- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Hangi Saç Kesme Makinesi?
888 Cevap169224 Görüntüleme19 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

536 Mesaj
21 Ocak 2008; 17:45:13 

Benim çocuğun saçlarını kesmek için bir saç kesme makinesi almayı düşünüyorum.
Ama bu konuda hiçbir bilgim yok.

Hangisini almalıyım, nasıl kesmeliyim?

Yardımlarınız için teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fb100.Yil -- 21 Ocak 2008; 17:46:46 >

Atam izindeyiz, biz de Fenerbahçeliyiz!..

160 Mesaj
21 Ocak 2008; 17:54:00 

berberlerde kullanılan Moser

60 ytl idi en son metroda gordugumde

bende kullanıyorum gayet başırılı

12221 Mesaj
21 Ocak 2008; 20:26:52 

http://www.hepsiburada....7&productid=sgrowtn5020

Yukarıdaki ürünün birkaç ay evvel aldım.Çok memnunum.Şarjı iyi gidiyor.Almamdaki en büyük etken seramik kaplama bıçaklı olması ve yağlama ile bakım gerektirmemesiydi.Birsürü başlığı ile geliyor.Tek eksiği standı yok,yani stand olsa banyoya koysak derli toplu dursa iyi olurdu.Ama tasarımı da çok şık.

284 Mesaj
22 Ocak 2008; 22:16:23 

braunu tavsiye ederim.bir yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum

5567 Mesaj
24 Ocak 2008; 7:40:31 

Selam bende çocuk için almıştım Fakat kendimde çok rahat kullanıyorum. inanın berbere verılen para yazık :) ben 50 liraya aldım Moser marka. Gittigidiyordan satan birini buldum ve adına havale ettım. Satan kişinin Linki burada.Tıkla. Yardımcı olabıldıysem ne mutlu.

3153 Mesaj
24 Ocak 2008; 10:16:34 

İstanbul'daysanız,Tahtakale'de Zaza Han vardır.O han bütünüyle berber ve kuaför malzemesi satar.En uygun fiyatlar da,bütün çeşitler de oradadır.

411 Mesaj
24 Ocak 2008; 10:18:27 

Bende geçen gün Scarlett marka bir makine aldım tansaştan 10 liraya , bir kere kullandım iyi kesti, zaten ilk traşta kendini amorti etti, bundan sonrası yanıma kar

249 Mesaj
24 Ocak 2008; 11:40:07 

bende philips şarjlı modeli var,
model numarasını malesef hatırlamıyorum, aklıma gelirse evdeyken bakar yazarım,
gayet memnunum iki seneyi aşkın süredir de kullanıyorum.

bunun iyi tarafı ucunda çıkarılabilen ve 8-9 kademeye ayarlanabilen plastik bi başlığın olması, tek bir başlık var sök tak çıkar öbürünü tak ile uğraşmıyorsun. öğrenciyken ben de moser kullandım, onun bıçaklarının bir ayar vidası var öğrenene kadar aletten soğuyabilirsiniz,
şimdiki kaç senedir kullandığımda olmadığına göre gerek de yokmuş ayar kayar uğraşmaya diyorum.

M.iyigün...
...........

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

536 Mesaj
25 Ocak 2008; 18:07:31 

peki saçı nasıl kesmeliyiz?
yani bunun teknigi nedir?

ilk denememin sonu berber dükkanıyla sonuçlanmasın.

Atam izindeyiz, biz de Fenerbahçeliyiz!..

798 Mesaj
25 Ocak 2008; 23:03:45 

quote:

Orjinalden alıntı: Fb100.Yil

peki saçı nasıl kesmeliyiz?
yani bunun teknigi nedir?

ilk denememin sonu berber dükkanıyla sonuçlanmasın.

Çocuk dediğin kaç yaşında? Yapılacak iş 3 numara başlığı takıp tepeden aşağı doğru güzel bir şekilde kaydırmaktır.

92 Beyaz Spring

404 Mesaj
26 Ocak 2008; 0:36:28 

Moser

182 Mesaj
30 Ocak 2008; 23:57:39 

quote:

Orjinalden alıntı: iyigun

bende philips şarjlı modeli var,
model numarasını malesef hatırlamıyorum, aklıma gelirse evdeyken bakar yazarım,
gayet memnunum iki seneyi aşkın süredir de kullanıyorum.

bunun iyi tarafı ucunda çıkarılabilen ve 8-9 kademeye ayarlanabilen plastik bi başlığın olması, tek bir başlık var sök tak çıkar öbürünü tak ile uğraşmıyorsun. öğrenciyken ben de moser kullandım, onun bıçaklarının bir ayar vidası var öğrenene kadar aletten soğuyabilirsiniz,
şimdiki kaç senedir kullandığımda olmadığına göre gerek de yokmuş ayar kayar uğraşmaya diyorum.

