Şimdi Ara

Hangi Saç Kesme Makinesi? (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.751
Cevap
52
Favori
510.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben mesajı okumuştum ama ' bıçak kısmı kademeli ileri geri hareket edebilen ' dediğiniz modeller nelerdir bilemediğim için bir şey yazmamıştım. marka olarak panasonicde moserde gerçekten sağlam ve kaliteli.. bu bakımdan hala bu modellerin özelliklerini bilmesemde marka olarak doğru karar vermişsiniz diyebilirim.. panasonicde alsanız pişman olmazdınız.
    tekrar hayırlı olsun..
  • fz18 F kullanıcısına yanıt
    Evet hocam o bıcak hareketi inanılmaz faydalı ben 5 6 senedir saclarımı kendim kısa kesiyorum en kısa tarak ile yanları bir üst kademe üstleri, kulak üstleri ense de taraksız alıyorum ve bıcaklar hareketli olunca kat vs istediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz.. Berberlerin kullanıdğı makinalarda o şekildedir sabit bıçak değildir.. Zaten bu ara araştırdıgımda çoğu Prof seri diye geçen makianalar da bu şekildeymiş

İkisi arasında zaten inanılmaz kararsız kaldım ancak birini seçmek lazım siparişi verdim..Sözlerinize katılıyorum iki marka da üzmez diye düşünüyorum..
  • Kedi köpek için alacaksanız deneyimimi aktarabilirim.
    1993 yılında 5 kg ağırlığındaki köpeğimi tıraş edebilmek için, Mosher marka makine aldım. Almaz olsaydım. Hayvanın derilerini tahriş etti ve makineden korkmasına neden oldu. Bunun üzerine o makineyi çöpe attım. Sanmayın milyonerim, emekli biriyim.
    Pahalı ürünler satan bir mağazaya gittim derdimi anlattım. Benim makinamın titreşim esasına göre çalıştığından dolayı bu sorunu yaşadığımı söylediler. Kendilerinde bulunan makinelerin dönme esasına göre çalıştığını sorun yaşamayacağımı belirttiler. Ama o amaçla satılanların benim makinemin belki de 10 katı fiatlları vardı. Düşündüm, cüzdanımla vicdanım arasında gidip gidip geldikten sonra en ucuzu olan adı duyuulmamış Oster diye bir marka aldım, 120 dolar kadardı. 20 yıldır kendim de onunla tıraş oluyorum. Pahalı olanları 200-300 dolar arasında idi.
    Aradan bunca zaman geçti. Teknikte ilerlemeler oldu. Şimdilerde mutlaka daha iyileri çıktı.

Saç tıraşı konusunda da deneyimim var:
    Oldum olası berberlerde tıraş olmayı sevmem. Hayatımda bir kez bile sakal tıraşı olmadım. Evde kendi kendi kendime tıraş olmanın yollarını ararken bir tv kanalında Flowbee marka tıraş makinesi satıldığını gördüm ve hemen sipariş ettim. 10 yıl kullandıktan sonra vidaları bozuldu, yurt dışından aynısını getirttim. Sonuç olarak 1992 yılından beri yaklaşık 22 senedir evimde kendi kendime tıraş oluyorum. Yenisi ya da daha gelişmişi çıkarsa almaya hazırım.

Şimdi kulak kıllarını en iyi alacak makine arayışı içindeyim. Yuvarlak uçlular burun kıllarını alıyor ama kulakta başarısızlar. Önerisi olanlardan marka model adı bekliyorum.
  • sinbo sch-4354 kullanan var mı?..alsam pişman eder mi?..
  • Hocam siz moser'den memnun kaldınız mı?
    Ben de sadece saç kesmek için makine arıyorum.

Yağlama işi olmasın, bir de uzun kesebilsin (2-3cm), kablolu olabilir.

Bir de mümkünse max 100 TL olsun.
    Mümkün müdür?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2020

Hocam siz moser'den memnun kaldınız mı?
    Ben de sadece saç kesmek için makine arıyorum.

Yağlama işi olmasın, bir de uzun kesebilsin (2-3cm), kablolu olabilir.

Bir de mümkünse max 100 TL olsun.
    Mümkün müdür?

Hocam makınadan cok memnunum.Ben 1884 aldım ve bıraz pahalı..

Benım tek sıkıntım 3mm tarakdan sonra 6mm ye gecıyor tabı ben kısa kestıgım ıcın sacımı bu sefer daha kısa kesmek zorunda kaldım..

