Şimdi Ara

Hangi Saç Kesme Makinesi? (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.751
Cevap
51
Favori
510.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • forumda aratırsan 10 sene kullanmış arkadaşların mesajlarını görebilirsin kısaca çok dayanıklıbir ve sorunsuz makine
  • quote:

Orijinalden alıntı: rmzn1987

forumda aratırsan 10 sene kullanmış arkadaşların mesajlarını görebilirsin kısaca çok dayanıklıbir ve sorunsuz makine

Teşekkürler evet baktım yorumlar iyi yönde. Bazı yorumlarda dişlilerinin kalın olduğundan ötürü ince alamadığını yazmışlar. Bu inceden kasıt nedir? tüyleri falan mı alamıyor yani anlamadım.
  • Orijinalini bulabilirseniz, dusurmediginiz surece bozulmadan uzun yillar kullanabilirsiniz. Piyasada cakmasi cok, ozellikle dikkat edin oriijinal olmasina. Belli basli sitelerden alin o yuzden hizlial, hepsiburada gibi veya fonex kozmetik turkiye resmi distributoru moserin, onun sitesinden de alabilirsiniz.

Kisa sac kesimi icin ariyorsaniz bu makineden sasmayin. Sakallari sinek kaydi yapmaz ama kisaltmak, sekillendirmek icin uygundur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi giovannidrogo -- 26 Mayıs 2015; 15:32:01 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Take That kullanıcısına yanıt
    Hocam uzun kesme olayi kesim taraklariyla ilgili moserin taraklarini arayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: giovannidrogo

Orijinalini bulabilirseniz, dusurmediginiz surece bozulmadan uzun yillar kullanabilirsiniz. Piyasada cakmasi cok, ozellikle dikkat edin oriijinal olmasina. Belli basli sitelerden alin o yuzden hizlial, hepsiburada gibi veya fonex kozmetik turkiye resmi distributoru moserin, onun sitesinden de alabilirsiniz.

Kisa sac kesimi icin ariyorsaniz bu makineden sasmayin. Sakallari sinek kaydi yapmaz ama kisaltmak, sekillendirmek icin uygundur.

Bununda mı çakması varmış. Tamam öyleyse sizinde dediğiniz gibi distribütör sitesinden satın alırım. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

Hocam uzun kesme olayi kesim taraklariyla ilgili moserin taraklarini arayin.

En uzun taragi ni buldum istedgim uzunluktan kisa. Panasonic baya uzun kesim ayari var ama makina gucsuz urastiriyo. Simdiki aklim olsa sarzli makina almazdım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lincolnn

quote:

Orijinalden alıntı: giovannidrogo

Orijinalini bulabilirseniz, dusurmediginiz surece bozulmadan uzun yillar kullanabilirsiniz. Piyasada cakmasi cok, ozellikle dikkat edin oriijinal olmasina. Belli basli sitelerden alin o yuzden hizlial, hepsiburada gibi veya fonex kozmetik turkiye resmi distributoru moserin, onun sitesinden de alabilirsiniz.

Bununda mı çakması varmış. Tamam öyleyse sizinde dediğiniz gibi distribütör sitesinden satın alırım. Teşekkürler.

Almanyadan alma şansınız varsa ordan alın.

Yeni modeli çıktı çünkü, motoru yeni ve %50 daha güçlü.

http://www.amazon.de/Moser-1400-Haarschneidemaschine-Silver-Editon/dp/B001D12HQA/ref=sr_1_9?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1422639941&sr=1-9&keywords=Moser

bu adresten Türkiye'ye 30€ + 16€ kargo şeklinde alabilirsiniz.

Almanya'da tanıdık varsa yakın zamanda gelecekse;

http://www.amazon.de/Moser-1406-0458-Haarschneider-Edition-Netzbetrieb/dp/B002L60XD0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1424301875&sr=8-1&keywords=moser+1400

bu adresten 30€ karşılığında temin edebilirsiniz.

• fakir boss almıştım tarak uzunluklarından dolayı malzeme kalitesi çok kötü patır patır döküldü 1 sene sonra, taraklarının çatal tutacakları gevşedi tutmuyor artık. Motoru zaten çok zayıflıyor bir süre sonra. Garanti hak getire, mailime yanıt bile veren bulamadım. Tavsiye etmiyorum.

Tarak seçeneği daha az olan Philips HC5440 aldım mediamarkt tan. Henüz deneme şansım olmadı ama malzeme kalitesi Fakire göre bariz daha iyi, motoru da çok daha güçlü çalışıyor. 5 sene garantili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technics
    Tarak seçeneği daha az olan Philips HC5440 aldım mediamarkt tan. Henüz deneme şansım olmadı ama malzeme kalitesi Fakire göre bariz daha iyi, motoru da çok daha güçlü çalışıyor. 5 sene garantili.