bende makine ariyodum bugun alabildim, moser alacaktim fakat sonra bunu gordum okadar agir biseyi almak istemedim. ilk denemeden gayet memnun kaldim. sanirim arkadasin bahsettigi makinayla ayni linki veriyorum bi bak istersen daha almadiysan
http://www.teknosa.com....egory=_TRAS_MAKINESI937

kulak tuylerini almak icinde ayrica bi aparati var. cok rahat sokulup takiliyo ve temizlemesi oldukca kolay. sarji 35-40 dk gidiyomus ama daha okadar uzun kullanmadim ben sadece sallarimi duzeltiyorum oda toplasan 3 dk yı bulmuyor. bicaklari yaglama gibi bi derdi yok. daha once kullandigim makinalar tuyleri cekiyodu bunda oyle bi sorun olmadi standiyla fln geliyor. oyuncak gibi duruyo ama gayet guzel kesiyo. favorileri keserken biraz saçlara girdim hic zorlanmadan gayet guzel aldi. arkadasinda bahsettigi gibi uzerinde bi tarak takıyosun onun uzerindeki ayardan 1-9 arasi numaralarla uzunlugu ayarliyosun. hicbir baslik yokken 0.5mm uzunlugunda kesiyo.

kullanma kılavuzunda bide oneride bulunmuslar ilk defa sac kesecekseniz en buyuk numaralı tarak takili olsun diyo belki isinize yarar. cumleler biraz baglantisiz oldu, aklima gelenleri yazdim. faydasi olmustur umarim

368 Mesaj
10 Kasım 2008; 22:16:27 

arkadaşlar bende almayı düşünüyorum yeni modeller varmı hangisiini almak lazım kaliteli olması lazım ki sürekli kullanalım.

6851 Mesaj
11 Kasım 2008; 9:28:00 

Mose vs , iyidir kalitelidir ama daha kullanımı ve bakımı komplike berber işi makinalardır. Bizlere daha kullanıcı dostu, yağlama gerektirmeyen amatör ev işi makinalar gerekmektedir. Bu tarz makina önerileriniz varsa bekleriz.

624 Mesaj
11 Kasım 2008; 20:00:10 

Panasonic in ER508 modeli var. Moser, Braun ve Philipsin modellerinden de kullanmış birisi olarak şunu söyleyebilirim ki amatör olarak evde kullanmak için bulabileceğiniz en iyi seçim Panasonic tir.
Bıçak kalitesi ile benzerlerinden birkaç gömlek üstün diyebilirim. Bütçeniz elveriyorsa bunun hemen üstünde bulunan ER146 / modeline de bakabilirsiniz ve değişik fiyat basamaklarında yukarı doğru bütçenize göre çok farklı ürünler de bulabilirsiniz. Hangisini alırsanız alın kullanırken zevk alırsınız.

http://www.hepsiburada....6727&sp=brand=panasonic

3920 Mesaj
12 Kasım 2008; 11:56:41 

bütün berberler moser kullanır. demek ki moser almak lazım.

saçınız kesilirken başınızda hissettiğiniz basıncı düşünün, neredeyse tüm berberlerdeki moserle, yok gibidir. başka makinalarda da bunu arayın bence. mesela berber saçı kesip makinayı ters çevirir çevirmez kesilen saçlar cumburlop... düşer aşağı, ama makina iyi değilse hepsi kalır orada. danışmak lazım berberlere zira çok çeşidi var, 60 liradan 250 liraya kadar. berberler de müşteri kaybederiz diye biraz soğuk bakıyor gibi gliyor bana da..

tüm ford araçlar bakım-servis rehberi: http://forum.donanimhaber.com/m_24210525/tm.htm

Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.
Siyu Kabilesi

olur da 75 yıl yaşayabilirsek şu fani dünyada, sağlık için çok önemli olan uykuya günlük 8 saatten 25 yıl harcarken, iş için, yani çalışmak için, yani PARA için 10-12 saatten yaklaşık 34,5 yılımız gidiyor.. ömrümüzü bu şekilde tüketmeli miyiz? elbette çalışmalıyız ama biz bunun için mi yaşıyoruz?

6851 Mesaj
12 Kasım 2008; 12:11:01 

Mose'un kalitesi ortada ama ayar yapılmasi gerekmesi, yağlanma ihtiyacı vs beni bu cihazdan sogutuyor. Bize daha çok seramik kaplama bıçalıklı yağlanma gerektirmeyen cihaz lazım gelir.

11492 Mesaj
12 Kasım 2008; 12:49:19 

Ben Moser siparişi verdim hepsiburada'ya. Bugün veya yarın gelir. Mach arkadaşımız özelden de panasonic al demişti ama son anda moser'e döndüm. Kusura bakmasın artık kendisi.

