik firma kutu içeriğine de ciddi ağırlık vermiş gibi gözüküyor. PowerColor'ın üstünde durduğu en önemli uygulamalardan biri olarak kart ile birlikte gelen ve video düzenlemede kullanılan iClone2 SE yazılımı gösterilebilir. Şimdi isterseniz PowerColor'ın yeni modellerine ve ilgili özelliklerine birlikte bakalım;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 23 Ocak 2008; 8:57:28 >

• powercolor hızlı çalışıyor
  • powercolor bana genelde soğutucuları bakımından hiç çekici gelmiyor
  • giriş seviyesi için ideal kartlar
  • Hızlı ama dahili soğutma pek verimli görünmüyor.
  • 64 bit ve 128 bit dd2 kartları üretmesinin amacına anlam verilemez
  • Fiyat 100 usd civarı olursa iş yapar.
  • haber için tesekurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkercom

Fiyat 100 usd civarı olursa iş yapar.

Muhtemelen arkadaşım belirttiğin fiyata çok yakın olacaktır.
  • Zaten bu kartların 90 ila 110 $ civarlarında satılacakları duyuruldu, ne kadar çok ucuzlarsa o kadar iyi, gerçek iş yapacak olan kartlar bunlar, büyük kısım bu kartlara hücum edecek.
  • Bunlar biraz dandik gibi geldi bana.. Ama iş makinaları için bire bir..
  • 3450 mantık olarak 65 -80 usd aralığında olur. 3650 ise 90 125 usd arası olur. Asus ve sapphire en pahalısını ve sağlamını yapar.

Gol olur :)
  • Umarım Sapphire'ın kartları sağlam olur

Ayrıca en üstteki kartı beğendim. Powercolor 800 Mhz VPU hızıyla gönderdiğine göre; bu kartların overclock potansiyeli iyi olacak gibi geliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: buraoca2

Umarım Sapphire'ın kartları sağlam olur

Ayrıca en üstteki kartı beğendim. Powercolor 800 Mhz VPU hızıyla gönderdiğine göre; bu kartların overclock potansiyeli iyi olacak gibi geliyor

en üsteki kart 256 bit olsa orta segmentte tutulurdu baya
  • giriş seviyesi için gerçekten ideal kartlar powercolor cephesi bayağı hızlı çalışıyor gibi görünüyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.