Şimdi Ara

Hangi Saç Kesme Makinesi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.751
Cevap
51
Favori
510.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce Panasonic er 508 model, Mach3 arkadaşımızın tavsiye ettiği model saç kesme makinesini aldım. Henüz kendi üzerimde denemedim. Ama bir kurban buldum.

Benim elimdeki Moser'e göre çok çok iyi. Şarjlı ve kablo ile kullanma imkanları var. Yıkanabiliyor-muş. (Denemediğim için muş'lu yazdım.) Hafif ve en önemlisi tereyağından kıl çeker gibi traş ediyor.

Kısa deneyim sürecinde görebildiğim kadarıyla tavsiye edilebilecek bir ürün gibi duruyor.Hele bir de akşam kendi saçımda deneyeyim. O zaman daha kesin konuşurum.

@unpop

Senin sorunun cevabıda yukarıda yazdığım yazının içinde var.
  • Dostum merhaba, memnun kaldığına sevindim. Panasonicler çok güzel söylemiştim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MACH25

Dostum merhaba, memnun kaldığına sevindim. Panasonicler çok güzel söylemiştim.

Sağolasın dostum...Yeni farkettim sana da Mach3 deyip durmuşum son iki mesajımda. Kusura bakma...
  • @MACH25

Açıkçası moserdan soğudum bu forum olayını çok seviyorum tesadüf bir arama yapayım dedim tam istediğim konuya denk geldim eğer bu konu olmasa ben o tuğla moserdan alıcaktım.
    Aklımda philipsin bu modeli
    http://www.hepsiburada.com/philips-qg3190-9-in-1-erkek-bakim-kiti/productDetails.aspx?categoryid=336727&productid=sgphqg3190
    ve moser vardı şuansa düşüncelerim panasonic üzerine yoğunlaştı.Zaten panasonic yılların markası güvenim sonsuz ama hangi modelini almalıyım bilmiyorum.
    Kendi saçımı daha önce hiç kesmedim açıkçası aklıma bile getirmedim benim sürekli gittiğim berber dükkanında çalışan adamı kovmuşlar adam çalışcak yer arıyomuş bende saçımı 10 senedir ona kestirdiğim için başkasına gitmek istemiyorum kendim kesmeye çalışam arkalarıda biri keser artık.Bu yolla berber parasındanda kurtulmuş olurum
    3 numara kesim için panasonic düşünüyorum sizce er1610 veya er 1510 almak israf mı olur yoksa daha düşük panasonicte işi güzel görür mü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oeste -- 26 Aralık 2008; 21:35:45 >

• @MACH25 ve @HiGHWAYMOUSE : Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, pazartesi kısmetse ben de Panasonic er 508 modelini gönül rahatlıgı ile alacagım. Yorumlarınıza guvenim sonsuz. Ilk kurbanım kardeşim olur herhalde Ikinci operasyonda da kellemi onun ellerine emanet edecegim icin hata yapma lüksüm yok ama .. Bu arada ön kısımlar okey ama arka kısımları kendi kendimize kesmemiz zor olur mu ?
  • Evvet..arkadaşlar...

Saşlarımı kestim ve yorum yapmaya hazırım artık.

Hemen sonda söyleyeceğimi başta söyliyeyim. Ben böyle kesen bir makine daha görmedim. Kestiğini bile anlamadım. Kutusu ile çıkan plastik uçlarla kesmeye çalıştım önce. Benim saçlar oldukça kısa olduğu için 3 numaralı uç bile fazla geldi. Şöyle bir uçsuz deneyeyim demiştim...Faforilerimin olduğu yeri kulağın üstüne doğru birden sıfır numara yapıverdi. Cımcıslak bıraktı yaw. Ne olduğunu bile anlayamadım. Mecbur kaldım her yeri sıfır numara yaptım.

İşim bitince de suya tuttum bir güzel yıkadım. Havlu ile kuruladım. Kutusuna koydum.

Eksi yönü olarak plastik uç takmadan bıçağın konumu ayarlanmak suretiyle 1,2 gibi ara kademelere izin vermemesi sayılabilir.

Sonuç olarak ise bence çok güzel bir ürün. Gönül rahatlığı ile alınabilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: unpop

@MACH25 ve @HiGHWAYMOUSE : Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, pazartesi kısmetse ben de Panasonic er 508 modelini gönül rahatlıgı ile alacagım. Yorumlarınıza guvenim sonsuz. Ilk kurbanım kardeşim olur herhalde Ikinci operasyonda da kellemi onun ellerine emanet edecegim icin hata yapma lüksüm yok ama .. Bu arada ön kısımlar okey ama arka kısımları kendi kendimize kesmemiz zor olur mu ?