Gelince izlenimlerimi yazarım.

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

3920 Mesaj
12 Kasım 2008; 14:22:04 

quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Ben Moser siparişi verdim hepsiburada'ya. Bugün veya yarın gelir. Mach arkadaşımız özelden de panasonic al demişti ama son anda moser'e döndüm. Kusura bakmasın artık kendisi.

Gelince izlenimlerimi yazarım.

çok iyi olur ben de merak ediyorum. evdeki babyliss eskidi, paslandı hatta, uğraştırıyor artık.

bu arada hangi modeldi sipariş ettiğin?

tüm ford araçlar bakım-servis rehberi: http://forum.donanimhaber.com/m_24210525/tm.htm

Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.
Siyu Kabilesi

olur da 75 yıl yaşayabilirsek şu fani dünyada, sağlık için çok önemli olan uykuya günlük 8 saatten 25 yıl harcarken, iş için, yani çalışmak için, yani PARA için 10-12 saatten yaklaşık 34,5 yılımız gidiyor.. ömrümüzü bu şekilde tüketmeli miyiz? elbette çalışmalıyız ama biz bunun için mi yaşıyoruz?

11492 Mesaj
12 Kasım 2008; 14:32:39 

http://www.hepsiburada....27&productid=sgares1400 linki bu. Yalnız sipariş verdikten sonra Metro markette 65 ytl. olduğunu gördüm. BiRAZ kazıklandım yani...

Bende uzun süredir belkide 15 senedir moser'e benzeyen ama markası farklı sanırım taklit bir makine kullanıyordum. Uzun süre boşta durdu gerçi. Bir senedir faal olarak kullanıyordum. Yağlama hiç yapmadım. Aklıma bile gelmedi doğrusu. Geçen gün sorun çıkardı. Yeniden arayışa girdim. Taklit olmasına rağmen memnuniyetim nedeniyle elim yine moser'e gitti.

Bakalım bu nasıl çıkacak?

Birde ekleme yapayım...

Tabi benim izlenimlerim ne kadar doğru sonuç verir bilmiyorum. Çünkü başka bir cihaz kullanmadım. Karşılaştırmalı olsa daha iyi olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 12 Kasım 2008; 14:35:17 >

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

3920 Mesaj
12 Kasım 2008; 17:20:16 

kullanırken anlaşılabilir biraz. yukarıda da yazdığım gibi tereyağına bıçak sürer gibi kolayca kesmesi lazım. tarağı çabuk temizlenir, gürültüsü az olur, motoru güçlü araba gibi takılmadan gider yani..

Siyu Kabilesi

11492 Mesaj
12 Kasım 2008; 17:45:31 

quote:

Orjinalden alıntı: dragotreis

kullanırken anlaşılabilir biraz. yukarıda da yazdığım gibi tereyağına bıçak sürer gibi kolayca kesmesi lazım. tarağı çabuk temizlenir, gürültüsü az olur, motoru güçlü araba gibi takılmadan gider yani..

Dostum,

Makine az önce geldi. Akşam denemeye çalışacam. Durumu bildiririm. İnşallah dediğin gibi olur...

690 Mesaj
12 Kasım 2008; 18:16:06 

Moser kesinlikle, evde var bir seneden beri bana mısın demedi,

tabi yağlamayı unutmamak lazım.

0

11492 Mesaj
12 Kasım 2008; 19:30:24 

Kullanım kılavuzuna bakmadım henüz. Belki onda yazıyordur ama aklıma takıldı...Bu yağı direkt bıçakların üstüne mi döküyoruz? Öyle ise saçlarımız da makine yağı olmasın sonra?

Gerçi pek saç kalmadı ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 12 Kasım 2008; 19:31:20 >

