Şimdi Ara

Hangi Saç Kesme Makinesi? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.751
Cevap
52
Favori
510.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba,panasonic er 1420 saç kesme makinasını aldım inanılmaz iyi bir makina.Saçı keserken kesinlikle hissetmiyorsunuz.Saça deydiği an saç kesilmiş oluyor.Yani harika bıçakları var.Tarak ekleri ile istediğin gibi saçını kısaltabiliyorsun.Ben uzun saçlarımı tek başıma kestim ve mükemmel sonuç aldım diyebilirim.Berberden hoşlanmayan için mükemmel seçim düşünmeden alabilirsiniz.
  • Dostum, beğendiğine sevindim. Güle güle kullan. Arada bir bıçağı çıkarıp temizle ve yağlamayı ihmal etme
  • Teşekkür ederim Mach25,ihmal etmem merak etme.
  • arkadaşlar Philips QC5070 ile PANASONIC ER-508 arasında kaldım..... kullanan veya tam bilen arkadaşlar varmı acaba?

----her iki makinedede kademeli olarak saç kesimi varmı anlamadım philipste var bu özellik ama panasonicte tereddütte kaldım

----diğer taraftan panasonic şarj etme süresi ve şarjlı kullanım avantajı ile öne geçiyor

SİZ KULLANIM KOLAYLIĞI VE KALİTE AÇISINDAN HANGİSİNİ TAVSİYE EDERSİNİZ...
  • Panasonic er-508 kullanıyorum. Kademeli kesim ancak plastik kademe kapakları takılarak oluyor. 3mm.den başlıyor. Eğer hiç bu plastiklerden takmazsan kademe ayarı Moser'deki gibi örneğin yapamıyorsun. Plastiksiz sıfır numara kesiyor.
  • BU MAKİNELERDE KADEME AYARI KAÇA KADAR ÇIKABİLİYO? AYRICA BEN BURDA YAZAN MODELLERİ EBAY DA ARTTIM ÇIKMADI.ACABA YURT DIŞINDA BAŞKA BİR İSİMİM Mİ KULLANIYOLAR.ŞÖYLE KALİTELİ KESİM YAPABİLEN SAÇA FAULLERE ŞEKİL VERMEMDE KOLAYLIK SAĞLIYACAK Bİ MODEL TAVSİYE EDEBİLİRMİSİNİZ?
  • Bende yakın bir zamanda mose'nin aynısı excel marka olan makinadan bakım seti olan bişiye geçmeyi düşünüyorum,malum yaş ilerledikçe sadece sakal değil burun ve kulakta işin içine girmeye başladı :( ve burada zaza iş hanından bahsedilmiş oraya gidip kendi gözlerimle makinayı incelemeyi düşünüyorum.
    Benim düşündüğüm alet buhttp://www.hepsiburada.com/philips-qg3190-9-in-1-erkek-bakim-kiti/productDetails.aspx?categoryid=336727&productid=sgphqg3190#tablnk .Fakat saç kesimi içinde düşündüğümden acaba bıçaklarının körelme ve kısa zamanda sorun çıkarma ihtimalina karşı ilgili arkadaşların görüşlerini bekliyorum.Burada okuduğum bilgilere göre sorun olmayacak ama ...
    Birde vakumlu makina kullananlarınız var mı,http://www.hepsiburada.com/philips-philisphave-turbovac-qg-3020-sarjli-vakumlu-sakal-biyik-duzelme-makinesi/productDetails.aspx?categoryid=336727&productid=sgphhqg bu alette gözüme kestirdiklerimden,hiç olmassa hemencecik bi sakal alayım dediğimde ortalık kirlenmesinden kurtulurmuyum..
    Birde bendeki excel makinayı söküp bıçaklarını bileyledim ama toplayıp sakal alacağım zaman çekmeye başladı,acaba bilememek mi lazımmış bu aletleri.Bileylediğim taş düz bıçak bileme taşlarından ,makinayı düzgün toplayamadığım düşüncesinden 2-3 kere söküp tekrar topladım ve kenarındaki ayar düğmesi ile traş olurken çok kurcalama rahmen sonuç : yine çekiyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kentacdis

ben 8aydir Sinbonun profesyonel makinasi var onu kullaniyorum
    22ytl aldim
    cok memnunum, guzel guclu bir makina tikanma vs yapmiyor 2numara kesiyorum icinden aksesuarlarda cikiyor kablo su cok uzun olmasi guzel
    parasini coktan cikardi

tek eksi yonu makina pro mak. lar kadar buyuk ve guclu buyuzden isini cok uzatirsan bilegini yoruyor cok sayilmasada
    fazla para vermeyip arada kesim yapmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim

yanliz basit modelleri degilde prof. yazan modeli daha guclu motora sahip(13w) onu secin bu markadan alacaksaniz...
    sarjli degilde kablolu model tercih edin cunku sac kesmek icin makinanin guclu olmasi lazim herzaman sarjli modeller tatmin etmeyecektir

alet bu:http://www.hepsiburada.com/sinbo-shc-4325-profesyonel-sac-kesme-makinesi/productDetails.aspx?categoryid=336727&productid=sgdepashc4325#tablnk