O fıyatta dıger moser urunlerını de arastırabılırsınız berberlerın kullandıgı Moser 1400-050 size uygun gibi..

Bir de hocam yaglama yapılmadıgı takdırde ılla kı dısler zorlanır ve daha cok asınır, makınaların uzun sure hızmet edebılmesı ıcın temızlenıp yaglanması gerekıyor.
  • Teşekkür ederim..

Yağlamayı kabul edeceğiz demek ki..
    Çok kısa (sıfır) istemiyorum yalnız, saç için kullanacağım için Moser 2 cm'e kadar keser mi (kaç numaraya denk geliyor bilemedim) ?

tekrar teşekkürler..
  • quote:

Teşekkür ederim..

Yağlamayı kabul edeceğiz demek ki..
    Çok kısa (sıfır) istemiyorum yalnız, saç için kullanacağım için Moser 2 cm'e kadar keser mi (kaç numaraya denk geliyor bilemedim) ?

tekrar teşekkürler..

Ben moserin 60 tl lik bir ürününü kullandım 3 yıl boyunca, hala çalışıyor, fakat yere düşürmekten içinde biraz sıkıntı oluştu.

76 tl ye philip bakım kiti gibi birşey almıştım, saçları onunla kesmeye çalıştım. Tabiki saç kesmek için tasarlanmamış, fakat şarjlı olması insanı yoruyor. 60 dakka şarjı gitse bile, bir kere işiniz yarım kaldımı can sıkıcı bir durum.

Saçları kesemedim tabi. Orası ayrı. Fakat tavsiyem elektriklilere yönelmenizdir. Ben bu yüzden şarjlı almayacam.

Mosere gelince; hala deli gibi saç kesiyor. Arada bir bıçağını yağlıyorum o kadar. 2cm den daha uzun saç kestiğimde oldu. Tabi bu biraz makineyle değil kişiyede kalmış birşey. Ben 4 numarasını farklı bir biçimde tutarak kestiğimde 3 cm bile bıraka biliyordum, simetrik.
  • Kardeşimde Moser makina var. Dogubank tan almıştı. 7-8 sene olmustur. Hic sorun cıkarmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti

sinbo sch-4354 kullanan var mı?..alsam pişman eder mi?..

bugün saç kesme makinası bakmaya çıktım, listemdekileri aramaya başladım...

ilk olarak beyoğlu mediamarkta uğradım, felix fl-561 alba modeli 50 liraydı, fiyatı bana uygun geldi ama makina biraz ağırdı ve çok titriyordu... ...ardından panasonic gc20k-503 modelini inceledim, iyi bir model, 90 lira...

beyoğlu teknosaya geçtim, sinbo shc-4354 modelini buldum 40 liraydı, aklımdaki en uygun model oydu ama almadan önce görmek istedim iyi ki bakmışım, sağolsun çok beyefendi bir elemana denk geldim hemen bir kutu açtı birlikte inceledik, makinanın saç kesim ayarı sabitlenmiyor yani mekanizma gevşek ve kayıyor elle tutmak gerekiyor çok anlamsız, eleman bile saçma buldu ve tavsiye etmedi...

bana remington hc-5200 modelini gösterdi, ürün fena değil, 70 lira... ...philips qc5115 varsa göreyim dedim, mağazada yoktu ama diğerlerine baktı, incirli ömür plazada bulunduğunu söyleyince teşekkür edip ayrıldım, galiba 90 lira...

cevizlibağ vatan'a gittim...philips qc-5115 modeli standda vardı, baktım fiyat süper 63 lira, inceledim ve hoşuma gitti, eleman çağırdım ama maalesef stokta yokmuş...

vakit geç olmuştu, eve dönerken çağrı markete girdim, sinbo shc-4354 ile shc-4351 modelleri vardı...4354'ü listemden elemiştim...ancak market kapanmak üzere olduğundan 4351'i incelemeden çıktım, belki yarın uğrar bakarım, çıkmışken bimeks'e de uğrarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 22 Ağustos 2014; 0:09:02 >
  • arkadaşlar malum yerlerdeki kıllar için makine alacağım 100 lirayı geçmeyen bir tavsiye alabilir miyim? mümkünse uzun kıllar dayansın ve takılasın kıllarda
  • arkadaşlar malum yerlerdeki kıllar için makine alacağım 100 lirayı geçmeyen bir tavsiye alabilir miyim? mümkünse uzun kıllar dayansın ve takılasın kıllarda
  • İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

saç için en uygunu moser gibi görünüyor (fiyatı da düşünürsek tek seçenek)
    2cm. yapıyorsa iyidir..
  • itachi237 kullanıcısına yanıt
    Bendeki alet şu: Philips QG3320
    http://www.hepsiburada.com/liste/philips-qg3320-15-erkek-bakim-kiti/productDetails.aspx?productId=sgphqg3320&categoryId=26012161

eksileri:
    Makine basit. iki başlığı (düz ve burun/kulak için) ve bir ayar kafası var
    şarj ışığı / göstergesi yok
    standı yok öyle parçalar filan çekmecede bir kutuda duruyor.