Dostum ben yaklaşık bir yıldır berbere gitmiyorum. Evde yardım eden de yok. Arkaları da kendim kesiyorum. Arada bir elimle yoklayarak (uzun kalan yer var mı? gibi..) görmeden rahatlıkla kesebiliyorum. Sen de kısa sürede alışırsın.

• Tamam o zaman ben bu işi tuttum Bıktım her seferinde berbere 8-10 ytl vermekten, adam makinayla 2 dakkada cırt diye alıyor gidiyor 10 kagıt.
    Ha bir de çok para gitmesin diye 3-4 haftada bir gidiyorum saçlar uzayınca iğrenç oluyor. Bununla her hafta aynı numarada bırakırım, berberde de sıra beklemem
  • arkadaşlar bana saç kesmek için değil de sadece ense tüylerini almak için hangi makineyi öneriyorsunuz? berberime sordum "moser al, resmen jilet gibi sıfırlıyor enseyi " dedi...ama moser pahalı..bana daha ucuz ve mantıklı bi makine önerir misiniz?
  • Yaw berber deme bana... Ben çok konuşmayı seven biri değilim. Aksine tüm berberlerde bir konuşma, çok soru sorma hastalığı var.

Birde sanki standart gibi mutlaka berberin kapısına bir şahin yanaşır. Yere yapışmış, geniş lastik takılmış, stoplar karartılmış...İçinden 5-6 genç iner. Biri gelir ordan kolanya sürer yüzüne. Biri saçlarını jöleler. Biraz cep telefonu muhabbeti yaparlar.

Sıkıyor artık beni bunlar...Ayrıca hiç bir berber benim dediğim şekilde kesmiyor. "Yaw diyorum...Bak önler artık uzamıyor, iyice cansızlaşmış. Arka ve yan gür yerleri iyice kısaltki bir uyum olsun. ""Amerikan traşı" gibi birşey yapıp yolluyorlardı beni.

• Dostum selam,
    ER1510/1610 ? Hiç düşünmeden al derim. Al ve daha önce kullandıklarının makine olmadığını anla
    Ömür boyu kendin için zevkle kullanacağın bir ürün almak neden israf olsun? Tam tersine çok yerinde bir harcama. Ben 4 senedir kullanıyorum, kimbilir kaç tane Panasonic parasını amorti ettim, bilinmez.
    Hepimiz yarım milyar, bir milyar cep telefonuna verip 6 ay sonra bir kenara atıyoruz.
    Israf böyle bir şey olsa gerek ! ER1610 ile ER1510 arasından ER1510 u tavsiye ederim. Ben çok memnunum.
    ikiside aynı bıçak sistemini kullanıyor. ER1510 daha hafif ve eli yormayan kullanımı kolay bir makinedir.
    Kullanmaya başladıktan sonra yorumlarını bekliyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: oeste

@MACH25

Açıkçası moserdan soğudum bu forum olayını çok seviyorum tesadüf bir arama yapayım dedim tam istediğim konuya denk geldim eğer bu konu olmasa ben o tuğla moserdan alıcaktım.
    Aklımda philipsin bu modeli
    http://www.hepsiburada.com/philips-qg3190-9-in-1-erkek-bakim-kiti/productDetails.aspx?categoryid=336727&productid=sgphqg3190
    ve moser vardı şuansa düşüncelerim panasonic üzerine yoğunlaştı.Zaten panasonic yılların markası güvenim sonsuz ama hangi modelini almalıyım bilmiyorum.
    Kendi saçımı daha önce hiç kesmedim açıkçası aklıma bile getirmedim benim sürekli gittiğim berber dükkanında çalışan adamı kovmuşlar adam çalışcak yer arıyomuş bende saçımı 10 senedir ona kestirdiğim için başkasına gitmek istemiyorum kendim kesmeye çalışam arkalarıda biri keser artık.Bu yolla berber parasındanda kurtulmuş olurum
    3 numara kesim için panasonic düşünüyorum sizce er1610 veya er 1510 almak israf mı olur yoksa daha düşük panasonicte işi güzel görür mü ?

• quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Yaw berber deme bana... Ben çok konuşmayı seven biri değilim. Aksine tüm berberlerde bir konuşma, çok soru sorma hastalığı var.

Birde sanki standart gibi mutlaka berberin kapısına bir şahin yanaşır. Yere yapışmış, geniş lastik takılmış, stoplar karartılmış...İçinden 5-6 genç iner. Biri gelir ordan kolanya sürer yüzüne. Biri saçlarını jöleler. Biraz cep telefonu muhabbeti yaparlar.

