Şimdi Ara

## DFI'dan X38 Yonga Setli Yeni Anakart; LANParty DK X38-T2R ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## DFI'dan X38 Yonga Setli Yeni Anakart; LANParty DK X38-T2R ##

Önemli anakart üreticilerinin X48 yonga setli modelleri ile gündeme geldikler şu günlerde hız aşırtma efsanesi DFI yeni bir X38 yonga setli anakart ile tekrar karşımızda. Firmanın hazırladığı yeni modeli LANParty DK X38-T2R kod adını taşıyor. DFI'ın yeni anakartı öncelikle kuzey köprüsünde kullanılan ve daha önce firmanın bazı diğer modellerinde de gördüğümüz pasif soğutma. Isı iletim teknolojisini kullanmayan anakart muhtemelen daha uygun fiyatla pazara giriş yapabilmek adına bu şekilde tasarlanmış.

DFI'ın yeni anakartı hem 65nm hemde 45nm üretim teknolojisine sahip işlemcileri destekleyebiliyor. Bununla birlikte anakart hız aşırtma ile 1600MHz FSB desteğine de sahip. 4 adet DDR2 DIMM slotu olan anakart 1066MHz resmi bellek desteği sağlarken hız aşırtma ile daha yüksek değerlere ulaşabilmek te mümkün görünüyor. Kullanılan katı kapasitör ve kaliteli komponentler ile öne çıkan anakart bir DFI geleneği haline gelen UV duyarlı renkleri ile de dikkat çekmeyi kolaylıkla başarıyor.

Son derece iddialı hız aşırtma yetenekleri ile öne çıkması beklenen anakart üzerinde iki adet PCIe X16 slotu yer alıyor ve fiziksel olarak tam yollu Crossfire desteği sağlanabiliyor. Bakalım Intel'in 45nm Penryn işlemcileri ve AMD-ATi'nin R680'i en azından AMD-ATi kulvarında yeni rekorları bu anakart ile kırabilir gözüyle bakılıyor. Güney köprüsü olarak ICH9R yongasını kullanan ve pek çok SATA-II/USB 2.0 konnektörüne sahip olan anakartın DFI'ın üzerinde durduğu bazı temel özellikleri de var.

Öncelikli olarak dijital PWM'lerden bahsetmek gerek. Sektörde klasik güç modülü yerine dijital güç modülü kullanan ilk anakart üreticisi olan DFIM bu hamlesini yeni anakartı LANParty DK X38-T2R üzerinde de sürdürüyor. PCIe 2.0 uyumluluğu ile yeni nesil ekran kartlarına tam destek veren anakart CMOS Reloaded, EZ Jumper ve Genie BIOS gibi hız aşırtma odaklı temel teknolojileri de üzerinde barındırıyor. Yüksek kalitede ses için Realtek'in en güncek ses yongalarından birini kullanan anakart 7.1 kanal HD ses desteği de sunuyor.

Zengin özellikleri, kaliteli komponentleri ve muhtemel hız aşırtma potansiyeli ile DFI'ın X38 yonga setli yeni anakartı LANParty DK X38-T2R yüksek performans meraklıları ve hız aşırtma tutkunlarına göz kırpıyor. Ürünün fiyatı hakkında ise şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

• 7.1 ses desteği hoşuma gitti diğer özellikler diğer kartlarla standart gibi
    kartın görünümüde klasik

''Son derece iddialı hız aşırtma yetenekleri ''' önemli olan zaten bu. eğer öyleyse görünüşüne falan bakmadan alcaksın bunu
  • DFI neden hep geriden geliyor ?
  • HERŞEY GÜZEL AMA TÜRKİYEDE DOĞRU DÜZGÜN BİR YERDE SATILMIYOR
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mustafa*

DFI neden hep geriden geliyor ?

Kesinlikle DFI yın bu politikasından bence çok kaybeder mesala ben DFI yı artık beklemiyorum. Baksanıza x38 daha yeni geliyor!!! x48 çıkarken
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

quote:

Kesinlikle DFI yın bu politikasından bence çok kaybeder mesala ben DFI yı artık beklemiyorum. Baksanıza x38 daha yeni geliyor!!! x48 çıkarken

bende x48 i bekliyorum doğrusu ha DFI x48 çıkarsaydı ozaman seçenekleri düşünebilirdim ama artık bekleyecek sabrım kalmadı
  • :) ben 790 fxini beklemekten usandım gittim asus aldım...ayriyetten mühendisleri foxconna geçmişti. bu gidişle dfi zor satar tr de.. saygılar
  • haber için tesekurler
  • Çok geriden geliyor nedense zaten distiribütör ilgisiz (bence) sevis yetersin keşke çizgi gibi bir mümessili olsa.
  • Arkasındaki firmanın ilgisizliği bu kartı hep negatif değerlendirmelere neden oldu.Umarım iyi bir distribütör ile anlaşırda bizde güvenle bu karta almaya cesaret ederiz.
  • gercekten başarımı yüksek bir ürün
  • quote:

Orjinalden alıntı: batu07

Arkasındaki firmanın ilgisizliği bu kartı hep negatif değerlendirmelere neden oldu.Umarım iyi bir distribütör ile anlaşırda bizde güvenle bu karta almaya cesaret ederiz.

nerrde keşke olsaa
  • quote:

Tahminim anakartları server mantığıyla ciddi testlere tabi tutup çıkardıkları yönünde, ama sadece tahmin...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.