Şimdi Ara

Hangi Saç Kesme Makinesi? (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.750
Cevap
51
Favori
510.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Robert Knepper

Panasonic Er serisi ve Philips QG3340 iyidir

Tavsiyen için teşekkür ederim hocam fakat bütçem 70 tl civarı.Birde remingtonun 40 mmye kadar kesebilmesi de ilgimi çekti.O fiyata tavsiye edebileceğin başka makina var mıdır?
  • mangdasire kullanıcısına yanıt
    King P070 tıraş + saç kesme makinası
    87 tl

http://www.vatanbilgisayar.com/p070-tiras-makinesi--p071-sac-kesme-makinesi.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robert Knepper

King P070 tıraş + saç kesme makinası
    87 tl

http://www.vatanbilgisayar.com/p070-tiras-makinesi--p071-sac-kesme-makinesi.html

Tamamdır teşekkürler hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberti

quote:

Orijinalden alıntı: insanist

quote:

Orijinalden alıntı: baberti

bugün de aradığımı bulamadım...mağazalarda neyi beğensem sadece teşhirde ürün var stokta yok...

philips 5115 modeli bimekste teşhirde var stokta yok, fiyat 90 lira...

istanbul bilişimde pahalı modeller var...

migrosta raks ve king ağırlıklı...fakir'in komple bir seti var ama ilgilenmedim...

sinbodan vazgeçtim...

yarın remington 5200 modeline tekrar bakmayı düşünüyorum, sanki en mantıklısı o...alırsam yazarım...

Philips in bir modelini bende bir türlü bulamadım açıkçası. Hep teşhir ürünü kaldığı gibi uzun zamanlarda yeni ürün falanda gelmiyor gittiğim mağazalara.

ben aldım arkadaşlar, haydi hayırlısı...

REMİNGTON HC5200 aldım teknosadan, 69 lira, çift başlık var, 3-21 mm. ve 24-42mm.... hem şarjlı hem kablolu kullanılabiliyor, eve gelir gelmez sakalları düzelttim, maşallah...

Makineden bende almayı düşünüyorum hc5600 modeli. Moser1400 var bende ama ağır ve gürültülü. Makine 2 yılda şimdi nasıl sakallarım biraz sert ve yoğun. Makine ile bilgisi olan veya kullanan biri varsa o da yazarsa sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fiiliyol kullanıcısına yanıt
    bendeki hc-5200 modeli, nerdeyse hergün kullanıyorum gayet iyi makine ...
    moser kadar güçlü değil ama iş görüyor, hc-5600 daha üst model olduğuna göre belki daha güçlüdür ...
    hem şarjlı hem kablolu olması bu makinelerin en beğendiğim yönü ... tavsiye ederim ...
  • saçlarınızın ense kısmını nasıl içe kaydırmadan kesiyorsunuz ben ne zaman kessem enseden içe kaymalar oluyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer kendi saçınızı kendiniz kesmek istiyorsanız bu konudaki tüm yazılanları unutun ve şu muhteşem makinayı bu fiyatta iken kaçırmayın;

Remington HC4250 Quickcut Saç Kesme Makinesi - HB'da kupon ile 105TL'ye almak mümkün.

Ürüne Amazon.com'da rasgelmiştim. Kullanıcı yorumları:http://www.amazon.com/Remington-HC4250-Shortcut-Clipper-Haircut/dp/B014SG66UO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1455586250&sr=8-1&keywords=hc4250

Philips rezâletinden sonra ilâç gibi geldi. Makinayı özetlemek gerekirse;

-Tek geçişte saçları olduğu gibi alıyor. Motoru çok kuvvetli.
    -Eşit biçimde kesiyor, saç teli kaçırmıyor.
    -Saç biriktirme/tıkanma problemi yok.
    -Süper ergonomik, kullanışlı. Tutması, kesmesi çok pratik.
    -Eğimli yapısı ile kafayı kaplıyor.
    -Tamâmiyle yıkanabilir.
    -Kablosuz. Tek şarj ile 40dk'ya kadar kesme süresi(Henüz tecrübe etmedim).
    -Hızlı şarj özelliği ile 10dk'da bir kullanımlık şarj etme.
    -Kaliteli, şık taşıma çantası ile geliyor.
    -Kablolu da kullanma imkânı.
    -Site üzerinden cihazı kaydederek ekstradan 1 yıl daha garanti süresi kazanıyorsunuz(https://tr.remington-europe.com/product-registration.html)

Şu ana kadar farkettiğim tek eksi yönü berâberinde gelen en uzun tarağın 1.5cm olması...

Videoyu izlemekte fayda var;

Bu kısımdaki resimlerhttp://www.qualescegliere.it/elettrodomestici/cura-persona/tagliacapelli/remington-hc4250-quickcut-hair/ sitesinden alıntıdır;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 16 Şubat 2016; 3:58:44 >

• fuducuk kullanıcısına yanıt
    Taraksiz, sıfır tıraşı nasıl?
    0. 5 mm mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruf

0. 5 mm mi?