Stand isterseniz bir üst modelinde var..
    üst modelinde vücut için ayrı bir başlık daha vardı sanırım. onun linkini bulamadım ama fiyatı 100 tl üstü olabilir..

artıları:
    Ama her işinizi rahat görür,
    şarjı çabuk bitmiyor,
    çok sesi yok, hafif,
    su geçirmez (hiç duşta filan kullanmadım ! ama en azından üzerine su damladığında dert etmiyorsun)
    sakal veya favori için de ayarları uygun

sonuçta işimi görüyor..
    memnunum.
  • bugün de aradığımı bulamadım...mağazalarda neyi beğensem sadece teşhirde ürün var stokta yok...

philips 5115 modeli bimekste teşhirde var stokta yok, fiyat 90 lira...

istanbul bilişimde pahalı modeller var...

migrosta raks ve king ağırlıklı...fakir'in komple bir seti var ama ilgilenmedim...

sinbodan vazgeçtim...

yarın remington 5200 modeline tekrar bakmayı düşünüyorum, sanki en mantıklısı o...alırsam yazarım...
  • quote:

İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

saç için en uygunu moser gibi görünüyor (fiyatı da düşünürsek tek seçenek)
    2cm. yapıyorsa iyidir..

Hangi moser ürününü alacaksınız acaba.

• quote:

bugün de aradığımı bulamadım...mağazalarda neyi beğensem sadece teşhirde ürün var stokta yok...

migrosta raks ve king ağırlıklı...fakir'in komple bir seti var ama ilgilenmedim...

sinbodan vazgeçtim...

yarın remington 5200 modeline tekrar bakmayı düşünüyorum, sanki en mantıklısı o...alırsam yazarım...

Philips in bir modelini bende bir türlü bulamadım açıkçası. Hep teşhir ürünü kaldığı gibi uzun zamanlarda yeni ürün falanda gelmiyor gittiğim mağazalara.

• quote:

Orijinalden alıntı: insanist

quote:

bugün de aradığımı bulamadım...mağazalarda neyi beğensem sadece teşhirde ürün var stokta yok...

sinbodan vazgeçtim...

Philips in bir modelini bende bir türlü bulamadım açıkçası. Hep teşhir ürünü kaldığı gibi uzun zamanlarda yeni ürün falanda gelmiyor gittiğim mağazalara.

ben aldım arkadaşlar, haydi hayırlısı...

REMİNGTON HC5200 aldım teknosadan, 69 lira, çift başlık var, 3-21 mm. ve 24-42mm.... hem şarjlı hem kablolu kullanılabiliyor, eve gelir gelmez sakalları düzelttim, maşallah...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 25 Ağustos 2014; 20:07:34 >
  • ARKADAŞLAR MERHABA, SAÇIMI 3E VURMAK İSTİYORUM SÜREKLİ. BANA ŞARJLI, KULAK ARKASINA FALAN DA SORUNSUZ GİREBİLEN, ÇOK DA GÜRÜLTÜLÜ OLMAYAN(OPSİYONEL) BİR MAKİNE ÖNEREBİLİR MİSİNİZ?
    BÜTÇE: 100TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: affiliation

ARKADAŞLAR MERHABA, SAÇIMI 3E VURMAK İSTİYORUM SÜREKLİ. BANA ŞARJLI, KULAK ARKASINA FALAN DA SORUNSUZ GİREBİLEN, ÇOK DA GÜRÜLTÜLÜ OLMAYAN(OPSİYONEL) BİR MAKİNE ÖNEREBİLİR MİSİNİZ?
    BÜTÇE: 100TL

panasonic 20k503 tavsiye ederim, 90 lirayken stokta bulamamıştım, şimdi 65 görünüyor... http://www.teknosa.com/urunler/120240281/panasonic-er-gc20-k503-sac-kesme-makinesi

o olmazsa benim aldığım üstteki model de iyi...
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.