2 Mesaj
12 Kasım 2008; 21:52:24 

Arkadaşlar böyle bir konuyu bulunca size kendi tecrübelerimi aktarayım istedim.
Ben makine mühendisiyim. Kendim son 4 senedir hijyenik sebeplerden ötürü kuaföre gitmeme kararı aldım. Zaten saçlarımı da sürekli olarak kısa ve düz kestiğim için bu konuda senelerdir hem önemli ölçüde tasarruf etmiş oldum hem de istediğim zaman kendi evimde saç kesmenin rahatlığını yaşıyorum. Gerçekten de saç kesme makineleri konusunda şu anda evde minik bir kolleksiyonum oluştu. Teknik özellikleri farklı farklı ve değişik üreticilerin ürettiği 10 a yakın makine aldım. Sırasıyla arıza yaptıkları için mi ? Hayır. Tamamen zevk ve hobi için. Değişik markalar konusunda ki tecrüberime gelince; Braundan kullandığım ürünler EP50 ve EP100. Bu makilerin performansı hafif işler ve saç, sakal düzeltmek için fena değil. Aynı şekilde Philipsin HQC282 modeli var. Philips e açıkçası pek alışamadım. Kalite açısından pek tatminkar bulamadım. Amatör makinelerden sonra bir gün tesadüfen Moser ile tanıştım. Braun ve Philips ten farklı olduğunu anladım. Moser, Amerikan Wahl grubuna bağlı bir Alman üreticinin ürünleriydi. 2 sene önce aldığım bir modeli hala şu anda zaman zaman kullanmaktayım. Benim aldığım model Alman üretiydi 1871 ve kalitesi fena değildi. Sonra 1400 modelini aldım, ancak bu model çok kaba ve hantal kalıyordu, birgün yanlışlıkla düşürdüm ve ağır bir cihaz olduğu için anında dağılıp parçalandı. Ancak, Zaza handa bu işi yapan bir tanıdığımdan öğrendiğime göre artık Moserde kaliteyi bir nebze düşürmüş. Geçen sene yeni bir makine almak için gittiğimde bana Moserden daha kaliteli olduğunu söylediği bir makine tavsiye etti. Panasonic marka idi. Bu markaya çok güvendiğim için bende tereddüt etmeden aldım. ER147 modelini aldım. Gayet memnun kaldım. Panasonic, Japon Mahsushita Electric tarafından üretilen bir ürün. 1 seneden fazla kullanıyorum, hem kesim performansı hem tasarımı, hem sağlamlık olarak çok başarılı. Sonradan öğrendiğime göre aynı ürünün çelik bıçaklı ER146 modelide satılıyormuş. 1 Ay kadar önce yine Panasonic aldığım yere gittim bu sefer tavsiye istediğim de kafam biraz karıştı, çünkü teknoloji olarak çok ileri yeni ürünler gördüm Panasonicten. Fiyatları da önceki aldığım modelin biraz üzerindeydi tam profesyonel olduğu için. ER1610 modelini inceledim ve hayran oldum. Lineer motor denen ve sert saçta takılma yapmayan 10000 devir güç üreten bir teknoloji makineye yerleştirilmiş ve kesim esnasında bıçağa giren saç kıllarının sağa sola savrulmasını öneleyen patentli bir bıçak sistemi yapmışlar. X-taper adı verilen. Ben bu modelin lineer motorlu olmayanından aldım. ER1510, çok şık bir makine. Yanında değişik tarakları var ve ER1610 ile aynı bıçak sistemine sahip. Ayrıca kadran üzerinden istediğim uzunluğa getirerek çok rahat ayar yapabiliyorum. Makine ile saç keserken gerçekten hiç zorlanmıyorum, bilakis zevk veriyor. Buradan herkese Panasonic ürünlerini hiç tereddütsüz tavsiye ederim. Bir kere alın, tam alın. Herkese iyi tıraşlar.

0

0

0

Ekteki dosya (3)

3920 Mesaj
13 Kasım 2008; 18:31:27 

quote:

Kullanım kılavuzuna bakmadım henüz. Belki onda yazıyordur ama aklıma takıldı...Bu yağı direkt bıçakların üstüne mi döküyoruz? Öyle ise saçlarımız da makine yağı olmasın sonra?

Gerçi pek saç kalmadı ama...

sürtünen yerlere dökmek lazım. mesela kulanmadan 3 gün önce falan dökülüp kullanılabilir. zamanla pasalanıyorda... nasılsa saçlar yıkanacak kestikten sonra...

değiş.: yaw iyi hoşmuş bu ER-1610 da 387 ytl h.b de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragotreis -- 13 Kasım 2008; 18:32:25 >

Siyu Kabilesi

11492 Mesaj
14 Kasım 2008; 1:16:23 

Evet arkadaşlar,

Moser'i bu akşam denedim. Saçlarımı kısalttım. Fazla yoruma gerek yok aslında. Önceden kullandığımda Moser benzeri bir ürün olduğu için ona göre hiç bir yenilik veya değişiklik bulmadım. Ne öyle süper birşey ne de kötü bir ürün. İşini yapıyor. Ekstra bir özelliği yok. Kılların etrafa dağılması, temizleme zorluğu vs. var. Biraz ağır. Kesim işlemini akıcı bir şekilde yapıyor. Kullanılan malzeme, ağırlık, duruş sanki yıllarca kullanılacak bir ürünmüş gibi duruyor. Umarım öyle olur.