Teknik olarak böyle bir bilgiye ulaşamadım ancak kendi ölçümüme göre 0.75mm olması lâzım.

Ekleme: Yabancı forumlarda taraksız 0.5mm yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 17 Şubat 2016; 16:14:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuducuk

quote:

Orijinalden alıntı: ruf

0. 5 mm mi?

Teknik olarak böyle bir bilgiye ulaşamadım ancak kendi ölçümüme göre 0.75mm olması lâzım.

Teşekkürler.
    0,75 özellikle ense bölgesi için biraz uzun gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruf -- 17 Şubat 2016; 15:14:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    hayırlı olsun ürün, kulak arkası tıraşı rahat oluyor mu? bendeki philips marka makinayla kulak arkası zor oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karadavud

hayırlı olsun ürün, kulak arkası tıraşı rahat oluyor mu? bendeki philips marka makinayla kulak arkası zor oluyor.

Teşekkürler.

Philips ile kulak arkasını alana kadar maymun oluyordum ki gene alamıyordum. Bu makina oldukça ergonomik. Kulak arkasına rahatlıkla giriyor. Zengin olsam sırf yedek olsun diye birkaç tane alırdım...

Şöyle bir fotoğraf göstereyim size;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 25 Şubat 2016; 16:22:03 >

• Eyvallah hocam, resim yeterli
  • Arkadaşlar Remington hc5810 genius Çantalı set kullanan kullanmış olan var mı aramızda ?
  • Sanırım Bahsettiğim makineyi kullanmış olan yok...

fuducuk tavsiye ettiğin makine kullanışlı bi ürüne benziyor geniş ve eğimli kesiciye sahip fakat senin de dediğin gibi uzun klavuz tarağı yok en son 1.5 cm

Bayberti arkadaşım uzun bir süredir remington hc5200 kullanıyor ve de memnunsun sanırım. Tavsiyelerinde hc 5550 diyorsun piyasada yok gibi

Remington hc5600 var hemen hemen aynısı sayılır . Tarakları çok kırılgan duruyor ve keserken hafif baskıda kendiliğinden kapanırda saça dalış yaparmıyız ?

Ayrıca kat izi bırakmadan nasıl saç kesimi yapıyorsunuz ? tarak kademeleri 2- 3 mm var .
  • myheart70 M kullanıcısına yanıt
    hc-5600 benim makineden az daha iyidir sanırm, bıçak kalitesi daha iyi olabilir ... remington'ların gövde tasarımları aynı, sadece başlık kısmında farkediyor ...
    benimkinde temizlik için vidaları söküp bıçağı yerinden çıkarmak gerekiyor ancak 5550 ve 5600 modellerinde buna gerek kalmadan temizlenebiliyor ayrıca suyla yıkama imkanı da var ...
    başlıklar ilk etapta insana kırılgan plastik hissi veriyor ama taraklar dikey ve ayrıca esnekler, kasten yandan bastırıp uğraşmadıkça kırılma ihtimali zayıf ...
    kademeler 3 mm. aralıklı, üst kısmı genelde 24-27 bazen 30, yanları da ona göre 2 kademe düşük alıyorum, 2 kademede geçişler pek farkedilmiyor ...
    kulak çevresini almak için bir yardımcı şart tek başına olmuyor, sağ taraf neyse de sol tarafı almak zor benim açımdan ...
    en az haftada bir düzeltme yapınca iyi ama arayı açınca düzene sokması uzun sürüyor ...

• Öncelikle cevapların için teşekkür ederim.

Uzun saç için kullanışlı fakat sanırım kısa kesim için farklı bir alternatif ihtiyacı doğuyor.

hc5600 yanına birde fuducuk'un dediği hc4250 alırsak hem kısa hem uzun kesim olabilecek gibi duruyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myheart70 -- 28 Şubat 2016; 23:41:58 >
    kulak arkası ve yanlarını traş ederken makinada tarak kullanıyor musun?
  • quote:

Taraksız kullanmaya çekindim çünkü henüz kendi kendime traş olmada ellerim çok iyi değil. Ufak bir kaymada şekil bozukluğu olacağı için çok ince ayarlara henüz giremedim. Bu yüzden kulakarkası ve yanlarını da tarak varken kullandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur1418

quote:

Orijinalden alıntı: fuducuk

quote:

Taraksız kullanmaya çekindim çünkü henüz kendi kendime traş olmada ellerim çok iyi değil. Ufak bir kaymada şekil bozukluğu olacağı için çok ince ayarlara henüz giremedim. Bu yüzden kulakarkası ve yanlarını da tarak varken kullandım.

en az ve en fazla kaç mm kesiyor tarakları 15mm yazıyor bu benim için az. çok sayıda tarak gösteriyor ama 15mm ise çok az bir aralığı var o kadar tarak için.

0,50mm ve 15mm.

Evet, 9 tarağı ve aralarında az fark var. Biraz daha uzun bırakabilmek için tarakları olsaydı kusursuz bir cihaz olacaktı...

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.