Şimdi Ara

optik bağlantı yardım!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar imzamdaki pcmcia ses kartı ile z-5500 sistemimi birbirine bağladım...
    ama ses alamıyorum...
    sistemin ekranında
    Input: Optical
    No Digital data diyor.

herhangi bir bilgisi olan var mı?
    kabloyu bugün aldım, sistemin optik çıkışı da ilk defa bugün açıldı... donanımda arıza olabilir mi?
    vista kullanıyorum...
    creative kontrol panelide sürekli 2/2.1 gösteriyor. 5.1 vs. gibi secenekleri bulamadım...
    çıldırıcam...
    lütfen yardım

• z5500 e soktuğunuz optik kablo ucunda kırmızı ışık var mı ?
    bu ışık iletimin birinci şartı, ışık olmadan iletim olmaz.
    Gerekerise driverlerini kaldırıp yeniden kurunuz.
  • Aynı sorunu bende yaşadım dostum, aynı sistem bende de var sadece laptop farklı

kaleminabi arkadaşımızın dediği gibi driverları temizle ekle kaldırdan, daha sonra laptop'ı kapa, ses kartını yerleştir ve laptop'ı aç, cd'yi yerleştir ve yönlendirmeleri izleyerek driverları kur, hiçbirşeyi atlama tamamlandıktan sonra tekrar restart çek makineye tabi bunları yaparken ses kartına hiçbir kabloyu bağlama, analog dock dahil. Açıldıktan sonra zaten ses kartından kırmızı ışık çıktığını göreceksin. Ses kartını çıkarıp takarken laptop'u kapamayı unutma her defasında.

Daha sonra optic kablonu tak ses kartına, decoderden input: optic seçili olsun ve film izleyeceksen koy player'ına bakalım oldu mu?

Edit: Bu arada az kalsın unutuyordum, bunları bana öğreten BasicAs arkadaşıma sonsuz teşekkürler ediyorum. Eeee ne demişler el elden üstündür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undying1979 -- 21 Ocak 2008; 23:29:46 >

• ışık var...
    şu sıralar windows click sesi hariç her tür müziği dinleyebiliyorum..
    bir de creative control panelinde 2.1 görmeye dewam ediyorum sistemi...
    enteresan olan şu, click sesi çıkaran butona 2-3 defa basarsam anlıyo ses vereceğini alet..
    :d
    quote:

Orjinalden alıntı: keleminabi

z5500 e soktuğunuz optik kablo ucunda kırmızı ışık var mı ?
    bu ışık iletimin birinci şartı, ışık olmadan iletim olmaz.
    Gerekerise driverlerini kaldırıp yeniden kurunuz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.