Kutudan çıkanlar:
-Makine
-Yağ
-Temizleme fırçası
-Bıçak Koruma plastiği
-Daha uzun kesim için Kademe plastiği

Not: dragotreis, Dostum...Bilgi için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 14 Kasım 2008; 1:20:23 >

6851 Mesaj
14 Kasım 2008; 8:41:11 

moser bence ev işi bir cihaz değil. candogan'in onderdigi aşağıdkai makina ev kunnaılcıları icin daha elverişli ve seramik bşalık sayesinde yağlanma derdi yok.

http://www.hepsiburada....7&productid=sgrowtn5020

624 Mesaj
14 Kasım 2008; 11:05:26 

Arkadaşlar bu konudaki bir ticari aldatmacayı sizlerle paylaşmak istiyorum;

Piyasada son zamanlarda "self-sharpening" (kendi kendini bileyleyen) bıçak sistemine sahip olduğu öne sürülen cihazlar var. Lütfen şunu bilin ki bu fiziksel olarak mümkün değil; üstüste gelen ve sürekli sürtünme halindeki iki cisim birbirini zamanla biraz aşındırır, ancak kesim işini gerçekleştiren ise, bıçakların birbiriyle temas halindeki geniş yüzeyleri değil uç kısmıdır. dolayyısyla bıçakların bu iç kısımları bu süreçten pek nasibini alamazlar. Kaldı ki, aşınma bileyleme değildir. Aynı şekilde bıçak malzemesinin seramik olması bu süreci değiştirmez.
Kullanılan malzeme sadece mukavemet açısından bıçağın ömrünü belirler.

Sadece bu konuya dikkatinizi çekmek istedim.

3920 Mesaj
14 Kasım 2008; 15:04:17 

quote:

Evet arkadaşlar,

Moser'i bu akşam denedim. Saçlarımı kısalttım. Fazla yoruma gerek yok aslında. Önceden kullandığımda Moser benzeri bir ürün olduğu için ona göre hiç bir yenilik veya değişiklik bulmadım. Ne öyle süper birşey ne de kötü bir ürün. İşini yapıyor. Ekstra bir özelliği yok. Kılların etrafa dağılması, temizleme zorluğu vs. var. Biraz ağır. Kesim işlemini akıcı bir şekilde yapıyor. Kullanılan malzeme, ağırlık, duruş sanki yıllarca kullanılacak bir ürünmüş gibi duruyor. Umarım öyle olur.

Not: dragotreis, Dostum...Bilgi için teşekkür ederim.

estağfurullah, bir şey de yapmadım aslında, sürekli makina kullandığımdan sıkıntıları ve berberdeki moser rahatlığını kıyaslayaark fikirlerimi yazdım. sen de moser kullanıp bizi aydınlattın sen de sağol

1-2-3-5 numara plastik uçları falan yok mu ? temizleme zorluğu kullanırken mi kullandıktan sonra mı? bir de hayırlı olsun... (değş...)

quote:

moser bence ev işi bir cihaz değil. candogan'in onderdigi aşağıdkai makina ev kunnaılcıları icin daha elverişli ve seramik bşalık sayesinde yağlanma derdi yok.

ev işi makinalar da biraz zor kullanılıyor sanki...sürekli yazıyorum ama berberlerdeki moserler çok rahat kesiyor. bir de moserin de çok çeşidi var. belki uygun olanı kullanılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragotreis -- 14 Kasım 2008; 15:07:20 >

Siyu Kabilesi

1480 Mesaj
14 Kasım 2008; 20:51:02 

Panasonic lineer motor 10.000 devir iyidir, hoştur, kalitelidir bi şey demiyorum ama bana göre çok pahalı cihaz. Benim aradığım fiyat/performans ürünüdür. Fiyat/performans kralı Moser'dir. Ben hepsiburada'dan felan almadım. Tahtakale Zaza Han'da ithalatçısı var. Oradan aldım. Hem de piyasadan çok ucuza...
4 FARKLI TARAK 1-3-4-5 numara, makas ve taraktan oluşan set 45 lira. Moser derim başka bi şey demem. Bu fiyata Moser kalitesinde başka marka varsa söyleyin.

11492 Mesaj
14 Kasım 2008; 21:18:07 

@dragotreis

Dostum, ilgin için öncelikle sağolasın. Ben alet ile ilgili yorumlarıma devam edeyim...

Dün akşam saçlarımı kısalttım. Zaten kısa aslında. Atıyorum 5-6 numara ise 3 numaraya düşürdüm. Bir arada banyonun lambası patladı. Onuda mı etkisiyle nedir sabah kalkıp şöyle ellerimle ensenin üst taraflarını yoklayınca sol tarafının daha uzun kaldığını farkettim. Halbuki defalarca böyle bir durum olmasın diye aynı yerlerden makineyi geçirmiştim. Halbuki ben istiyordum bir seferde geçti mi oranın işi bitsin. Gündüz bir ara tekrar hatalı yerleri düzeltmeye çalıştım. Şimdi şöyle bir yokluyorum, biraz hala farklı ebatlarda saç varmış gibi geliyor bana. Neyse bu kısmı böyle. Sonuçta kafamın arka tarafını görerek traş edemediğimden böyle hatalar birazda benden kaynaklı.