Nasıl olur da her berberde bu yukarıda anlattıkların tekerrür eder anlamıyorum, gözlemlerimle birebir aynı. Ben orada aynaya bakıyorum,içim geçmiş zaten bitirse de gitse diyorum, adam bir sorgu bir sual, ya musteriyiz ya zorunda hissediyor kendisini, o şekilde bağlayacak beni. Bir de o gelip aynada bakınıp jölelenip kahve geyigi yapıp gidenler hakatten rahatsız edici. O zaman ne diyoruz maddi manevi rahatlık için, Panasonic tıraş makinası seçin

• Mach25 dostum,

Şimdi benim aldığım er508 modeli yıkanabilir diyor ya..Kılavuzdan tam anlıyamadım. Sadece bıçaklar mı yıkanabilir. Yoksa tüm makine suyun altına tutulup yıkanabilir mi? Ben bu akşam öyle hertarafını yıkadım tabi kablo ile bağlı değil ve cihaz kapalıyken ama acaba "Bir mahsuru olur mu?" diye içime bir şüphe düştü...
  • Dostum, berber tarifne hayran kaldım Benim 4 sene önce berbere gitmeme kararı almamın sebeplerinden birkaçıda bunlardı. Ayrıca, bu adamlar hükümeti kurarlar, fes ederler, yüzünün tam ortasına sigara üflerler, daha önce bin kişiye kullandığı tarağı makineyi sana sürerler, hepsinden sonrada seni "kuşa çevirip" yollarlar. Aslında senin tarif ettiğin değil, onların istediği gibi biri olur çıkarsın

quote:

Yaw berber deme bana... Ben çok konuşmayı seven biri değilim. Aksine tüm berberlerde bir konuşma, çok soru sorma hastalığı var.

Sıkıyor artık beni bunlar...Ayrıca hiç bir berber benim dediğim şekilde kesmiyor. "Yaw diyorum...Bak önler artık uzamıyor, iyice cansızlaşmış. Arka ve yan gür yerleri iyice kısaltki bir uyum olsun. ""Amerikan traşı" gibi birşey yapıp yolluyorlardı beni.

• Dostum, sen tedbiren bıçağını yıka istersen. Yanlış yönlendirmiş olmayayım. Zaten gerisini yıkamana gerek te yok. Bıçağı baş parmağınla geriye doğru hafifçe ittirince yerinden çıkıyor. Arada bir içinde birken saçları temizle iyi olur, ayrıca, saç kesimi yapmadan evvel bir damla bıçak ucuna damlat. Bıçak/tarak v.s. bunları yıkadıktan sonrada havada bir silkeledikten sonra peçete v.s ile kurut. Makine devamlı temiz ve bakımlı olsun

quote:

Mach25 dostum,

Şimdi benim aldığım er508 modeli yıkanabilir diyor ya..Kılavuzdan tam anlıyamadım. Sadece bıçaklar mı yıkanabilir. Yoksa tüm makine suyun altına tutulup yıkanabilir mi? Ben bu akşam öyle hertarafını yıkadım tabi kablo ile bağlı değil ve cihaz kapalıyken ama acaba "Bir mahsuru olur mu?" diye içime bir şüphe düştü...

• HiGHWAYMOUSE ürünü nereden aldın illaki netten mi alacagız ya da nerelerden bulabiliriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: unpop

HiGHWAYMOUSE ürünü nereden aldın illaki netten mi alacagız ya da nerelerden bulabiliriz.

Ben bugün Darty'den aldım. Öyle bir bakınmaya gitmiştim. Traş makinelerinin olduğu reyona "gelince var mı bakayım şu bizim 508?" dedim. Bakındım göremedim. O arada bir satıcı kız, "birşey sorsa da ben de yardımcı olsam..." der gibi bakıyordu. Ben de sordum. "Bir modele bakıyordum. Ama sanırım yok. Panasonic er508" dedim. Hiç ummadığım bir cevap ile karşılaştım. "Vaaarrr.." Öyle aldım çıktım yani. 112 YTL.ye. Hepsiburada'da sanırım daha ucuzdu.

@MACH25 Dostum,

Tavsiyelerine uymaya çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 26 Aralık 2008; 22:23:37 >

• Hmmm o zaman yarın ben de bir Darty'ye uğrayayaım varsa da alırım. HB da peşine 100 ytl falan ama olsun beklemeye değmez.
  • bana da yardımcı olsanız arkadaşlar..bi soru sormuştum yukarda..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kapisiz

bana da yardımcı olsanız arkadaşlar..bi soru sormuştum yukarda..

Ben sorunu gördüm ama bilgim kullandığım modeller çerçevesinde olduğundan cevap veremedim. Fakat geçen gün Metro markette moser'in 40 ytl. olduğunu görmüştüm. Bilmiyorum fiyat uyar mı sana?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.