Şimdi Ara

ADSL:Telefonu kullanırken bağlantı kurulabiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Belki başına gelmiş olanınız vardır daha önce, bazen ADSL bağlantısı düşüyor ve kendi kendine bağlantı sağlayamıyor.
    Splitter'dan geçirerek kullandığım telsiz telefonu alıyorum elime kendi numaramı çaldırıyorum derken o da ne, modem bağlantı kurmuş ve internet gelmiş!!
    Şimdi, sorun splitter mıdır, modem midir, yoksa hatlar da bir yanlış bağlama mı sözkonusu anlamadım.
    Sorun sanırım şöyle bişey, telefonla arama yaparken sadece telefonun kullanığı banttaki sinyal değil ADSL bandındaki sinyal de güçlendiriliyor ve bağlantı kurulabiliyor. Aynı sorunu 2 üstteki komşumda yaşıyor, modemlerimiz aynı fekat splitterlarımız farklı.
    Bu sorunu yaşamıştım daha önce, o zaman bağlantı hatası yapmıştı TT için gelen elemanlar ve düzeltmişlerdi daha sonra gelip. Ancak o zaman hiç bağlanamıyordum, illaki telefonla biryeri aramam gerekiyordu, akabinde kapatınca net gidiyordu. Şimdi haftada birkaç kere dediğim problemi yaşıyorum ama komşum benim önceki durumuma yakın. Telefonla arama yapınca bağlanıyor 5dk sonra düşüyor.
    Tahminim şu, komşum geçen ay ADSL bağlatırken bu adamlar apartımandaki hatlarda bir soruna neden oldular bizi de kedere koydular.
    Benzer bir problem yaşamış ve halledebilmiş birisi varsa TT ile boğuşmadan önce bilgi alabilmek iyi olur.
    Teşekkürler.

• Sorun Telsiz telefon dostum.

Bir kere mşteri hizmetlerini aramıştım ve bana hatta bir telsiz telefon olup olmadığını sormuşlardı.
  • Söylüyorlar ama neden olduğunu söyleyemiyorlar?
    Sebebini açıklamadıkları sürece neden telefonumu ya da modemimi değiştireyim?
    Evet bana da söylediler ama er aradığımda papağan gibi aynı şeyi tekrar etmeleri sinirime dokundu.
    Telefondakiler ne söylemeleri gerektiği öğretilmiş teknik deneyimi olmayan insanlar zannedersem..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svevo -- 21 Ocak 2008; 0:32:07 >
  • ben adsl kullanırken telsiz telefonla ilgili hiçbir problemim yoktu. müşteri hizmetlerindekiler alakalı alakasız birçok soru soruyor...
  • Evet bir çeşit bezdirme taktiği olsa gerek.
    Hatanın ne olduğundan bağımsız hazırladıkları soruları sıralıyorlar hemen.
    Görüşmelerimden anladığım kadarıyla çamuru modeme ya da telefona atıp sıyrılmaya çalışıyorlar.
    Gerçi bir arkadaş vardı hakkını yemek istemiyorum aynı dilden konuşabilmiştik ama sorun devam ediyor halen..
  • tabii işini düzgün yapmaya çalışanı da var haklarını yemeyeyim. ama sizin de dediğiniz gibi sıra ile soruları sormaya başlıyorlar dinlemeden. Kablo internet müşteri hizmetleri de aynı
  • paralel telefon kullanıyorsanız splitter ın ana hatta doğrudan bağlandığına emin olun.
  • Paralel telefon kullanmıyorum. Tşk.
    Bu haftadan sonra telsiz telefon yerine normal telefon kullanmayı planlıyorum bir süreliğine.
    Baktım sorun düzeliyor o zaman sorunu ona göre halletmeye çalışacağım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.