Temizleme zorluğuna gelince...Tabi saç kılları makinenin etrafına, bıçaklarının üzerine yapışabiliyor. Suya tutsam akıp gidecek doğal olarak ama onuda yapamayacağımdan traş sonrası biraz üfleyip, püfleyerek biraz elimle üzerindeki kılları temizlemek gerekiyor.

Saçlarım uzun olsa belki makineye takılan saçları bir hamlede kenara atabileceğim ama zaten oldukça kısa ölçüde olduğundan ufak kıl parçalarının az çok etrafa saçılması durumuda oluyor.

Tek bir plastik uç var. Onu takınca kaç numaraya denk gelir bilmiyorum. Fakat plastiksiz de ayar kademesi var. Yanılmıyorsam 4 kademe. Yan taraftaki düğmeye bastıktan sonra sol taraftaki koldan bu kademeyi ayarlayabiliyrsun.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Ayrıca kaç gündür traş makinesi ararken karşıma çıkmaz bugün cami önünde adamın teki traş makinesi satıyordu. Saç ve sakallar için. "4 YTL..." diye bağırıyordu.

Ucuzluğu nedeniyle alıp bir deneyeyim dedim ama elim gitmedi, almadım.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Kasım 2008; 21:48:09 

http://www.pazarmetre.c...ori.aspx?cat=1705&bid=0
Buradan seçe bilirsin istediğin fiyata

1480 Mesaj
14 Kasım 2008; 21:52:33 

"Saç ve sakallar için 4 YTL" mi!? Heralde adamlar permatik gibi kullan at makine icad etti. O makineyle 1 kere bile traş olabilirsen helal olsun. Hem verilen paraya helal olsun hem de o makineyi yapan adama helal olsun.

11492 Mesaj
14 Kasım 2008; 21:55:42 

quote:

Orjinalden alıntı: DoubleDragon

"Saç ve sakallar için 4 YTL" mi!? Heralde adamlar permatik gibi kullan at makine icad etti. O makineyle 1 kere bile traş olabilirsen helal olsun. Hem verilen paraya helal olsun hem de o makineyi yapan adama helal olsun.

Aslında alıp denemek vardı ya...neyse. Adam sayıyordu, saç, sakal, kısaltma, düzeltme, şekil verme...hepsi aklımda kalmamış.

2 Mesaj
14 Kasım 2008; 22:02:04 

Senin bahsettiğin modeli ben biliyorum, çok ağır ve hantal bir makine: klasik bordo 1400 model. Ancak, bu model sadece elektrikle çalışıyor. Mıkayese biraz adil olmamlış; Moser'in en alt modeli ile Panasonic'in en zirve ürünü. Yukarıda haarman arkadaşın bahsettiği ER1610 modeli tam sıradışı bir ürün. Bu modele gelinceye kadar arada neredeyse 15 tane ara ürün var Elbette fiyat farkı normal. Evde kullanmak için Panasonic in ER508 modeli var. Alın ve senelerce kullanın.

Hemde ER508:

*Piyasadaki tek yıkanabilir saç kesme makinesi
*Diğer ürünlerde bulunmayan kırık saçları düzeltmeye yarayan bir ataçmanı da mevcut.
*Hem Elektrikli hem şarjlı
*Harika bir tasarımı var

quote:

Orjinalden alıntı: DoubleDragon

Panasonic lineer motor 10.000 devir iyidir, hoştur, kalitelidir bi şey demiyorum ama bana göre çok pahalı cihaz. Benim aradığım fiyat/performans ürünüdür. Fiyat/performans kralı Moser'dir. Ben hepsiburada'dan felan almadım. Tahtakale Zaza Han'da ithalatçısı var. Oradan aldım. Hem de piyasadan çok ucuza...
4 FARKLI TARAK 1-3-4-5 numara, makas ve taraktan oluşan set 45 lira. Moser derim başka bi şey demem. Bu fiyata Moser kalitesinde başka marka varsa söyleyin.

1480 Mesaj
14 Kasım 2008; 22:58:54 

Panasonic'in diğer modelleri de iyidir, kalitedir. Ama yine de pahalı...
Pahalı olsun, iyisi olsun, o fiyat bana dokunmaz diyorsanız Panasonic iyi seçim.
Saç kesme makinesinin elektrikli olması beni rahatsız etmiyor ve o fiyat kategorisinde Moser'den daha iyi makine ben bilmiyorum. Bilen varsa söylesin...