Ben de aynı makineden satın aldım geçtiğimiz günlerde.Ama saçlarımı bir türlü kesmeyi başaramadım.Taraksız kullanıp tamamen bastırdığım halde bile kıllardan çok az alıyor.Acaba makineye ilk kullanımdan önce bir şey mi uygulamak gerekiyor? Yoksa benim bıçaklar mı kesmiyor? Bir de sadece ön bıçak hareket ediyor.Arka sabit.Anormal bir durum yok değil mi?
  • selam beyler.araştırmalarımdan sonra kafam iyice karıştı.şöleki kalite denince panasonic tamam.ama onunda aparatları pek çeşitli değil.ben 40mm civarına kadar kesim aralığı olan bi makine almam gerekli.belki daha yüksek.acaba panasonic alsam daha sonra uygun aparatlar bularak istediğim uzunlukta saç kesimi yapabilirmiyim?aklımda er508 er147 philips qg3190 qc5070 ve remington hc610 ve pg400 marka ve modeller var.yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • Saç için bir süre once teknosa'dan 39 TL'ye BABYLISS 7465 ŞARJLI SAÇ KESME MAKİNESİ aldım, 4-5 traş yapıldı, su ana kadar bir yanlışını görmedim, memnunum. Yanlız şu var kablolu calistirdiginizda motoru kesinlikle kablosuz sarjlı çalıştıgından çok daha hızlı ve iyi çalışıyor. Bu yuzden ben kablolu kullanmayı tercih ediyorum

Hangi Saç Kesme Makinesi?

Burun ve kulak kılları için ise gene teknosa'dan 6 TL 'ye SİNBO STR-4908 KIL TEMİZLEME CİHAZI aldım. Bir adet kalm pille çalışıyor ve gerçekten iş görüyor. Zaten bunu burun için ayda en fazla 2 kere kullanırsınız. O yuzden daha fazla para vermeye gerek. Sonuçta denedim, guzel kesti.

Hangi Saç Kesme Makinesi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unpop -- 8 Şubat 2009; 15:35:11 >
  • hayırlı olsun.kesim aralığı ne kadar?
  • Yanında gelen 2 tane taragı var biri , 3-6-9-12-15 numaraları kapsıyor, diğeri ise 18-21-24-27-30 numaraları kapsamakta. Ense ve favoriler için ise taragı çıkartıp kesiyorsun

quote:

Orjinalden alıntı: fz18

hayırlı olsun.kesim aralığı ne kadar?
  • 40-50 kadar olan bulunmazmı acep.?
  • O kadarı çok fazla, o kadar uzun taragı ne yapacaksın ki. Zaten o uzunluktan sonra makina traşından çok makas ile el becerisine bakıyor.
  • aslında bi yerde haklısın.ama ben saçıma kendim şekil vermek istiyom.bunu için geniş bir kesim aralığına sahip olmalıyım.bunun philipste ve remingtonda mevcut.panasonictede varmı bilmiyom.araştırıyom işte sonuçta bi atımlık barutum var.hem kaliteli hemde beklentilerimi karşılayacak bi makine olacak kablolo olacak bide.aynı zamanda şarjlıda çalışa biliyosa hayır demem.
  • birde bu zaza hanmıdır nedir tam olarak nerde.?sanırım en iyisi oraya gidip araştırmak olacak.
  • Dostum, senin alacağın ürün Panasonic ER508. 40 (mm) e kadar çok güzel alıyor. Hem dizayn, hem bıçak kalitesi hem sessiz çalışma veee son olarak hem de piyasadaki tek "yıkanabilir" saç kesme mak. oluşu ile diğer benzerlerinden ayrılıyor. Fazla söylemeye gerek yok, zaten alınca sende çok memnun kalacaksın
  • unpop; burun için aldığından memnun olduğnu söyledin bunu sadece burun için mi yoksa kulak ve yanak için de kullandın mı performasnı nasıl özellikle yanaklar için...
  • mach25 sanırım haklısın.aslında istediğim özellikde başka markaların makineleri var ama panasoniğin kalitesini verirlermi bilemem.şuan kararım er508.yakında alacağım kısmetse yazarım.
    quote:

Orjinalden alıntı: MACH25

Dostum, senin alacağın ürün Panasonic ER508. 40 (mm) e kadar çok güzel alıyor. Hem dizayn, hem bıçak kalitesi hem sessiz çalışma veee son olarak hem de piyasadaki tek "yıkanabilir" saç kesme mak. oluşu ile diğer benzerlerinden ayrılıyor. Fazla söylemeye gerek yok, zaten alınca sende çok memnun kalacaksın
  • Ben Wahl Chrome Pro modelini kullanıyorum içinden bir sürü başlık+tarak+makas+önlük bile çıkıyor ayrıca malzeme olarakta baya kaliteli ben 25$ gibi ücrete almıştım Tr de satışı varmı bilmiyorum ama varsa gerçekten güzel bir alet tavsiye ederim
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.