Bende Philips HC5440 almayı düşünüyordum. Ancak kendi sitesindeki yorumlardan sonra vazgeçtim. Saçları birikmesinden ve her seferinde temizlenmesi gerektiğinden bahsetmişler. O yüzden Remington HC5600 aldım. Kuvvetli ve çift kademeli bir motoru var. Ayrıca tarakları oldukça kaliteli. Ancak, basit düzeltmeler dışında tam anlamıyla henüz kullanmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cittaslow

quote:

Orijinalden alıntı: Technics

Bende Philips HC5440 almayı düşünüyordum. Ancak kendi sitesindeki yorumlardan sonra vazgeçtim. Saçları birikmesinden ve her seferinde temizlenmesi gerektiğinden bahsetmişler. O yüzden Remington HC5600 aldım. Kuvvetli ve çift kademeli bir motoru var. Ayrıca tarakları oldukça kaliteli. Ancak, basit düzeltmeler dışında tam anlamıyla henüz kullanmadım.

Ben de çok iyi araştırdım alırken, o yorumu ben de okudum, tek şikayet eden kişide gördüğüm kadarıyla o kişiydi, saç biriktirme olayı bu tarz makinelerin çoğunda oluyor malesef. Fakirde saç biriktirme denen şeyi tasarım sorunu nedediyle fazlasıyla yaşadığım için bunda ki sorun çok büyük gelmeyecek varsa tabi. O kişi çünkü yanlış hatırlamıyorsam saçlarının kesilmediğini falan da yazmış ki bu doğru değil. Yağ gibi kesiyor saçları.

Benim için önemli olan güçlü bir motor ve modern bir kullanım vaadetmesiydi. Philips hiç sevdiğim bir marka değil o yüzden de 5 senedir bakmadım bile zaman ayırıpta, ancak gördüm ki bu yarışta şuan braun, panasonic gibi devler daha çok uzaktalar. Remington marka olarak hep sinbo gibi geldi bana çok uzak olduğu için bu yüzden de Philipse öncelik verdim alternatifsizlikten. Yurtdışında bir çok kullanıcı tarafından metedildiğini gördüm, videolarda motorunun ve bıçaklarının kesim sırası performansı da beni tatmin etti. Yağ gerektirmemesi ve 5 sene garanti gibi kendine güvenli sunumu benim için cezbedici oldu. Memnun kalmazsam ileride bakıcam keyfime göre artık. Sizin yorumlarınızı da kullandıkça beklerim.

• Technics kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın. Umarım her ikimizde memnun kalırız. Remigton Alman markası. Diğerleri ile karıştırmayın. Kullandıkça yorumlarımı burada paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cittaslow

Güle güle kullanın. Umarım her ikimizde memnun kalırız. Remigton Alman markası. Diğerleri ile karıştırmayın. Kullandıkça yorumlarımı burada paylaşırım.

Teşekkür ederim, siz de iyi günlerde kullanın. Fakir de benim güvendiğim bir alman markası ama sanırım kapatacaklar yakında :) aslında elim rowentalara gitti hep bu vakumlu modellerine ama philips daha ağır bastı. Remington dediğim gibi bana biraz uzak, youtube da gördüğüm kadarıyla saç kesim ve bakım olayına en ciddi yaklaşan firma. Çok ciddi bir ürün yelpazesi var, aynı şekilde bu alanda ki en yenilikçi ve önde ki marka gördüğüm kadarıyla. Pilini led ekrandan gösteren bir modeli var onu alayım diye düşünüyorum ileride sizden gelecek yorumlara göre :)

• yenı modeller 1-2 tarksız makıne onerırmısınız
  • Arkadaşlar ben hepsiburadadan şu 1400 lü modeli aldım, 0.1mm kesim özelliği için, bundan önce şarj kablosu kaybolduğu için Philips kullanıyordum o 0.5mm kesiyordu ama az önce makineyi kutudan çıkartıp denediğimde Philips'in yanına bile yaklaşamıyor kesin uzunluğunda, bana çok uzun ve başarısız geldi. 0.1 değil de 1mm gibi. Acaba bunun bir ayarı varda ben mi bulamadım. Yoksa iade edicem geri
  • quote:

Orijinalden alıntı: morphsonur

Arkadaşlar ben hepsiburadadan şu 1400 lü modeli aldım, 0.1mm kesim özelliği için, bundan önce şarj kablosu kaybolduğu için Philips kullanıyordum o 0.5mm kesiyordu ama az önce makineyi kutudan çıkartıp denediğimde Philips'in yanına bile yaklaşamıyor kesin uzunluğunda, bana çok uzun ve başarısız geldi. 0.1 değil de 1mm gibi. Acaba bunun bir ayarı varda ben mi bulamadım. Yoksa iade edicem geri

ben bugün moser 1411 modelini aldım sakal tıraşı için. Sakallarımı kesebileceğim en kısa makine bu olduğu için bunu aldım yani 0.1 mm- 3 mm arası ayarlanabildiği yazıyor birisi bu durumu açıklayabilir mi ? nasıl ayarlıyacağız sanırım tornavidayla başlığı söküp içerden ayarlıcaz sanırım o kadar övgüye rağmen pekte kullanışlı değil ayrıca ilk tıraşımda yüzümü çok acıttı kızardı her yerim, orjinalliğinden şüphe yok ama neden böyle oldu anlamadım. Kullanan dostlar açıklayabilir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: geotica

quote:

Orijinalden alıntı: morphsonur

Arkadaşlar ben hepsiburadadan şu 1400 lü modeli aldım, 0.1mm kesim özelliği için, bundan önce şarj kablosu kaybolduğu için Philips kullanıyordum o 0.5mm kesiyordu ama az önce makineyi kutudan çıkartıp denediğimde Philips'in yanına bile yaklaşamıyor kesin uzunluğunda, bana çok uzun ve başarısız geldi. 0.1 değil de 1mm gibi. Acaba bunun bir ayarı varda ben mi bulamadım. Yoksa iade edicem geri

ben bugün moser 1411 modelini aldım sakal tıraşı için. Sakallarımı kesebileceğim en kısa makine bu olduğu için bunu aldım yani 0.1 mm- 3 mm arası ayarlanabildiği yazıyor birisi bu durumu açıklayabilir mi ? nasıl ayarlıyacağız sanırım tornavidayla başlığı söküp içerden ayarlıcaz sanırım o kadar övgüye rağmen pekte kullanışlı değil ayrıca ilk tıraşımda yüzümü çok acıttı kızardı her yerim, orjinalliğinden şüphe yok ama neden böyle oldu anlamadım. Kullanan dostlar açıklayabilir mi ?

Urun ayar yapmaksizin normal haliyle 0,1 olmali ama bu 0,5 bile degil herelde. Bende de o et sikistirma ve kanatma oldu, hepsiburadaya bugun gonderdim. Philipsin kablosu kaybolmustu saka gibi 40 lira istedi servis 5 liralik kabloya, zaten sifiri 89 lira. Herelde 2. Philipsimi alicam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hangi saç kesme makinesi başlığını görünce yazmak istedim. Moser'in en baz modelinden bütçelerin elverdiği diğer modellerine kadar hepsine kefil binlerce insan bulunabilir. 8-10 yıldır kullanırız bizim emektarı daha tık demedi ıslak terli saçı kesmediğin, kullanımdan önce yağını eksik etmediğin sürece ilk günkü gibi hizmet eder. Parasını yüzlerce defa amorti eden bir makinedir MOSER kararsız herkese tavsiyemdir.
  • Şu konuyu biraz hortlatalım Arkadaşlar. Saç kesme makinesi kullanan arkadaşlar yorum yazsınlar.
    1. Çocuğun saçlarını kesicem.
    2. Sadece yazın kendi saçlarımı kısaltıcam.
    Bir de
    3. Haftada iki kes sakal traşı olmam gerekiyor.

Bütün bunlar için saç kesme makinesini ayrı sakalı ayrı iki makine mi almak lazım. yoksa tek makinede bu dediklerimi yapabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marmarali_55 -- 7 Haziran 2015; 2:01:07 >
  • Arkadaşlar remington HC5950 made in PRC mi? Yani Çin'de mi üretiliyor? Bilgisi olan cevap yazabilir mi?
  • selam arkadaşlar moser marka bir saç kesme makinesi almak istiyorum bütçem fazla değil hatta benim köpeğin tüylerinide senede 2-3 kez bu makineyle kısaltmak istiyorum 1400 modelinin fiyatı çok cazip ama gerçekten hangi modelini alabileceğime karar veremedim doğrusu alternatiflerim
    1- 1400 modeli ( fiyatı uygun 50 lira )
    2- 8088 modeli ( fiyatı uygun 60 lira hem şarjlı hem elektrikli )
    3- 1556 modeli ( fiyatı yüksek prof. modeliymiş buda 175 hem şarjlı hem elektrikli )

sizce bu 3 modelden hangisini seçmeliyim,anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum.....
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.