3920 Mesaj
17 Kasım 2008; 9:57:41 

tek başıma traş olunca bende de oluyor aynı sorun, o yüzden arkaları özelikle tek başıma kesmiyorum yardım alıyorum mecburen...

o 4 ytl lik olanları anladım sanırım. ben de almıştım bir ara. el feneri kadar, iki tane kalem pille çalışıyor, bir kere düşürdün mü gitti. düşürmeden bile döndürdükçe, çevirdikçe pillerin teması azaldığından duracak gibi oluyor, duruyor falan. saçı falan da hayatta kesemez. şarjlı pille kullanılır bir de. çok pil tüketmiyor ama değmez. o başka bölgelerin traşında kullanılabilir ancak.

Siyu Kabilesi

378 Mesaj
17 Kasım 2008; 21:55:55 

Ben moser marka saç kesme makinamı 10 yıldır kullanıyorum.Tabi oğlumun saçını kesmede kullanıyorum kendime değil bu arada berberliğide öğrendik.parasını 4 traşta çıkardık şu an 10 yıl içerisinde düşünecek olur isek bayaa kardayız.

624 Mesaj
18 Kasım 2008; 10:39:21 

iyi bir şey isteyen Panasonic alsın. Başka birşey demiyorum. Çok farklı. Diğer markalara hiç benzemiyor..

11492 Mesaj
26 Kasım 2008; 0:49:33 

Yaw arkadaşlar ben bu moser için olumlu yönde biraz acele yorum yaptım sanıyorum. Bugün tekrar saçlarımı kısaltmak istedim. Ucuna takılan plastiği de takmadım. Fakat çok zor kesti saçlarımı. Arka taraftaki biraz daha gür olan yerlerde nerdeyse yoluyordu. Bir ara acaba makinenin ucumu hareket etmiyor diye düşündüm.

Halbuki önceki mesajlarımda bahsettiğim moser benzeri belkide 15 senelik olan makinede böyle bir durumla karşılaşmamıştım. Bunun daha iyi olmasını bekliyordum açıkçası.

Saçlarım da öyle uzun değil. Hele üstlerde doğru dürüst bir şey yok. Yine de oldukça zorladı.

12221 Mesaj
26 Kasım 2008; 2:12:00 

Be Rowenta'dan çok memnunum. Bıçakları seramik kaplı, yağlama ve bakım gerektirmiyor. 1 seneyi geçti alalı, çok memnunum, tavsiye ederim. Sadece beraberinde gelen makası çok kötü.

1399 Mesaj
21 Aralık 2008; 14:28:20 

quote:

Yaw arkadaşlar ben bu moser için olumlu yönde biraz acele yorum yaptım sanıyorum. Bugün tekrar saçlarımı kısaltmak istedim. Ucuna takılan plastiği de takmadım. Fakat çok zor kesti saçlarımı. Arka taraftaki biraz daha gür olan yerlerde nerdeyse yoluyordu. Bir ara acaba makinenin ucumu hareket etmiyor diye düşündüm.

Halbuki önceki mesajlarımda bahsettiğim moser benzeri belkide 15 senelik olan makinede böyle bir durumla karşılaşmamıştım. Bunun daha iyi olmasını bekliyordum açıkçası.

Saçlarım da öyle uzun değil. Hele üstlerde doğru dürüst bir şey yok. Yine de oldukça zorladı.

İyiki bu konu var yoksa moser alıcaktım ,berberden bıktım ,kendim kesmek için bu moser denen tuğla gibi alete kafayı takmıştım çok övüyolardı ama okuduklarıma göre ev kullanıcısı için biraz kullanımı zor bir alet gibi.

378 Mesaj
21 Aralık 2008; 17:47:04 

Bu şarzlı saç traş makinalarının şarz tutan pilinin değiştirme imkanı varmı.Şarz pili kaç yıl dayanıyor.bilen varmı acaba benim makinam moser kablolu oğlumu traş ederken biraz kablo kalabalık yapıyorda onun için sordum.10 yıldır kullanıyorum saç kesmesinden memnunum oğlum memnunmu bilemem bunca yıldır saçını kestiğime ve ses çıkarmadığına göre üstelik eline sağlık baba dediğine göre memnun herhalde.Ayrıca mozer markayı bana berber arkadaşım tavsiye etmişti onuda belirteyim.Kötü olsa berberler kullanmaz diye düşünüyorum.

624 Mesaj
23 Aralık 2008; 22:52:46 

Bugun Panasonic ER508 aldık bir arkadaşıma. Ürünü az önce kullandı. Sordum, ve gerçekten Çok memnun kaldığını söyledi. Makine herşeyi ile kaliteli olduğunu belli ediyor. Daha da fazlasını isteyen içinde modeller yukarı doğru gidiyor tabi.

99 Mesaj
24 Aralık 2008; 0:59:03 

Merhabalar
della diye bir marka almıştım eminönünden. Çin malı fakat bence oldukca güzel çalışıyordu. sorun şu.. bugün kafa kısmı elimden düştü ve parçaları birbirinden ayrıldı. acaba tamiri mümkünmüdür yoksa atacakmıyız? teşekkürler.

624 Mesaj
24 Aralık 2008; 20:12:08 

çin mallarının garantisi genelde olmaz.
Zaten tamir için belki de makine kadar ücret isterler.

443 Mesaj
24 Aralık 2008; 20:35:49 

moser

3 Mesaj
25 Aralık 2008; 22:24:09 

Bende buradaki yorumlardan da faydalanarak moser 1400 aldım.Zaza Handa setini 45 ytl ye aldım.set olmayan 38 ytl.1-2-3-4 numaralı tarakları mevcut.Her ne kadar övgüyle bahsedilse de makine ile ilgili soru işaretlerim vardı.Geçen hafta kesim yaptım.Üstler4 yanlar 3 şeklinde süper oldu.Tabi arkalar için yardım almanız şart.Mükemmel rahat alıyor saçı.Tek eksi yönü biraz ağır olması.Makineyi kapattıktan sonra philips marka traş makinesini çalıştırdım sakallarımı düzeltmek için makine sanki çalışmıyordu.Moserin gücünü daha iyi anladım.

1399 Mesaj
25 Aralık 2008; 22:30:30 

Arkadaşlar moser diyosunuzda hangisi ?kablolu olanın kullanması + bakımı zor kablosuz olan mı daha iyi ?Yoksa panasonic mi alsam ?

11492 Mesaj
25 Aralık 2008; 22:35:44 

quote:

Orjinalden alıntı: oeste

Arkadaşlar moser diyosunuzda hangisi ?kablolu olanın kullanması + bakımı zor kablosuz olan mı daha iyi ?Yoksa panasonic mi alsam ?

Yukarıdaki mesajlarımı okuduysan ben o bilindik bordo renkli Kablolu Moser'i almıştım. Şayet benim cihaza özel bir sorun değilse ben şu anda memnun değilim. Ha..belki benim cihazda bir bozukluk vardır, aynı model moserlerin genelinde bir sorun olmayabilir. Onu da bilemiyorum tabi...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Aralık 2008; 22:39:23 

bende en kısa zamanda moser marka alıyorum.

3 Mesaj
25 Aralık 2008; 22:40:07 

oeste

Kablosuz alıp elin ayağına dolaşacağına kablolu al derim.Sen traşını bitiremeden şarzı bitecek ne yapacaksın.(Koşa koşa berbere)Dediğim gibi ben üstleri 4 numara yanları 3 numara aldım kafamda hep şu vardı tutturamazsam her tarafını 3 numara yaparım.Acelem yokki.Şarzlı olsa böyle imkanın yok ama.Bakım olayına gelince kullanmadan evvel 2 damla yağ atacaksın.Traş olduktan sonra fırçasıyla temizleyeceksin.Bu kadar basit.

1399 Mesaj
25 Aralık 2008; 22:41:27 

@HiGHWAYMOUSE
Sizin yazdıklarınız doğrultusunda fikrim değişti bana güzel bir saç kesimi yapan makine lazım ama kullanımı zor olmayacak yağı olmayacak yani bakımını sadece üfleyerek yapabilceğim pratik bişey lazım ..

11492 Mesaj
25 Aralık 2008; 22:48:01 

quote:

Orjinalden alıntı: oeste

@HiGHWAYMOUSE
Sizin yazdıklarınız doğrultusunda fikrim değişti bana güzel bir saç kesimi yapan makine lazım ama kullanımı zor olmayacak yağı olmayacak yani bakımını sadece üfleyerek yapabilceğim pratik bişey lazım ..

Seni de yanlış yönlendirmek istemem. Dediğim gibi sonuçta kul yapısı. Bana sorunlu bir Moser denk gelmiş olabilir. Fakat yıllar önce üniversiteye giderken Tahtakale'den aldığım markasını bile bilmediğim görünüm ve renk olarak moser'e benzeyen makineden çok daha kötü.

Mach3 arkadaşımız bana özelden de Panasonic tavsiye etmişti o zaman. Moser bilindik ve o eskimoser taklitindeki memnuniyetim nedeniyle cesaret edip Panasonic alamamıştım. O ne kadar iyidir bilemiyorum tabi ama bir fırsatım olduğunda bir tane de panasonic almayı düşünüyorum.

1399 Mesaj